Antikoncepcia Jeanine. Aké máte skúsenosti?

cucinka
28. máj 2006

Som jej užívatelkou, ale nakolko som až moc opatrná a bábo plánujeme až po svadbe, nie je to jediný ochranný prostriedok čo používame. Keďže sme ale vyskúšali aj bez inej ochrany, tak teraz tŕpnem, čo bude. Ide o to, že v poslednom čase som dosť zábudlivá a tabletku vezmem aj 2, 3 hodiny po tom, ako som ju mala vziať. V letáku sa píše, že je ju treba vziať do 12 hodín od stanoveného času, ale ja mám aj tak obavy. Neviem čím to je, že zabúdam na tieto veci. Akú máte skúsenosť s touto značkou. Ja som s ňou moc spokojná, nerada by som ju vymenila za niečo iné. 😒

miumiu
9. feb 2011

Dienorette je super antika. ma ju teraz moja kamoska a nevie si ju vynachvalit. je fakt, ze plet sa jej neporovnatelne zlepsila a konci teraz druhe platicko a ani nema spinenie, ani nepribera. Ja mam Karlu, teda na krabicke je ze KarHla, lebo ta je este lacnejsia, len 25e, ale este som ju nezacala brat, tak uvidim.

penelope2066
9. feb 2011

Po predoslych problemoch s roznymi znackami HA prechadzam na Jeanine,tak pevne verím,ze mi sadne.

miaprada
15. feb 2011

@zaufinka ahoj,
ja beriem Dienorette od konca decembra a zatiaľ som nepribrala. Dokonca som schudla 2 kg. Pleť sa mi tiež zlepšuje....odporúčam

tinuliatkomale
17. feb 2011

@zaufinka
Ja mám Dienorette a som uplne v pohode.Predtým som mala Majtalon a veľmi ma bolela z neho hlava tak som ho musela po 2 mesiacoch vysadiť. Ako som už písala tak teraz mám Dienorette a bolesti hlavy už nemám. Takže Zaufinka môžem ti ju odporučiť.

anina92
23. feb 2011

Ahojte... čitala som že fajčenie a antikoncepcia nejdu k sebe..... viete mi nieco k tomu powedat?.... velmi pekne vam dakujem 🙂

dina2402
5. mar 2011

ahojte 🙂 ma niekto skusenost s antikon. Karhla?poradte mi, dakujem 🙂

penelope2066
15. mar 2011

Ahojte.Kto berie momentalne Jeanine? Ja som ju zacala brat priblizne pred dvoma tyzdnami a zatial v pohode,len som si vsimla, ze mam skor mastnejsie vlasy ako predtym.Ale to moze byt aj pocasim.Ako na nu reagujete vy?

maruska24
15. mar 2011

užívam Jeanine už asi 7 rok, minule sme počas mojej ms mali sex, nanešťastie praskol kondom, ale podla všetkeho aj čo som našla na nete, bolo to obdobie neplodnych dní. Začala som normal s ďalším balením tabletiek, až som si jeden deň zabudla dať a vzala ju až po 12 hodinách na druhý deň. Na ten ďalší sa objavilo špinenie, hnedý silný výtok, myslela som si že to prejde, lebo s tabletkami som pokračovala ďalej, ale nič neprešlo. Urobila som si tehu test, bol negatívny, tak som zašla ku gynekologičke a tá ma okríkla, prečo s takouto blbosťou za ňou idem, že to je len reakcia na chýbajúci hormon, a že pri jeanine si mám urobiť tehu test po 6 týždňoch 😕 a ak bude negatívny tak si ho mám robiť každý mesiac, lebo pri Jeanine sa stáva že deti sa rodia ako na bežiacom páse 😨 som z toho v šoku, lebo ju beriem 7 rokov, takéto ťažkosti som nikdy nemala, lekárka ma nevyšetrila, špiním ďalej a zjavne si nakúpim celé krabice tehu testov.

sisi01
26. apr 2011

Ahojte babule, tiez som uzivatelkou Jeanine...Som s nou spokojna pomaha mi na plet a aj na pravidelnost menstruacie, ale mam jednu otazocku na tie, ktore ju uzivali, vysadili ju a uz maju aj deticky. Nemali ste problem s otehotnenim?? Mali ste pred tym nejaku pauzu?? Dakujem🙂

puckal
27. apr 2011

@sisi01 ahojky já jsem užívalal jeanine asi 9 let a už rok jí neberu a mimi zatím nikde. Podle Dr. se to stácá po tak dlouhé době braní HA, nedostavuje se ovu......zkusili sjme clostík na podporu ovu a zatím nic. Asi jsi toto slyšet nechtěla ale u mne je to tvrdá realita ☹

andras
27. apr 2011

To není o Jeanine,ale o HA jako takové a dlouhodobém užívání. Ale je to individuální a problémy rozhodně nejsou typické. Já HA brala 16 let,te´d se snažíme od ledna,takže zatím se neplaším a ovu mám od prvního cyklu bez antikoncepce.

daasenka85
28. apr 2011

Upřímně řečeno netuším, zdali za to může Jeanine, ale přikláním se k názoru, že ano. Brala jsem nejprve 5 let Diane 35 kvůli pleti, ale měla jsem vždy v týdenní pauze strašné (ne)nálady a návaly horka a pocení. Také jsem se v noci často budila, že nemůžu dýchat, doslova jsem lapala po dechu. dr.mi doporučila Jeanine, že je šetrnější a na pleť stejná. Skutečně se mi při ní váha držela o dost lépe, návaly byly menší - teprve po definitivním vysazení všeho jsem si však uvědomila, že ani tato antikoncepce mi nedělala úplně dobře na psychiku. Pleť jsem tedy po obou měla skutečně o 100% lepší. Jenže ke konci braní jeanine (to jsem tuto značku brala 1,5 roku až dva roky) mi často nechodila menstruace ani v pauze mezi platíčky, kdy by přijít měla. Přičítala jsem to tomu, že chodím do solárka, potom zase nemoci, atd. (těhu testy samosebou negativní). Jenže: po úplném vysazení mi 7 měsíců nechodily měsíčky vůbec, gynekolog mě strašil rovnou umělým oplodněním, že mám nízkou děložní sliznici, že mi nepomůže ani vyvolávací injekce, neboť nemám z čeho krvácet, atd. NAŠTĚSTÍ jsem se tehdy (před rokem) soustředila na konec studia a v květnu jsem dostala první svou menstruaci (vysadila jsem 7.října, MS přišla po 212 dnech). Pak už to bylo jakž takž - 49, 45, 29, 39... Nyní mám ukázkových 35 dnů (teda měla jsem a otěhotněla cca 16. den cyklu, nedopadlo to, musela jsem na revizi, ale to už s HA moc nesouvisí). Jen chci říct, co všechno může (tato) antikoncepce způsobit! já už nikdy brát žádnou nebudu, to radši po dětech tělísko! Už kvůli té rozhašené psychice. Proto všem zde přítomným doporučuji vysadit HA 2 roky před snahou o děťátko, vyplatí se (fakt se mi více jak rok rovnal cyklus).

aniratak696
9. máj 2011

ja od vcera berem jeanine tak som zvedava ale brala som predtym asi 5r logest a nemala som vobec problem potom s ovu ani s cyklom ani nic podobneho si myslim ze kazdej zeny telo to inak vnima,reaguje a aj ma vedlajsie ucinky... 🙂

provoke
9. máj 2011

ja som brala jeanine asi 5 rokov (vymenila som ju za logest). Potom sme sa rozhodli s manželom pre babatko. od 1.1. minulého roka som ju vysadila, od februára sme sa snažili a otehotnela som v apríli. termín pôrodu som mala 31.12. ja som v jeanine nevidela žiadny problém 😀

jk77
9. máj 2011

Ahojte. Ja som brala Jeanine asi rok, potom som ju vysadila, lebom sa mi vytvorili pigmentove skvrny na tvari a o rok sme chceli babo a bez problemov sa podarilo. pekny den... 🙂

aniratak696
11. máj 2011

@provoke ty si to presne brala ako ja len ja najprv logest brala a potom jeanine...

sabinasedlackova
17. máj 2011

Ľudia, Jeanine beriem 5 mesiac, som s ňou veľmi spokojná.. pribrala som 3 kg, zlepšila mi pleť, vlasy a cyklus, narástli prsia. Chrániť sa inak nechránim.. je ako iné antikoncepcie spolahlivá.. Ako píšete že ste pribrali 15 kg, za to nemôže antikoncepcia. ale vy! pretože ona vám len podporí chuť do jedla.. ale nedáva na vás tie tuky.. tu ide o silnú vôlu aby ste prekonali ten pocit chuti na sladké alebo všeobecne na jedlo, pokiaľ nechcete pribrať 15 kg. 🙂 Ja som spokojná.

aniratak696
23. máj 2011

presne tak @sabinasedlackova HAK nemoze za priberanie ja som sa bavila o tomto s gynek a to je fakt len o tom ako zena podlahne a vie sa kontrolovat pri zmene hormonov....ja budem mat za chvilu dobrane prve balenie a som celkom spokojna skor mam pocit ze mi akosi nechuti jest, plet nemozem nejako posudit lebo som ju mala aj doteraz ok tak som zvedava ako to pojde dalej...jedine co som mala teraz tak to bolo spinenie po dvoch tyzdoch ale v pohodee ved mame intimky 😉 takze zatial som aj ja spokojna

daasenka85
24. máj 2011

@aniratak696 a sabinasedlackova: Hormony dělají s tělem strašně moc (obzvláš't syntetické), tak bych rozhodně netvrdila¨, že si může někdo sám za přibrání 15 kilo.. jak píšeš správně, každé tělo reauguje jinak, já ale považuji za správné vás upozornit na to, že jsem zdaleka nebyla jediná, kdo měl velké problémy s cyklem po vysazení. Stačí do vyhledávače zadat "nemám menstruaci po vysazení antikoncepce" a zjistíte, že 90% holek s těmito problémy braly Diane 35 a Jeanine. Nikomu je nerozmlouvám, ale co bych bývale dala za to, aby na to dřív upozornil někdo mě.. Taky jsem dřív strašně chválila antikoncepce. A to, že mám po nich náběh na deprese, mi došlo až po vysazení (abysolutně jsem to tomu nepřičítala). No, už jsem dobrá, mentruaci mám na den přesně (jako před braním antiko), ale až po roce a půl.. Neexistuje gynekolog, který by Vám rozmlouval antiko, to mi věřte! To snad jen po trombóze.. Přeji Vám, abyste skutečně podobné problémy neměly.. Už sem psát nebudu 😅 🙂

terezt
25. máj 2011

Ja teda brala antikoncepci cca 10 let, z toho posledni 3 roky Jeanine a byla jsem s ni spokojena... Na pleti, ani na vaze, ani na psychice jsem zadny zmeny nepozorovala. Vysadila jsem, menstruace prisla a do 4 m jsem otehotnela. To spis jsme meli problem s otehotnenim s druhym mimi, ale to jsem si rikala, ze jsem naprosto rozhozena (a vycerpana) z kojeni a tak....

lussi25
29. jún 2011

Chcela by som sa opýtat teraz som začala brať antikoncepciu Jeanine... a po akej dobe by som mohla nechranene spať s chlapcom ?

murano
22. okt 2011

ahoj babenky nemal by niekto zaujem mam dienorette a nesadli mi v lekarni mi ich nechcu zobrat mam na 2 mesiace datum spotreby je 03/20014 ak by mal niekto zaujem cena je 14eur pripadne dohodou miroiertl@azet.sk

mius_ka
21. nov 2011

má jeanine rovnakú účinnosť aj cez plodné dni?

aniratak696
16. dec 2011

caute baby tak po pol roku jeanine som zistila ze mi asi nesedi 😒 nechut na sex a ked uz sa nejako donutitm tak moje telo uplne tuhe zvnutra, v obdobi ovulacie spinenie aj 4dni, a bolesti mierne vajecnikov,,,,myslite ze to moze byt kvoli jeanine? ☹ ?

nanip
17. máj 2012

Ahojte. Tak ja som Jeanine uzivala pred tehu 7 rokov. Po vysadeni mi prisiel menzes normalne a tehu som zostala hned na druhy mesiac. Vsetko bolo bezproblemove, dnes mam uz takmer 6 rocnu dcerku a opat beriem Jeanine. Plet mam uplne super, co bez HAK neexistovalo, na vahe sli dolu 3 kg, menzes kratsi, tak cca 4 dnovy so strednym az slabsim krvacanim. Ja som s nou velmi spokojna. Okrem Jeanine som brala Logest, no ten nesadol a potom Chloe - tie boli pre mna cirou katastrofou (+ 10kg, menzes pod 10 dni ani nesiel, spinenie v strede cyklu, blbe nalady, bolesti hlavy) Takze tato terajsia mi sadla. Ale u kazdeho je to individualne.

samka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danamahutova
29. jan 2015

@deina Ahoj, chcem sa Ta opytat, po akej dobe ti zaberala jeanine na akné, uzivam ju aj kvôli pleti asi 5 mesiac ale zlepšenie nezistujem. Dik

danamahutova
29. jan 2015

Mali ste niektorá zaludocné problemy? Uzivam vzdy rano o deviatej, a ked pride 3 hodiny poobede pride na mna tazoba, a je to pravidelné.

en1987
6. feb 2015

ahojte, zostal mi platok Jeanine, nevyuzijem,exp do 2017, ak mate zaujem, piste IP, a nejak sa uz dohodneme 🙂

peknamamicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz