Antikoncepcia Jeanine. Aké máte skúsenosti?

cucinka
28. máj 2006

Som jej užívatelkou, ale nakolko som až moc opatrná a bábo plánujeme až po svadbe, nie je to jediný ochranný prostriedok čo používame. Keďže sme ale vyskúšali aj bez inej ochrany, tak teraz tŕpnem, čo bude. Ide o to, že v poslednom čase som dosť zábudlivá a tabletku vezmem aj 2, 3 hodiny po tom, ako som ju mala vziať. V letáku sa píše, že je ju treba vziať do 12 hodín od stanoveného času, ale ja mám aj tak obavy. Neviem čím to je, že zabúdam na tieto veci. Akú máte skúsenosť s touto značkou. Ja som s ňou moc spokojná, nerada by som ju vymenila za niečo iné. 😒

whizzy
31. máj 2006

mozno HAK vyzdvihuju najviac ti, ktori z nej profituju...Ale ked som si nasla Billingsovu metódu, najviac ju vyzdvihovali rozne krestanske stranky...vlastne ako jedine, na ostatnych je vyjadrene, ze je dost nepresna.

govinda
31. máj 2006

whizzy, tak to mas pravdu, s tym som sa stretla aj ja ;-
majcik, pises, ze ucinnost tej metody je porovnatelna s HAK. Ale ak ma zena gynekologicke problemy, napr. infekciu alebo zapal, tak ten hlien sa zarucene zmeni. V takomto pripade je to asi tazke odsledovat.

whizzy
31. máj 2006

a este som sa na jednej stranke docitala, ze Billingsovci maju 9 deti 🙂 Ci to je pravda neviem... 🙂

grettka
31. máj 2006

trochu som sa zacitala do vasej diskusie.... no je zaujimava. Ja sama HAK uzivat nemozem, nie som ani jej obhajca, ale ani odporca. Preto hladam alternativne metódy. Ale na majcik uvedenou matodou, by som sa teda nespoliehala.
A preto by som sa chcela opytat majcik priamo, ze ako dlho tuto metodu pouziva ako antikoncepciu so svojim partnerom, ked ju tak velmi obhajuje ako spolahlivu.

govinda
31. máj 2006

grettka, preco nemozes uzivat HAK? Teda poznam zopar kamosiek, co tiez nemozu, len ma to tak zaujima 🙂

grettka
31. máj 2006

govinda ahoj 🙂
moj dr. mi ju neodporucal kvoli tomu, ze mavam migreny, a neurologicka, za ktorou ma poslal, aby sa k tomu vyjadrila, povedala, ze ju HAK nezaujima. Tak moj dr. povedal, ze si nezoberie na zodpovednost to, keby som mala z HAK nejake tazkosti. Takze som to vzala na vedomie a s priatelom puzivame inu ochranu.

govinda
31. máj 2006

aha, no vzdy je lepsie byt opatrnejsia, nie?

govinda
31. máj 2006

MImochodom, aj ked to nema suvis s touto temou, mate niekto skusenosti s HAK Laurina?

ivien
3. jún 2006

Uz som tu pisala o Jeanine. Ja som mala tiez po nej taky problem ako manaki, zmensili sa vajecniky a prestali fungovat sami od seba, pretoze za ne vsetko robila HAK. Teraz musim chodit stale na injekcie. A o tom, ci je HAK skodliva alebo nie, by som vedela rozpravat. Gynekolog aj farmaceuticke firmy vam vzdy povedia, ze nie, pretoze lekari dostavaju za ich predpisovanie napriklad neskutocne dary od farm. firiem, dovolenky do zahranicia a tak (moj byvaly lekar). Ostatni lekari, mne napriklad primarka na hematologii povedala, ze je to to najhorsie, co si mozme do tela dobrovolne pchat. Takze pokial nemusim, tak to uz neberiem. Ale je to kazdeho osobna vec 😉

sue
3. jún 2006

Môj ujo je gynekológ a dlho som s ním rozoberala problém HAK...otvorene mi povedal, že vyberám len menšie zlo... Žena, resp. pár si povie, či im stačí mechanická ochrana (kondóm, al. niečo podobné), väčšine to ale nevyhovuje, navyše percento spoľahlivosti je... (nemyslím tých 94% na obale 😉 🙂 ), vnútromaternicové teliesko ženám, ktoré ešte nemajú bábätko neodporúčajú, o prerušovanej súloži myslím hovoriť netreba (mnohí z nás sú na svete najmä vďaka nej 😀 ) a tak by som mohla pokračovať ďalej....čo sa týka meraní teplôt a pod... ja by som svojmu telu nedokázala veriť...viem, ako mi rozhádže cyklus stres v škole...veď to by som sex nemohla mať nikdy...keby som pri každom výkyve (nepochopenom...) radšej abstinovala ako to riskla...na to by som nervy nemala... takže mi zostala HAK...síce drahšia, ale spoľahlivá, presná, oveľa zdravšia ako kedysi...nebudem sa ňou napchávať keď nebudem musieť, ale momentálne je to najlepšie riešenie... toť vsjo k tejto diskusii,,,
Majcik, pochybujem, že by niekto dobrovoľne pchal do seba nejakú chémiu, ak by mu to po zvážení všetkých alternatív neprišlo ako najlepšie riešenie (i keď s mnohými negatívami...)

amika
3. jún 2006

Ahojte. Tiez pridam prispevok na temu Jeanin. Moja lekarka mi ju odporucila ale nebola som s nou spokojna. Brala som ju rok aj nieco a ku koncu ma doslova pichavali prsia a bolievali vajecniky. MS som mavala len velmi slabu. A teraz mozno vdaka nej alebo nie, uz pol roka sa mi nedari otehostniet. Plus som pribrala z 52 kg na 60. Takze tak. 🙄

whizzy
5. jún 2006

Hovorila som s endokrinologom. Zlazy s vnutornym vylucovanim neprestavaju fungovat, ked dodavas hormony zvonka.

matinka
7. jún 2006

amika, trochu sa ma teraz vyplasila.

ja uzivam jeanine uz asi tak 3-4 roky, ak sa nemylim a dnes rano som si dala poslednu tabletku. Nemala som ziadne problemy, skor naopak, upravila sa mi plet, cyklus, zmizli bolesti, ale teraz by som si chcela dat od nich pauzu a pokusit sa otehotniet. Moja lekarka povedala, ze nie je problem pokusit sa o to hned, vraj si netreba davat pauzu, ale to sa mi vooobec nepozdava. Chcem si dat min 2 mesiace, aj viac (ale to uz asi nevydrzime 😀 ). Bola by som rada, keby ste mi napisali vas nazor.

nufka
7. jún 2006

martinka: tak uplne tak isto reagovalo moje telo na jeanine uplne spokojna, sama pochvala 😀 aj mne povedal lekar (dobry kamarat ) ze tieto pillulky su velmi jemne a ze ak chceme mimi tak mozem vysadit a hned sa pokusat nemusim cakat ako sa vzdy odporuca ... ubezpecil ma ze vsetko bude ok 😉

matinka
7. jún 2006

nufka, fakt? Tomu sa mi ani nechce verit, ale pre istotu si dame mesiac - dva pauzu, hura hura, uz sa velmi tesim 😉

nufka
7. jún 2006

no matka neviem ale on je fakt super lekar tak mu verim ... ved podla mna mesiac ked chcete pockat tak to je sup sup rychlo a potom uz mozte snazilkovat 😵

majcik
12. jún 2006

Sue - minuly tyzden som mala dlhy rozhovor s jednou lekarkou, ktora robieva sonograficke vysetrenia a hodili sme rec aj o HAK. Povedala mi napr. to, co som nevedela doteraz, ze ako prave HAK sposobuje neplodnost. Tabletky posobia na krcek maternice, ktory produkuje menej hlienu, resp. menej kvalitneho a casto sa stava, ze aj po nie priliz dlhom uzivani HAK (napr. dva roky), je krcek naruseny, to znamena, ze nedokaze produkovat taky hlien, ktory vytvara dobre prostredie pre spermie. Zena moze mat v poriadku svoj cyklus, dochadza k ovulacii, ale spermie sa nedostanu k vajicku a nemozu ich oplodnit, lebo nie su chranene spominanym hlienom a priliz skoro zahynu v kyslom prostredi. Toto moze byt problem niektorych zien, ktore maju problem s otehotnenim po vysadeni HAK. Kym sa krcok dostane opat "do formy", trva to vraj niekolko rokov, ale zial, u niektorych zien to uz nikdy nebude OK.
To je jedna vec. Spominala mi aj dalsie riziko. Urcite viete, ze niektore druhy HAK okrem ineho posobia aj na vystielku maternice, ktora sa tvori tensia ako je normal, v dosledku coho je aj menstruacia menej intenzivnejsia. To niektore zeny vnimaju ako pozitivum pri uzivani HAK. Lenze ma to hacik. Moze sa stat, ze zena v pohode pocne, lenze plod sa nema poriadne kde uhniezit, ked vystielka maternice nie je dostatocna a malilinky plod zanika ☹
Keby som bola aj presvedcena o tom, ze HAK je uplne najlepsie riesenie na regulaciu plodnosti a planovanie rodicovstva, tieto 2 dovody by ma prinutili sa hlbsie nad tym zamysliet...
A este jedna zaujimavost - lekarka mi povedala, ze zo svojej praxe vie to, ze mnohi gynekologovia poriadne nepoznaju prirodzene metody rodicovstva, proste sa tym nezaoberaju. Potom ako mozu mat k tomu hodnoverny postoj?

sue
12. jún 2006

Majcik, všetko beriem...ale aj tak nevidím iné riešenie svojej momentálnej situácie...neodsudzujem nikoho ani sa nesnažím presadiť si svoj názor...ale neviem to inak riešiť...

dorotka
12. jún 2006

sue ja za mojich studenskych cias som fungovala aj na hak aj na prezervative a nebola som ochotna ustupit ani od jedneho takze chapem
naviac ja som hak brala okrem ineho aj z dovodu bolesti cez skuskove mi bolesti teda vedeli narobit problemy stavalo sa mi ze som kvoli nim lietala so skusok no ved ist nadopovana na skusku dvoma 400 ibuprofenov nie je bohvieco 😉
teraz by som ich uz nebola ochotna brat ale teraz som uplne v inej situacii

jj2202
12. jún 2006

ja som z jeanine pribrala 6kg za 2 týždne

matinka
12. jún 2006

Ja som sa rozhodla pockat aspon tri mesiace, brat tabletky pripravujuce telo na otehotnenie a potom uvidime. Zacinam mat z toho trosku strach, hlavne po precitani majcikinho prispevku 😨

sue
12. jún 2006

Dorotka, veď práve 🙂 keby som videla iné "najlepšie riešenie" pre mňa, nepchám do seba HAK ani o minútu dlhšie...

cat
12. jún 2006

Majcik, keby bola pravda čo si všetko popísala, tak ani ja, ani žiadna moja kamarátka nikdy deti mať nebudeme, lebo v priemere sme brali HAK 10 rokov bez najmenších problémov a dnes je z nás partia šťastných mamičiek. To ti kto povedal že HAK spôsobuje neplodnosť? Prepáč, ale šíriš tu bludy.

liska
12. jún 2006

pripajam sa k tym,ktori brali HAK 10 rokov (dokonca este tu staru trojfazovu) a otehotneli do 2 mesiacov od planovania 🙂 samozrejme uznavam,ze je to hnusna chemia,ale zase netreba sirit paniku 😉

newyorkgirl
12. jún 2006

ja suhlasim s poslednymi dvoma prispevkami, je to hovadina podla mna 😝 nad niektorymi vecami sa mi pozastavuje dost rozum, lebo poznam svoje zo skusenosti, ale ved "pani doktorka" povedala, viete ako 😀

majcik
13. jún 2006

Cat - nastastie, nie kazdej zene HAK znici uplne jej plodnost ... Nemyslim si, ze su to bludy. Su to mozne rizika, ktore, ale - opakujem - NASTASTIE neplatia pre kazdu uzivatelku HAK.

Sue - ani ja nikoho neodsudzujem. Je to slobodna volba pre kazdu zenu.

deina
13. jún 2006

"...je krcek naruseny, to znamena, ze nedokaze produkovat taky hlien, ktory vytvara dobre prostredie pre spermie" --> krcek maternice nikdy neprodukuje taky hlien, ktory by vytvaral pre spermie dobre prostredie (to mam od jedneho biologa). Naopak, prostredie tam je vzdy take, aby cestu tym spermiam co najviac stazilo - otehotnenie je vraj taky dost poriadny zazrak. 😀 To HAK nie velmi ovplyvni. Rizika by som videla skor inde, ale v com dnes nie je riziko?

majcik
13. jún 2006

Deina - vo vela veciach sa dnes nachadza riziko podnikania 😉

Ja mam prave opacne info (no nechcem sa hadat), ze krcek maternice prave v plodnom obdobi produkuje ten hlien, ktory som spominala. Je riedky, tahavy, priesvitny, laicky - neodborne nazvany "plodny hlien", ktory zena sama pre seba vobec nepotrebuje, ale "potrebuju" ho spermie, ktore sa vdaka nemu dostanu dalej ... Keby sa tento spominany hlien tam nenachadzal, tak spermie by sa nedostali k vajicku.

Suhlasim s tym, ze pocatie je istym sposobom zazrak ...

ivana98
17. jún 2006

majcik, mozno sa mylim, ale nepisala si v inej teme ze neuznavas predmanzelsky sex..? A zatial si slobodna...tak potom nerozumiem, naco sa takouto temou tolko zaoberas...si dost aktivistka na to, ze sa ta to vlastne netyka...

majcik
19. jún 2006

Ivana 98 - ano, ale uz je to iba 97 dni 😉
Je mi luto tych dievcat, ktore si mozno nevedomky nicia svoje zdravie ☹