Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

mat77
13. feb 2015

@bora1989 ako dopadla kolegyňa?

martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baritus
13. feb 2015

Ahojte! Už 10 deň mám Mirenu, bolesti nijaké, nekrvácam len špiním aj to tak čudne, jeden deň nič, druhý deň máličko, potom zase nič. Mám takú otázočku : po akom čase ste sa išli plávať alebo kúpať sa do bazéna či na plaváreň, do termálnej vody? Predtým som chodila 3 x do týždňa plávať a teraz už 2 týždne nič a strašne mi to chýba ☹.

janulkam21
21. feb 2015

Ahojte chcem sa opýtať tie čo máte mirenu a migrény mavate ich viac alebo nie?Ďakujem za odpovede.

abetka
22. feb 2015

Ja mam bolesti hlavy

evelynnnn
23. feb 2015

Ahojte no ja som si Mirenu dala vybrat po 2r. po vybrati 1 den ok a na dalsi den som zacala krvacat a krvacam uz 12 dni mate skusenost?

amisa
28. feb 2015

@janulkam21 ahoj ja som mavala migreny s klasickou antikoncepciou, a bez antikoncepcie menej a s mirenou som bez migren

canerko
1. mar 2015

Riesim tuto otazku ci si dat Mirenu,volala som primarovi a chcela sa poradit.Povedal mi ze ak nemam az take silne krvacania a problemy tym suvisiace ze nech si to nedavam lebo je to dost zasah do organizmu.Takze ja si ju nedam.Podla mna neni normalne mat len spinenie ak zena predtym mala silne krvacania.neviem mozno to neni zdrave.Toto moj nazor.

bodka13
2. mar 2015

@veverka149 prestala fungovať? nebrala si náhodou antibiotiká a tým sa znížila jej účinnosť ?

bodka13
2. mar 2015

@canerko Mirenu mám ako antikoncepciu,takže som intenzitu menzesu neriešila ...ty ju chceš prečo?

veverka149
2. mar 2015

@bodka13 nie niC také, riešili sme to Z viacerých hľadísk A na nič nikto neprisel,len že prestala fungovat. Sám primár A aj moja gynekologicka povedali že sa stým ešte nestretli, že to musel byť asi vadny kus...tak momentálne čakám na odpoveď od výrobcu či uznajú zlyhanie A preplpreplatia novú

canerko
2. mar 2015

@bodka13 Mne ju odporucal moj gynekolog lebo som chudokrvna a som oslabena ked mam ciklus,pijem zelezo.Nemam az take silne menstruacije a antikoncepciju neriesim nemala som nikdy za 12 rokov intimneho zivota.Lenze ked mi primar to povedal tak som odmietla,zatial kedze nemam problemi ktore bi boli na nevydrzanie.

mata02102010
10. mar 2015

@janulkam21 ja trpím migrénami aj predtým som trpela a nemám pocit, že by to Mirena bola nejako ovplyvnila, ani nemám silnejšie a ani slabšie bolesti.....

mata02102010
10. mar 2015

@kubko už si si ju dala vybrať??? aký to bol pocit?? ja ju mám dva roky, tak by som chcela vedieť, ako to je....

nuvaring
10. mar 2015

veverka 149, máš môj obdiv, že sa k veciam staviaš ako sa staviaš. ja by som si po tejto tvojej skúsenosti nielen že mirenu nedala vôbec, ale výrobcu by som zažalovala!!! máš predsa dôkaz, že teliesko bolo v maternici a ty si otehotnela, podľa mňa by si vysúdila slušný balík. a ty nemáš psychický blok a veríš jej opäť???? jednak som tento tvoj problém prvýkrát čítala v antiko poradni a ostala som v šoku, fakt! firma by ti nemala dať len novú mirenu, ale mali by ťa odškodniť! čo ti povedali v nemocnici? nič? dúfam, že si za zákrok neplatila!

veverka149
19. mar 2015

Nebolo to také jednoduché pre mňa ako to možno vyzerá, to len kvôli mojim deťom som sa tak rýchlo pozbierala... Bolo to ťažké A bude stále bohužiaľ ☹stále čakám na to vyjadrenie, budem rada ak to vôbec prejde lebo jedine čo výrobcu zaujma že prečo tu starú mirenu nemám, prečo som si ju na zákroku nevypytala ako dôkaz!chápete mňa to tak Napadlo V tej chvíli, hrozne. Zazalovat vraj nemá zmysel lebo vraj sú chránení že do dvoch rokov od zavedenia sa stávajú také prípady vo svete. Že nič nieje stopercentne.. Ja som vraj druhý prípad na Slovensku... Tablety nemôžem q keďže mi končí teraz materská, V prípade že mi dajú novú skúsila by som to ešte raz S tým že keď som vraj len druhý tretí už "varí " nebudem (prístup Z hora) . A V nemocnici? Nič! Že aj to sa niekedy stáva že možno hormónon vyprchsl alebo tak
.zajtrq to budú 2tyzdne od posielania žiadosti distribútorovi (čakala som najskôr mesiac do prvého vyšetrenia po prvej menzes po zákroku) tak uvidím ešte asi dlhá cesta...

xnxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xnxx
20. mar 2015

@xnxx KUP SI RADSEJ TIC TAC

veverka149
20. mar 2015

@xnxx prosím??!! Ako do záchodu to čo píšete????

lunedi
20. mar 2015

@janulkam21 ja som mávala pravidelne migrény pri logeste a ako som porodila a mám mirenu tak 25 mesiacov migrénu ani jednu.

janula17
20. mar 2015

Mirenu mam 4 mesiace a velmi sa mi zhorsila plet po zavedeni, to je asi jediny negativny priznak. A teda otehu sa obavam stale, myslela som ze mi to prinesie vacsi klud ale nie, po tom co citam a pocujem ako baby aj s M otehotneli ☹
Pozitivom je, ze menstruaciu mam taku slabucku, ze pouzijem len na prvy den 1-2 tampony, potom uz nic.

luciakubickova
27. mar 2015

Ahojte ja mam mirenu dlhsie,je to super vec az na jednu chybicku pribrala som 20 kg po aplikovani. Po dlhom rozhodovani som sa rozhodla si to dat odstranit. Okrem toho som nemala ziadny problem do konca a menzes sa mi upravil na pravidelnost ale tie kg mi vadia. Doktorka vravela ze je to nehormonalne ale nepovedala mi ze po aplikovani bude moje telo v stave akoby som bola stale tehotna. 😒

kristina13081988
2. apr 2015

Ahojte ja mam mirenu uz 5 rok a je to uplne super vec kazdemu len odporucam menstruaciu mam upravenu a krvacam uplne minimalne dokonca niekedy pouzivam len intimky a bolesti minimalne dala som si to v 21 rokoch a hned po porode pocas tych 5 rokoch som nemala vobec ziadne problemy ani obavi z otehotnenia fakt to stoji za tie peniaze . uz sa dohadujem s gynekologom a idem si ju dat znova 😃

penelope111
10. apr 2015

Baby prosím vás viete mi poradiť? Mám mirenu 5 týždňov stále mám špinenie, ale som čítala, že sa to upraví tak to neriešim. Lenže asi tri dni po zavedený mi dosť začali padať vlasy a stále padajú. Dá sa to nejako zmierniť alebo bude musieť ísť von? Nechcem byť plešatá lebo aj tak mám dosť riedke vlasy. Ešte mi býva niekedy na zvracanie a bolieva ma hlava. Teraz neviem či sa to upraví alebo čo stým. Ďakujem 🙂

fannynka
17. apr 2015

@penelope111 ahoj, ja ju mam 6-ty tyzden a otras☹ stale spinenie, sialene bolesti hlavy, na zvracaniie, 3 kg hore, a celkovopocit nanic

penelope111
17. apr 2015

@fannynka Ahoj. Mne špinenie aj bolesť hlavy zatiaľ ustúpila. Takže to je už ok. Len tie vlasy mi hrozne padajú. Bola som aj u Dr. a tá povedala, že mám ešte vydržať či sa mi to všetko upraví a keď nie, že keď budem chcieť mi ju vytiahne. Tak uvidím ako to bude pokračovať. Čo som čítala na nete tak tie prvé tri mesiace sú najhoršie.

luciakubickova
17. apr 2015

@fannynka ahoj ja som to mala dva roky a pribrala som 20 kg 😀 takze je to na riadne rozmyslenie 🙂. dala som si to von a v priebehu tyzdna moja vaha pekne zacala klesat, sice len 2 kg ale je to super pocit 🙂.

fannynka
17. apr 2015

@penelope111 to som rada, ze ti uz bolesti ustupili, aj mne trochu viac padaju vlasy, ale moze to byt aj obdobim, na jar to byva casto...

fannynka
17. apr 2015

@luciakubickova no tak to uz je riadny prirastok na vahe, dr. ti povedia, ze z toho sa neprbera, ale zvysena chut na jedlo tam je, a hlavne slane sladke vsetko jedno cez druhe jem, ach jo..... aj som zacala cvicit, ale nie vzdy sa prekonam, ked som sa ozaj necitila doteraz nejako komfortne, aj som si uz poplakala.....blbe hormony ☹

penelope111
17. apr 2015

@fannynka No je to možné len aby som neostala plešatá 😀 Držím palce aby sa ti to rýchlo upravilo a bola si spokojná 🙂