Akú škodu vám narobila antikoncepcia?

marianka1122
17. aug 2009

cavte baby mna len tak napadlo ci som jedina lebo kazdy to mal vraj v pohode s nou. ja som pribrala 20 kil lebo mam stale chut na sladke a urobila sa mi celulitida a ine hrozne veci. beriem minervu a neviem ci to robi ona alebo kazda antikoncepcia je taka s...a

mataharyy
17. dec 2012

@tara9 jak dlouho používáš ten cyclotest?? 😕 a jakou to má spolehlivost...?

usacek79
17. dec 2012

ja som uzivala antikoncepciu 12 rokov, pocas tej doby absolutna sexualna nechut, absolutne sucho tam dole, migreny asi 15dni z mesiaca atd..
ked som ju v 17tich rokoch zacala uzivat, za 3 mesiace som pribrala 10kil a prsia mi narastli z 3 na 5 - samozrejme sa mi urobili strie na nich 😖
a mam za sebou 4 potraty, takze sice to nikdy nikto nedokaze, ci to ma suvis, ale predsa len, jeden nikdy nevie...

a navyse mi zistili trombofilnu mutaciu, pri ktorej sa antk v podstate nesmie uzivat, hrozia embolie atd, avsak samozerjme to nikdy nikomu nevysetria predtym, ako mu antiku predpisu..
takze ja som zasadne PROTI 😠

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ssisska
17. dec 2012

Ja som vysadila antikoncepciu uplne bolo to este pred 6 rokmi,brala som to asi polroka,bola som naladova,pribrala som a aj ked som vecere vynechavala uplne dobrych 5 mesiacov a bola som aj hladna,stale mi vaha stala,a este som navyse mala menstruaciu kazde 2 tyzdne.Keby som ich nevysadila,tak hadam cakam aj dvojicky 🙂

mataharyy
17. dec 2012

@tara9 Tak už jsem studovala na netu a asi do toho po porodu půjdu 😎 Hádám to bude dostatečně spolehlivé 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mami.sk
10. jan 2013

ja som po 6 rokoch užívania mala problémy s otehotnením - dva roky sa nedarilo, problémy s pečeňou, ktoré sa potom počas tehotenstva zhoršili tak, že hrozil cisársky rez v 30tt a doteraz mám občas zhoršené hodnoty , cysta a fibroadenom na prsníku ☹ našťastie kvôli tej pečeni už aj tak nemôžem a ani nechcem HAK nikdy užívať ...

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamarka9
14. jan 2013

@tara9 ahoj, prosim ta ja by som sa chcela opytat, funguje to na beterie, alebo nejaka nabijacka? Ze ako dlho ti ten pristroj vydrzi, lebo mna si namotala, ja uz mam HAK po krk, no babo s manzelom este neplanujeme, len hladam alternativu...

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamarka9
16. jan 2013

@tara9 Ahoj! Prosim ta a pise ked dochadza baterka? A dakujem za link, uz som si tom vela citala, akurat ze na strankach sa vzdy vychvaluju preto som chcela vediet od niekoho kto to aj v praxi pouziva. A este posledna otazka, ak teda budes vediet, ze ja teraz beriem HAK a ked som ju naposledy vysadila, mala som asi tak pol roka cyklus ze raz 25 dni a potom 40... tak ci je to vhodne aj pre taketo pripady, ak ma to znovu postihne 🙂
Dakujem ti velmi pekne 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jo111
16. jan 2013

Ahojte baby, ak sa mozem pridat, niektore ste tu pisali o diane35, ja som na nu mala sialenu reakciu (v ambulancii som to opisala ako cely mesiac trvajuce a minimalne 3x horsie PMS, snubenec tvrdi, ze to bola maniodepresia, tak neviem 😅 ) ledva som dobrala prvy mesiac a hned mi doktorka musela zmenit tabletky. Prisli sme na to, ze som zle reagovala na jednu zo zloziek, myslim, ze to bol cyproterone acetate (nenapada ma teraz slovensky ekvivalent), v novsich tabletkach sa uz nepouziva, vybrali sme tabletky kde je nahradeny gestodinom (gestodene) a nemam ziadne problemy. Predpisali mi ju v 21 rokoch, dovtedy sialene nepravidelny cyklus, desne krce, plet otras a zadrziavanie vody ☹ s antikoncepciou uz 4 roky cyklus ako hodinky a voda ziadna 🙂 u nas dostat Belaru, tiez bez cyproteronu, teraz beriem Femodene, kedze ju tu nedostat, tiez ok.
Kazdopadne ak mate vedl. ucinky treba zmenit, patrat preco. Mne robili komplet hormonalny profil pred predpisanim a nikdy som nefajcila ani neplanujem, a tiez ju neplanujem brat dlhsie ako dalsie tri roky. Ale urcite to nie je vhodna forma pre kazdeho 🙂 tiez sa obavam co bude ked ju vysadim, ale niektore baby tu pisali v inej teme, ze po vysadeni pili alchemilkovy caj na upravenie cyklu a vraj pomohol, tak neviem.
Ano, je to chemia a ma vedlajsie ucinky, preto by mal byt vyber vhodnej HAK velmi prisny a brane do uvahy aj choroby v rodine a fajcenie. Kazdopadne, pre zeny s polycystickym syndromom vajecnikov alebo rozhadzanym cyklom aj bez HAK, je to predpisana liecba v prvom pripade a zachrana konkretne v mojom pripade.

tamarka9
17. jan 2013

@tara9 ahoj! No ja som si vobec nie ista ako bude moj cyklus vyzerat, ten 40 dnovy bol len raz a to par mesiacov po vysadeni HAK, ako som pisala cca po pol roku sa to dalo do poriadku. Ale mozno teraz budem reagovat inak, to sa ukaze az ked vysadim, prip prve dva tri mesiace sa budeme musiet donutit k latexovym nahradam 😠 a potom ked sa to umudri tak aj cyklotest nasadime, ale kazdopadne sa to oplati takto kusok casu obetovat, ako sa natlacat tabletkami.

moncicak26
17. jan 2013

ahojky holky.Ja brala Yadine asi 7let a všecko bylo v ppořádku.Menses pravidelný jak hodinky,žádné vedlejší učinky.Za to ted co to neberu 8 měsíců tak je to hrůza.Nepravidelný menses,Jsem náladová,je mi zle než to dostanu,pak křeče..Celý půlrok to bylo v pohodě ale ted se to nějak rozházelo.A přibrala jsem přes 10 kilo ☹

zvedavamt
17. jan 2013

@moncicak26
moze ist aj o premnozene kvasinky, co HAK sposobuje.
Kukni tu,co sa s tym da robit:
http://www.pijavica-lekarska-na-domace-pouzitie...
dolu v lavo
mne to pomohlo od tebou spominanych priznakov

moncicak26
17. jan 2013

@zvedavamt jako myslíš ty pijavice?Tak do toho bych asi nešla...Já ani nestrčím ruku do akvárka natož tohle 😀

zvedavamt
18. jan 2013

@moncicak26
nikomu nenutim pijavice, dolu na stranke su clanky o premnozenych kvasinkach a postupe liecenia / aj bez pijavic 🙂 /

moncicak26
18. jan 2013

@zvedavamt jasné neboj pochopila jsem to neboj,ale díky pořádně si to celé proctu 😉

veronikazm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hhranolka
19. jan 2013

Tak me antikoncepce prinesla masivni oboustrannou plicni embolii 😅 jo, zivot je boj!

bazosko88
20. jan 2013

Ja som brala HAK cca 2 roky , najprv Lndynette 20 a to zhruba 8 mesiacov neskutočne mi začali padať vlasy ostalo mi ich tak polovica.. potom som prešla na Minervu s nádejou, že to pomôže ale nepomohlo brala som ju zhuba pol roka... HAK neberiem už rok a následky su hrozné: vlasy aj tak stale padajú, krámy mi chodia ako sa im zachce niekedy aj po 50dňoch , pribrala som. Keby som vedela aku šarapatu to narobí nikdy by som ju nezačala brať. 😖

gabina84
20. jan 2013

@hhranolka ahoj, tak to sme veru dve, len stastie ze som bola u doktora inak by som to tu uz veru nepisala

hhranolka
20. jan 2013

@gabina84 my nastesti bydleli asi 2 minuty od zachranky .... 😀

gabina84
20. jan 2013

@hhranolka esteze tak, som povedala ze take svinstvo uz do ust nedam,radsej budem rodit ako jablon 😀 a ani dcere to nedovolim brat

amouramour
20. jan 2013

absolutne ziadnu, vysledky ci uz pecenove, krvi ako z ucebnice🙂

janula2511
25. máj 2023

@dejnas ešte prosím ťa berieš azaliu?