Antikoncepcia - ktorá neškodí?

mysickamys
6. jún 2018

Ahojte,dobry vecer. Chcela by som sa spytat, ci existuje nejaka antikoncepcia ktora neskodi na zdravie? Doteraz som ziadne podobne lieky neuzivala,nevyznam sa v tom. Dakujem za kazdu radu. ☺

zdencaaaa
7. jún 2018

Ahoj, myslim ze kazda antika skodi, je to proste chemia a hotovo. Ja som brala tabletky niekolko rokov ale teraz prechadzam na vaginalny kruzok tak som zvedava

bosoriak
7. jún 2018

Skodi je velmi silne slovo. Ako konkretne skodi antikoncepcia? Treba si precitat neziaduce ucinky, poradit sa s lekarom, chodit na prehliadky a bude to v poriadku. Miliony zien na svete beru antikoncepcne tabletky (naplaste, kruzky, implantaty a pod.) dlhe roky bez problemov. Osobne skusenosti v tejto oblasti nemaju ziadnu vypovednu hodnotu, pretoze kazde telo je ine a kazdy organizmus na lieky inak reaguje. Porad sa so svojim lekarom.

asaela
7. jún 2018

Uz len z principu, antikoncepcia navodzuje stav neplodnosti, ktory je u zdravej plodnej zeny neprirodzeny a z biologickeho pohladu patologicky. Tento ciel sa neda dosiahnut nicim, co neskodi. Dokonca tu nejde len o to, ze prostriedok (antikoncepcia) je skodlivy, tu je skodlivy aj samotny ucel- dosiahnutie neplodnosti. Funguje tu presne opacny princip, ako u ostatnych liekov, ktore sa snazia chore telo dostat naspat do rovnovahy. Tu robis zo zdraveho (plodneho) tela chore (neplodne). Takze nie, samozrejme, ze neexistuje, mozu ti marketingovi magovia rozpravat co chcu. Zapoj vlastny rozum.

zuzuliennka1
7. jún 2018

@bosoriak mozno beru.... a potom vysadia, chcu deti a nejde to.... antikoncepcia skodi, zastavuje/brzdi v tele zeny prirodzene procesy, menzes je uplne iny ako u zeny, ktora ju neberie, psychika je ina, niektore maju problem s vahou,.... jasne ze skodi, naco mazat med okolo pusy..... ale kazda ma slobodnu volu

janickacrazy
7. jún 2018

@mysickamys tak pokiaľ máš chlapa, ktorý vie, čo robí, tak žiadnu antiku nepotrebuješ, ja som brala tabletky, ale mala som stále nejaké zdravotné problémy, nechuť na sex, zápaly rozne a podobné lahodky, tak som ich vysadila a zrazu som zdravá ako buk

bosoriak
7. jún 2018

@zuzuliennka1 Kazdy liek ma MOZNE neziaduce ucinky. Pokial viem, zatial nikto nepreukazal, ze by hormonalna antikoncepcia sposobovala neplodnost. Je mozne, ze tie zeny, ktore maju problemy otehotniet, by mali rovnaky problem aj bez predchadzajuceho brania antikoncepcie. To sa neda takto zjednodusit. Ostatne, co si uviedla su neziaduce ucinky, ktore sa u niekoho prejavia, u vacsiny nie. Je milion roznych preparatov, kazdemu moze sadnut nieco ine.

Takto: suhlasim s tym, ze to ovplyvnuje prirodzene procesy v tele zeny. Ale zas byt tehotna kazdy rok tiez nie je bohvieako prirodzene. Treba si vybrat. Co sa spolahlivosti tyka, bohuzial pre zenu nikto nic spolahlivejsie a zaroven v buducnosti zvratne este nikto nevymyslel.

osky
7. jún 2018

umele hormony su velky humus.
nedaju sa odburat a prave vdaka tym tisicom zien ktore ich beru,je zu zamorene cele zivone prostredie a potom ze mame problemy so spermiogramom,pocatim,zenskou neplodnostou a pod.....
je to uz vsade.
potichu,neviditelne zasahuju do Zivota kazdeho z nas.
je to vedecky dokazane a kazdy kto ti tvrdi opak,klame!
na telo zeny,ako uz vyssie spomenute,to ma nenapravitelny dopad-mnohe po vysadeni nenabehn na normalny cyklus,na normalnu plodnost atd......
prestuduj si nejake overene stranky,knihy ....uvids.

princessawsm
7. jún 2018

😂😂 paci sa mi ako kazdy nadava na umelu chemiu... priklad mna konkretne: hyperandrogenny syndrom. Tzn ze sa mi prirodzene tvori viac muzskych hormonov ako zenskych. Pozitivum? Ak by som chcela zmenit pohlavie, tak parada. Ale paci sa mi mat chacharu. Negativum? Nadmerne priberanie, unava, nepravidelny cyklus, problemy s otehotnenim.... Najjednoduchsie riesenie? Hormonalna antikoncepcia, aby sa hladina hormonov vyrovnala. K mojmu problemu sme prisli nahodou, ked som ju vysadila pred prvym dietatom. A ked dokojim druhe, velmi rada ju zacnem znovu brat.

Ako vsetko ostatne aj hormonalna antika je velmi individualna vec, niekomu moze hormonalny obraz rozhadzat, a niekomu naopak pomoct. Ak chces mat ozaj istotu co je pre teba najlepsie, zajdi za endokrinologom, nech ti spravia hormonalny obraz a poradia ti co je najvhodnejsie...

zdencaaaa
7. jún 2018

@janickacrazy na chlapa sa ja spoliehat nebudem, niv v zlom ale neverim nikomu :D

@bosoriak suhlasim

@princessawsm v pohode si otehu?

danajahotkova
7. jún 2018

Taká čo nespôsobuje žiadne problémy asi neexistuje, ja som ju napríklad nemohla brať kvôli tomu, že mám veľmi citlivý žalúdok a bývalo mi z nej zle aj keď som vystriedala viac značiek, proste si niekedy nepomôžeš

janickacrazy
7. jún 2018

@zdencaaaa my takto fungujeme roky a v pohode, viem, že na mojho sa možem spoľahnúť, ale sú aj iné metody neškodlivé, dá sa dačo poriešiť, nemusia to byť hned tabletky, ja sa cítim bez nich oveľa lepšie

zdencaaaa
7. jún 2018

@janickacrazy keby mozem tak aj ja praktizujem prirodzeny bezpecny sexik, ale uf no mozno to vyznie hrubo ale tehotenstva sa bojim, jedno dietatko uz mame a druhe ja osobne nechcem, kvoli mojmu zdravotnemu stavu, mozno by som dietatko donosila, mozno nie, mozno by ostalo len dietatko a ja nie. Nemala som pekny porod, rodila som predcasne, chvalabohu je mala zdrava klop klop klop, ale mne sa po porode velmi zhorsil zdravotny stav od travenia, vysoky tlak, po alergie, kozne problemy a vcera mi doktor pri prehliadke povedal ze mi aj srdce hapruje takze pre mna antikoncepcia "musi" byt. Brala som doteraz tabletky ale prechazdam na kruzok, zevraj je menej skodlivy :D urcite skodlivy je ale vyskusam

milus777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
7. jún 2018

@milus777 ale vtedy by sa nemala brať antika, ale iné lieky, tiež hormonálne, ale sú na to nejaké špeci, moja dr. mi to spomínala

janickacrazy
7. jún 2018

@zdencaaaa No pokiaľ máš takéto zdravotné problémy, tak zase je to iné, ja som v pohode, deti máme 3, všetko plánované. Mne bolo z tabletiek zle, bolievala ma hlava, nemala som vôbec chuť na sex, aleže vôbec, stále dáke problémy, ked som ich vysadila, tak zrazu som bola zdravá a v pohodičke.

zdencaaaa
7. jún 2018

@janickacrazy joj moj muz by bol tiez cely stastny keby ju neberiem, s tym libidom je to na bode mrazu :D mala som aj ja problemy s migrenami, vela tabletiek sme vyksusali s dr. kym sme prisli na taku co mi sadla, migreny mam ale len pred menzesom, paradox ked mam tyzden pauzu :D nasla mala bola tiez planovana, a dlho, no druhe tehotenstvo by som uz nedala ani fyzicky ani psychicky. Pre mna je antika bezpecnost i ked nie 100%

milus777
7. jún 2018

@janickacrazy asi myslis hormonalnu substitucnu liecbu co beru zeny po prechode na zmiernenie priznakov.len ja nemam este ani 30 a dr vravel ze pre mna je vhodnejsi prave ta hak lebo ze tie druhe tabletky pri dlhodobom brani zvysuju riziko rakoviny prsnika. A hlavne neposobia dobre na maternicu a ja este chcem aspon jedno dietatko cez ivf s dv....

lucylka25
7. jún 2018

Ak myslite hormonalnu antikoncepciu, tak ta vzdy skodi zdraviu, lebo do seba davate umele hormony a tym neprirodzene ovplyvnujete hladinu hormonov v celom organizme, co moze mat za dosledok poskodenie akehokolvek procesu v organizme a tym padom vznik roznych zdravotnych tazkosti. V ludskom tele vsetko so sebou suvisi.

kankam
7. jún 2018

@princessawsm presne si to vystihla, tiež som mala problémy síce iného charakteru a po vysadení som bez problémov otehotnela, ale na menzes v tom čase spomínam veľmi nerada - skoro som odpadávala a mala pri ňom viaceré problémy. Ešte ako dievča keď som bola na vyšetrení mi viacero gynekológov nezávisle od seba antikoncepciu len odporučili. Možno aj vďaka nej som nakoniec mamou ...

janaaaaaaaaa
7. jún 2018

Jedna moja známa dostala z antikoncepcie mŕtvicu a lekári v nemocnici sa tomu vôbec nečudovali...

lajla17
7. jún 2018

@mysickamys
ahoj. skús pozrieť stránku http://pesar.sk/content/category/3-pesary
je to bariérová antikoncepcia vo svete veľmi obľúbená. Spoľahlivosť sa vyrovnáva HAK. Jediná nevýhoda nutnosť zavádzať, no je to o zvyku.

princessawsm
7. jún 2018

@zdencaaaa jj, nakoniec prisli na to ze mam nepriechodny jeden vajcovod, a kym s tym stihli nieco urobit tak sa nam po flasi vodky zadarilo. A druhe sme ani tak skoro neplanovali a bum 😂😅

Inak k tym vedlajsim ucinkom, ano, ak mas po 35, si fajciarka, tak moze vznikat tromboza. Ale to su rizikove skupiny ktore uz maju nejaku predispoziciu...

nice202
7. jún 2018

existuje pesar, ktory neskodi. Treba si o nom precitat.

zdencaaaa
7. jún 2018

@princessawsm haha moj brat vola takto splodene deti "flaskove deti" :D

janickacrazy
7. jún 2018

@milus777 fúha, takto skoro, tak to som ešte nepočula, myslela som, že máš viac, tak ty si osobitný prípad, potom chápem, že zvolil radšej antiku

zuzuliennka1
8. jún 2018

@bosoriak byt tehotna kazdy rok? 😂 dobre odveci... ja som pysna na to, ze som sa tymto nikdy nekrmila a mam jedno planovane dieta.... vsetko sa da

zuzuliennka1
8. jún 2018

@bosoriak a neexistuje zena, ktora to berie, a nie je nejako ovplyvnena... kazda jedna... znizene libido, vykyvy nalad, hmotnosti, poznam 3 mlade baby ktore uz mali “vdaka antikoncepcii” cievnu mozgovu prihodu.... a jedna si doteraz picha nejake preparaty na krv.... takze predviedcajte same seba, ze je to bezpecne, mna nepresvedci nic... a da sa to aj bez nej

alobalka
8. jún 2018

Antikoncepcia navyše pôsobí na viacerých úrovniach a môže o.i. brániť uhniezdeniu už oplodneneho vajicka v maternici!

kankam
8. jún 2018

@alobalka
@zuzuliennka1 toto su velmi diskutabilne a osobne nazory,nech si autorka urobi nazor sama po zvazeni vsetkych za a proti. Poznam pripady rovnako odmietavych postojov a teraz sa prekvapene staraju v 43 rokoch o prve dieta,ktore naozaj neplanovali ...
Tie mlade baby nahodou nefajcili popri uzivani antiko ? To je zasadna vec,je to jasne zakazane v pribalovom letaku!

zuzuliennka1
8. jún 2018

@kankam tie co dostali prihodu? ani jedna, naopak vsetky zhodou nahod dokonca sportovkyne, zdrava strava, ani fajcenie, ani alkohol