Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

esstrella
13. júl 2012

Ja som užívala mericilon 5 rokov a už sa nechcem vrátiť k HAK. Privodila som si kŕčové žily, ktoré mi vo febr. operovali ☹ nič príjemné.

sevi
13. júl 2012

ja som brala Novynette a nic.uplne pohoda.teraz mam Lyndinette 20 a tiez ziadne neziaduce zmeny.ani priberanie.ani naladovost ap. Akurat sa mi "naplnili" prsia...ako niektorym babam pred mrskou ale ja ich mam take stale.

zuzanocka
13. júl 2012

Logest-neskutocna bolest hlavy, zivot na analgetikach, vykyvy nalady, az agresivitu.. to mi stacilo na to, aby som HAK prestala brat...
ked som kojila, brala som Cerazette a to som zas vkuse spinila...

2hanah
13. júl 2012

Podle mě je každá HA takové svinstvo jen to některé zdravé a odolné ženské dobře snáší. Taky bych se k HA už nikdy nevrátila, přesně jak některé píšete, mám po ní pořád hroznou chuť k jídlu, po vysazení skoro nejím a zhubla jsem 12kg za 3 měsíce. Užívala jsem 5 let před těhotenstvím všechno možné a ze všeho jsem měla kvasinkové záněty, nechuť na sex a hlavně neustávající záněty močového měchýře, teď bez pilulek jsem už 5 let naprosto zdravá a v pohodě. Nevím sice jestli je to fáma nebo ne, ale i několika mým kamarádkám, které nemůžou otěhotnět, už řekli doktoři, že je to příčina dlouhodobého užívání HA.

dejnas
13. júl 2012

ja som užívala dávnejšie v minulosti "tradičné" HAK... harmonet, diane 35 (myslím, že už ani nie sú na našom trhu v súčasnosti)... vysadila som, z dovodu, že som mávala kŕč v nohe 😝 po pôrodoch mi dr. nasadil azaliu (gestgény. vhodná aj pre dojčiace matky) zo zdrav. dôvodov, keďže mám dedičnú predispozíciu na trombózu, embóliu... beriem ju už vyše 2 rokov, maximálna spokojnosť 🙂

xsenova
13. júl 2012

Evra - nekonecne dni nevolnosti od zaludka, zla nalada ktora casto viedla k hysterii 😀 po vysadeni alergia na ine HAK - nezlepsilo sa to ani po 6 rokoch

hradnapani
13. júl 2012

velmi dobry rozhovor s ceskou gynekologickou, ktora pre svoje odlisne nazory na antikoncepciu (a porody) musela opustit pracovisko v nemocnici / aj o skodlivych ucinkoch HAK, tu:
http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-...

beruska9561
19. júl 2012

aj u mňa sa prejavil nežiadúci účinok HAK, pred 9 rokmi mi vyoperovali z prsníka fibroadenóm, ide o nezhubný nádor prsníka, viacerí lekári nezávisle od seba mi potvrdili, že za to môže pravdepodobne HAK, pretože prsníky sú hormonálne citlivé tkanivo a ja som pociťovala počas doby, keď som HAK užívala, silné napätie až bolesť v prsníkoch. odvtedy nikdy viac..

luciferkax
19. júl 2012

Pribrala som šesť kíl a totálne mi zmizla chuť na sex, takže som antikoncepciu brala "zbytočne " povysadení do bolo našťastie OK :D a to som brala štyri emsiace

drnduliak
19. júl 2012

presne tak, HAK mi uplne vzala chut na sex, stale som trpela mykozami, citila som sa ako naprogramovany panak, stale rovnako...sice ziadny PMS ale ani ziadna ovulacia a radost zo sexu...brala som ju len rok ale nikdy by som sa uz na to nedala

lila69
6. aug 2012

Prekonala som vdaka HAK hlbokozilovu trombozu pravej ruky - takze mna HAK stala takmer zivot 😒

ollako
6. aug 2012

mne nastastie ziadnu, iba tu, ze som drobcekov nemala skorej 😉

jeackynka
6. aug 2012

ja som mala vnutromaternicove teliesko najskor to bola dana tie som mala dve po 5 rokov a nakoniec som mala mirenu 4 roky takze dohromady 14 rokov,v kuse,teraz od maja mam vybratú mirenu chceme druhé bábo,ale poviem popravde som sa cítila lepsie ked som ju mala zavedenu,aj co sa sexu týka,predtým som nemala problem z orgazmom a teraz je to horšie,aj po zdravotnej stránke,vzdy v case ovulacie mi je zle tocí sa mi hlava atd.takze ja som si antikoncepciu len pochvalovala

qtinka77
6. aug 2012

Tak sa s vami podelim so svojou vlastnou skusenostou - v juni som po 5 rokoch vysadila Nuvaring, lebo na jesen by sme sa chceli pokusit o babatko - mam uz vacsiu dcerku a druheho partnera, s ktorym sme usudili, ze tak teda nastal najvyssi cas - mam 35, tak uz kedy potom, ze? :o)
Cely zivot som mavala nizky tlak - dokonca kedysi ako pubiske tak nizky, ze mi lekar ani nevedel zmerat na prvy krat .o)
No posledne roky (teraz mi je jasne, ze poslednych 5 rokov - nahoda, ze?) som mala vysoky tlak - 140/95, niekedy aj 140/100...a teraz - tak cca 6 tyzdnov po vysadeni, ma vcera rano napadlo zmerat si tlak - a cuduj sa svete 117/77!!! Cize idealne 🙂 Nahoda? Nie, moja predtucha - ked som rozmyslala uz tak cca rok dozadu preco sa mi zrazu zvysil tlak, ked som mala vzdy opacny problem - a nic sa nejako dramaticky v mojom zivote nezmenilo len som zacal brat HAK - tak sa moja predtucha potvrdila - uz roky som si takyto tlak nenamerala...a to je len tlak - este ktovie, co to porobilo s mojim reprodukcnym systemom - mozno sa budeme snazit a snazit aj niekolko mesiacov, rokov...ja samozrejme velmi dufam, ze sa podari hned...ale som presvedcena o tom, ze nic dobre HAK so sebou neprinasa - z pohladu zdravia zeny mam na mysli - ja az teraz vidim tu zmenu - cela som tak nejak "odpuchla" - uz si vidim aj ramenne kosti, predtym som bola taka nejaka "naliata" , zmizli mi bolesti hlavy, chut na sex sa zlepsila :o) No, baby, ja by som si priala, aby som to uz nikdy nemusela zacat brat - mozno mi to okrojilo cast zo zivota ktovie...ak sa da, radsej bez toho!

shaga
6. aug 2012

ahojte som rada, ze som tuto temu nasla, zienky chcem sa spytat mate menstruaciu ked beriete HAk? lebo ja ju neriem4 rok a na niesto menstruacie mavam len take spinenie

lauricka
6. aug 2012

silne bolesti hlavy, uz nechcem ziadnu HAK

qtinka77
7. aug 2012

@shaga Ahoj, ja som mala to iste - posledne roky som mala len take uplne male spinenie v case menstruacie - bez HAK mam normalne silnejsi menzes a s HAK mi skoro takmer az vymizol miestami...
Teraz som mala po 5 rokoch normalne - uz len na tom vidiet, ze je to chore, ked sa takto narusi prirodzeny proces, nie?

shaga
7. aug 2012

@qtinka77 a po akom case ked si vysadila tabletky sa ti dal manzes do normalu?
ja ked poviem mojmu gynekologovi, ze nemam menzes len take spinenie odpovie mi, ze je to normalne
a aku si mala HAK? ja mam mirelle

nili
7. aug 2012

Cca 5 rokov som brala Diane 35, vysadila som kvoli obrovskym bolestiam v zaludku. Prisla 5 rocna pauza, otehotnela som hned ako sme chceli. Po porode som mala Azaliu, Nuvaring, Qlairu, Daylette a naposledy Zoely. Vsetky robili problemy ako opuchy clenkov, neuveritelne bolesti hlavy az migreny, priberanie, otrasnu celulitidu na nohach, PMS ako nikdy predtym, nechut na sex, unava. Jednoducho hnus. Rozhodla som sa, ze si uz do seba nic podobne pchat nebudem. Pocas tehotenstva som mala problem s vysokym tlakom a pichala som si Fraxiparin na zrazanlivost, vracala som 37 tyzdnov, az do porodu. Dcera sa narodila ako hypotroficke dieta, ale nastastie je zdrava a sikovna. Plus po porode ma chytil zlcnikovy zachvat, dcera mala 9 mesiacov, ked ma operovali. ☹

qtinka77
8. aug 2012

@shaga Teraz v juni 2012 som mala okolo 21.zobrat novu davku Nuvaring-u a tu uz som nezobrala, 1.M mi prisla cca po 27 dnoch od poslednej. a vcera vecer 2.M - asi po 26 dnoch - ale ja som mala aj pred HAK taketo kratsie cykly - 26-27 dni... Ak to spinenie, ktore mas je v case menstruacie, tak je to "normalne" - resp.normalne pocas uzivania HAK.
Ale ak to je mimo cyklu - v strede a podobne, tak treba skusit vymenit antikoncepciu...
Bohuzial su nase tela z HAK tak zblbnute, ze aj ked ide len o spinenie - gynekologovia to povazuju za normalne.
Treba si uvedomit, ze "menstruacia" v case uzivania HAK nie je menstruacia v pravom zmysle, ale len "krvacanie z vysadenia" - t.j. neodchadzaju Ti hlienovite casti stielky maternice ako pocas normalnej menstruacie, pretoze stielka maternice sa nevytvara - prave tomu zabranuje HAK. Takze to nie je prava menstruacia, ale len to krvacanie z vysadenia...

cerez
20. aug 2012

Podelím sa aj ja. Užívala som Mercilon, ale nebola som spokojná. Neskutočne ma boleli nohy, zmeny nálad, bolesť hlavy, pocit na zvracanie. Pripadala som si niekedy ako nepríčetná.

maria.vinea
28. aug 2012

Ja som brala Jeanine skoro 4 roky no keby som mohla vratit cas spetnebrala by som ju nikdy. Pred 5 rokmi sme sa s manzelom poznali, mala som 70 kil a po brani Hak som pribrala na 90( december 2011), s tym ze teraz cakam babo a zachvilku ridim. S cim som mala problem je nadvaha a migreny- na co som prisla neskoro po zacati brania Hak.. Uz by som sa k antike nevratila nikdy narobi to vela zla aj ked som brala len nizkohormonalnu. Vo veku od kedy zacne dievca s intimnym zivotom samozrejme iňu moznost nevidim ak nechce nejaka 17 ka skoncit tehotna... No po vysadeni Hak som mala problem s cyklom uplne sa mi zmenil a bol problem planovat babo kedze som mala aj 39 dnovy cyklus

leela123
30. aug 2012

ja už dva roky užívam HAK (hlavne kvôli pleti), tak by ma zaujímalo či bude ťažšie otehotnieť potom? plánujem ju brať ešte aspoň 4 roky (výška,nájsť si prácu,byt,svadba...). tak dúfam,že keď sa nakoniec s priateľom rozhodneme mať rodinu,tak to nebude problém 😒

zeitka
4. sep 2012

dobra tema, tak aj ja sa teda podelim....,dlhe roky, teda dva krat po 5 rokov som mala zavedene vnutromaternicové teliesko, nic mi nebolo, uplna pohoda, ked mi ho vytiahli, nasli nejaky miom v maternici, ale ja som nejako rychlo otehotnela, takze miom sa neriesil, po porode tam uz nebol, takze je pravdepodobne ze som ho porodila, co usudili zo zelenej plodovej vody v 38 tyzdni. Takze po dokojeni, mi predpisal HAk, yandine.... ziadne priznaky, nasledky, priberanie, nic nenastalo a brala som to pät mesiacov pravidelne, super som si zvykla nezabudat ju uzit. A po 5 mesiacov mi neprisiel menzes, tak som zavolala mojmu dr. ze co sa to deje a on ze to sa stava, ze niekedy je to len take spinenie....alebo ze sa zena necisti vôbec, tak som si ju uzivala dalej a ked neprisli ani na dalsi mesiac, uz mi nebolo vsetko jedno a buuum, momentalne koncim 21 tyzden a na novy rok cakam moje antikoncepcne dieta....

kvetka_
4. sep 2012

@leela123 to je velmi individualne, ja som otehotnela, 2 mesiace po vysadeni a to neplanovane ze raz nam "uslo" 😅 a to som brala antikoncepciu 8 rokov s jednou 2 rocnou prestavkou. ine zeny ti mozu napisat ze rok este nevedeli otehotniet. neda sa to povedat, ze takto to bude a takto nie.

moni1912
5. sep 2012

ja som brala tri roky - naladovost, caste bolesti hlavy, nechut na sex...presne pred rokom som prestala, len plet (s ktorou som nikdy nemala problemy) mi to vratila - to stale nepreslo a vlasy, ale tie uz sa vratili do normalu. K HAK sa neplanujem vratit

mabumi
5. sep 2012

@leela123 ja som vysadila HAK pred 4 rokmi (po 6 rokoch uzivania) a doteraz nie som tehotna, ani som nikdy nebola. neviem, ci je to len tym, mam kopu problemov, ale urcite by v tom mladom veku bola vyssia sanca mat dieta ako dnes.
ak to uzivas iba kvôli pleti, tak skus radsej nieco ine. mozno otehotnies bez problemov, a mozno aj nie. ale ja keby som sa znoru rozhodovala, tak uz by som to neriskovala ☹ . vela stastia 😉

katkakovac
5. sep 2012

ja som brala 8 rokov a v postate nemám pocit, že by mi nejako uškodila. akurát som pri sexe potrebovala lubrikačný gél, lebo boli suchoty 😀 😀 😀 vo februári som prestala a nastala zásadná zmena zasa len zmena v sexe, tentoraz žiadne suchoty 😀 mne sa počas úžívania antikoncepcie upravila pleť, narástli mi prsia, dokonca som vôbec nepribrala, práve naopak. teraz som si musela kúpiť menšiu podprsenku, kvalitnejšiu kozmetiku a ako na potvoru som pribrala. ale ja to skôr pripisujem tikajúcim biologickým hodinám.... 😉 asi to je individuálne....

pikino
5. sep 2012

ja som brala 7 rokov minisistom. Sním v pohodičke, prešli ma strašne bolesti pri mneštruacii, tá chodila ako hodinky,
druhá vec nemala som chuť na sex a bolá som suchá ako šmirgel, bez gelu to proste nešlo. čo sa týka váhy ja som naopak velmi schudla, ale držala som aj prisnu dietu niekolko rokov, ale vodu som nezadržiavala. Mávala som velmi silné migreny, už aj pred HAK ale snou boli ovela častejšie,neustále ma bolela hlava, išla som sa zblázniť a ešte som dostala ako bonus myom, ktorý neustále krvácal.
Vysadila som ju ked som chcela otehotnieť. Merala som si bazálku takže som videla čo to urobilo s mojimi hormonmi. Hore dole akona vode, každý cyklus iný, začali mi strašne padať vlasy, samá vyrážka, pribrala som vyše 10 kil, v kuse som musela jesť, na druhej strane zmizli migreny, otehotnela som po 6 mesiacoch, mala somprobelmy s udržaním tehotenstva. Lekar mi hned po 6nedeli chcel nasadiť HAK odmietla som. Nemám chuť dostať v 40tich rakovinu. Doteraz mi cyklus neustále hapruje, našťastie už bez bolestí. Ale radšej takto ako pchať do seba to svinsto.

pikino
5. sep 2012

btw. vedeli ste čo spôsobuje HAK ktorú my ženy vycikáme? Je to už dokázané že tieto skvelé hormony spôsobujú neplodnosť vodných živočíchov, takže vďaka tomu že mi ženy sa bojíme otehotnieť možno raz všetci umrieme od hladu 😝
Clovek si vôbec neuvedomuje aké strašné následky majú jeho rozdhodnutia 😔