Antikoncepcia Jeanine. Aké máte skúsenosti?

cucinka
28. máj 2006

Som jej užívatelkou, ale nakolko som až moc opatrná a bábo plánujeme až po svadbe, nie je to jediný ochranný prostriedok čo používame. Keďže sme ale vyskúšali aj bez inej ochrany, tak teraz tŕpnem, čo bude. Ide o to, že v poslednom čase som dosť zábudlivá a tabletku vezmem aj 2, 3 hodiny po tom, ako som ju mala vziať. V letáku sa píše, že je ju treba vziať do 12 hodín od stanoveného času, ale ja mám aj tak obavy. Neviem čím to je, že zabúdam na tieto veci. Akú máte skúsenosť s touto značkou. Ja som s ňou moc spokojná, nerada by som ju vymenila za niečo iné. 😒

sisqa19
18. jún 2007

whizzy - fúha, to ja by som ju xcela brať dalej, lenže som teraz v pauze vôbec nedostala, tak neviem, či mám ešte počkať jeden mesiac a ak ju nedostanem ísť k lekárke. tiež sa mi to nepozdáva, nexcem byť úplne bez nej, nezdá sa mi to normálne ☹ v auguste idem na dovolenku a podla výpočtov by som mala mať práve po menštruácii, lenže neviem, ako sa na to spolahnúť, ked som ju teraz nedostala vôbec ☹ a ked zmením hak, tak zase to bude lotéria, ako to vyjde ☹ fakt neviem, čo mám robiť, ako sa rozhodnúť

sandrika
27. jún 2007

Ahojte baby mám trochu trapnú otázku, ale v užívaní HAK som úplný nováčik, chcem sa opýtať na cca koľký deň pom dobratí HAK by mala doraziť mrcha? Som 30 DC poslednú tťabletku som dobrala v pondelok. dakujem

sisqa19
10. júl 2007

Sandrika: ahojček, tak teda vitaj medzi užívatelkami 😉 neviem, akú HAK berieš, ale to je strašne indivindi. ono sa píše, že by si ju mala dostať 2-3dni po dobratí balenia HAK, ale pravdupovediac, u mňa to tak NIKDY nebolo 😀 väčšinou som ju dostala hned na další deň po dobratí, ale bolo aj také, že to trvalo 4-5 dní. a teraz po zmene HAK sa mi dokonca stalo, že som jeden mesiac nedostala vôbec ☹ takže klud zatiaľ 😉 ox a tipujem, že zo začiatku sa to bude aj tak striedať, ono sa to ustáli až po čase 😉

monkey1
11. júl 2007

ahoj sandri,
ja vzdy po jeanine dostavam MS na treti den. a trva max 4dni. 😉

sisqa19
12. júl 2007

ahoj monkey, smiem sa spýtať, berieš už jeanine dlho? bo ja ju mám len druhý mesiac, predtým som brala cilest. nemáš z nej nejaké problémy? všetko ti klape tak ako má? nevynexáva ti MS? vdaka 😉

sandrika
16. júl 2007

ahojte babenky, dakujem za odpoveď mrcha dorazila no teraz mám zas inú otázku, tento mesiac mám ešťe 6 tabletiek a ja som predvčerom a včera krvácala, mala som pri tom silné bolestije to ok , keď na mrchu mám ešťe 9 dní čas?? 😖

sisqa19
16. júl 2007

ahoj sandrika. podla mňa to je v poriadku, ako som povedala, ono xwílu potrvá, kým sa to dá do poriadku. kludne ix ber dalej ako by sa nič nedialo 😉 a inak nexcem robiť konkurenciu tejto stránke, ale ja navštevujem ešte jednu okrem tejto, radia tam dvaja gynekologovia ohľadne antikoncepcie a sú fakt super. tak ak by si sa xcela poradiť aj s lekármi (že by si náhodou nám neverila 😉 ) tak môžeš napísať tam. je to http://www.antikoncepcia.com/?act=consults&from=0
držím palce

monkey1
17. júl 2007

sandrika,
ja neviem, ale asi by som na tvojom mieste navstivila lekara. ono to moze byt ok, ale lekar je lekar 😉

sisqa,
tuto antu beriem skoro rok, vsetko je ok, trosku som pribrala, ale myslim, ze to je mojim prejedanim sa a nie nou 😉

ada78
17. júl 2007

Ahojte. Je tu strasne vela prispevkov, tak neviem co vsetko ste uz popisali, ale moja skusenost s Jeanine bola super. Vobec som nepribrala - a to som v rovnakej dobe skoncila s cigaretami, takze som mala az 2 dovody na priberanie. 😀 Plet, vlasy - vsetko OK. A este k tomu presnemu uzivaniu. Ja ked som brala HAK, tak som ju mala v kupelni pri zubnej kefke a davala som si ju az po vecernom umyti zubov. Takze tie doby dost "skakali" a tabletky boli spolahlive. No a po vysadeni neboli ziadne komplikacie a hned sme otehotneli. 🙂 Takze ja Jeanine odporucam. 🙂

sisqa19
18. júl 2007

hm, ahojte baby, ja beriem jeanine tretí mesiac teraz a ak si odmyslím ten prvý, tak sa mi tá rozhádazaná menštruácia upravila a je teraz v poriadku 😀 a po akom čase by som mala vidieť zlepšenie na pleti??
inak ada78 gratulujem k xlapčekovi 😉

mysicka_lm
11. dec 2007

ahojte ja mam jeden problem...prave mam zacat uzivat tabletky jeanine ale fajcim...je to problem?

emjee
9. jan 2008

alysea • 1d • Dnes o 15:29
Ahojte,
chcela som sa Vás opýtať, ak ju užívate, či s nou nemáte nejaký problém. Ja ju užívam asi dva roky a najprv bolo všetko v pohode a teraz mám už dlhodobo hustý výtok. Bola som aj u lekára a on povedal, že je to ok, že to sa od tejto antikoncepcie stáva a to bolo všetko. Ako som rada, že to nie je nič infekčné, len ma to dosť obťažuje a hlavne pri sexe si potom vkuse prídem ako špinavá a sa len na to sústredím 😖 a potom si to neviem užiť. Máte aj vy niektorá s týmto problém? Alebo čo na to? Doktor povedal, že mi môže zmeniť, ale že mi nevie zaručiť, že iná antikoncepcia mi to vyvolávať nebude. ďakujem Vám vopred za rady a vaše skúsenosti.

sunny12
13. jan 2008

ahojte, chcem sa vas spytat ci si myslite ze janine zostane spolahliva aj vtedy ak som zobrala tabletku o den neskor po tyzdnovej prestavke, potom som ju sest dni normalne uzivala ana siedmy den som uz s mojim partnerom mala styk. mam teraz velky strach. tak dik za nazor. inak uzivam ju uz okolo troch rokov

simka19
13. jan 2008

Ahojki baby, mam jednu otazocku. Uzivam Jeanine a nie som si uplne ista ci ma chrani aj pocas pauzy. Balenie som dobrala pred 2 dnami. Prosim, ak mate info.

sisqa19
20. feb 2008

simka19 - ahoj, ja už jeanine neberiem, ale hak xráni pred otehotnením aj počas 7dňovej pauzy. stále si plne xránená 😉

elinka27
24. feb 2008

sinmka,ja som jeanine uzivala a chrani ta aj pocas pauzy,pokial si ho uzivala spravne, myslim tym ze si nezabudla a tak. 😉

stuplik47
28. mar 2008

ahojte vsetky zienky🙂 chcela by som sa nieco dozvediet o bolingsonovej metode - aj teoreticky o com to vlastne je a ako to funguje co vsetko k tomu treba a tak...a aj ci to funguje kto s tym ma skusenosti..dakujem majte sa stuplik:D

deina
1. apr 2008

Brala som Jeanine asi rok, potom som ju vysadila, otehotnela som a teraz som sa zase rozhodla pre nu, kedze vtedy som s nou nemala ziadne problemy. Beriem prve balenie a akosi som zacala spinit uprostred balenia, niekedy je to len spinenie, niekedy je tam aj krv, raz menej, inokedy viac... je to normalne? Citala som si v letaciku, ze je mozne, ze sa objavi medzimenstruacne krvacanie a malo by sa to upravit, ze si telo musi zvyknut. Ale zaraza ma to, ze predtym sa mi toto s Jeanin nestalo. Ma na to vplyv aj porod? A este - prva tabletka sa ma vziat v prvy den ms. Vzala som si prvu tabletku, ked sa objavilo krvacanie, hoci som si nebola ista, ze to naozaj ms je - uz po 18 dnoch? Nedavno som bola u lekara na kompletnej prehliadke a vsetko je v uplnom poriadku, tak mozno mam este rozhadzane hormony po porode? Ved su to uz takmer tri mesiace od porodu...

katka285
3. apr 2008

ahoj ja budem antikoncepciu jeanine pouzivat prvy krat , aka je 🙂

deina
3. apr 2008

Ked som ju prvykrat uzivala, vsetko bolo vporiadku, ale teraz vystraja. 😖 Ale dufam, ze je to len tym, ze si telo musi zvyknut.

mista
7. apr 2008

ahojte...Ja som doteraz pouzivala Minervu - na plet a upravu mens.....ale nerobila mi dobre na zaludok. Asi o tyzden zacinam s Jeanine a velmi si prajem aby som aspon kilo pribrala. Mam s tym problem - od narodenia mam velmi stihlu postavu a nedari sa pribrat...

deina
12. apr 2008

Nuz mista, s Jeanin som nepribrala ani kilo a brala som ju rok. 😉

lubisa
12. apr 2008

Nechcem vám do toho moc kecať ale celkovo podla mojich terajších skúseností je akákoľvek antikoncepcia neskôr problémom a neni to len z mojej skúsenosti

wishmaster
30. apr 2008

Caute, nakolko "znizena" je ochrana Jeanine pocas tych prvych 7mich dni? Lebo sa nam s priatelkou prave stala mensia nehoda - zosmykol sa nam kondom. Jeanine berie ale zatial len 3 dni (a samozrejme z toho vyplyva ze ma prave ms), tak nevieme what to do, ci zajtra rano zbehnut na pohotovost, ci to nechat tak, ci si ist skusit nieco volne vypytat do lekarne, ...

deina
5. máj 2008

Kedze sa zacina brat pocas ms, tak si myslim, ze otehotnenie nehrozi. Kym pride ovulacia, bude uz urcite chranena. Tak sa mi zda, ze na letaciku je pisane, ze ak sa Jeanine berie od prveho dna ms, tak je zena hranena, ak zacne v iny den ms, tak tych prvych 7 dni je potrebne pouzit este aj inu ochranu.

mari.m
13. máj 2008

baby,co stoji tato HAK na 3mes.?????????????????????????

macmac
13. máj 2008

marti.m - ja som ju kupovala v cechach a pred rokom stala okolo 750 az 800 Kc... ale neviem ako to je na Slovensku....

evka579
31. máj 2008

ahoj.doktor mi poradil tiez tuto antikoncepciu.takze hovorite,ze ste s nou spokojne?...a kolko stoji?

adriuska
6. jún 2008

Ahoj kocky, co HAK tyka, beriem ju uz vyse roka, hlavne koli pleti mam ju teda dost v zlom stave a nebavilo ma uz chodit od dermatologa k dermatologovi, do teraz som brala CHLOE pri liecbe pleti sa pouziva ako predchodca, prestali mi akekolvek bolesti, krce akurat po pol roku som zacala mat nalady ale posobila na mna pozitivne, samozrejme som ostala mlstna takze som niake to kilecko pribrala, ale pri ovladani sa ide vsetko dole. Lenze na pllet mi vobec nepomohla, tak prvy mesiac skusam Jeanine uvidime....(chloe malo proti Jeanine jednu vyhodu kt. som spozorovala hned. Chloe obsahuje 28 tabliet 21 aktivnych a 7 vitaminov, takze pocas casti cyklu bez HAK ste sa nemohli oklamat a nasledovalo balenie hned po baleni) a co sa tyka toho ze HAK je svinstvo...co svinstvo nie je? vsetko ma svoje prea a proti...nic nie je dokonale, a ziaden liek neposobi len priaznivo!
A k tej ochrane, neviem naco pouzivat barierovu ochranu ked do seba tlacite lieky je to zbytocne. Samozrejme aj ja mavam stvay ale do teraz sa nic nestalo a zo dna na den verim HAK po ochrannej stranke viac a viac.

deina
7. jún 2008

U nas stoji okolo 900 korun na tri mesiace. 😉