Antikoncepcia Jeanine. Aké máte skúsenosti?

cucinka
28. máj 2006

Som jej užívatelkou, ale nakolko som až moc opatrná a bábo plánujeme až po svadbe, nie je to jediný ochranný prostriedok čo používame. Keďže sme ale vyskúšali aj bez inej ochrany, tak teraz tŕpnem, čo bude. Ide o to, že v poslednom čase som dosť zábudlivá a tabletku vezmem aj 2, 3 hodiny po tom, ako som ju mala vziať. V letáku sa píše, že je ju treba vziať do 12 hodín od stanoveného času, ale ja mám aj tak obavy. Neviem čím to je, že zabúdam na tieto veci. Akú máte skúsenosť s touto značkou. Ja som s ňou moc spokojná, nerada by som ju vymenila za niečo iné. 😒

alexandra
20. jún 2006

majcik a mne je luto kazdej, ktora si neuvedomuje ze hak je obcas aj liek, pretoze ak by som ju napriklad ja predtym nebrala, tak zrejme zomriem na dehydrataciu, nakolko moje ms boli vzdy tak bolestive, ze som nebola schopna sa zdvihnut zo zachoda. A ja nieco vydrzim, takze v tom to nebolo 😉
Nie na vsetko sa da pozerat cez ruzove okuliare a kazda minca ma 2 strany...

majcik
20. jún 2006

Alexandra - ja viem, ze HAK sa pouziva aj na liecbu. Pouzila by som ju, ak by uz ozaj nebola ina moznost.

alexandra
20. jún 2006

Ina moznost nebola.. A moje casto opakovane a vzdy potvrdene - never say never.. :o)

cat
20. jún 2006

Majčik je ti ľúto tých čo si kvôli HA "ničia zdravie"? Ja si nemyslím že ženy užívajúce HA sú k poľutovaniu.

Rovnako by ti mohol niekto napísať že mu je ľúto tých čo v dôsledku nejakého svojho mylného presvedčenia nevedia čo je to skvelý sex 😀

Tak už toho prosím nechaj. Sama musíš vedieť že táto a obdobné debaty- kde si protistrany zaryto opakujú to svoje- nemá predsa zmysel..

majcik
21. jún 2006

Cat - reagovala som na príspevok Alexandry.

alexandra
21. jún 2006

majcik nie, ja som reagovala na Tvoj prispevok majcik, 19. jún 2006 o 07:45

majcik
21. jún 2006

Alexandra - ale ved Ty si reagovala na moj a ja vcera na Tvoj 🙂

alexandra
21. jún 2006

majcik ale cat reagovala na ten Tvoj prispevok, na ktory som reagovala aj ja.. Nie na Tvoju reakciu na moju reakciu na Tvoj prispevok. kapisto? 😉

majcik
21. jún 2006

OK.. Vsak sa nebudeme hadat ohladom takej malickosti ... pekny den!

alexandra
21. jún 2006

majcik ja sa nehadam, len Ti vysveltujem 😉 napodobne pekny den 🙂

majcik
21. jún 2006

Dakujem za vysvetlenie 😉

caraida
21. jún 2006

ahojte dievcata, pride mi sice zvlastne prispievat do temy o HAK, ale v niecom sa musim majcik zastat.
nemam nic proti HAK, to si musi rozhodnut kazdy sam.
sama by som ju uz ale znovu nebrala, rozhodne nie nasledujuce roky, pokial su deti v plane... zo zdravotneho a pre mna aj z etickeho hladiska.

my pouzivame poslednych 2,5 roka prirodzenu metodu a sme spokojni, ale je to metoda pre dvoch. ma nieco do seba 😉 podla vysetreni som ok, ale priznavam, zatial som este otehotniet naostro neskusala.

hlien v case okolo ovu naozaj vytvara vhodne prostredie pre spermie, aby mohli prezit tych 48 h a cakat na ovu. inak na vzduchu prezivaju len par sekund. nespolahlivost prirodzenych metod je velmi diskutabilna, ale ak sa jedna o zdravu zenu, ktora ma chut a energiu ju praktizovat, sa spolahlivost blizi ku 100% (STM, vyhradne billingsa nepoznam).

je pravda, vacsinou zlyha clovek. kedze to pre mna nie je prvy mesiac a kedze poznam viacero kociek, co takto ziju (nema to nic spolocne s vierou) - uprimne povedane, stava sa, ze sa vedome porusuju dane pravidla... 🙂 niet sa potom co cudovat, ze sa ohlasi male... 🙂 no vacsinou tuto metodu praktizuju ludia, ktorym dieta nie je prekazkou, podla toho sa k nej aj benevolentnejsie stavaju. a v pripade nejasnosti vo svojom cykle by sa malo siahnut po kondome, alebo aspon cipkom. ta moznost je vzdy.

nevedela by som tuto metodu odporucit svojej - nastrocnej dcere, alebo zene, ktora nema staleho partnera, co by dieta akceptoval... to ozaj radsej HAK, alebo kondom s cipkami.
ale pre tych, ktori na nu maju odhodlanie, je to vyborna volba. bez chemie, bez nakladov, da sa krasne spoznat svoje telo. tak sa prosim nehadajme a nechajme kazdemu slobodnu volbu. netreba zatracovat vsetko, co nepozname.... 🙄

majcik
21. jún 2006

Caraida - dik, som rada, ze si zivy priklad toho, ze to naozaj funguje... Poznam viacere pary, kde to jednoducho ide. Metody su zalozene na prirodzenych veciach, ktore za normalnych okolnosti klapu..

Este ma napadla jedna vec pre tych, ktori by mali chut tuto metodu vyskusat - nie je "od veci" pri realizovani metody byt v kontakte so skolitelom ci lekarom. Akonahle sa vyskytne nejaka nejasnost (napr. zena nevie vyhodnotit den, ci je plodny alebo neplody, vyskytne sa nejaka zvlastna okolnost ...), je fajn, ked to moze s odbornikom konzultovat. Ja takuto moznost mam, som v kontakte s lekarkou, ktorej mozem pri kazdom probleme zavolat, napisat SMS, pripadne sa osobne s nou stretnut. Dodava to istotu a urcite aj zvysuje psychicku pohodu ...

alexandra
21. jún 2006

caraida Tvoja metoda ma ale jednu nevyhodu - nie je vhodna pre zeny s nepravidelnym cyklom, medzi ktore patrim i ja. A kedze mam aj atopicky eksem a som precitlivela na niektore materialy, tak po pouzivani kondomov som mala niekolko velmi neprijemnych zapalov. Teliesko som odmietla, pretoze som chcela do 2 rokov mat babo. Takze mi nic ine neostalo.. Dievcata, nesudme ak nepozname..

A este malickost, mojim rodicom sme sa aj ja, aj sestra podarili pocas neplodnych dni 🙂

majcik
21. jún 2006

Alex - prepac, ak sa staram, ale dovolim si iba malu pripomienku - billingsova metoda je urcena aj pre nepravidelny cyklus. To viem na 100%. Myslim, ze to plati aj o symptotermalnej metode, ale nie som si pri tom ista na 100% - takze to netvrdim.

Nesudim ... a nevsimla som si, ze caraida sudila ...

anaxamon
21. jún 2006

uz sa prestante dohadovat ktora metoda je lepsia a spravnejsia...lebo potom to dopadne akopri teme volby2006🙂)))))))) zamknu ju.....

kazdemu to co mu vyhovuje a je to 😎

caraida
21. jún 2006

alex, ten pravidelny cyklus az taky smerodatny nie je, len je to viac roboty. urcite to napr. nie je metoda pre zeny s neovulacnym cyklom, pretoze tam nezistis absolutne nic a verim, ze by sme nasli este kopec specifickych pripadov, pre ktore zeny sa to nehodi (praca na zmeny, male deti, caste vstavanie a pod... aj ked aj tam sa da najst vychodisko).

nie som ziadnym fanatickym zastancom, je mi jasne, ze si kazdy zvoli, co mu vyhovuje najviac. preto som tam napisala, "zdrava zena, ktora ma na to naladu" ... ale nie je to taka divocina, ako si myslime, nase telo funguje podla urcitych zakonov. poznam pary, ktore to vedome praktizuju dlhe roky a maju deti planovane. a nie je to otazka viery, ale akosi zijem v prostredi, kde sa razi "bio" - trend, teda co najmenej obmedzovat lieky a pod., co mi vyhovuje, takze som narazila na taky okruh ludi ...

este raz zdoraznujem, nie je to pre kazdeho. jasne, ze su ludia, co lieky potrebuju, co maju alergie, co maju strasne MS symptomy, atd. atd. a jasne, ze pre vacsinu z nas je HAK ta dobra volba. to ale neznamena, ze treba kricat, ze je ina metoda na nic len preto, lebo o nej nic nevieme a ti a ti otehotneli neplanovane, aj ked to nie je podlozene, ako, na zaklade coho sa chranili... tolko moj nazor.

hehe, inak aj ja som "produkt" merania teploty a neplodnych dni 😀 ale poznam svoju matku, tak si viem predstavit, ako vyhodnocovala. sa divim, ze nie sme este aspon traja 😀 a moj brasko je "produktom" dany... 😉 uprimne povedane, fakt neviem, v com kedysi spocivala antikoncepcia 🙂

pekny den

alexandra
21. jún 2006

caraida na to treba cas 😉 Nie ako ja, co o 6 vstavam a do postele sa ledva dostanem o polnoci.. Radsej som brala HAK a mala po problemoch, bola pod dozorom a zmizli aj sialene krce a podobne veci.. 🙂

takze suhlas, ze kazda sme tak indi-vindi, ze sa neda povedat ktora metoda je uplne naj, pretoze kazda potrebujeme nieco ine...

kaciatko81
21. jún 2006

neda mi sa tu k tomu nevyjadrit... gretka, tiez mam diagnostikovanu migrenu, vyskusala som asi tri druhy hak a teraz je to v pohode, dokonca mam zachvaty menej casto 😉
co sa tyka hak, priatelova mamina je sestricka na gynekologii a po neprijemnych skusenostiach s doktormi v ba chodim uz len k nim do ambulancie. myslim, ze keby bola hak tak pekelne skodliva, urcite by mi ju nedovolila brat nakolko sa straaaaaasne tesi na vnucatka a keby ich mohla mat zajtra, tak by ich prijala s otvorenou narucou.
majcik, o spolahlivosti metody, ktoru popisujes by bolo asi dobre sa porozpravat neskor, ked ju budes nejaku dobu pouzivat a budes moct povedat, ze naozaj funguje a mas deticky presne vtedy, kedy si si ich naplanovala. co sa tyka krcku, hlien moze byt nepriaznivo ovplyvneny napriklad aj leziou na krcku, takze nie vzdy je na vine hak. vystielka maternice je pocas uzivania hak ztensena prave preto, aby sa tam vajicko neusidlilo, ale ked ju douzivas mala by sa vratit do povodneho stavu (mozem potvrdit, ze vzdy po vysadeni sa mi intenzita ms vratila na povodnu uroven a mozem ta ubezpecit, ze nie je co zavidiet).
ja som zacala s hak tiez zo zdravotnych dovodov, niektore kocky tu uz o tom nieco vedia. lekar mi napriklad povedal, ze najvacsiu sancu otehotniet mam prave v case, ked vysadim hak, inak pravdepodobne budem musiet podstupit hormonalnu liecbu, tak isto ako budem musiet brat hormony na to, aby som si babatko udrzala. ale tieto problemy som mala uz pred uzivanim hak. je mi jasne, ze kazda chemia je skodliva svojim sposobom. u mna vsak bohuzial ina metoda na znormalizovanie cyklu ako je hak nefunguje, a ver tomu, ze mat cyklus 21 dni az 6 mesiacov nie je ziadna vyhra. ako povedala alex, kazda sme ina. ja si myslim, ze pre mna je to teraz najlepsie, babo teraz neprichadza do uvahy a keby som otehotnela, tak ten stres z toho, ze mu teraz nemozem poskytnut vsetko to, co by som chcela by bol mozno skodlivejsi este viac...

herminka
25. jún 2006

Ahojky, vidím, že se téma o Jeanine proměnilo v diskusi, zda HA ano, či ne 🙂
Začala jsem před pár měsíci brát Cerazette, přestože jsem se HA hodně bránila, ale nakonec jsem ji nasadila, protože jsem měla před státnicemi (a nechtěla jsem být "pro nic, za nic" 2 dny "mimo provoz") a brzy začnu chodit do práce - ve škole člověk třeba jakž takž přežije, i když je mu nanic, nebo prostě odejde, ale v práci nikoho nezajímá, že jsem zrovna dostala MS, cítím se šíleně, musím stále sedět na WC a skoro nevím, jak se jmenuji. Ještě uvidím, zda ji budu brát celé cca 4 roky, než budeme chtít děti, nebo se zařídím jinak. HA bych nikdy nezačala brát jen z důvodu, že bych nechtěla otěhotnět. Myslím, že je mnoho jiných metod (spermicidy Pharmatex a Patentex, kondom, Billings, STM) a člověk má vždy na výběr a zdá se mi, že HA lidé volí často z lenosti nebo neinformovanosti o jiných metodách a jejich spolehlivosti...

zuzana1709
3. aug 2006

ahoj baby!ja uzivam tiez jeanine a som spokojna!trosku mi narastli prsia co je dobre,a vycistila sa mi plet.som velmi spokojna a myslim si ze je tu popísaných vela bludov.

nikusska11
22. apr 2007

fuuuuuuuuuj antikoncepcia slava detickám.

sisqa19
10. máj 2007

Ahojte, som tu prvýkrát, tak neviem, či xcem poradiť alebo sa len vykecať, ale brala som dlhú dobu - teda 2 roky antikoncepciu Cilest. vyhovovala mi vo všetkýx smerox, bolo to úplne bez problémov, ale v poslednej (5mesiacov) dobe mi začala menštruácia o týždeň skôr a každý mesiac! bola som u lekárky a zmenila mi tabletky. predpísala mi Janine... neviem, veľa som o nix počula, dobré aj zlé a dosť sa bojím, čo mi to porobí v organizme ☹ ona sama totiž nevedela, prečo mi Cilest začali robiť takéto bordely ☹ držte mi palce, dosť sa týx novýx tabliet bojím 😢

deina
10. máj 2007

Mne Jeanine vyhovovala perfektne, takze mozem len chvalit. Ale kazda je ina, na mamu napriklad dobre neposobila (ale na nu ziadna HAK neposobi dobre, ma problemy s myomom) a napriklad sestra je velmi prieberciva, co sa tyka HAK - nieco jej vyhovuje, nieco nie, Jeanine zatial ano.

Inak ked ste tu hovorilo o inych metodach ako HAK... neviem, neviem. Meriam si BT treti cyklus, mozno je to este malo, ale netrufla by som si to pouzivat ako antikoncepciu. Mam kratke cykly, ovu sa mi minule posunula aj o 4 dni - to by som musela pol cyklu asi abstinovat.

sisqa19
13. jún 2007

vďaka za radu deina 😉 tak ju už úspešne beriem prvý mesiac a mám práve týždňovú pauzu. zatial sa všetko darí bez problémov - xwalabohu - až na to, že som nedostala (zatial) v prestávke menštruáciu ☹ v nedelu som brala poslednú tabletku, dnes je streda a stále nič 😒 možno som hysterická, ale neviem, na čo sa pripraviť pri tejto značke, pretože dačo takéto sa mi doteraz pri Cilest nestávalo. tak neviem, či to môže dačo znamenať, alebo sa nemám znervozňovať... kto vie poradiť? prosím!! 😢

whizzy
13. jún 2007

Sisqua, Jeanine som brala, streda je este v pohode. No po dvoch rokoch uzivania mi jednoducho zacala vynechavat cela menstruacia. Lekar mi len povedal, ze to sa pri Jeanine stava 😒 Tak som s tym skoncila...

marianne
13. jún 2007

Ahojte,chcela by som prispiet k tejto teme.Asi rok som pouzivala HAK, ked som zacala mat problemy s tabletkami Jadine-tak sa myslim volali.Potom som nahodne prisla k PPR symptotermalnej metode a od vtedy ju pouzivam.Nic lepsie som nemala.Asi dva roky som vdaka nej neotehotnela, lebo som nechcela.A ked sme sa rozhodli, ze babo chceme, vyslo to.Snazili sme sa max dva mesiace.Ja som sa presvedcila, ze to funguje 😉

zabka
13. jún 2007

Aj ja prispejem k tejto teme, pouzivala som Jeanine asi 2 roky, bola som s nou maximalne spokojna, plet sa mi upravila na jednotku, ziadne bolesti pocas MS, skratka super, len som ju musela vysadit, lebo na sone prsnikov mi nasli nalez nieco s mliecnymi zlazami ale ja neviem presne, tak mi kazali okamzite vysadit HAK a po pol roku co som vysadila a bola som na kontrole tak sa to zmensilo o 3/4.. takze na 3 roky som mala zakazanu HAK.. Ale netvrdim ze to bolo zrovna z Jeanine.. To len pre info... 😉

sisqa19
14. jún 2007

whizzy - ja som predtým dva roky brala cilest, tiež úplne bez problémov a potom som začala mávať menštruáciu o týždeň skor, tak mi lekárka dala Jeannine, je to zmena, určite a tie ja nemám moc rada, tak len dúfam, že sa to upraví, nezávisle od mojej gynekologičky som o tom hovorila jednému gynekologovi a tiež povedal, že sa to pri Jeanine stáva 😒 tak uvidím budúci mesiac, čo to spraví, ak sa to nezlepší, určite za ňou pojdem. mimoxodom, akú variantu ti dal namiesto Jeanine?
Marianne a zabka - dakujem za povzbudenie, snád teda všetko ostatné bude v poriadku 😉

whizzy
14. jún 2007

sisqa, ja som si po variantu nesla. Vysadila som na konci krabicky uplne. Som si povedala, ze nemat menstruaciu nie je normalne a uz som nechcela experimentovat s inymi tabletkami.