Antikoncepcia Implanon. Kde je možné si to dať zaviesť?

kika13
23. nov 2007

Ahojte 🙂 , mate niekto skusenost s antikoncepciou Implanon ktora sa zavadza pod kozu? Zaujimalo by ma, kde je mozne si to dat zaviest, cena a vedlajsie ucinky, pocula som, ze je mozne zobrat si ju aj na splatky. Poradte ak viete 😉

littlejana
28. feb 2008

implanom je ta najlepsia vec... mam za sebou uz 2 a teraz ma caka v oradi 3 takze par rokov mam skusenost
stoji okolo 7000,- hej v gb je antikoncepcia zadarmo tam mi zaviedli prvi.....
mam menstruaciu iba ak mam zmenu prostredia alebo vazny stres

littlejana
28. feb 2008

🙂 kazda zena je ina a kazdej zene vyhovuje nieco ine, mne tato antikoncepcia sadla na 100% teraz mam prestavku par mesiacov menstruaciu mam normalne pravidelne ziadne zmeny u mna nenastali... bolo mi povedane ze nie som normalna ked nemam menstruaciu ale zistila som ze vela zien nemam tusenie co v nasom tele prebieha.je ked ovulujes a vajicko sa pripravuje ist z vajecnika a vpripade ze najde sperm, tak sa ti ten obal v maternici zhrubne a naplni krvou, aby to tam babatko malo prijemne, ale ked vajicko nenajde sperm, tak ta zhrubnuta blana s krvou vyjde von........ takze ja sa tesim na moj beztarostny zivot po 3 zavedeny implanonu jana

littlejana
28. feb 2008

liva ☹ kardiakovi nemoze byt zavedeny implanom!!! to ta ako doktor gyn vysetril?????? a aka lekarka ti nedovolila vybrat implanon???? vec ktora v tvojom tele vobec nemala byt!!!!!!!!
zena musi byt zdrava aby si ho mohla dat zaviest...... uz len vyssi tlak je velke riziko!!!!!!!!

chromozom
28. feb 2008

Ahiojte babulky, asi patrim k tym stastnym, lebo som mala Implanon 3 roky a vobec nic mi nebolo. M?enzes som mala raz za dva mesiace, inak uplna pohoda.

julia225
28. feb 2008

ja som ho mala 1,5roka a z tela mi urobil casovanu bombu a vobec uz by som na ziadnu antikoncepciu nepristala, max na femigel alebo vag. cipky!!! 😠

denisa33
20. mar 2008

no baby ja sa pridam k vasej teme aj ked ako vidim už po dlhsej dobe, mala som implanom, zacvakala som 6.000,-Sk a po pol roku som ho musela dať vybrať, nakoľko som začala tak krvácať, že ma moja lekárka chcela nechať okamžite v nemocnici, no ja som nesúhlasila, tak som denne chodila na inkekcie a nakoniec som do tej nemocnice po noci keď som tirkrát prezliekla posteľ vyštartovala hneď ráno. Potom som sa ťahala o prachy so spoločnosťou, ale vrátili mi 4,000, takže asi tak.

Inak baby vážne každá je iná, a každej sedí iná HAK, takže nedá sa to odporúčať alebo zavrhovať

kdhgfjhd
2. apr 2008

Caute babenky,chcem len povedat,ze ja mam inplantat v ramene uz,pol roka a vobec niesom spokojná.zakladali mi ho tiez v anglicku,nastastie to bolo zadara.mam totis krami stale a ked ich nemam tak spinim.odkedy mi ho zaviedli pod kozu tak som mala pokoj od kramov asi dohromady mesiac. 😠 môjmu priatelovi to uz ties poriadne lezie na nervi.vkuse si ficime na cervenu.zajtra si ho idem dat vitiahnut a rozhodla som sa pre kruzok,z toho co tu citam by to mohlo byt v pohode.inaksie moja doktorka mi povedala ,ze ak ti zakladali inplanon na slovensku a niesi spokojna tak po pol roku uzivania ti vratia peniaze.cena by mala byt priblizne asi 5000,./ale to som zistovala niekedy v lete teras to uz bude asi ina cena/
🙂

dendy45
6. apr 2008

Ahojte Micky. Ja mám Implanon už takmer dva roky. Nemám sa dobre a tiež uvažujem nad tým, že si ho dám odstrániť. Stále mám pocit napnutého brucha a takisto krvácam, vtedy keď to najmenej čakám a trvá to nekonečne dlho. Mám premenlivé nálady a stále sa cítim unavená. ☹ No naozaj to záleží na organizme. Viem však jedno. Každá hormonálna antikoncepcia žene škodí. Rozhodla som sa s tým skoncovať.

cuchre
11. jún 2008

ahojte,

baby, ma niektora z vas aj pozitivnu skusenost s implantatom? lebo tu prevazuju same negativne ☹

hajnikova
21. sep 2008

ahojte tak po 8 mesiaci mi klesli prsa a cyklus sa sa upravil 1 mesiac nemam a nasledujuci 2 tyzne cervena a to rameno ma pobolieva stale citim ze mam tam nieco a trpne mi ruka stoho ale som nepribrala a i pocas chripky i ked beram tabletky tak neotehotniem a nezatazujem si zaludok . na koniec vsetkeho som prisla nato ze hladam nieco nove a neostanem verna inplanonu.

sissik
21. sep 2008

mala som implanon 2.5 roka, z toho rok som MS nemala vobec a potom cca po 4 tyzdnoch 2-3 dni.
mne to vyhovovalo.
ale ked uz budeme mat deti kolko chceme, asi si dam mirenu - vnutromaternicove teliesko.

cuchre
21. sep 2008

tak sa ozyvam 🙂 implanon mam od juna a v pohode. ziadne bolesti hlavy, spinenie bolo len chvilu po zavedeni, som spokojna 🙂
k mirene- vela bab dostalo zapal maternice po zavedeni, ja by som teda dlho zvazovala.....

zlubka
6. nov 2008

ahojte zienky, takze vidim ze niesom jedina co niesom spokojna s imlanonom. chcemupozornit tie dievcata co si to chcu dat zaviest aby si to dobre ale velmi dobre rozmysleli. u mna to bolo tak ze som prvy rok vobec nemala menstruaciu.po roku to zacola s velikanskymi bolestami, uz tyzden pred dnami mi napuchli prsia a boli obrovske a bolave tak ze som nemohla ani rychlo chodit a uz vobec nespat na bruchu, a ktomu bolesti chrbta a brucha. no bola to moja nocna mora kazdy mesiac. po skonceni druheho roku sa to znovu zmenilo a bolesti trochu utichli ale mala som asi 5 mesiacov kazde dva tyzdne moje dni a to uz islo poriadne na nervy, takmer stale som krvacala lebo moj cuyklus trva min 6 dni.teraz mi uz zacal treti rok a ukludnilo sa mi to ale uz teraz tento mesiac idem k dotrorke a davam si to vybrat cim skor. lutujem sama ze som to uz skor neurobila a dufam ze sa mi to podari cim skor vybrat. a okrem ineho tiez som pribrala amam stale vyrazky a pred dnami mam aj velmi problemy s nervozitou , som strasne citliva stale placem a kricim a toho vsetkeho ma uz aj moj priatel dost. takze prec s tym. takze zienky rozmyslite si dobre a poradte sa s lekarom. 🙂

tonika123
5. dec 2008

Ahojte ,mam 18r.. mam implanon rok a pol, mozno aj nieco viac,moje zaciatky bol hrozne pol roka denno denne krv krv krv, neskor spinenie a po pol roku nic odvtedy neviem co je to menstruacia,ale teraz zacinam mat zavraty neviem ci je to z toho.. alebo prislo to tak necakane 😢

graziela
9. dec 2008

Ahojte,
zistujem, ze same negativne skusenosti s implanonom...ja zvazujem momentalne, kedze uz mame 2 deticky a dalsie uz nebudeme planovat, nejaku dlhodobu HAK...moj dr. mi navrhol prave implanon alebo mirenu...mirenu som akosi hned zamietla, nakolko ju treba vlozit do maternice cez posvu a ja som na take veci dost hakliva...hadam sa spolahnem asi len na to, ze budem tak z tych stastnejsich, komu tato HAK sadne...

raduska23
18. feb 2009

Ahojte , ja nastastie nemam take zle skusenosti s implanonom ako vy pred dvoma tyzdnami mi ho po troch rokoch vybrali.Cele tri roky som bola oslobodena od menzesu co bola parada, nic extra som nenabrala (ak nepocitam sviatky :0), az na plac pri filmoch.je to naozaj individualne nezavrhla by som to ako jednu z moznosti 😉

siginka
5. mar 2009

ahoj tak ja sa pridavam k tym stastlivcom, prvy implanon mam uspesne za sebou, prvy mesiac som mala spinenie a potom 3 a pol roka bez menstruacie. nepribrala som a ani som nemala nijake problemy s vyrazkami s naladami a bolestami hlavy, bola som nadmieru spokojna a preto som sa pred necelym mesiacom vrhla po skoro rocnej pauze na dalsi takze dufam ze bude vsetko super ako s tym prvym..
podla mna to nikto nezavrhujte, proste su ludia ktorym sadne a ktorym nie, ide skor len o to risknut to predsa len to stoji dost penazi.

erinkak
8. mar 2009

ahojte ja mam inplanon uz 11 mesiac zo zaciatku som nemala menstruaciu vobec iba spinenie asi mesiac potom cele leto nic a prva menstruacia mi prisla v septembri ale od vtedy mam obcas male spinenie obcas sa opakuje ale je to fakt minimalne. ja som velmi spokojna nepribrala prave naopak nemam problem s chudnutim plet ma v takom istom stave ako pred rokom asi jedina badatelna vec na mne su moje zvecsene prisia s cim som nadmieru spokojna a hlavne aj moj priatel uz teraz som rozhodnuta zaviest si dalsi. je vyhodny pre aktivne baby nebranimi v nicom a nemusim si davat pozor ako pri tabletkove HAK na to ci som ju uzila. raz za tyzden si ho skontrolujem ci sa nehybe a to je asi tak vsetko ani neviem ze ho mam. moj lekar mi dal dostatocne informacie o obsahu hormonov a aj o aplikacii, zavedenie som vobec necitila den ma sice pobolievala ruka a tyzden zdobila modrina.

kazda sme ina a kazda moze inak zareagovat ale ja ho odporucam cena aj zo zavedenim bola okolo 8000 sk co bolo sice na raz trosku viac ale ked si to clovek rozrata je to okolo 220 sk takze cena lacnejsej antikoncepcie 😎

petracoyle
18. máj 2009

Ahojte zvycajne neodpisujem na fora a nemam na to cas, ale teraz to vynimocne urobim, len preto, lebo dufam, ze sa poucite a date si pozor, aby sa toto nestalo aj Vam. dnes som mala odstraneny Implanom. Zaciedli mi ho minuly tyzden. Zadarmo, kedze som v UK. A zazila som najhorsi tyzden v mojom zivote. V skratke: nasledujuci den som plakala celych 24 hodin, uplne absolutne bez priciny, mozog si uvedomoval, ze nemam dovod, ale slzy stale tiekli. Prisla som do prace, prestavky som stravila placom na zachode a nahucala na jedneho zakaznika. Den na to som bola s mojim priatelom, sme spolu 7mesiacov a mali sme vzdy krasny neuveritelny vztah bez hadok. Behom toho jedneho dna som nanho nahucala tri krat, jeden dovod bol napriklad v taxiku ked platil drobnymi namiesto bankovky., fakt blbina. Potom do vecera som mu aj vrazila. Chudak bol z toho kompletne v soku. Dalsi den na to som si precitala stovky reviews na internete nazory a skusenosti na Implanom a vacsina z nich boli take ako moje., jedna zena sa pokusila o samovrazdu. Bola som nanic, isla som do kupelne a jednoducho som si to isla vyrezat priatel ma odtial tahal isli sme na pohotovost, kde sme cakali 6hodin, ale nechceli mi to vytiahnut. Den na to isiel so mnou na kliniku kde mi to zaviedli a odkedy mi to vytiahli je pokoj. Okrem toho, ze mam vysoky tlak taky, ze mi odmietli predpisat antikonc.tabletky. Nikdy som vysoky tlak nemala. Takisto sme si pocas doby co som to mala objednali cinu a ja som na jeden tah zjedla 2polievky a dve hlavne jedla. ...a este jedna vec. Den predtym ako mi to vybrali mi volali a dostala som uzasnu pracovnu ponuku za uzasne peniaze. Moj sen. Nedokazala som sa ani potesit. Preplakala som vecer. Inak som absolutne normalny stastny clovek, kludny, dost meditujem, ale toto bol strasny zazitok a nikomu to neodporucam. Niektore zeny po jeho vybrani nemozu otehotniet. ..>>>nedajte sa obalamutit. Je viac nepriaznivych ako priaznivych ucinkov.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲

teodorka
19. máj 2009

ja som implanon mala pol roka a menstruaciu po cely cas .A tak isiel implanon von....

argentinka
20. nov 2009

Ahojte holky, tak teda som v riadnom šoku ked to citam - ja mam už treti implanon takze ho mam viac ako šest rokov ale keby som si precitala toto pred tym tak si ho asi hadam ani nedám ... neviem neviem ale ja s nim mam dobre skusenosti, ja som bola strasne citliva na hormonalnu antikoncepciu a to som ich vyskusala fakt vela , implanon mi sadol a hlavne mam rada svoje zdravie a kedze mi nenici "nieken" pečen nakolko nevylucuje hormony mozem ho len chválit ... vsimla som si vsak ze vätsina ludi z anglicka snim ma zle skusenosti tak mozno tak davaju nejaky kusok iný .. bohvie .. ja rozhodne doporucujem 😉

sondikova
2. mar 2010

Ahojte baby, mam 27 rokov a na implanon som sa dala po mensom internetovom prieskume, kedze neviem o ziadnych vlastnych zdravotnych problemoch, ziaden menzes by mi uplne vyovoval a hlavne ze by bol na 3 roky pokoj... Ja som si ho dala zadarmo vlozit kym som bola v USA pred dvoma rokmi. Az do januara tohto roku (zhruba po 23 mesiacoh) som s nim bola relativne spokojna. Urcite som obcas mala migreny, naladovost, ale to vsetko sa mi stavalo uz hocikedy predtym, takze s touto antikoncepciou to nespajam. No koncom januara mi zacala menstruacia a odvtedu ju mam uz 7. tyzden....tak teda idem ku gynekologovi tu na Slovensku a som zvedava, ze co mi na to povie...predkokladam, ze je to tym, ze sa mi zblaznili hormony a Implanon teda asi pojde von... Aj napriek tomu by som ho asi ostatnym dievcatam odporucala, pretoze si myslim, ze kazda zena je ina a ked by vam tato sadla, tak je to skutocne nesmierne pohodlne, ze na to nemusite vobec mysliet... Urcite ale v prvom rade zvazte svoj zdravotny stav, pre a proti. Potom uz len vela stastia!

mimi1989
1. apr 2010

ahoj zienky..tak ja som si ho davala vcera..tiez ma kusok pobolievala ruka, ale bola som aj v praci....pre implanon som sa rozhodla hlavne preto, ze ako barmanka nemam vobec cas ani stastie si pamatat, kedy mam brat tabletky..vzdy som meskala a neja k so,m nemala naladu ano chut na "nehodu".ja len dufam ze to bude vsetko ok....len mam kusok strach, lebo si ho neviem nahmatat...dufam ze je to len opuchom

veva1
2. apr 2010

Ahojte. po zavedeni som bola 2roky uplne bez menst. no posledny rok som dost casto nepravidelne spinila. v kazdom pripade mat zvysnych 7tis. tak si ho dam znovu. kamaratka stastie nemala,doktorka neviem z akeho dovodu jej ho nezaviedla a otehotnela. bola to vtedy novinka,nevedela ze by sa to malo dat nahmatat a zila s tym ze to zavedene ma

zuzka255
22. máj 2010

@kdhgfjhd C
auko Viacere tu spominate Anglicko ze tam je antikoncepcia zdarma....Chystam sa o mesiac do anglie na jeden rok by som tam mala byt preto by som sa chcela spytat co potrebujem k tomu aby mi mohli v anglii predpisovat antikoncepciu ? dakujem za odpoved.

spagetkamon
13. jún 2010

@littlejana

Ahojky. Aj mne zaviedli implanon v UK - a to zadarmo. Som velmi spokojna a prave mi uplynula lehota, kedy je cas implanon vybrat. Je mi do placu, lebo sa mi tazko luci s implanonom. Nerada by som brala tabletky, lebo skodia pecenii.. M.

bea44
14. jún 2010

ahojte
chcela som tu uz napisat skor, ale u mna sa znova zmenila situacia 😒
Impanon mi zaviedli 9/2008 - lekar mi to vychvalil do nebies 😖 a v podstate som rok a pol bola vcelku spokona. az na občasne špinenie /1x za 2-3 mesiace/. no ale v januari a marci sa to zmenilo 🙄 .
zacala som krvacat po styku. najprv slabsie 1-2 dni. ale teraz maj -. jun som krvacala 10 dni silno a pred tym aj potom som špinila.
takže vlastne som chodila 3 tyzdne s vložkou ☹ ☹
pan doktor, ktory mi to zaviedol/ a odporucil/ uz zomrel, a p. doktorka ku ktorej chodim teraz, mi povedala, ze u implanonu, nikdy nevies, kedy zacnes krvacat 😔 😔 . takze musime pockat ako sa vyvinie situacia 😕 . ak krvacanie neprestane a bude dlhsie ako 10 dni, tak musi ist von 😠 .
to keby ma bol niekto upozornil, ze sa toto moze stat, tak si ho urcite nedam. a to nespominan tie zmeny nalad, nervozitu prsia, atd. 🤐
pisem to preto , aby ste tie, ktore vahate a rozhodujete sa, vedeli aj o takejto situacii. kazda sme ina a asi aj ucinok je podla toho. ja som pred tym tbl, znasala v pohode. len som si to chcela ulahcit 😔
a to nespominam cenu, co som zaplatila v lekarni 😨

bea44
14. jún 2010

akurat som bola na WC a je to tu znova 😠 takze som bola bez krvacania 5 dni a dnes to zacalo nanovo 😕
som zvedava ze ako dlho 😨 potom dam info co a ako

kajinika
21. júl 2010

implanon mam 20 mesiacov a chcem si ho dat vybrat. Prvy rok a pol bol ok, ale potom to zacalo: najprv spinenie, ktore trvalo par dni, potom tyzden pokoj a zas, ale silnejsie, naposledy som mala pokoj 1 den a uz tyzden krvacam akoby prasa zarezali. A k tomu este zmeny nalad, vyrazky horsie ako v puberte, mastne vlasy a nechut na sex. Uz toho mam dost! O tyzden ide von! 😠

cuchre
21. júl 2010

baby, boli to, ked ho vyberaju? resp. ako sa postupuje pri vybrati? dakujem 🙂