Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

majcik
18. aug 2009

Precitala som si zatial vsetky prispevky ... uff ... myslim, ze treba o tychto veciach hovorit a vystrihat a nezakryvat si oci pre realitou. Citala som si aj ten clanok, na ktory tu bol link na prvej strane a mam dost ... znova sa utvrdzujem vo svojom postoji, ze dobrovolne taketo svinstvo brat nebudem...
Drzim palce vsetkym zienkam, ktore HAK tak zdevastovala, aby sa cim skor dostali do normalu a poriadku ... dzte sa.

ivuss01
18. aug 2009

ahojte, pred tehu som HA nemala, 3 mesiace po porode som uz chcela, mala som komplikacie po porode a strasne som sa bala tehu, kondom memozem, tak som brala cerazette, ked som prestala kojit, mesiac som mala jednu, uz neviem ako sa vola, z tej som bola nervozna, presla som na minervu a som maximalne spokojna, nad zlymi vplyvmi sa nepozastavujem, ved co vsetko nam skodi, a jeme to...

emilyz
18. aug 2009

Aj ja drzim vsetkym palce, aby sa dali dokopy, lebo zdravie mame len jedno, a to sa neda kupit.

Dai nikto tu nehovoril o nabozenskej stranke, ale prispevky su cisto zdravotnickeho charakteru, co si myslim, ze je dost sila, priroda je dost silna a netreba si nahovarat, ze toto je v sulade s nou, lebo nie je, s tym, ze poskodena pecen nie je ziadna sranda a to sa prejavi fakt po rokoch, tak, ako cely zivotny styl, strava, stres, sa prejavi po rokoch na zdravi. To, ze je to teraz OK neznamena, ze to bude aj o 3-5 rokov...

jarula25
18. aug 2009

Wodanka tak si mozeme ruky podat u mna este v horsom pripade ze mi krvan zrazenina presla z praveho lytka az do pluc a bola z toho plucna embolia..viac ako mesiac v nemocke prvy tyzden na pristrojoch a dozivotne na liekoch alebo injekciach.....

majcik
18. aug 2009

Uff, Jarulka ... 😒

amadora
18. aug 2009

Najprv som brala HA... pred ňou som mohla zjesť aj vola a nepribrala som ani gram... po nej (a to ju už neberiem pár rokov) priberiem aj z pohľadu na pohár vody 😖 Potom mi zistili trombofíliu tak som ju prestala brať.

Po pôrode som mala rok vloženú DANU a musela som si ju dať vybrať lebo mi menzes trval pomaly 2 týždne. Mám ju von 3 mesiace a na menzese sa nič nezmenilo 😝

Moje skúsenosti s antikoncepciou sú nič moc 😒

amadora
18. aug 2009

A ešte som chcela, kmotra brala rôzne HA a tiež pribrala, bola podráždená a nemala chuť na sex

mikalove
18. aug 2009

podráždenie....a po vysadení 8 kg navyše 😠 a držia sa poriadne

marianka1122
autor
19. aug 2009

baby to je strasne co tu citam. nahnali ste mi strach. ale ak ju vysadim tak co budem mat namiesto nej?kondomom neverim? suvraj nejKake gely alebo naplaste skusali ste?

kubaka
19. aug 2009

marinka - kondomy jsou bezpečné a spolehlivé - jezdíme na nich úspěšně s MM 20 let a žádný problém. Proč jim nevěříš? 😉

marianka1122
autor
19. aug 2009

lebo mozu prasknut a nam sa casto zvlecu dole tak preto a s nimi to neni ono 😀

rosebud
19. aug 2009

No holky,ja mam teraz 20 rokov a tiez som si s HAK uzila svoje...brala som ju od 16 rokov,najprv vsetko v pohode a po 2 rokoch uzivania sa mi tiez objavila tromboza v lavom lytku. Takze mesiac mi mamina pichala injekcie do brucha (ja sama by som to asi nedokazala 🙂 ) a tri mesiace po tom som brala lieky proti zrazaniu krvi... Bolo to dost divne obdobie,pretoze som sa bala kazdeho vacsieho zranenia,pri ktorom mi hrozilo,ze by som mohla lahko vykrvacat... Taktiez mam dozivotny zakaz brat HAK. Nastastie dnes uz je vsetko v poriadku a minulorocna tromboza sa prejavila ,,len" v tom,ze ma obcas lytko v tom porusenom mieste zaboli...

katrin21
19. aug 2009

kubaka:

s kondomami mam svoju skusenost... druhe tehotenstvo , ktore sa skoncilo jeho prerusenim... lebo na to neboli podmienky.. musel byt deravy alebo co..

a raz sa nam stalo, ze sme s priatelom skoncili a ked vysiel von, prezervativ zostavl vo mna, samozrejme aj s celym obsahom!!! a to dodnes nechapeme, lebo priatel je skor XL.... takze velky mu nebol...

talze ja o spolehlivosti kondomov viem svoje.. ale inak OK. Pritom sme ich pouzivali spravne.

katrin21
19. aug 2009

inak brala som par mesiacov HAK, upravilo mi to bolesti pri MS, odvtedy su znesitelnejsie aj pravidelnejsie. Ale moje telo ju neznasalo, kazde tri mesiace som spiniila, takze som vystriedala asi 3 druhy a potom som s tym sekla... aj ked to uz bolo davnejsie, uz by som ju asi nebrala..

marianka1122
autor
19. aug 2009

to ano ma aj svoje vyhody 😀 😀 inak to s tym kondomo sa stalo aj nam ze zostal vo mne 😠

saska73
19. aug 2009

HAK som brala asi 1/2 roka na upravenie menštruačného cyklu, kt. mi sám od seba zrazu zahaproval. Bola som vtedy ešte panna a dr. mi dal nejakú nízkodávkovú, podľa neho úplne bezpečnú. Vedela som, že sa z toho priberá, tak som si dávala pozor na stravu ale aj tak som pribrala, chytali mi kŕčne do lýtok a zhoršili sa mi žily a stále ma trochu pobolievala hlava - jednoducho som nebola vo svojej koži, aj taká radosť akoby sa so mňa vytratila.

Podstatne horšiu skúsenosť má kamarátka. Okrem pribratia a bolesti nôh u nej nastúpila depresia, síce ľahšia forma ale musela brať antidepresíva a byť sledovaná odborníkom, nemohla sa z toho dostať sama. Keď sa priznala svojej mame - obvodnej lekárke - tá jej vynadala, že aby také svinstvo v živote už do úst nevzala.

Ženy uvedomme si jedno, je to čistý umelý hormonálny produkt, časť z HAK vycikáme ale časť telo nikdy nespracuje, ukladá sa to na rôznych miestach v tele, najčastejšie v tukových bunkách. Čiže to neznamená, ak žena teraz nemá problémy, že ich nebude mať o 20 rokov - len to si mnohé nepriznajú ale sa čudujú, z čoho môžu mať napr. rakovinu, ked majú zdravý životný štýl.

Apropo "časť vycikáme" - čítala som zaujímavú štúdiu o tom, ako zložky antikoncepcie prenikajú až do podzemných vôd, ani príroda ani čističky to celkom neodfiltrujú a tak pijeme vodu už dopovanú týmito hormónami a to je podľa autorov dôvod, prečo je teraz problém u toľkých mladých a zdravých žien s otehotnením.

karotky
19. aug 2009

Já brala z donucení HAK Cilest,abych půl roku po potratu neotěhotněla.Přibrala jsem při ní skoro 20kg,které už nikdy nedám dolů 😔 ,měla jsem návaly horka(když jsem si na to stěžovala u dr.,tak mi na to řekl,že jsem nějaká přecitlivělá,protože to od nikoho jiného neslyšel 🙄 ),neustálé výtoky a nakonec jsem po jejím vysazení nemohla 3 roky otěhotnět. 😢
Naštěstí se dr. změnil(ten původní šel do důchodu),ale i tak o HAK nechci do konce života ani slyšet. 😝

grettka
19. aug 2009

saska, som pocula, s tymi prienikom hromonov do spodnych vod vraj ma vplyv skor na muzsku (ne) plodnost nez na zensku.
A dalsia vec, kamoska je zdravotna sestra na ARE... rozpravala kolko mladych bab im uz priviezli s komplikaciami (trombozy, embolie) zial vsetky boli uzivatelkami hak....dalsia kamoska si z toho vzala ponaucenie a hak vysadila.

lea79
19. aug 2009

dai ja som vegetarianka, myslíš, že som sa prejedla zeleniny či ovocia ??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yvetta
19. aug 2009

ja si myslim, ze kto nezazije negativne skusenosti s HAK ten to proste nepochopi - ja som tiez toho s HAK zazila a myslim si, ze je to svinstvo - prave som par mesiacov po vysadeni a ziadna slava 😒 😲

grettka
19. aug 2009

dai, k tvojmu vcerajsiemu prispevku o demagogii a podobne..
tato tema ma nazov "Aku skodu vam narobila antikoncepcia?" a je o negativnych skusenostiach pri jej uzivani a nie "jedna pani povedala, ze je to skodlive", a nesluzi ako nabozenska ci ina propaganda. 😉

kubaka
19. aug 2009

ad kondom - dá se zkontrolovat před i po styku - takže vidíte, že je prasklý a může se vzít pilulka PO - už nevím, jak se jmenuje. Nám se to stalo jednou jedinkrát a po styku to manžel zjistil. Takže jsem použila onu pilulku.
Muž musi vyjít dřív, než se mu penis smrskne - je to v i návodu - jinak se stane právě to, že ve vás kondom zůstane. Prodávají se dokonce i kodomy XS - na vývoz do Asie, ty jsou zaručeně menší a nemůže se stát, že by se "vyzul" 😝 Je to jen o používání.
Náboženství bych se vůbec netahala - to je demagogie. Jde čistě o zdravotní stránku - o tom je HAK především.

A pokud jde o vylučování do vody - je jedno, jestli to má pak vliv na muže či ženy - dítě musí udělat dva. Navíc ryby mají zdeformované genitálie - prostě není to jednoduché. Ovšem na druhou stranu i těhotné ženy močí těhotenské hormony, přirozeně - akorát že s HAK jde o větší plošné pokrytí, pač ji užívá drtivá většina žen... 😒
Je to svinstvo po všech stránkách - přtakávám.

uci
19. aug 2009

no ja mam tiez nevalne skusenosti s pouzivanim kondomu - nam zase dost pravidelne praskal, takze to by som musela tych piluliek PO uzivat riadne, cize by to bolo asi koniec koncov este horsie ako HA
zrejme to bude v nejakej zlej technike pouzivania ale ani za svet vam neviem v com konkretne 😉 lebo rozmery su priemerne, snad len mozno trochu suche prostredie, co by sa dalo vyriesit nejakym lubrikantom ale u mna tiez nepouzitelne lebo na tie som zrejme tiez alergicka 😖
no ale co to ja vlastne riesim? kedze po uzivani HA mam taky rozhadzany hormonalny system, ze aj tak bude zase skor problem otehotniet ako riesit neotehotnenie 😉

kubaka
19. aug 2009

a hele holky - dobré řešení - to bych i zkusila - jestli to teda bude levnější než ta gumička 😀
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/176724-...

velmi dobré a kvalitní jsou Durex - jsou různě lubrikované - více či méně, i vroubkované a různých tlouštěk - ženě je to fuk, ale muži to vnímají.
Pak jsou obyčejné Primerosy, jedna verze dokonce voní po čokoládě s vanilkou -neuvěritelné aroma 😀 Švagrová je závislák na čokoládě, tak jsme jim s přítellem nadělili celý balík tohohle lákadla k Vánocům. Byli z toho odvaření.

wodanka
19. aug 2009

jarula aj Ti potom robili nejake vysetrenia krvi, aby zistili, ci nemas nieco geneticky vrodene, nejaky problem s krvou a jej zrazanlivostou?

jarula25
19. aug 2009

hej robily aj genetiku v BA aj vsetko mozne v NR a nakoniec zistily vrodenu trombofiliu 😖 😖 takze nic moc ale da sa stym zit.......

kavaapalma
19. aug 2009

ja som brala hak 5rokov a dost nemala som sice problemy po zdr.stranke ale normalne som po tej dlhsej dobe citila ze moj organizmus dalo by sa povedat akosi strajkuje citila som zmeny ze to nie je ono tak som sa toho zbavila a nikdy viac samo telo mi povedalo ze nie a rozum pocuvol...a teraz sa vyse roka snazim otehotniet a nic pritom vsetky vysetrenia su v poriadku.tolko moj nazor

nsoci
30. aug 2009

Neviem ci to je prvada
http://www.rodinka.sk:80/index.php?id=592143

Podla mna je HAk humus, nikto nevie ake ma vlstne dosledky, furt su nove lieky a chybaju dlhodobe studie...
Brala som dokopy 4.5 roka, Tri....cosi (strasne zmeny tela pocas troch faz), Mercilon (v poho, ale ako som vysadila ko keby som si zlozila ruksak) a Jeanine (4 mesiace, nemohla som nosit nausnice a nieco mi na nej proste nesadlo)...

marianka79
30. aug 2009

to záleží od ženského organizmu ja som problémy s nou nemala až ked som ju vysadila mám problemy-začínam pomaly priberat ale to riešim pohybom-športom tak asi tak

sisi.v
30. aug 2009

brala jsem HA asi dvakrát v životě cca čtvrt roku, vždy jinou značku, ale vždy mi bylo nic moc - výkyvy nálad, nic moc chuť k sexu, otoky... tak jsem to vzdala. přestože vím, že tělo si musí nějakou dobu zvyknout, takže většina problémů po nějaké době zmizí, tak děkuju, nechci...