Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

anippe
30. aug 2009

spoustu let jsem brala triregol, nikdy jsem neměla problém.Ted beru Yaz,gyndař prohlásil, že si po porodu zasloužím něco šetrnýho, mám první cyklus za sebou a hrůza! nervozita, krvácení , bolesti hlavy.Ještě měsíc vydržím jestli se to neupraví, ale nevidím to dobře.Něco brát musím, dělají se mi bez AP cysty

nsoci
31. aug 2009
miroslava89
31. aug 2009

za 3roky som vystriedala 5druhov anti.... a vysledok?-- za to obdobie som schudla 17kil- tie su nenavratne prec pribrat ziadna sanca... cyklus stale kratky.. neuspesne tehotenstvo 😔
HA nikdy viac 😠

lencici
31. aug 2009

najprv som brala triregol ten mi zvyšoval tlak.vždy som bola nervozna, ospala a strašne ma bolela hlava...pribrala som 5kg-. potom som brala yadine a všetko sa opakovalo..spolu som ich brala ani nie cely rok....

judynkavs
31. aug 2009

zdravím Vás všetky, musím sa aj ja podeliť s mojou skúsenosťou. Po pôrode mojej drahej dcérky som si dala na odporučenie mojej gynekologyčky zaviesť teliesko keďže som rodila cisárskym. Po roku mi ho museli vybrať lebo sa mi posunulo a hrozilo, že otehotniem, tak mi jednoducho dali druhé. Ani nespomínam tie patálie, ktoré som s tým ešte mala - nehovoriac o tom, že som po výmene krvácala presne mesiac, no hrôza. Keď som si už myslela, že sa na to môžem spoľanúť a mám na niekoľko rokov pokoj tak som v júli tohto roku otehotnela aj s milým telieskom. No nemusím Vám hovoriť o mojom prekvapení, keď som na baby teste zbadala tie dve čiarky. Moja prvá cesta viedla k mojej doktorke, ktorá mi povedala, že som už v 6. týždni, ale že plod sa zatiaľ nevyvýja, dala mi ešte týždeň ale nakoniec sme sa s mužom rozhodli pre UPT, pretože sa plod naďalej nevyvýjal a čítala som viaceré články že pri tehotenstve s telieskom nastávajú často komplikácie a degenerácie plodu a pod. Tak sme nechceli nič riskovať, UPT mám už za sebou ale nikomu ten otrasný zážitok neprajem - prístup personálu bol taký že som sa cítila ako tá najväčšia ohava a vrahyňa na svete, hoci som mala adekvátne zdravotné indikácie. Po zákroku nastali ešte k tomu komplikácie a vlečie sa to doteraz, lebo až moja gynekologička mi na 4. kontrolnom sone zistila, že teliesko mi tam nadalej nechali, hoci sa malo vybrať, takže sa to bude robiť dodatočne, pritom zistili, že mám uterus septus, no jednoducho ked sa kazí tak sa kazí... ☹

duska1122
31. aug 2009

to je strasne vsetky antikoncepcie su svine ale da sa to bez nich?....

amadora
31. aug 2009

No ja teraz už pár mesiacov používam lokálnu antikoncepciu, konkrétne čípky Pharmatex, vkladajú sa do pošvy 5 minút pred stykom. Som s nimi spokojná 🙂 Ja si neviem predstaviť milovať sa s manželom s kondómom, mne to príde na také "jednorázovky" 😀

kalu
31. aug 2009

U mě vede také Pharmatex a kondom.

jarulai
31. aug 2009

ahojte. ja som brala HAK asi rok - bola som na vysokej, tak by ma doma asi zabili, keby som otehotnela. citila som sa uplne normalne, trosku ma nalialo vodou, ale inak nic. az asi po 8 mesiacoch ma zacali hrozne boliet lytka a tak mi zistili zacinajuce krcove zily 😠 HAK som teda vysadila, ale to "uzasne" ma este len cakalo: cyklus som mala 53-56dnovy, plet ako pubertiak a zoznamila som sa aj s mykozou 😠 toto trvalo asi rok po vysadeni,kazdu chvilu som bola na gynde, ci nie som tehu...potom sa mi cyklus konecne upravil. ironiou je, ze teraz sa mi nedari otehotniet...keby som vtedy vedela, co ma caka, tak na HAK ani nepomyslim 😝

miri3
31. aug 2009

Ahojte 🙂 No ja som mala problémy so všetkými ant. tabletkami,mavala so z nich migrény, tak som si chcela dat zaviest teliesko no to mi tam nechcelo zase pre zmenu držať,no jednoducho štastie na všetko... tak sa ma doki spýtal či neplánujeme aj druhe baby,síce ja som ho chcela trošku neskôr, ale vraj by to bolo lepšie teraz ked aj tak nemožem mať žiadnu antiku.no a ked sa nam malý narodil tak sme to vyriešili manželom, tentokrát bol na zakrok on a už sa nestresujem žiadnou antikoncepciou 😉

annika
31. aug 2009

Po 10 rokov som musela vynechať tabletky, lebo som bola silná alergička: chronické kožné problémy, potom opakované zápaly močovécho mechúru, migrény, + 10 kíl na sebe, libido nulová, niekedy v mínuse........ Po vynechaní: alergia len sezonálna, atb som mala už velmi dávno, migrény vôbec, váha stabilná, libido maximálna......To je moja verzia.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

emna
31. aug 2009

cavte zienky!taj po tom vsetkom co som si precitala som rada ze ju uz asi 3 roky neberiem! 🙂 brala som mercilon a bola som spokojna nic som nepribrala aj prsia sa zvätsili obcas ma sice hlava bolievala ale to mi zvykne este aj teraz tak si myslim ze to nebolo len kvoli tabletkam!obcas som sice mavala zmeny nalad ale nijaky extrem..je mi luto len to ze po vysadeni mercilonu sa mi nejak prsia upravli do povodneho stavu ☹ no ale co uz drahy je spokojny menej je niekedy viac 🙂 inak ani sa nechystam zacat nic brat staci co som si tu precitala a nechcem riskovat ze by sa mi mohlo nieco podobne stat ako podaktorym zienkam...

pepibubu
1. sep 2009

20 kilo nahoře a náběh na křečáky. Už nikdy víc.

sylvka
1. sep 2009

15kilo nahoře(diane35) 😠 jsem rok po porodu a stále neberu.radši dalšího prcka,než dalších 15 kilo 🙄 😀

cupi
2. sep 2009

Já brala HA (Logest) 7 let úplně bez problémů, žádné nálady, bolesti hlavy, přibírání, nic. 😉 Přestala jsem ji brát, když jsme plánovali mimi, otěhotnět se mi podařilo bez problémů. Před půl rokem jsem tu samou HA začala brát znova. Vůbec mě nenapadlo, že se něco změní. Ale delší dobu už mám hrozný nálady, strašnou chuť na sladký a vůbec žádnou chuť na sex, zhoršily se mi žíly na nohách a víc se potím. 😠 😠 😠 Prostě hladina hormonů lítá sem tam.
Takže dobírám platíčko a končím. Jen doufám, že se to brzy zlepší. ☹

luckar
2. sep 2009

Já mám zkušenost převážně s mercilonem asi rok jsem měla antiko náplasti byly dobré, ale začala jsem na ně mít kožní alergii. Dohromady jsem antiko brala 8 let. Na konci prosince jsem vysadila v podstatě z toho důvodu, že se u mě rapidně snížila chuť na sex a vlastně by mi už v tu dobu nevadilo otěhotnění. Vliv to má asi takový, že mám obličej jak puberťák (nikdy jsem problémy s pletí neměla), cca. 4 měsíce skoro bez menstruace, teď beru Proveru, aby se mi srovnal cyklus, který nenaběhl tak jak by měl. Můj nový gynekolog hned při zjištění, že jsem brala mercilon konstatoval, že je to po něm běžné. Od července se už opravdu snažíme o prcka, tak jsem zvědavá, jak to půjde. Ale už antikoncepci dobrovolně nechci 🙂

duska1122
2. sep 2009

aj ja chcem vysadit ale strasne sa bojim ako zareaguju hormony a ako budem vyzerat. tak lutujem ze som s nou zacala sice mozno by som mala uz na krku tri deti bez nej 😀

peterpavol
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beboo
11. aug 2010

@peterpavol este do kolkych tem budes davat reklamu na tebou spominanu antikoncepciu?

meza
11. aug 2010

no ja som brala anti asi dva tyzdne v juli,nakolko mi zacali nohy opuchat a zacala som velmi tazko dychat a krvacanie,nie a nie zastavit,tak som to vysadila a beriem anopyrin na riedenie krvi ☹(
tak moja skusenost je asi taka a to som sa tesila,ze uz mam pokoj 🙂)))

sunea
11. aug 2010

Ahojte, ja som brala 2,5 roka Mercilon. Tiez som sa bala, co bude, ked vysadim. A nelutujem. Skor lutujem, ze som HA vobec brala.
Pozitiva: akurat pohodlnost.
Po vysadeni: rozhadzany cyklus, padali mi vlasy, ale brutalne, kvalita otrasna, plet otrasna, hnisave vyrazky, sebavedomie na nule. Akurat fyzicky som uz v preiebhu prveho tyzdna citila, ze som sa totalne odvodnila, odlahcila, to bolo skvele.
Dala som telu rok, aby sa spamatalo a ono sa spamatalo. Vlasy plus minus dorastli, ale kvalita sa zmenila uz nastalo, plet sa zlepsila, akurat ostalo akne na chrbte, co som nikdy nemala (po tehotenstve zmizlo). Cyklus ok, nastastie som zatial nemala problemy so stitnou zlazou, ako vacsina kamaratiek po HA...

janka_pn
11. aug 2010

ja logest, uz veeelmi dlho pred tehu a teraz ho mam zas, uplne v pohode, ziadne problemy 🙂

crca
11. aug 2010

7 let jsem brala Anteovin a úplně v pohodě,měsíčky chodily přesně na minutu,žádné přibírání apod.-PPak jsem vysadila a nakonec musela jezdit s manželem na umělé oplodnění 😀 kdyby to člověk věděl,tak to neberu 😀 .Dneska začínám brát Stodette,tak uvidíme,nechala jsem si napsat znova antiko-i když nemáme moc šanci otěhotnět(no,náhoda je blbec 😀 ),ale spíš kvůli menstruaci,kterou mám nepravidelnou 😉

helcenka
11. aug 2010

Ahojky,
já brala antiko cca 10 let. Vyzkoušela jsem různé, většinou mi po nich bylo šíleně zle od žaludku, až jsem skončila u Logestu, se kterým jsem byla spokojená.
Každé 2 roky jsem na 3 měsíce antiko vysadila, aby se mi srovnal cyklus a vaječníky nastartovaly. A jsem naprosto v pohodě. Pokaždé v přestávce menstruace přišla v pohodě, ne sice přesně po 28 dnech, ale tak 27-33. Přestávku každé dva roky mi doporučil gynekolog, abych pak neměla problém s otěhotněním. A také když jsme chtěli miminko, vysadila jsem, 3 měsíce jsme počkali a miminko se povedlo hned napoprvé. Takže přestávku vřele doporučuju.

bubinko83
11. aug 2010

ja som uživala ešte asi pred 5 rokmi Logest a nesposoboval mi vobec nič.Ešte mi upravil plet a zmiernil bolesti pri menzese.Takže ja som bola spokojna a nepribrala som ani deko.Ale každy je iny a každemu vyhovuje niečo ine. 🙂

tulikiss
12. aug 2010

Ja jsem pet let brala minervu a ted uz od dubna neberu. Bohuzel po vysazeni telo nechce pracovat, takze ted beru dalsi hnusy, protoze chceme miminko a to bez toho aby telo pracovalo nejde. Kdybych vedela co me ceka tak bych HA nikdy nebrala.

iva_kucerova
20. apr 2012

ahojky, objevila se u někoho po Minervě taky deprese, návaly, nevolnost, motání hlavy, bolest hlavy a podobně? Beru jí skoro tři týdny a uvažuju o tom, že se radši na antikoncepci úplně vykašlu.

jo111
23. apr 2012

Baby, pokial mate reakciu na HAK hned mazte k doktorovi- ja som zacala brat v 21 diane 35 a po dvoch tyzdnoch som bola zrela na psychiatriu- depresie, sialene zmeny nalad, bola som nervozna a hystericka, proste hroza- hned som bezala za lekarkou a nasadila Belaru. Prisli sme na to, ze mam zlu reakciu na jednu zo zloziek Diane, Belara bola vtedy na trhu pomerne nova a praveze neobsahovala tu zlozku co mi spravila hormonalny cirkus :P

simmi80
19. jún 2012

Babulky, niekto so skusenostami s dnesnymi tab. Mercilon? dakujem 😉

zvedavamt
11. júl 2012

Užívala som HAK vyše 10 rokov. Žily mi po pár rokoch vybehli postupne na celom tele . Kôli sklerotizácii som vysadila HAK a do mesiaca otehotnela,tesne pred zákrokom. HAK neberiem už 8 rokov, ale žily sa mi zhoršovali dalej, ku koncu som cítila okrem ťažkých nôh aj podivný tlak až kŕčovité bolesti v stehne aj v lýtku, cysty na vaječníku, celulitída, zmeny nálad až depresia,stále kvasinkové infekcie, naďalej nepravidelná menštruácia, bolestive silné 7 dnové krvácanie, PMS. Pri kontrole krvi pod mikroskopom som bola zhrozená. Krvinky boli zdeformované a pospájané, objavili sa aj kryštály kyseliny močovej, krv bola veľmi hustá a prekyslená rovnako ako u mojej kamošky aj u sesternice, ktoré tiež boli na HAK.
Im sa pridružili aj problémy s lymfatickým systémom a zmeny krvného tlaku,odpadávanie - po dvoch rokoch s náplasťou, po vysadení našťastie zmizli. Keby som vtedy vedela, to čo viem teraz, určite by som to nebrala len kôli zlepšeniu pleti - to sa ľahko dá dosiahnuť úpravou stravy, ani kôli nepravidelnej menštruácii - tú mi upravili pijavice lekárske, ktorým som vďačná aj za rozriedenie krvi a ochranu pred trombózou, menštruáciu mám pravidelnú, krvácanie slabšie 3,5dna a bez PMS 🙂
Stačí si pozorne prečítať vedľajšie účinky každej tabletky, ktoú jete.