Antikoncepcia Arianna. Máte skúsenosti?

mimomo
18. apr 2008

Ahojte,máte niektorá skúsenosti s antikoncepciou Arianna?Mám ju 2mesiac a zrejme mi asi nesadla.Mám 10 dní menštruáciu a sem tam krvácam.Je to antikoncepcia na 10 rokov nejaký nový druh Dany.

kosta123
5. júl 2012

@tuty - tak to bola lacná,super. Ja som platila 50 ale aj so zavedením. Nemala by si priberať,ja som nepribrala.

domushka20
13. júl 2012

ja mam teliesko uz vyse roka mam take mesiace ze spinim aj tyzden kym sa dostavi menstruacia ale mam ju pravidelnu skoro aj na hodiny heee a nikedy mam zase silnu menstruaciu ze ani von nejdem sedim doma bo sa bojim zaden spotrebujem aj cely balik vloziek a ked niekam idem tak mam aj vlozku aj tampon.su mesiace kedy ani neviem ze mam menstruaciu.ale vaha mi kolise stale bud o3kg priberiem abo schudnem

luka1206
22. nov 2012

@kosta123 ahoj chcela by som sa opytat ci mi vies povedat nieco blizsie o ant Arianna je bez hormonov? asi by mala byt ked je na sposob Dany len to musim vediet na 100% 🙂 a nevies ci obsahuje nejaku med alebo iny kov? dnes mi totiz vybrali Danu s ktoru som bola nad mieru spokojna, len mam zrejme alergiu na med, ktoru ona obsahuje.....uvidim vlastne co bude dalej s mojou pokozkou po jej vybrati, ale urcite by som chcela ine vnutromaternicove teliesko 🙂 tak ak vies nieco viac porad dakujem za info 😉

kosta123
23. nov 2012

@luka1206 - áno je bez hormonov,,,normálne máš menzes.ale ci obsahuje med to neviem to si zisti u Dr.nemám už doma letáčik,,,,,alebo skús vygoogliť. stojí cca 50e.

luka1206
25. nov 2012

@kosta123 dakujem za info googlila som no nic som nenasla....skusim v lekarni alebo doktorku uvidim....

veva45
28. mar 2014

Minuly piatok som si dala vlozit tuto antikoncepciu kedze neni hormonalna..... spinila som co je normalne kym si maternica zvykne, aj brucho ma bolelo a ze aj to je notmalne.... brucho ma uz dva dni chvalabohu neboli len som cacala silno krvacat.... je to normalne? mam este vydrzat? pls ktora mate skusenosti s touto antikoncepciou ARIANNA???????

veva45
28. mar 2014

Nikto?????? :'(

kosta123
4. apr 2014

@veva45 - ja zly,,,,krvácala som velmi silno

simoneta10
24. júl 2014

@veva45 ja mam tiez arianu, Tak isto silno krvacam, mam velke bolesti pod bruchom, a aj som schudla od kedy ju mam, uvazujem nad tim ze si ju dam vybrat, lebo niekedy Sa ta bolest neda vydrzat

veva45
25. júl 2014

@simoneta10 u mna uz ok..... len mam asi o den dva dlhsiu menstruaciu ale inac som spokojna.... no a bohuzial ja som neschudla 😀 ..... ale mohla som..... 😨 Skoda 😠

erikababuskova
10. sep 2014

ja mam Arrianu už cca 4 mesiace...a som spokojna.... zavedenie bolo sice trošku neprijemne ale dalo sa prežiť... v ten den ma trochu pobolievalo brucho ale na druhy den som ani nevedela že ho tam mam.... pri prvej kontrole mi lekar zistil, že sa teliesko vysunulo( aj tak sme použivali pre istotu s partnerom ešte kondomy), časom som sa trochu citila nesvoja, čiže som tušila že čosi nie je dobre, ale vsunul ho naspäť....na dalšej kontrole povedal, že už je teliesko v pohode, telo ho prijalo tak ako malo.... odvtedy nemam žiaden problem zvykla som si, akurat mam trochu špinenie raz viac raz menej ale nejako to nevadi, menštruaciu zatial nemam žiadnu , je to asi tym, že ešte stale dojčim... vcelku som spokojna a odporučam teliesko Arianna... mňa to stalo asi 60 eur... ale myslim si, že je to fajn cena....kedže si nemusim lamať hlavu s inymi formami antikoncepcie....( robila som si 2 tehotenske testy a boli negativne :DDD)

saeda
9. okt 2014

Ahojte, mám Ariannu asi 2 mesiace.... prvý mesiac len nejaké menšie bolesti v podbrušku, ale tento mesiac krvácam pri pohlavnom styku mimo menštruácie... stalo sa vám to niektorej? idem zajtra na gynd, som zvedavá, čo mi doki povie ....

angelikadominika
12. nov 2014

no pekne ze 50e ja som dala 80e 😠 . maj ju prvy krat a 3 dni,som po pôrode a kojim tak uvidim ako ju budem znasat. a este mi povedal ze je na 5 rokov ale v letaciku je napisane ze je na 10 rokov tak teraz neviem 😒

lenuskaa33
19. apr 2015

ahojte, ja mam ariannu a neprišiel mi menzes? stalo sa vam to niektorej? dakujem

janaia
7. jan 2016

Baby ktore mate ariannu pouzivate v pohode tampony? Som citala, ze pri telieskach to nie je vhodne, ale doktor povedal ze v prvy den menstruacie radsej nie a potom uz mozem. Dakujem

sofialiliana
7. jan 2016

@janaia ja som si ju dnes dala zaviest...doktorka mi povedala ze niektori neodporucaju a niektori ze nezakazuju....ze mozem ale len na ten cas ako je napisane nie dako dlho nechavat..

janaia
7. jan 2016

@sofialiliana to je odpoved 😁 takze si mozem vybrat 😉 dakujem

evickachristianko
10. jan 2016

Ahojte chcem sa opitat ja mam tu danu uz rok a stale ma boli brucho ma picha ako keby som tam mala skla a menstruaciu mam pravidelnu ale ta bolest sa neda vydrzat ani stat z postele neviem od bolesti

janaia
10. jan 2016

@evickachristianko tak bud ti nesadla alebo ju mas zle zalozenu....mna nic neboli, vobec ju necitim, asi by som to konzultovala s doktorom

lenuskaa33
10. jan 2016

@evickachristianko ja ju vobec necitim..urcite sa porad s dr.kedze ju mas rok dr ti ju kontroloval ci sa nepohla

fleskoval
29. feb 2016

ahojte kocky dufam ze mi niekto odpovie.. v piatok som si dala vlozit toto teliesko.. bol to 4 den mrchy .. dnes ho mam uz 4 den a stale krvacam .. je normalne ze sa mi tym vlozenim predlzil menzes ? bezne som mavala asi 4-5 dni a teraz uz 8 dni v podstate a nevyzera ze by to skoncilo 😀 bolesti nemam ziadne len v ten den vlozenia inak vsetko ok ... a este mam otazocku tie ktore mate teliesko arianna pouzivate tampony ? 😀 sestricka mi povedala ze ju mala dvakrát a tampony pouzivala, doktor mi zase vravel ze tampónom si mozem zachytit tie snurky z toho telieska a mozem ho nechtiac vytiahnut ☹ tak neviem ci mozem ci nemozem ... dakujem za kazdu odpoved

lenuskaa33
29. feb 2016

@fleskoval po vložení som mávala menzes aj 10 dní, niekedy aj viac a velmi silné krvácianie, dr. mi dala nejaké tabletky aby nebolo také silné krvácanie a úpravu cyklu. teraz mi trvá tak 7 dní a aj krvácanie je už v pohode..nie je také silné

fleskoval
29. feb 2016

@lenuskaa33 dakujem krasne za taku rychlu odpoved ... takze musim este vyckat nejake dva tri dni kym mi prestane krvacanie ? a co sa tyka tamponov asi mi nevies poradit ci mozem ci nie ? 😀

lenuskaa33
29. feb 2016

@fleskoval to neviem, ja som o tom nepocula cez leto som mala tampon... ja si ich nedavam.. ale ked sme isli na kupko som si dala a v pohode

fleskoval
29. feb 2016

@lenuskaa33 dakujem 🙂

ep8985
9. okt 2017

@erikababuskova ahoj, viem, že už 6o asi nie je aktuálne pre teba ale zavádzali ti arianu počas dojčenia a bez menštruácie? Mne povedala dnes Dr, že z toho môžem mať obrovské problémy a nemusí sa uchytiť 😏

ep8985
9. okt 2017

Baby, zavádzal vám Dr ariannu počas dojčenia bez toho, aby ste už mali cyklus?

erikababuskova
10. okt 2017

@ep8985 ... ano počas dojčenia, ja som dlho dojčila a mala som už cyklus, lebo mi to zavadzali v prvy alebo druhy den menštruacie, ak si dobre pamätam 🙂

ep8985
10. okt 2017

@erikababuskova ahááá, no ja ešte nemám a Dr neodporúča zavedenie ☹️

ep8985
8. nov 2017

@erikababuskova tak už som dostala a zajtra (3.den) idem na zavedenie. Dúfam, že to pôjde dobre 🙂