Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

dahlia23
18. aug 2009

nečítala som vás celé, ale prispejem svojou troškou. HA už nechcem.
Po vysadení zblbnutý cyklus, to je normálka... potom prasknutá cysta s kvácaním do brucha=akútna operácia. o dva mesiace ďalšia cysta, na druhom vaječníku asi 10 malých cýst - akože polycystické vaječníky. našťastie, vďaka alternatívnej medicíne, som sa operácii vyhla a vstrebalo sa to.
čas je najlepší lekár a keď mala malá asi rok, podľahla som kúzlu nuvaringu. lenže tak zle mi ešte nebolo, po mesiaci to išlo do koša. odvtedy som nič nebrala, teraz som tehu, neviem, čo bude potom, lebo ďalšie bábo už neplánujeme. ale veď hádam sa dajako zaobídeme. 😅

jalao
18. aug 2009

dahlia, co je to nuvaring, ak mozes?

kubaka
18. aug 2009

psala jsem i do druhého tématu, HA je nepřirozený zásah do organismu a je to svinstvo. Brala jsem jen 3 měsíce po potratu, než jsem znovu otěhotněla. Víc bych to už nechtěla - kamarádkám to nadělo problémy od trombozy v noze, po uzlíky na játrech, deprese atd.
Nejbezpečěnjší je bariérová antiko - kondom. 😉 Používali ji už staří Egypťané - tedy ne latex, ale ovčí střívka.

dahlia23
18. aug 2009

nuvaring je ten antikoncepčný krúžok.

marianka1122
autor
18. aug 2009

tie krcove zily sa narobili aj mne a bolievaju ma nohy to som nevedela ze to moze byt s toho 😨

dahlia23
18. aug 2009

tak, tak, kubaka... tie črevká si pamätám. a používali sa kedysi aj u nás. asi nie tak dávno, ako v egypte, ale aj tak to bolo dosť dávno. 😀

lea79
18. aug 2009

brala som Loette iba tri mesiace, lebo mi z tých tabletiek bolo stále zle ako pri menzese a išli mi vybuchnúť prsia, pribrala som osem kíl, gynekolog tvrdil, že tieto problémy po troch mesiacoch skončia, ževraj mám vydržať, mal pravdu, problémy sa skončili presne ako som dobrala posledné balenie tejto HA a to preto, že som už žiadnu HA v živote nedala do úst, potom som bez problémov a nejakej snahy schudla osem kíl

marianka1122
autor
18. aug 2009

pisala som do poradne o tej antikoncepcii a ten dr mi napisal okamzite vysadit. to sa teraz zacinam bat ☹

uci
18. aug 2009

marianka jj, tie nohy to je dost pravdepodobne, ze je to z HA, ja ked som ju brala, tak ma bolievali nohy tak 1-2x do tyzdna ale tak desne, ze som nemohla ani chodit, teraz ked uz neberiem je to uz relativne ok, uz sa mi to objavi len tak raz za 1-2 mesiace, zrejme sa toho uz nezbavim - je to asi nenavratny zasah do fungovania tela - ale aspon to uz nie je take caste 😖

uci
18. aug 2009

najhorsie je ze si to clovek neuvedomuje, ze ake vsetky potiaze ma z tej HA 😖 vlastne mu to dojde az po vysadeni ked to vymizne - AK to vymizne, ze co vsetko to sposobovalo

marianka1122
autor
18. aug 2009

teraz ked to citam mam pocit akoby to bola casovana bomba

kubaka
18. aug 2009

Z HA můžete mít všechno možné - co jste popisovaly - ty křečové žíly jsou jedním z nejčastějších projevů, jde o ty hromony, co dodává HA. Když tělo několik let oblbujete falešným těhotenstvím, pěkně to s ním zamává.
Když sám doktor řekne, že po třech měsících! se to srovná -no sory, to už samo naznačuje, jaké jeto znásilnění organismu.
Fuj - je dobře, že jste se toho zbavily. Já bych to do huby už taky nevzala. Fungujeme na kondomech 20 let a děti jsme si udělali, kdy jsem sami chtěli, takže to spolehlivá antikoncepce dokáže být, když se s ní správně zachází 😉

lili91
18. aug 2009

mne bolo od HA v jednom kuse zle od zaludka...ci som bola najedena, hladna...stale. vyskusala som 4 rozne druhy a pri vsetkych to bolo tak. a zacala som priberat, tak sa mi zmenila cela postava. dovtedy som jedla co som chcela a vzdy som mala 48-50kg. no ked som brala HA, tak som priberala ani som nevedela z coho...uz viac rokov ju neberiem a ani nebudem!

uci
18. aug 2009

ja teda tiez planujem ze HA uz viac do ust nevezmem, horsie je ale ze mam asi alergiu na kondomy 😨 vzdy mam potom problemy tam dole 😖 tak to mi holky poradte aky iny sposob este existuje??? dalo by sa este sledovat plodne dni, ale to mam odskusane, ze sa podla toho da riadit len ked cyklus funguje presne ako ma 😒

emilyz
18. aug 2009

marianka: hej. Ktovie, ako to bude vdaka tejto pliage vyzerat v nemocniciach o par rokov... mlade zeny s vaznymi chorobami, budu asi plne nemocnice. Fakt je to proti prirode a tym aj proti cloveku.

dai
18. aug 2009

mne ziadnu 😉
brala som HA 7 rokov - ked sme chceli babatko som ich vysadila - otehotnela som hned dalsi mesiac.
po narodeni dcerky a potom ako som prestala kojit som zacala brat antikoncepciu zase, mam chut na sex a nemam ziadne problemy ( nepriberam , pokial sa neprejedam - ak mate pre vas spravnu HA tak z nej urcite nepriberiete , je to casto len vyhovorka dievcat, ale cokoladku si aj tak daju - ta chut na cokoladku je urcite tiez z HA 🙂 )

nechcem obhajovat HA - je kazdeho vec ci ju papa alebo si radsej sleduje svoje plodne a neplodne dni...
v dnesnom case pojedame tolko chemicky osetrovanych veci, umelych E-ciek a podobne , ze riesit ze HA je cloveku neprirodzena je tiez trosku neprirodzene...

beriem ze niektorym zenam HA nevyhovuje, ale zas na nu hadzat vsetky problemy sveta...hm, zeby aj muzi brali HA? ked maju podobne problemy ako my ?

moja mamina nikdy ha nejedla, ale krcove zily a migrenu ma cely zivot ( lekar tvrdi ze je to genetika... ), babka ma to iste... mna to asi tiez vekom caka ...a urcite to nebude z HA 😅

ak sa rozhodnete z nabozenskych dovodov HA nebrat, tak prosim nepiste o tom ake je to skodlive zdraviu - o tom kazdu zenu informuje jej lekar... urcite nie zeny ktore HA nikdy nebrali ( alebo brali 3 mesiace a tvrdia ze za tie 3 mesiace kvoli ha pribrali 8 kg - to je uz fakt tazka demagogia ☹ ) - netvrdim ze problemy nesposobuje - ale su to hlavne starsie tabletky a tych pripadov je par, oproti tisickam ktorym pomaha 😔 ( ja som ju tiez zacala brat na lekarsky predpis kvoli ukrutnym mestruacnym bolestiam a nepravidelnemu cyklu - vdaka ha sa mi dalo vsetko doporiadku...)

zanulienka
18. aug 2009

ja tiez beriem HA par rokov a absolutne som nemala ziadny problem,nie kazda mi vyhovala,ale treba najst tu pravu.a myslim,ze je predist necakanemu tehu alebo kazdy mesiac trpnut ci pride alebo nepride mrcha.a z kilami-netreba sa prejedat

jarula25
18. aug 2009

tak ja som brala HA rok a pol a dostala som plucnu emboliu 😒 😠 ..takze ziadna HAK do konca zivota..... 😝

uci
18. aug 2009

dai - ak nemas ziadny prroblem z HA, tak si mozes gratulovat, ze patris k tym stastnejsim, apropo, tie problemy sa este len mozu objavit a ani nemusis vediet, ze je to z toho 😖
ja teda netvrdim, ze za vsetky problemy moze HA, ale zase tvrdit, ze cely problem je len o vybere tej spravnej tak to je skor demagogia, ja som hladala tu "spravnu" 10 rokov ale bohuzial sa to s kazdou dalsou len zhorsovalo a zhorsovalo

wodanka
18. aug 2009

ja som tiez brala HAK az do doby, kedy som nedostala trombozu - upchata cela zila v lavej nohe krvnymi zrazeninami.. 5 tyzdnovy pobyt v nemocnici a dozivotne uzivanie liekov proti zrazaniu krvi.. a to vsetko vdaka HAK..

beata.n
18. aug 2009

tak já HA brala od 15ti let.vystřídala sem jich několik,ale většinou mi to způsobovalo zavodnění,větší chutě na jídlo,menší na sex a hlavně hrozné křeče v nohou-ale tohle mohlo být i povoláním(servírka).ted nemám žádnou a sem spokojená.dneska sem si koupila nějaké čípky,co se zavádí před stykem,tak snad budou spolehlivé 😕 nemáte někdo s nima nějakou zkušenost???

megy
18. aug 2009

já brala antibejby od 17-ti let asi tak 4 roky.Vytrpěla jsem si docela hodně a ještě do ted po 4 letech mám následky 😔 Na začátku se vše ukazovalo skvěle, neměla jsem problémy, ale pak jsem začala často špinit a můj exgynekolog mi je dost měnil. No a jelikož mé špinění a posléze krvcení trvalo přes měsíc v kuse a on s tím nic nedělal, tak jsem šla k jinému. Ten se zhrozil, když mě prohlédl a šupajdila jsem na biopsii a posléze na odpalování sliznice z čípku.Čekala jsem na výsledky s pocitem, že mám rakovinu a ukázalo se , že to byl polyp na čípku - tudíž ve zdravotnické terminologii to znamená, že polyp= prekanceróza alias předrakovinný stav, který je nutno sledovat. CHodím pravidelně na kontroly, kromě stěrů i ultrazvuky. No a aby toho nebylo málo - díky tomu jsem ještě tehdy s manželem potratila - vaječníky nedokážou produkovat dostatek hormonů.

Jinak co se týká přibírání, tak to neznám, ale jedinné, co mi ještě zůstalo donynějška je neschopnost orgasmie, která se zlepšuje 😉 - tak alespoň něco pozitivního po antikoncepci

petranovotna
18. aug 2009

ahojte aka antikoncepcia je najlepsia?

nika251
18. aug 2009

Ahojte. Ja som brala Jeanin a veru dosarapatila ma dost. Zrusila mi menstruacny cyklus, totalne rozhadzala hormony v dosledku coho sa mi ku koncu vysypala tvar, dostalvala som krce, pichalo ma v prsiach, a kedze vajecniky nemuseli pracovat, vyskytlo sa mi PCO (polycysticke vajecniky), pribrala som, stratila som chut na sex 😠 . Po vysadeni som musela absolvovat laparoskopiu a brat hormony na dozrievanie vajicok. Otehotnenie s prvym synom nam tvalo 15 mesiacov s druhym- k druhemu sme prisli ako slepe kura k zrnu (vdaka Bohu 😵 😵 )

petranovotna
18. aug 2009

ja som to este nebrala.prva cera prisla hnet ale o druhu sme sa snazili 3 roky.a dalsie babetko uz neplanujeme.tak bi som chcela vediet ktora je najlepsia.

marianka1122
autor
18. aug 2009

to mas individualne ak mas dobreho gynekologa tak si da zalezat aby ti vybral tu spravnu alebo ak je ako moj tak si hodi kockou...ale myslim ze niektore s tych novsich maju zlozenie ktore menej zasahuje do organizmu.

astrane
18. aug 2009

já brala HA jen 7 měsíců-napřed exluton-měla jsem ms co 14 dní a 14 dní i trvala...když jsem měla 45kg,přestala jsem kojit a přešla na minisiston-bylo mě první měsíc ok,druhý blbě,třetí ještě hůř,to už jsem po opětovném nasazení i zvracela,totéž se opakovalo po mercilonu...3 týdna ze 4 mě bylo blbě...chuť na sex nula,furt hlad,uánavená a začala jsem se zavodňovat v oblasti pasu-rychle jsem nabrala na původní váhu a pak už to šlo nahoru...za 5 měsíců 6 kg a to skoro vše v pase....po vysazení bez problémů,váha do 3 měsíců v normále a vše ok...od té doby držím furt stejnou váhu...já už to brát teda nikdy nebudu,moje tělo mi dalo myslím jasně najevo,co si o tom humusu myslí...
jinak my používáme přerušovanou soulož už 2,5 roku a zatím taky bez mimina,kdyby se zadařilo nevadí...potom zase přidáme ten kondom 😀
jo a cyklus mám bez Ha 31 dní,takže nemám moc zájem si ho zkracovat 😉

saska.t
18. aug 2009

ja som tiez nikdy nemala problem s HA akurat teraz som zacala badat ze nemam chut na sex takze si ich dam zmenit aby sa to opät napravilo, ale co sa tyka zdravotnej stranky ziadne 😉
Vzdy je to o tom co komu sadne, takze netreba hned odsudzovat, pretoze niekomu nesadla....

astrane
18. aug 2009

dai-to je zvláštní,že jsem nikdy nevážila tolik jako s HA...ano jedla jsem víc,byla jsem jak těhotná a budila se v noci hlady 😠 mě neříkej,že to nebyla vina jiné hormonální hladiny....to nejde být pak hubená,když je ti vyloženě zle od hladu,i když bys ho mít neměla...jinak s váhou neválčím,ať sežeru cokoliv,mám pořád stejnou váhu už asi 15 let.... 🙂 po vysazení jsem se cítila zase normálně...
je jasný,že když má někdo nesnesitelné bolesti při MS a s Ha je nemá,bude za její existenci a používání rád....já naštěstí nemám tento problém,takže ji nepotřbuju a už ji ani nikdy brát nechci a nebudu....a opravdu mi to připadá nepřirozené a divné,takhle šidit tělo...

astrane
18. aug 2009

já znám i hodně holek,co brali antiko před těhu a bez problémů a moc si to chváli a po těhu už nemohli....zkusili spoustu druhů a pak to vzdali,že se to nedá.... 😖