Antikoncepcia Jeanine. Aké máte skúsenosti?

cucinka
28. máj 2006

Som jej užívatelkou, ale nakolko som až moc opatrná a bábo plánujeme až po svadbe, nie je to jediný ochranný prostriedok čo používame. Keďže sme ale vyskúšali aj bez inej ochrany, tak teraz tŕpnem, čo bude. Ide o to, že v poslednom čase som dosť zábudlivá a tabletku vezmem aj 2, 3 hodiny po tom, ako som ju mala vziať. V letáku sa píše, že je ju treba vziať do 12 hodín od stanoveného času, ale ja mám aj tak obavy. Neviem čím to je, že zabúdam na tieto veci. Akú máte skúsenosť s touto značkou. Ja som s ňou moc spokojná, nerada by som ju vymenila za niečo iné. 😒

gabka322
7. feb 2009

dakujem monulaska si zlata..no uz to mam aj doma a ete som sa stale nerozhodla ale asi to skusim a uvidim..

gabka322
20. feb 2009

baby cem sa opytat ze ci je normalne, ze od vtedy ako som ju zacala brat som hned aj prestala krvacat v ten isty den ako som dostala a ako som ju zacala hned brat..neviem co si mam o tom mysliet:(

kleopatris
23. feb 2009

ahoj gabka. Ja som ju brala asi 2 roky a myslim, ze to co pises je normalne. Mne doktor hovoril, ze je to taky druh antiny pri ktorej vela zien vobec nemenstruuje...ja som take stastie/nestastie nemala 🙂

svetluska123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka345
15. apr 2009

Ahojte, aj ja som zacala brat tuto antikoncepciu kvoli pleti. Zatial ju beriem tri tyzdne, ale tvar sa mi zhorsila ☹ . Je mozne,ze to sposobili tabletky a potom sa to zlepsi, ak s tym mate skusenosti? Resp. po akom case sa vam zacala tvar lepsit? Diky 🙂

piggy
17. apr 2009

Pravda je vzdy niekde uprostred....ano antika je dost zataz a moze mat kopec vedlajsich ucinkov..
na druhej strane je ucinna ochrana pred pocatim.. a ovela pohodlnejsia ako ine prostriedky..
Mala som zatial len jednu znacku ktora mi nesposobovala nekonecnu MS a neziaduce ucinky...zial je to made in Hungary a ked som skusila zohnat nieco obsahom podobne tu v amerike tak znovu len problem..(doktor mi pomohol najst obsahovo podobnu nemecku tu dostupnu znacku a je to len taka ista svina pre mna jak ine :(
tak si zena musi vybrat...coho sa obava viac?Neplanovaneho tehotenstva alebo zniceneho zdravia.. ani jedno z toho nemusi nakoniec byt riziko...ked ma clovek stastie..
Ale na to sa neoplati spoliehat..
Inak k teme sesternica je vysoko vzdelana lekarnicka a povedala ze ked baba berie antiku tak pak ma vacsiu sancu na dvojicky 🙂 (A hlavne velke sance na otehotnenie hnet ako ju vysadi.).Nevsimli ste si ze ich je nejak viac? No iste to neurobi zenu neplodnou..mozno jej to zkazi pecen a tak..
Ja si budem musiet pockat kym sa zase dotrepem do europy a nakupim si velku zasobu tej jednej osvedcenej..
:( a medzitym si zariskujem veselo ved deti nie su az take zle...ked si ich clovek vie vychovat

adriuska
15. sep 2009

ahoj, zmenila som HAK Jeanine a zostalo mi jedno mesacne balenie. Ak ju niekto beriete a chceli by ste ho za 7€ poslite mi mail na adriuska@centrum.sk

tanja61
24. sep 2009

ahojte baby ja som zacala brat yasmin ale menstruaciu som mala normalne 5dni ale dalsich 6 spinym je to normalne alebo mam zmenit antikoncepciu?diky

rurunka
7. okt 2009

Ahoj holky, také beru jeanine už asi půl nebo třičtvrtě roku a poslední dobou mě trápí bolesti hlavy, které se objevují odpoledne nebo k večeru. Pilulky zobu ráno. Moje obvoďačka mi řekla, že to bude nejspíš nervama, ale stále se to nemění. Neměla jste některá podobný problém? V příbalovém letáku totiž bolesti hlavy jako vedlejší účinek jsou... Ale jinak mi velmi vyhovuje.

kraska126
14. nov 2009

Prosim, potrebujem poradiť. Uzivam jeanine uz 5mesiacov a tvoria sa mi vyrazky po celej tvari, predtym som ich nemavala. Je to normalne? Alebo budem potrebovat zmenu HAK??? DíííííQy... 😉

janka2009
19. nov 2009

ahojte,ja som tiez brala jeanine na peknu plet a nepribrala som a tiez som ju brala na pravidelny cyklus.predtym som brala novinete a strasne mi chutilo jest a jedla som take veci co by ma ani vo sne nenapadli.brala som ju 9 mesiacov a od vtedy mam tiez problemy s cyklusom.zabudala som tak tiez zobrat si tabletku a vobec som sa nestresovala a neotehotnela som,ale vysadila som ju a nemala som problem otehotnet.teraz mam krasnu dcerku a nelutujem.nie sme brati.co sa ma stat tak sa stane. 😝

lulecko
23. máj 2010

Ahojte kocky,
chcem sa spytat jednu vec. Od aprila som v zahranici, pracujem tu od maja a zajtra tu idem 1x k lekarovi predpisat si antikoncepciu. Cez osem rokov som mala Jeanine a bola som s nou velmi spokojna, no kedze tu taku nemaju, urcite mi da inu, no to mi problem nerobi, kedze ju budem mat konecne zadarmo
Moja otazka znie. 15.5. som si mala nasadit tabletky ako obvykle po menzese, no uz som nemala. Nez ma objednali k lekarovi, to trvalo, tak sme pouzivali kondom. Zajtra mi da lekar antikoncepciu, mozem si ju nasadit hned, ci az pri menzese? Viete, nerada pouzivam kondom, je tam moooc velke riziko prasknutia a nerada by som to riskovala. Viete mi, kocky, poradit v mojom probleme?
Viem, ze lekar mi poradi, no rada by som vedela aj vasu skusenost.
Diky.
Janka

anikapanika
27. máj 2010

Cawte .
Som tu novacik ako aj novacik v skupine zien po pouzivaju antikoncepciu.
Potrebujem poradit. Mam strach ze antikoncepcia JEANINE bude mat na mna tie strasneeee ucinky. Ak to tu niekto pouziva dlhsiu dobu. Bola by som velmi rada a vdacna ak byste mi odpisali na tuto spravu. Alebo na mail 🙂 Chcela by osom vediet prvotne ucinky a aj postupne. 🙂 velmi dakujem . Novacik:Anika

anikapanika
27. máj 2010

moj mail anikapanika@zoznam.sk
este raz dakujem 🙂

lulecko
30. máj 2010

Ja som Jeanine pouzivala od februara 2002 az do maja 2010 a ziadne problemy som nemala. Raz som mala zapal z bazenu, no to nema nic spolocne s antikoncepciou... Najlepsie ju vyskusat 3 mesiace ci nebudes mat bolesti pri menzese, nejake vytoky, krvacanie mimo cyklu... Ak s nou nebudes mat problemy po 3 mesiacoch, tak ti sadla. Tie problemy, co som napisala pocas prvych 3 mesiacov mozu byt sposobene zmenou v tele zeny, je to bezne... Ja som nepribrala pri nej a cyklus som mala pri nej jak hodinky 🙂

pazrosko
14. sep 2010

ahojte,
ja tiez uzivam Jeanine druhy mesiac, no stala sa mi taka vec: omylom som presla o riadok nizsie, takze teraz uzivam tabletky z druheho tyzdna namiesto tretieho, este mam 4 kusy, potom by mal prist menzes.
No koli tomu, ze som to poplietla som v strese, ci neotehotniem. Mam uz dve krasne deticky, mladsia bude mat v novembri len dva roky.
Viete mi niekto povedat, ci sa uz niekomu z Vas nieco podobne stalo a ci by som tou zamenou mohla otehotniet? Pohlavny styk sme mali priblizne v polovici cyklu, cize pred 5-timi dnami...
Dik za odpoved a pekny dnik...

klara78
28. okt 2010

ja som brala jeanine 5rokov pred prvym synom, hned po pôrode som ho začala brať znovu kedže som nekojila, dalšie 3roky. potom som vysadila kedže sme planovaly dalšie dieťa. ja som mala požiadavku na lekara aby nemala vedlajšie učinky ako priberanie, chlpatenie bez ohladu na cenu. bola som snou spokojna až na to, že som snej mavala silne bolesti hlavy skoro každy tžden. pokažde ked som ju vysadila, bolesti sa stratili.

petruskaaa
14. nov 2010

ahojda,já jsem Jeanin brala rok a něco a žáné vedlejší účinky jsem nepozorovala,tabletku jsem brala vždycky večer kolem 8,9 hodiny,ale nikdy ne přesně ve stejný čas (brala jsem takhle všechny HA které jsem kdy brala a za 10 let jsem přes prášky neotěhotněla 🙂 )
jenom teď když jsem prášky vysadila,tak od srpna stále čekám na menstruaci a marně ☹ po dvu měsících od vysazení se objevilo dvoudenní slabé špinění a za další měsíc od té doby opět jen slabé špinění - doktor říkal,že je to normální-tak nevím 😒

ssaabbiinnaa
29. nov 2010

Ahojte... ja budem brat Jeanine teraz druhy mesiac, no cely prvy mesiac spinila, lekar mi povedal ze je to v poriadku, no mam strach ze sa to bude opakovat aj na dalsi mesiac. Ma s tym niekto skusenosti? Vopred dakujem

fabiana
11. dec 2010

Posuniem ďalej Jeanine na 2 mesiace. V prípade záujmu prosím IP.

estterka
11. dec 2010

ahojte,ja brala jeanine 5 rokov a vobec ziadne problemy som nikdy nemala,mam este tri balenia,keby niekto mal zaujem.ja kojim a nestihnem ich vybrat 😉

mrssenders20
7. jan 2011

Ahojte, prosim odpovedzte mi niektora--- brala som doteraz Tri regol, nemala som žiaden problem, ale od buduceho mesiaca mi doktor predpisal Jeanine, velmi sa bojim mate niektora s tymto skusenosti ?dufam že s nou problem nebudem mat... :(

andras
7. jan 2011

To je hrozně individuální,já měla šílený problém právě s "Tri" antikoncepcí,musím mít stejné dávkování hormonů po celý cyklus a co nejnižší, s Jeanine jsem byla max spokojená. Ale to neznamená,že ty nebudeš

mrssenders20
13. jan 2011

-->andras ... 🙂 DAKUJEM 🙂 tak budem dufať že takisto to moje telo prijme bez problemov, lebo sa bojim.drž mi prsty prosim 🙂 dakujem krasne

andras
13. jan 2011

@mrssenders20 A proč ti vůbec antikoncepci měni? Když ta stará vyhovuje?

bimbabella
16. jan 2011

@anikapanika
Ahoj,
ja som brala Jeanine a bolo OK...Teraz 2 týždeň beriem Dienorette...Je to to isté ale 3 mesačné balenie je o 10 Eur lacnejšie....odporúčam...

genny
2. feb 2011

@bimbabella

Ahoj,
aj už užívam Dienorette od začiatku januára a celkom dobre mi pôsobí na výražky.Mám ich oveľa menej čo som pri Belare nemala. Takže ako ty som naoza´j spokojná. Aj cena je lacnejšia. Za 3 mesačné som v ZV zaplatila okolo 28 Eur. 🙂 čo je tiež veľmi dobré.

zaufinka
3. feb 2011

Ahojte 😉 ja tiež začínam brať antikoncepciu Dienorette na akné, tak verím, že mi pomôžu. Nemáte skúsenosti s tým ako to vplýva na váhu? Nechcela by som pribrať 🙂

zaufinka
3. feb 2011

@genny Ahoj prosím Ťa nevieš ako Dianorette pôsobí na váhu?🙂

monaberuska1
3. feb 2011

jeanine sem brtala 2 roky a v pohodě 🙂 přišlo mi spíše že mi jde hubnout snáž než normálně ale kdoví 🙂 pak sem otěhotněla a ted mám po porodu tělísko 🙂