Antikoncepce Chloe. Máte s ní zkušenosti?

monik111
28. aug 2007

Dnes mi doktor napsal tuto antikoncepci.Máte jí některá.Nic mi to neříká a prý je to nové,něco jako Diane/brala jsem jí před těhu/. Ale nevím o tom nic moc.Není to nějakej fujtajbl??????

sumienka2525
11. jún 2009

No tak uz mam prve balenie Chloe za sebou. Sem - tam ma bolieva dost hlava ale inac ok. Na pleti este ziadne vysledky - akne mam stale. Takze cakam a cakam kedy sa mi plet zacne pomaly zlepsovat.

elinka27
13. okt 2009

ahojte baby,zostalo mi doma este jedno balenie Chloe, so zarukou do 9/2010,pokial mate zaujem kontaktujte ma cez IP dohodneme sa. 🙂

lada82
6. dec 2009

ahoj, mne zbyla dve platicka pouzitelna do 03/2011, prodam za symbolickou cenu, ozvete se pripadne do IP

danu
16. jan 2010

deniels • snž • Dnes o 16:31
HAK beriem po prvy krat v zivote (musela som zo zdrav. dovodov). Prvy den menstruacie som zacala uzivat tie zlte tablety. Dobrala som tych 21.zltych tabliet a cakala som ze mi dojde menstruacia, ibaze meskala mi 5dni. Pokial by mi nemeskala, dnes by som ju uz nemala mat a sprave by som mala zacat uzivat tych 7bielych tabliet, nie? Ibaze ja mam menstruaciu 3.den tak teraz neviem, mam ich zacat uzivat tak ci tak, alebo pockat pokial mi menstruacia skonci? Som sice stara koza, ale toto mi nikto nevysvetlil, som v tom novacik ☹

jajka28 • 1d, 12tt • Dnes o 16:40
no podľa mna, je tak či tak 7 dňová pauza a treba začať užívat či máš ešte,alebo nemáš menzes...je to na upravenie a udržanie ideal. 28 dnoveho cyklu... 😉
v letáčiku by si to mala mat tak...a aké maš?

lenkaaninka • 14tt • Dnes o 16:48
hej presne tak 21 tabletiek využívať prvé teda od prvého dna menzesu tak ako si brala a 7 dnová pauza a začať dalšie bez ohladu na to či máš či nemáš menštruáciu to sa časom upraví...

deniels • snž • Dnes o 18:42
Dakujem baby, tak si teda dnes tu bielu tabletku dam a budem pokracovat 🙂
Jajka beriem Chloe...predpisali mi ju AJ kvoli pleti, trapi ma uz par rokov, celo, licka, nos mam v poriadku, ale co sa tyka brady, sem-tam okolie pier a hlavne sankova kost, tak s tym bojujem uz pekne dlho. Vyskusala som naozaj vsetko! Tak uvidime, ci mi HAK v tomto pomoze. Zatial som vybrala iba tych 21tab. a ziadna zmena.. naopak mam pocit, ze mam plet este horsiu...

Mimochodom, ako je to u vas zienky s HAK a s pletou???? 😉

jajka28 • 1d, 12tt • Dnes o 18:45
ja som brala HAK skoro 9 rokov...a spokojná...ani som nepribrala, ved to už sú uplne iné preparáty ako kedysy...a plet v pohode, ked som vysadila, tak mi nabehli po sánkach vyrážky...
a otehotnenie v poho len som si dala 3 mesiace pauzu a na prvý šup to vyšlo aj teraz to isté...
OK páááá

anjelik130890
10. apr 2010

ahojte..chcem sa spytat.uzima chloe..a vynechala som tabletku v 3-tom tyzdni.mohla som pokracovat tak, ze by som uzivala biele tabletky..ale spanikarila som, a dala som si zabudnutu tabletku po 12tich hodinach...na navode je napisane ze mozem prerusit uzivanie aktivnych tabletiek a pokracovat hned s bielymi..ale ja som si dala tu zabudnutu tabletku..myslite ze mozem aj tak pkracovat s tymi bielymi??

sandraaa
14. jún 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda-li, když jsem měla pohlavní styk běhěm prvního týdne ale PO vynechání tabletky jestli můžu otěhotnět.V návodu CHLOE píšou, že před vynechaním je riziko. Tabletku jsem si zapoměla vzít v pátek ale vzala jsem si ji hned v sobotu ráno jak jsem si na ni vzpoměla a pohl.styk jsem měla v sobotu a neděli. Další tabletku po sobotním ránu nasledovala večer a pak v neděli večer v tu dobu co ji beru .Děkuji za odpovědi. 🙂 😉

luuca1992
12. sep 2010

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jestli taky po HA Chloe rostou prsa.předem děkuji za odpověd

nakvarky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fabiana
14. okt 2010

Ahojky,
zostali mi 2 plátky antikoncepcie Chloe. Predám za rozumnú cenu, ozvite sa do IP.

hanislava
1. dec 2010

Ahojte kočky, potrebujem sa Vás niečo spýtat, mám začat užívat Chloe, ale neviem ako sa to užíva, doteraz som mala Qlairu a tá sa brala od prvej tabletky a nalepoval sa tam den ktorým som začínala, no na Chloe je to tak, že tam sú dni už určené, len by ma zaujímalo, ked ich musím začat brat v piatok, tak vezmem z prvého radu piatkovú a pokračujem k bielym, ale čo potom s tými ostatnými čo mi na začiatku ostali?....tie si mám dat pred tými bielymi alebo až po nich? .. nemám v tom zrovna jasno ☹ Prosím poradte mi 😒 .. dakujeeeeeem

bajana
2. dec 2010

Chloe sa uziva ako kazda ina antikoncepcia - v prvy den cyklu sa zacina aktivnymi tabletkami, po ich dobrati sa beru neaktivne...netreba sa nechat zmiast textom na baleni, to je len orientacne. Ak mas pochybnosti, v kazdej lekarni ti to radi vysvetlia.

hanislava
8. dec 2010

😀 No ja v tom veru jasno nemám, ale začnem jednoducho od prvej tabletky a hotovo.... Inak ak niekto predá Chloe tak kúpim.... kontaktujte ma na Hanuliatenko@gmail.com 😉

anjelik111
15. jan 2011

Ahojte.Prvýkrát začnem brať ATK Chloe a nemám jasno v tom,ako to začať brať.Lekár mi odporucil,že mám začať so žltými tabletkami v 1.deň menštruácie.Cize biele tabletky mi zostanu tyzden pred menstruaciou???a potom ked mi pride menstruacie zase mam zacat brat zlte alebo uz biele????

hanislava
26. jan 2011

Ahoj anjelik111 takže začni ich brat normálne od prvej tabletky žltej v prvý den menzesu. Stále berieš žlté, až po kým neprídeš k bielym (čiže až po kým sa ti neminú žlté) ,... až potom berieš biele, ked ich doberieš začínaš novým balením a zasa od žltých, nech ta nezmetie popis na obale,(Po,Ut.St,Št,Pia,So,Ne)! Každá tabletka je rovnaká takže je jedno ktorú si dáš prvú a ktorú poslednú 🙂(ide o to aby si najprv užila žlté a potom biele) Držím palce .. papa

hanislava
26. jan 2011

A kočky, chcem sa Vás spýtat, ked si chcem posunút den menzesu, resp. tento mesiac ho nechcem mat, tak nemám užit na konci balenia biele ale mám začat s novým balením? Dakujem za radu .. 🙂

veruska007
27. jan 2011

Ahojte, ja ji brala a zpusobovala mi strasne deprese. Po trictvrte roce jsem ji vysadila a od te doby mam pokoj. Taky mi hodne rozhodila metabolismus, chodila jsem do vyzivove poradny, cvicila jak diva... a 20 kg hore. Potom jsem nemohla otehotnet, protoze se mi po antikoncepci rozhodil cyklus a ms jsem mivala tak co pul roku 😒 . Bavila jsem se o tom s kamaradkou, taky mela tuhle antikoncepci, a taky rikala, ze po ni mela silne deprese... toz nevim.

luceeea
30. jan 2011

ja som ju uzivala necely rok, nemala som s nou ziadne problemy iba prvy mesiac mi bolo nejako divne, brala som ju kvoli pleti ktora sa uz pekne upravila, tak som sa rozhodla zmenit hak na nejaku slabsiu. ostali mi este dva platy, takze predam hak chloe na dva mesiace, ak by mal niekto o ncih zaujem tak ma kontaktujte na luceeea@gmail.com

ufina
2. okt 2011

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo nějaké zkušenosti stím, že se vám po užívání antikoncepce Chloe výrazně zvětšilo poprsí (snad o velikost) a také ho mám pořád citlivé, při rychlejší chůzi mě pobolívá. Děkuji za reakce, hezký zbytek víkendu

smoulenecka
2. okt 2011

Precitajte si aka je HAK hnusba 😖 Kópia z novín LPP.

Milí priatelia, píšem vám, lebo by som chcela svojim príbehom upozorniť nanežiadúce účinky hormonálnej antikoncepcie. Žiaľ patrím k skupine žien, ktorejhormonálna antikoncepcia (HAK) poškodila zdravie. Mala som 26, keď som sinechala predpísať HAK. Môj rozhovor s gynekologičkou trval 5min. Spýtala sa mači som zdravá, či nemám nejaké ochorenie, trombózu v rodine. Vyšetrila ma, spýtalasa akú chcem a do akej ceny. To bolo všetko. Dala mi jedno mesačné balenie naskúšku a po mesiaci mi zobrala odber na zistenie zrážanlivosti krvi. O nežiadúcichúčinkoch nepadlo ani slovo. Že by zabudla? Vedome zatajila? Príbalový leták som neštudovala a neviem, či by som ho brala vážne, keď som dostala predpis od lekárky.4Neviem, či som jediná, ktorá tomu, čo je písané na letáku, venuje pozornosť ažvtedy, keď to sama zažije na vlastnej koži. Pri užívaní hormónov som začala krvácaťz nosa, upozornila som na to gynekologičku, ktorá ma poslala na krčné vyšetrenie.Krčnému som povedala, že užívam HAK. Upozornil ma, že to je nebezpečné, žez toho môžem dostať aj mŕtvicu. Šla som naspäť k gynekologičke a povedal jej čo mi povedal krčiar. Ona na to – to je nezmysel ! Je smutné, že názory lekárov na užívanie HAK sa rozchádzajú. Ktorému má obyčajný človek veriť, keď vám jeden tvrdí toa druhý iné. Teraz viem, že gynekológovia o nežia-dúcich účinkoch antikoncepcievedia, ale zatajujú ich, alebo zľahčujú. Zdá sa mi nepravdepodobné, že by ich zabudli spomenúť. Keby na ne upozornili, každú ženu, ktorej ju idú predpísať, tak by to asi nemali komu predpisovať.Celkove som užívala HAK štyri roky. Pribrala som, prsia sa mi zväčšili o dvečísla. Celkovo som sa cítila ako nafúknutý balón. Vo februári 2010 mi prišlo zle,nemohla som dýchať, začalo mi srdce búšiť, stŕpli mi ruky, nohy a jazyk. Veľmi somsa zľakla. Zavolali mi záchranku, lekár mi zmeral TK, natočil EKG a pichol magnézium. Spýtal sa ma, či niečo užívam. Povedala som mu o užívaní antikoncepcie.Vôbec ma neupozornil, že to môžem mať z nej.Na druhý deň som išla k obvodnej lekárke. Povedala som jej čo sa mi prihodilo.Namerala mi vysoký TK, dostala som Tensiomin pod jazyk, zobrala mi krv a čakalasom na výsledky. Zistili mi zlé výsledky súvisiace so štítnou žľazou.Bola som doporučená na endokrinológiu, opakovane mi zobrali krv a hodnotyboli v norme, avšak v tom čase som ale nebrala HAK – mala som podľa návodu 7dňovú prestávku. Ja som pociťovala škrabanie v krku, endokrinologička si všimla,že mám rýchly tep ,ale pripisovala to rozrušeniu. Pár dní sa nič nedialo. Začala som užívať ďalšie balenie HAK a opäť po pár dňoch mi prišlo zle, búšenie srdca, vysoký tlak, dusenie... bola som dvakrát na pohotovosti. Strašne ma bolela hlava, cítila som sa vyčerpaná, srdce mi búšilo.Odporučili mi vyhľadať internistu. Ten ma vyšetril, nasadil lieky na zníženie tlaku, mala som 24 hod monitorovanie TK, vykonane USG srdca. Až teraz som sama prišla na to, z čoho to asi mám a lekár mi to potvrdil – hormóny.Bola som odoslaná na očné vyšetrenie. Očiarka ma vyšetrila bez rozkvapkania a na očnom pozadí nič nevidela. Po pár dňoch som mala poruchy zraku, začala som vidieť akoby cez hmlu a videla som vyblednuté farby, potom mi začali padať čierne bodky a mala som pocit, akoby som mala pred očami cigaretový dym. Vyhľadala som inú očnú lekárku. Tá mi ukázala ako mám z HAK poškodené očné cievy a predpísala mi lieky na rozšírenie očných ciev a riedenie krvi.Od nej som išla na hematológiu, zobrali mi krv na trombofilné mutácie a antifosfolipidový syndróm. Takisto mi aj hematologička potvrdila, že to mám z HAK a že mám zvýšené zrážanie krvi. Keďže som opäť mala urputné bolesti hlavy, bola som aj na neurológii, robili mi RTG hlavy, CT, EEG. Po vysadení HAK som 8 mesiacov mala problémy s cyklom, buď menštruácia neprišla, alebo som mesiac špinila. Normálny cyklus mi nastúpil po 8 mesiacoch. Akoby to nestačilo dostala som tinnitus (hučanie v ušiach). Už je to 9 mesiacov a moje výsledky stále nie sú v poriadku. Teraz som presvedčená, že keby som hormonálnu antikoncepciu nikdy nebrala, tieto zdravotné problémy by som nemala.V mojom okolí je veľa žien, ktoré majú problémy z užívania HAK, či už sú to cysty, zlé hepatálne testy, nemôžu otehotnieť, či dostali pľúcnu embóliu. Mnoho žien ani netuší , že HAK ma také závažné nežiadúce účinky a je mi ľúto, že ich na ne lekári neupozorňujú. Je smutné, že v každej ambulancii nás lákajú na užívanie HAK krásnou pleťou a peknými vlasmi. Teraz sa snažím užívať viac omega 3 mastných kyselín, mať dobrý pitný režim, viacej pohybu a dopĺňať svoj organizmus o vitamíny a ďalšie prvky, ktoré HAK štyri roky systematicky likvidovala.Milé ženy, nenaleťte, tak ako som urobila ja a vyhnite sa chémii, ktorá je nášmu telu škodlivá a ktorú naše telo nepotrebuje. S pozdravom, Slávka
@ufina

lucka92
4. okt 2011

Ahojte, chcem sa spytat ci otehotnenie po vysadeni HAK Chloe je jednoduche alebo zlozitejsie? Ja som ju brala 3,5 roka a teraz mam prvy mesiac po vysadeni.

lynnda
22. máj 2013

@ondrus
Ahoj, toto mám s Chloe také. Jakmile si vezmu prášek, do hodiny je mi zle. Menstruace trvá déle než týden a o bolesti břicha mám při ní neustále. Když jsem řekla doktorovi, že chci změnu, řekl mi, že mám to nejlepší, co můžu mít. Ale bolí mě nohy, od 15let, co ji užívám, mám křečáky, libido se změnilo k nepoznání. S Chloe spokojená nejsem, proto jsem ji od minulého měsíce vysadila nadobro.

hviezdicka111
29. máj 2013

@lynnda ja som brala Minervu, ale je to zhruba to iste ako chloe, su to generika diane 35...ale ciste svinstvo, ked som to brala bolo vsetko ok, potom som sa rozhodla vysadit, kedze sme chceli babatko, ale po vysadeni tolko zdravotnych problemov, ze ziadnu HAK nechcem ani vidiet..
Chloe, Diane 35 a Minerva obsahují nejvyšší množství hormonů estrogenů, které jsou za nežádoucí účinky zodpovědné, tudíž jsou považované za nejrizikovější ze všech preparátů hormonální antikoncepce.

daniella16
15. júl 2013

Chloe beru 1 rok a 4 měsíce a jsem s ní spokojená. Před ní jsem vystřídala asi 4 další antikoncepce a jsem ráda, že jsem narazila na tu co mi vyhovuje. Nejen, že plní funkci, kterou má, ale dokonce se mi zlepšila o 100% pleť, kterou jsem měla problematickou snad od 12 let.
@ufina
Prsa se mi opravdu zvětšila, ale rozhodně ne o dvě velikosti. První půl rok jsem měla poprsí citlivé až bolavé, ale potom se to samo dalo do pořádku.

veruska007
24. júl 2013

Brala jsem a nikdy víc. Měla jsem po ní hrozně rozhozenou náladu, deprese, ... později jsem se bavila s kamarádkou, která brala stejnou antikoncepci a měla stejné příznaky. Když jsme ji vysadily, tak problémy pominuly.
Navíc mám trombofilii a tento typ antikoncepce je na ni nejhorší, způsobila několik úmrtí dívek.

olliviaa
27. sep 2013

Kocky ja tuto Hak uzivam 5 rokov bez pauzy a nikdy mi moja gynekologicka nepotvrdila, ze to je vysokohormonalna HAk, nemala som ani problemy s pletou ci ochlpneim, a netusim preco mi napisala prave tuto,ale ja ziadne vedlajsie ucinky nepocitujem asom s nou spokojna...ibaze dnes som bola na preventivke kde mi lekarka povedala, ze ju uz nebudem moct brat,lebo sa bude predpisovat len ako liecivo na zlepsenie pleti s tym plusom, ze poskytne aj antikoncepcny ucinok, a moze sa uzivat pol roka-rok, kym sa neupravi plet, takze som z toho teraz mimo, inu HAk nechcem, pamätam sa davo co to bolo,ked sme skusali co mi sadne:/

zuzu93
26. okt 2013

Ahojte.. viem že trošku neskoro pridávam svoje skúsenosti (len nedávno som sa zaregistrovala).. ale možno to poslúži pre iné ženy/baby.
Takže cca 2 roky som brala HAK Chloe. Našla som si priateľa a po cca pol roku sa mi začala vážne zhoršovať pleť. Pred tým som nemala problémy s pleťou. Zrazu samé jazvy..tvár som mala veľmi bolavú. Tak som sa rozhodla že zabijem dve muchy jednou ranou. Proti neželanému tehotenstvu a proti akné. Po nejakom čase za ktorý som vyskúšala rôzne druhy tabletiek mi predpísal Dr. Chloe ako poslednú možnosť. Po cca 2-3 mesiacoch mi zabrala na tvár a ja som bola šťastná a spokojná. I keď som pribrala.. začala som mať rôzne zdravotné problémy. Jedným z nich boli normálne KONTRAKCIE!!! Aj keď som ešte nerodila no predstavujem si pôrod presne tak..nevedela som či sedieť..ležať.. plakala som od bolesti.. bolo to iné ako menštruačné bolesti.. milión x horšie. Bola som totálne zaskočená. No nič som si nepripúšťala.. veď som mala peknú pleť . No po prepuknutí aféry s týmto druhom HAK mi to začalo pekne do seba zapadať a ja som zistila prečo som mávala všetky tie problémy . Priateľ mi HAK hneď zatrhol. I keď ja som sa veľmi ťažko lúčila s peknou pleťou. Po vysadení.....Zo začiatku to šlo v pohode i keď sa mi „stratili“ prsia a ja som ešte viac pribrala.. no keď mala prísť menštruácia...tak jej nikde. Jeden mesiac mi úplne vynechala.. bolesti pred menštruáciou..aj pri nej. Potom to začalo byť lepšie meškala len 2týždne.. potom 10 dní.. týždeň. Bola som v tom že konečne je všetko v pohode...pol roka akné nikde tak to bude zrejme OK no po pol roku sa mi začala kaziť pleť znova. O5 ten začarovaný kruh. Okrem toho... vlasy čistá katastrofa z toho mála čo na hlave mám mi o chvíľu nezostane nič ako mi vypadávajú.. musím si ich umývať pomaly každý deň. Nechty musím mať úplne krátke inak sa mi lámu a štiepia. Ovulácia ma bolieva/la tiež... preto ten minulý čas že tento mesiac nejak nič.. už to budú 4týždne a menštruácie nikde. Myslela som si že som tehotná. Aj príznaky (ešte) mám... nevoľnosti po celý deň, prsia veľmi bolestivé , pri určitých jedlách (ktoré mimochodom patria medzi moje obľúbené) a pri určitých pachoch ma napína. Brucho mam nafúknuté. Už o 3tej poobede by som spala až by som plakala.. taká únava. Parádne bolesti krížov a v podbrušku. Spravila som si 4 domáce testy - všetky negatívne. Tak som sa objednala k Dr. No na sone nič.. stielka maternice narastená.. žiadne cysty..žiadne dieťa.. že po 3týždňoch meškania by to už bolo vidno na sone. Tak mi predpísal Duphaston na vyvolanie menštruácie. A riešenie je také že buď budem znovu užívať nejakú HAK alebo len čakať kým sa moje hormóny „umúdria“. Rozhodla som sa pre to čakanie. Už sa viac nebudem tlačiť žiadnou antikoncepciou..a nabudúce odmietnem aj ten Duphaston. Tak dúfam že aspoň niektoré z vás odradím. A že si to dobre premyslíte. Aj keď viem že každá z nás je iná.. jedna môže mať problémy iná nie...no na čo riskovať... stojí to za to? Keby sa dal vrátiť čas tak si to druhý raz veľmi dobre premyslím. Pred tým som nikdy nemávala žiadne problémy s cyklom ani s ničím. A teraz ... dúfam že kým sa rozhodneme mať bábo sa všetko vráti do normálu a nebudem mať s otehotnením žiadne problémy.

lienka2407
26. okt 2013

Ja som brala Chloe nieco vyse dvoch rokov a bola som spokojna,nemala som ziadne problemy,plet sa zlepsila a po porode ju opat planujem uzivat.

greenpea
24. nov 2013

ahojte, ak by mal niekto zaujem o HAK Chloe, mam na predaj 2 blistre. na cene sa dohodneme (okolo 10 e)

2491992
7. feb 2014

Ahoj, máte niektorá na predaj Chloe alebo Dienorette ? Ak áno, napíšte, mám záujem, dík