Antikocepcia proti vypadávaniu vlasov

alica311
19. máj 2014

Dobrý deň, chcela som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť nejakú dobrú antikoncepciu vhodnú proti nadmernému vypadávaniu vlasov. Mám 29 rokov a už 4 roky bojujem s vypadávaním vlasov, nadmerným mastením a aj s akné. Vyskúšala som asi všetko, čo len existuje ☹ , ale zabrala len antikoncepcia. Užívala som Diane a potom Chloe. Obe zaberali výborne, avšak Chloe (ako aj Diane) pred 2 mesiacmi stiahli z trhu. Dr. tak ako náhradu predpísal Belaru (tiež na tieto problémy). Prvý mesiac užívania ešte ako tak, ale druhý už katastrofálny, vlasy padajú a padajú... ☹ ☹ ☹ Nemáte niektorá skúsenosť s nejakou naozaj dobrou antikocepciou, ktorá by zabrala. Za všetky príspevky Vám veľmi pekne ďakujem a prajem vám ešte pekný večer.

jalito
22. máj 2014

ženy si užívaním antikoncepcie zbytočne škodia, chápem, že niekto má problémy a že doktori vedia prd, keď vás posielajú od čerta k diablu, aj mne po porode veľmi padali vlasy - nerobila som však nič, a upravilo sa to samo a padali mi ešte dva roky po porode. Antikoncepciou som to však neriešila, tušila som, že je to prechodný stav ktorý sa upraví, aj keď to trvalo tak dlho. Neviem, ako by som na tom bola, keby som si antikoncepciu dala predpísať - i s akné a i s vlasmi a keby som ju vysadila - to by som sa na seba už do zrkladla asi nemohla pozrieť...

andrejka2424
22. máj 2014

@quixina vyskúšala som rôzne značky šamponov z lekárne,vlasovú vodu a nespočet vitamínov. U mňa je to zvýšeným mužským hormonom,lebo v tehotenstve mi krásne zhustli. Prebytok hormonu neviem či je možné vyliečiť inak ako hormonami.

andrejka2424
22. máj 2014

@jalito presne,aj mne hovorili po pôrode,že je to normálne,že padajú. Ja mám 3 a pol roka po pôrode a padajú stále a padali aj pred tehotenstvom,ale začala som to takto razantne riešiť až teraz,lebo mám už miesta na hlave úplne bez vlasov. Je to prvý krát čo beriem antikoncepciu a nie som na to hrdá,nikdy som to nechcela brať a navyše túžime po druhom dieťati,ale momentálne je pre mňa dôležitejšie,aby som nebola plešatá.

lenka07
22. máj 2014

@alica311 no bolo a je veľmi ťažké ale s podporou manžela a deti sa to dá len keď si na to spomeniem tak hneď plačom najme v deň keď zomrela tak má narodeniny moja Lenka :( totiž mamka zomrela na vnučkine narodeniny) :( je to ťažké ale musíme žiť ďalej 🙂 najprv chodíme na cintorín a až potom krájame tortu aj keď už bude mať 19 rokov stale to dodržiavame . Už som jej hovorila že nemusí isť zapáliť sviečky ale ona aj sama ide aj s priateľom nechcem aby mala stale také smutné narodeniny ja ich budem mať vždy zmiešané veď som priviedla na svet svoju dcérku a zároveň som prišla o mamku:(

jalito
23. máj 2014

@andrejka2424 Ja viem, je to nepríjemné, keď má niekto redšiu hrivu, ja mám našťastie husté vlasy, tak sa ma vypadávanie vlasov až tak veľmi nedotklo, možno, keby toho bolo moc, tak to riešim inak.

vintagekatka
15. júl 2022

@alica311 ahoj, mam podobny problem.Poradis. aka antikoncepcia ti pomohla? Dakujem

susenka14
23. nov 2022

@lenka07 ahoj a ako ti zistili ze máš v tele vírus? Aký lekár,aké vysetrenie

susenka14
23. nov 2022

@andrejka2424 ahoj,ako vieš ze je to u teba zvýšeným mužským hormónom? A ako si na tom teraz? Tiež mi dosť padajú a neviem už co skúšať