Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelamilan
5. sep 2012

Ja som užívala 6rokov Mercilone a už mám výslovne zakázané od hematologičky HAK užívať.......2 potraty, problémy s krčovými žilami a k tomu zistenie trombofilného stavu ☹.......Preto už nikdy HAK!!!

petrusew
5. sep 2012

Taky se podělím: rozpadl se mi kyčelní kloub, který díky nedostatečnému prokrvení nemělo co zásobovat a tak jsem dostala nekrózu ve 25 letech jsem musela na závažnou operaci a ještě minimálně jedna mě čeká a to endoprotéza kyčelního kloubu. Pomohla mi sice od bolestivé ms a nechtěné těhotenství, ale na základě toho se mi podílela na rozpadu kloubu. Neříkám, že je to jen o HA, beru i jiné léky, ale proti těm jsem chráněná jinak...doktor mi řekl, že je více než pravděpodobné, že za to může HA. Po šestinedělí mi dr řekl, že v mém případě hak v žádném případě nehrozí. (po dobu těhu jsem změnila gynekologa...)

kristinenka
5. sep 2012

Ahojte, ja som po porode uzivala HAH asi pol roka, uz presne nepamatam znacku, ale boli to tabletky, co sa daju uzivat pocas kojenia.....potom ked som prestala kojigt som presla na taky kruzok, co sa zavadzal rovno dnu do....ved viete 🙂 🙂 mala som ho asi 16 hodin zavedeny a potom som zazila najhorsie chvile v mojom zivote.......Strasne rychly tep srdca, nenormalne vysoky tlak, podozrenie na infarkt, crevne problemy, triaska, napinanie, arytmia.....vsetko v prierbehu 5 minut....prisla RZP, vysetrenia u internistu, neurologa, kardiologa......Po mesiaci vysetreni znie moja diagnoza TETANIA a ja za nu mozem podakovat len HAK, aj ked mi moj zensky lekar povedal, ze to urcite nie je z toho.....Ja som o tom presvedcena, lebo dovtedy ani naznak nejakeho zdr. problemu. Takze HAK nikdy viac.......:( :(

janulka_babulka
5. sep 2012

Ako to tu tak citam, tak sa mi zda, ze som jedna z mala bez problemov... Kamaratky mali problemy hlavne s priberanim, jedna mi hovorila, ze prestala mat chut na sex, ale inak nikto v mojom okoli nemal take hrozne skusenosti, ake tu citam. A sama za seba mozem povedat, ze som mala vsetko bez problemov - ked som ju zacala brat, tak ziadne priberanie, ani migreny, ani strata chuti na sex, nic. A po vysadeni to iste, cyklus sa pekne obnovil, otehotnela som v pohode. Asi mam fakt stastie 🙂 Nehovorim, ze odporucam, to je na rozhodnuti kazdej z nas, ale na zaklade mojich skusenosti nemozem povedat nic zle.

sima199
5. sep 2012

"skoda" sa to neda nazvat, sposobila mi tehotenstvo, takze veelmi necakane 😉

zeitka
9. okt 2012

@sima199 ahoj, prosim ťa, to tehotenstvo ti spôsobila teraz? Alebo uz máš z nej malého??

sima199
9. okt 2012

@zeitka ahoj, ano uz mam synceka. antikoncepcia mozno zlyhala, z coho som nebola happy ale nikdy nelutujem ;)

zeitka
9. okt 2012

@sima199 lebo ja teraz cakam antikoncepcne dieťatko 🙂 a som rada že som ťa nasla, takze maly je v úplnom poriadku, nezanechalo to ziadne stopy? Take hrozne príbehy som nasla na nete, že mam strach :(( aku antikoncepciu si brala?

sima199
11. okt 2012

azaliu som brala.to ma ani nenapadlo ,aby som take citala a maly je v uplnom poriadku.

sima199
11. okt 2012
zeitka
11. okt 2012

@sima199 no mna to prvé napadlo, najskôr som myslela že som jedina co sa mi to stalo, tak som surfovala anasla veľa bab co im zlyhala antikoncepcia, veľa malo stastie maju zdrave deti, ale niektoré pripisovali antikoncpcii rozne vady...
Môj maly vyzera byt tiez v absolútnom poriadku, len mam takého chrobaka, ale to az ked ho uvidim, tak budem spokojná 🙂
A teraz máš znova antikoncepciu? Alebo uz to riešia inac?

sima199
11. okt 2012

mam kruzok,spokojna som zatial,klop klop, ebo na to som nepocula vela chvaly..

sima199
11. okt 2012
lenka_b
11. okt 2012

@alenah31 Ahoj. to su dost vazne nasledky ☹ A odovodnili to cisto len tou antikoncepciou? Alebo to uz v tebe ta choroba ''cakala'' a ta antika to ''spustila'' ? Som rada, ze mas 2 zdrave deticky nakoniec 😉

mandrage1978
9. dec 2012

@varticek konečně jedna spřízněná dušička......v rodině máme lékaře a proto jsem velmi dobře informovaná, co dělá antikoncepce s tělem......nikdy jsem ji nebrala a jsem její odpůrce........

momatko1994
9. dec 2012

@alenah31 ja som tiez otehotnela z antikou 🙂

mandrage1978
9. dec 2012

moje jediná antikoncepce byla přerušovaná soulož.......🙂 před 4 měsíci jsem byla na operaci: cysta 11x10 cm, zánět vaječníku, vejcovodu a vleklý zánět slepého střeva....doufám že otěhotním, když mám teď jeden vaječník a vejcovod...... ☹ 🙂

ange_de_la_morte
9. dec 2012

@madrage1978: taky sdílím stejný názor HA sem nikdy nebrala a nikdy bárt nechci .... dříve jsem se chránila akorát pánskou ochrnaou a pak s manželem když už sme věděli že spolu chceme být tak jen přerušovanou souloží , že kdyby se stalo tak se stane .... ale HA fakt ne , a jak to tady čtu tak mě to ještě více utvrzuje v mém rozhodnutí

anjelicek26
9. dec 2012

Aj nasa prva dcerka je antikoncepcne dietatko... proste to tak malo byt...

locko007
9. dec 2012

Ja som brala 3x antikoncepciu. Prvá bola Triregol ešte cez strednú školu, potom som vysadila. Po pôrode som mala Cerazette a po dojčení som nasadila Maitalon. Predchádzajúce antikoncepcie boli bez problémov, ale ako som začala brať Maitalon, tak sa mi v jednom prsníku objavila hrčka. Podľa vyšetrenia to bol len tukový nádorček (1cm x 0,6cm), ale po kontrole o pár mesiacov sa ukázalo že sa objavil druhý nádor a ešte o trochu väčší, ale už to neboli len tukové nádory ale fibroadenómy - teda nezhubné nádory. Doktori povedali, že nevedia z čoho to bolo, ale pred mesiacom som vysadila antikoncepciu a teraz sú tie nádorčeky len málo hmatateľné. Uvidíme čo ukáže kontrola. ☹

matta1
10. dec 2012

@aponchie ahoj a nevyskusala si antikoncepciu cipkovu alebo kremovu? Poradila my to mamka ze to ona uzivala neberes to kazdy den len pred stykom si das cipok alebo krem skusim sa aj s doktorom o tom porozpravat skus aj ty :D

anjelicek26
10. dec 2012

@matta1 - to je najnespolahlivejsia forma antikoncepcie, to by som neskusala ani nahodou 😀 A romanticke - dame si penu a pockame 15 minut, to tiez nic moc xixi

matta1
10. dec 2012

@anjelicek26 a teraz aku mate ?

emka17
13. dec 2012

Ja som brala 3 roky antikoncepciu Novynette.Až raz som odpadla a bola z toho masívna embolia plúc ☹ Dakujem Pánu Bohu,že sa mi to rozpustilo a po 7 mesiacoch PN som nastúpila do práce.Už nikdy viac to brať nemôžem.Ešte ma čaká v Martine jedno vyšetrenie krvi a ak to dopadne dobre tak už aj Warfarin mi vysadia 🙂.

billam
13. dec 2012

Ja som mala Mirenu, teraz mi ju po 5 rokoch lekár vybral...po 3 mesiacoch pojdem opat do toho...je to antikoncepcia, ktorú môžu aj matky, ktore koja, alebo tie, ktore vzhľadom na mnozstvo hormónov nemozu tabletkovu anti...naozaj po množstve tabletiek, ktore som vyskusala, je Mirena tá naj...vyjde určite lacnejsie a počas 5 rokoch je obcasne mierne spinenie na jednu slipku...a nemusím sa obávať, že som si zabudla dat tabletku.

kikulienka19
15. dec 2012

Ja som brala antikoncepciu 9 rokov. Na začiatku v pohode, po 4 rokoch som vymenila druh. Ten posledný rok, to bola katastrofa. Zmeny nálad, precitlivenosť, popraskané žilky na nohách, závrate, vyrážky, neskutočné kŕče v nohách noc, čo noc a dokonca čuduj sa svete, bolesť, ktorá vystreľovala do ľavej ruky :D takže pomaly na porážku :D ... tak som už asi vedela, že niečo nie je v poriadku, ale nechcela som si to pripustiť, že je to z tabletiek. Akonáhle som ich vylúčila, za mesiac som už nevedela o kŕčoch (tie sa mi vrátili len na dva mesiace na konci tehotenstva) ani o ostatných vedľajších účinkoch. Tak som si povedala nikdy viac. Radšej budem fičať na Pharmatexe a modliť sa, nech sa nič nestane :D (o tom ako mi bývalá doktorka povedala, že mám rakovinu a predpísala mi na to gel!!! tu radšej písať nejdem 🙂 )

bocjanka
15. dec 2012

Neberem a vždycky ju odmietam, keď mi ju chce doktor predpísať. Prečítala som si pár príbehov s nešťastným koncom a mala som jasno.

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mataharyy
17. dec 2012

Já po antikoncepci přibrala během krátké doby 20 kg a doktorka pořád tvrdila že to nic není, že to není z toho, no a do dnes se mi je nepodařilo shodit, což sebou přináší jiné zdravotní obtíže, které sice nelze připsat přímo HA, ale ta v tom sehrála tu úvodní roli 😖 Takže jediné co udělám, pokud budu mít nepravidelný cyklus po porodu, že si nechám předepsat jedno balení, na srovnání a pak už HA nechci vidět 🙄