Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

layla
17. aug 2009

ahoj marianka, ja som brala najskor triquilar a teraz yaz a pribrala som 12kil. furt tlacim do seba same sladkosti... a stale som ospala,vedela by som spat aj tyzden v kuse...

jalao
17. aug 2009

marianka, hned ti odpisujem, ja mam Novynet a ani neviem, ze ju beriem.... nic dramaticke sa s mojim telom fakt neudialo. Priberas zo sladkeho, nie z liekov...musis si povedat, viem, ze sa to lahko radi, ale ine ti nezostava...Drzim palce, alebo kasli na Minervu! 😉 😉

geegee
17. aug 2009

mne narusila menstruacny cyklus, podla doktorov hrozilo ze ani neotehotniem - par rokov po vysadeni Diane 35 som menzes dostala len s inymi liekmi ☹ Ale to bolo pred cca 10 rokmi

womenne
17. aug 2009

jejda ma nestrašte mne ma predpisat po prvy krat o 2tyždn,ani neviem aku mi vyberie.

marianka1122
autor
17. aug 2009

ja viem ale ta chut na sladke je strasne neovladatelna. pred tym nez som hu brala som sladke moc nemusela. a ta celulitida hroza. a prsia mi strasne narastli len sa bojim hu vysadit lebo ma strasia ze to bude este len sranda ked sa tie hormony znova zblaznia

aponchie
17. aug 2009

bolest hlavy,nevolnost,zavrate,zvraceni,krece,pribirani,tres,navaly,neskutecne vedro...atdatd..tohle mi delala Diane 35,Cilest,Triqilar,Jeanine apod...antiko asi brat nemam jak to tak vidim 😲

halahalo
17. aug 2009

holky ted jsem zalozila novou diskuzi, prosim, odpovezte mi.tyka se dany diky

marianka1122
autor
17. aug 2009

a kolko ste pribrali aked ste hu prestali brat chudlo sa vam lepsie lebo kym hu beriem ani za nic mi nejde chudnut 😝

soanpe
17. aug 2009

apon,
já mám to samý ☹
taky jsem hrozně přibrala, návaly, zavodněná, padaly mi vlasy, rozhozená menstruace 😝
měla jsem asi před 12lety cilest.pak na sprovnání depo prveru 😝
pak jsem s HA na 10 let sekla a ted beru první měsíc Yaz a zatím jsem ok.dokonce první menstruace byla, že jsem o ní skoro nevěděla 😎

sowelo26
17. aug 2009

Já brala Belaru a po ni vše ok a teď beru Jeanine a ta je spešl na nepřibírání kg. mne antikoncepce pomohla,žádné bolesti,krátká a pravidelná menstruace.zkus ji vyměnit.asi i záleží na individuálních dispozicích každého.

kristi
17. aug 2009

nic, ja zadny problemy nemam a nikdy jsem nemela....i po vysazeni, otehotneni, znovu brani HAK....furt si drzim vahu, ksicht mam stejnej, proste pohoda

varticek
17. aug 2009

Mňa z antikoncepcie bolela hlava a urobili sa mi pigmentové škvrny. Viem, že ju už nikdy v živote brať nebudem, okrem iného aj preto:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_content&...

martinano
17. aug 2009

poskodena pecen ☹ ☹

duska1122
17. aug 2009

a ked ste hu vysadili? ake to bolo?

trixi
17. aug 2009

ja som mala zavedenu tycinku Implanon na 3 roky, pohoda, ziadne priberanie, ziadne depresie, skutocne mi vyhovovala. Po porode cerazette, myslela som si, ze zasa pohoda, ale prejavila sa tak, ze som mala znizenu chut na sex. Inak to bolo OK. Teraz ziadna HK a ani neplanujem nejaku uzivat.

daskak
17. aug 2009

zle pecenove testy, vypadane vlasy, podvaha/na 45kg/ ☹ ☹ ☹ ☹

lotosek
17. aug 2009

Totální nechuť k sexu, deprese, výkyvy nálad jako PMS, suchá nepříjemná pleť, zvýšený cholesterol.
Po vysazení se vše zlepšilo. Půl roku jsem chodila na vyvolávačky, nyní už ok. Pleť po roce a půl od vysazení šílená, očividně mi hodně skáčou hormony.

duska1122
18. aug 2009

este niekto hu vysadil a mal problemy s pletou? toho sa bojhim nikdy som s pletou ziadne problemy nemala ale pocula som od kamosky ze mozem ostat cela vyhadzana je to provda

fyalynka
18. aug 2009

tak ja som brala Logest, cca 6 rokov a výsledok - zavodnená, kliá navyše, cítila som sa ako balón, zhoršené
pečeňové testy... 😠 Vysadila som ju práve kvôli tým kilám - čo bola v podstate iba voda, schudnúť počas
užívania sa nedalo nech som robila čokoľvek! Teraz cca 2,5 roka po vysadení už nevyzerám ako špongia -
konečne!!! 😝

duska1122
18. aug 2009

ano, ja mam ten isty problem ze som pribrala ale ja to mam s jedla 🙂

maruschka
18. aug 2009

ja som mala NuvaRing-bolo to super-pohodlné, ale..pribrala som, návaly tepla, hrozné bolesti hlavy ☹ Dala by som si ho predpísať ešte raz, ale už nechcem riskovať tú váhu, ešte tá bolesť hlavy by sa dala vydržať 😉

blovitc120
18. aug 2009

Podľa mňa sa priberá z jedla, nie z HAK, tá spôsobuje len zadržiavanie vody a hmotnosť stúpne možno o 1-2kg, ak je viac, tak to je asi z priveľkého energetického príjmu. Ja som po akejkoľvek antikoncepcii stratila libido, čiže tým pádom vôbec nebola potrebná, lebo to, kvôli čomu bola, nebolo 😀

petua
18. aug 2009

Zajímavý téma 🙂 - a i užitečný, řekla bych.

Já začala brát HAK aby se mi upravil cyklus, v tom mi pomohla - ale jen rok, pak se mi MS rozhodila jako n ikdy dřív předtim :-/ . Nepřibrala jsem, to považuju za to nejmenší zlo, ale začaly mě bolet a otejkat nohy, takže jsem ji honem rychle vysadila a nikdy už to svinstvo nechci vidět, páč za sebou ve třiceti nechci tahat nohu, až to se mnou šlehne.. 😅
Ono se o tom moc nemluví, doktoři vám o tom riziku povídat nebudou (a proč taky, přišli by o svuj podíl od fam.firmy, že 😒 ), ale když pak skončíte v nemocnici s mozkovou příhodou, tak první, na co se vás zeptají - jestli berete antikoncepci. A mladá ženská, která tam s tou příhodou skončí, odpoví v 90% ano.
Takže tak 😎

miriamka
18. aug 2009

Ahojte,
tak ja som uzivala Dianne aj Novynette...ani jedno mi pocas uzivania neskodilo,cyklus super,plet super...problem nastal po vysadeni,hrozne dlhy cyklus bez ovulacie,plet najhorsia v zivote...rok trvalo kym sa mi dalo telo do poriadku,kym som vlastne mala ovulaciu a ako tak pravidelny cyklus.
Po tejto skusenosti,antikoncepciu nechcem...jedine az potom,ked sa rozhodnem,ze uz nikdy nechcem mat deti.

duska1122
18. aug 2009

to je hrozne, to neviem ci hu vysadit alebo brat co je mensie zlo. a co naplaste su lepsie

lucia563
18. aug 2009

ja som po porode zacala uzivat yasminelle...vyhovuje mi, aj kila sli dolu, teda neviem ci za to moze HAk alebo to, ze som stale v pohybe pri drobcovi, a sladke mam tiez rada, no kila sli dolu, plet sa mi zlepsila a cyklus tiez v pohode...uvidime co bude, ked ju vysadim 😉 😉

deina
18. aug 2009

Brala som Jeanine a nic sa mi nestalo, plet sa zlepsila, cyklus som nemala rozhadzany ani predtym, takze pocas brania bol vporiadku a ked som ju vysadila, nabehol mi cyklus taky isty ako predtym. Len teda ta plet sa zhorsila, skoda. 😖

Problemy mala skor sestra, zle vysledky pecenovych testov, takze odvtedy ju uz brat nemoze, vzdy sa jej zhorsia, ked nejaku vyskusa.

cuchre
18. aug 2009

najprv som mala diane 35,vsetko bolo v pohode, po vysadeni do otehu do dvoch mesiacov....teraz mam implanon a tiez vsetko v pohode...
btw ja som mala nadvahu vdaka ochoreniu stitnej zlazy, ale to s hak nema nic spolocne 🙂

pralinka25
18. aug 2009

ja som mala diane 35 a aj minervu. Pribrala som 20 kilov a sladke som jedla ako predtym a aj ostatne som jedla normalne. Strasne som bola naliata. Dokonca ked sme sa boli kupat tak som sa ani pod hladinu v bazene nedostala.
po vysadeni mi prestala MS chodit. To sa mi pred tym nikdy nestavalo. A pribrala som dalsich 10 kil
ja uz HAK velmi tazko zacnem uzivat. Teraz som presvedcena o tom ze nikdy

uci
18. aug 2009

u mna v podstate podobne ako u miriamky, po vysadeni (brala som cca 10 rokov od cilestu cez vselijake parmesiacove skusobne az po mercilon) cyklus rozhadzany, menzes chodil tak raz za 3 mesiace, trvalo nam 2,5 roka kym sa nam zadarilo bejby a aj to len s dalsimi hormonami
no a neprieznive ucinky si uvedomujem az spatne - pocas uzivania bolesti hlavy vzdy par dni pred menzesom, bolestive nohy, absolutna strata libida
potom aj v tehotenstve som mala problemy so zrazanlivostou krvi - co je sice bezny jav u tehotnych ale na hematologii uz boli z kazdej dalsej tehotnej zdeseni, vraj je to stale horsie a horsie no a ked som si precitala ten clanok od varticek, tak mi to zacalo do seba aj zapadat, ze preco je zrazu tolko problemov so zrazanlivostou

no proste ak si to tu precita aspon jedna babenka, ktora vaha ci HA ano alebo nie a na zaklade vsetkych tych prispevkov sa rozhodne, ze nie, tak budem rada, lebo ja mat tie info co teraz, nikdy by som si svoje telo nenicila tym svinstvom a som dost nahnevana, ze ma pred tymi x rokmi nikto na to neupozornil 😠 😠