Antikoncepcia Implanon. Kde je možné si to dať zaviesť?

kika13
23. nov 2007

Ahojte 🙂 , mate niekto skusenost s antikoncepciou Implanon ktora sa zavadza pod kozu? Zaujimalo by ma, kde je mozne si to dat zaviest, cena a vedlajsie ucinky, pocula som, ze je mozne zobrat si ju aj na splatky. Poradte ak viete 😉

maartinkaa
21. júl 2010

ja som si ho dala zaviest v roku 2004 a po roku musel ist von.....uz nikdy viac!!!!! menzes som mala kazdy druhy tyzden 😝

teraz som pocula, ze ho uz stiahli z trhu 😅 😅 😅

bea44
30. júl 2010

tak kočky nelepší sa to . doktor mi povedal, že ked budem krvacat 1 x do mesiaca a do 10 dni, tak je to OK. a mam brat askorutin. 2 mesiace su preč a ja som čakala, že čo sa bude diat. takže krvacam aj 2 x do mesiaca po 9-10 dni. a medzi tym špinenie. čakam do pondelka že či sa to nezlepší a budem musiet ist k lekarovi.
este som sa chcela opytat : počula som, že poistovna vrati peniaze ak implanon nefunguje tak ako ma....
mate s tym skusenost - ved to nie je lacna záležitost. dik

cuchre
1. aug 2010

ja som bola tiez u dokiho, lebo som dostala taky 2 dnovy menzes. povedal, ze v poho, ze po 2 rokoch uz moze klesat obsah hormonov, ale antibaby schopnosti su zachovane.
bea, podla mna ti nepreplatia,a iba interupciu, lebo mas info v pribalovom letaku,ze nemusi sadnut. a preplacala by firma, implanon nejde cez poistovnu

bea44
6. aug 2010

tak už je implanon vonku 😖 začala som tak krvacat, že si ma rovno nechali v nemocnici na zakrok 😖
ja som vlastne krvacala už 3 tyzdne v kuse 😖 . ale dr. povedal že to ani nemusi byt od implan. ale može, tak išiel vom, tak či tak, aby sa to vylučilo.
@cuchre a vlastne ma to aj potom napadlo, že asi nikto za to neruči. a pribalovy letak je už davno v koši 😅
ale nevadi. ja som rada, že je vonku. lebo som aj stratila uplne chut na sex a strašne sa mi menili nalady. a bola som podraždena. dufam, že všetko sa vrati do normalu. 🙂 hold u mna sa prejavili vedlaj. učinky 😅

cuchre
6. aug 2010

bea a ako to vyberali? bolelo to?

bea44
6. aug 2010

@cuchre mne to vyberali bez umrtvenia. vraj je to tak lepšie. lebo to ide skor vybrat , a že ten vpich boli viac ako to vyberanie. 😒
bolelo to ako ked pichne včela. ostala ni tam cca 1,5 cm ranka a jeden steh. bolelo to len v ten den a dnes už to necitim. akurat ten steh je dokaz ze sa daco robilo. 😅
horšie to bolo pri zavedeni - mala som tam modrinu na pol ruky . až po laket. a ruka ma bolela tyzden 😨

misulka132
1. feb 2011

@dendy45 ahoj aj ja ho mam uz 5 mesiac a stale krvacam v kuse ale nemam zle vysledky nic ja mam tiez nafuknute brucho chvilami mam pocit ci niesom tehotna

misulka132
1. feb 2011

@tonika123 ahoj a kolko presne si tak mala lebo ja hu mam 5 mesiacov a den co den krvacam v kuse a taks a obavam ze si ju budem muset vybrat :(

monikacavallaro
30. mar 2011

@petracoyle
ahoj no neviem kde mas problem asi v hlave
ja som mala tiez Implanon a som bola s nim velmi spokojna,neveimkto ti nahovoril ze z toho mozes mat depsresie,mozno ze to bolo tvoje podvedomie,ale si si to jednoducho vsetko nahovorila.
Vsetkym zenam prve nech si ho vobec date zaviest dajte si urobit krvne testy
Po dalsie on sa nedava koli tomu aby ste nemali kramy,ale koli tomu aby ste neostali tehotne

deyna
3. apr 2011

@monikacavallaro
Monika ake testy myslis?

misulka, ty ho mas asi najcerstvejsie: t.j. nestiahli ho z trhu?

jankas87
9. máj 2011

zdravim baby, chcem sa opytat ako si zoberiem implanon na splatky??? normalne v lekarni mi to daju na splatky alebo ako?

lucustek
15. máj 2011

no dievcata ja mam implantat zavedeny uz rok a z jednej strany suhlasim s monikacavallaro- s tym ze implantat si davame preto aby sme mali na 3roky pokoj od otehotnenia a nemuseli do seba pchat tabletky ani nic podobne... ja som si implantat dala zaviest pred rokom v UK zadarmo a doteraz som s nim nemala ziaden problem. prve tri mesiace od zavedenia som vobec nemala mendzes a potom som mala 2tyzdne vkuse, potom som zas nemala 3mesiace a potom som uz mala pravidelny kazdy mesiac slabulinky mendzes...teraz mam vsak mendzes uz 3tyzdne vkuse a kedze sme teraz na svk na dovolenke tak som bola u mojho gynekologa tu na svk a ten mi povedal o implanone len negativne hororove skusenosti, a na krvacanie mi predpisal ascorutin, kanavit a pambu. ani jeden z tychto liekov som nezobrala a krvacanie na druhy den prestalo... a pokial ide o zmeny nalad a o to ze som nervozna...myslim si ze taka ista nervozna som bola vzdy pred mendzesom a tak isto aj chut do jedla sa mi nijako nezmenila...len ma mrzi ze polovici z vas sa od implanonu zvacsili prsia len mne nie haha 😀 to by som brala 😉
jednoducho ja implanon zatial do tejto doby co ho mam len odporucam...dali sme si ho vtedy urobit v UK naraz tri kamosky a ani jedna zatial nema ziadne velke tazkosti a problemy...akurat ten rozhadzany mendzes ale to sa da zvladnut...mne ide len o to aby som neotehotnela!

nicinici
20. jan 2012

Ahojte dievcata, ked som si dala implanon prvykrat, tak som spinila asi mesiac a potom nic cele tri roky. Teraz som si ho dala znova a spinim zatial 37 dni, uvidim kedy to skonci...Myslim si ze implanon nie je zla vec, len kazda zena to prijima inak, niekomu vyhovuje to a inemu zase nieco ine...

simonkaz
2. feb 2012

Ahojte baby,neviem,ci sa dockám nejakej odpovede, prispevky tu,su uz starsie,avsak mnohe tu s Implanonom mate skusenosti. Chcem sa spýtat,ako je to s Implanonom vs. antibiotika? Ovplyvnuju antibiotika Implanon? alebo mozem mat v pohode i napriek braniu antibiotik nechraneny pohlavny styk? ako to je u vas? 🙂

erula77
14. apr 2012

ahojte baby. ja tiež uvažujem nad zavedením implantátu, vlastne mám už aj termín. ale čo som tu dnes čítala, tak nad tým začínam uvažovať. tiež mi ide o to aby som nebola už viac tehotná, a bodlo by mi aj keby mi menzes vôbec neprišiel. no väčšina z vás píše pravý opak. tak ja teraz neviem. a hlavný dôvod prečo som sa sem naklikala mi môj doktor tvrdil, že vraj v maďarsku sa dá kúpiť o polovicu lacnejšie, no zatiaľ mi ho tam nezohnali? máte s tým niekto skúsenosti???

ivana288
7. sep 2012

ahojte,
predam antikoncepcnu tycinku Implanon - info: 0908212855

marsys
28. máj 2013

ja mam implanon zavedeny od 12/2011 a som maximalne spokojna...vsetko bez problemov. 😎

vierka1987
11. jún 2013

ahojte baby ja by som sa chcela opitat ze ja mam implant v ruke a nemam vobec menstrulaciu uz 2 roky a neviem ci je to dobre a implant mam uz 1 rok aj 2 mesiace lenze ked sa mi narodilo druhe babo tak od vtedy nemam menstrulaciu a som v anglicku a tu mi doktori povedali ye je to v poriadku ale ja niesom si ista tak mi poradite baby prosim vas 😀

janniia
5. feb 2014

ja som mala .. bol to naj Bozsky cas .. ziadne starosti .. ziadne zenske veci ..
za cely cas 2 krat fliacik svetly velkosti mince ..

schudla som pri nom hned za prvy mesiac cez 5 kg .. ked som mierne znizila stravu .. trochu rekreacne sportu - plavanie , rychlejsia vecerna chodza 5 km .. a pohoda k tomu emoticon .. absolutne bez starosti ...

najprv som mala trochu obavy ked ma tam muz chytil emoticon kde bol impl. ... inak som absolutne necitila .. nemala problemy ..
ked som prisla za Dr. ze chcem bol absolutne nadseny .. ze konecne rozumna zenska co hned vie co chce ...
vyberanie bez problemov ...

neviem si to vynachvalit a kazdy mesiac sa dusujem ze si ho dam hned znova ...

moje rozhodnutie bolo ze som vedela ze chcem .. ze na aky cas .. ze tabl. vydrzim jest 3 dni .. potom mi z nich je vseobecne psychicky odmietanie .. ze do maternice zasahovat absolutne nie...
a financne je to na rovnako .. este aj s zenskymi potrebami ...

janniia
5. feb 2014

tyzden po zavedeni som s nim letela okolo sveta .. nebol ziaden problem ..
chut na tutumutu .. urcite nebol znizeny .. mali sme prave medove tyzdne ... 3x do dna ... 😲 ...
a ja som asi skemrala viac ... 😀

vybratie bez bolesti .. len zalepene ... uz nemam ani stopy ...

po vybrati prisli dni do 2 tyzdnov .. a pokracovali pravidelne mesacne ...

takze u mna to bol ukazkovy priklad vo vsetkom ...

ale ja som inak bezliekovy a bez Dr. typ ....

merci108
5. feb 2015

dobrý deň chcem sa vás opytat či neviete kde ho viem alebo kde by som ho vedela zohnať už by som mala mat 4 krát vložený a neviem ho zohnať som sním sto percent spokojná 🙂

annastevko
16. okt 2015

Ahojte baby tak ja som si to dala pred 2dnami presne 14 oktobra 2015 o 5tej vecer som to mala zavedene 🙂
Zaviest to trvalo 5 minut asi ani nie uplne bezbolestne. Dostala som injekciu ktoru som tiez necitila a potom mi to vlozili do ruky z vnutornej strany. Bolesti ziadne 🙂 pripajam fotky 🙂
1 foto implanon 2 foto zavedene foto 3 po 2 dnoch 🙂

ivka6990
25. nov 2015

@annastevko a co ta to stalo prosim ta ?

annastevko
25. nov 2015

No mna len 2.50eur ja som v zahranici vzala som to na karticku 🙂

sajjsa
26. nov 2015

Ahojte baby ja mam uz druhy krat implantat a som s nim nadmieru spokojna. Prave teraz mam praveze problem, ze moj novy gynekolog mi ho nechce vybrat. Hovori, ze mam ist tam kde mi ho zavadzali. No problem je, ze mi ho zavadzali pre 3 rokmi v anglicku a tam kvoli tomu urcite nepojdem. viete mi prosim poradit kde mi ho vyberu? Dakujem

annastevko
26. nov 2015

@sajjsa no to mas blbe na slovensku hlavne na vychode to nerobia ani dnu ani von ale na zapade ano myslim. V akom meste si?

sajjsa
27. nov 2015

annastevko praveze som z BA a dnes som obvolala 5 gynekologov a ziaden to nerobi az jeden z nich mi povedal nech skusim chirurgiu.

annastevko
27. nov 2015

@sajjsa no tak to je odveci uplne viem ze na vychode to nerobia ale dalej ano no neviem u nas v irsku bez problemov.

dtana73
21. mar 2016

Ja mam uz treti krat,cize 9rok...a som nadmieru spokojna...menzes nemam vobec,midreny ustupili...chcem si dat znova,ale vraj u nas sa uz nedovaza,cena bola 200€ ....terz na recept v Rakusku za 360€...budem riesit odkial zozeniem...chcem ho nadalej...som zo Stropkova,robi Dr.Smaržik

aldicka
23. jún 2016

Ahojte baby🙂. Prosím vás viete mi poradiť kde na Slovensku zavádzajú nexplanon? Mala som predtým implanon ( 2x3 roky ) a bola som s ním rovnako spokojná a nemala som žiadne problémy. Problém nastal až teraz. Keďže mi nexplanon vkladali v Severnom Írsku, neviem kde si ho mám dať vybrať a vložiť na slovensku. Viete mi niektorá poradiť, prípadne ho pre mňa zohnať? Ďakujem 🙂)