Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

ppipina
9. nov 2008

ahojte, mne zaviedli mirenu 29.9.krvacala som týždeň, potom po týždni pokoja som začala zase krvácať, myslela som, že je to klasická posledná menštruácia, ale krvacala som 3 týždne, po pár dňoch pokoja som začala zase a trvá to už týždeň, zajtra už bude 6 týždňov po zavedení nekrvácam už veľa? U dr. som zatiaľ nebola, mala som prísť po menštruácií

sassi
9. nov 2008

no ja som krvácala skoro 3 mesiace ako ty píšeš, s prestávlkami, a aj kamoška skoro 3 mesiace 😉

ppipina
9. nov 2008

a bola si medzi tým u dr? lebo mne kázal prísť po mesiaci, respektíve po najbliššej menštruácii, tak sa tam zbieram už dosť dlho ale stále začnem znova krvácať.

zuzadlo
9. nov 2008

ahojte zeny,teraz som sa zaregistrovala. precitala som si toto forum a chcela by som sa spytat aj ja. mam zavedene teliesko(danu)ale buduci tyzden ide von a po menstruacii by som si chcela dat aj ja mirenu,je tu dost odpovedi,ale stale vaham a neviem sa rozhodnut, najma po odpovediach, kde pisete, ze priberate,je vam zle a podobne.ja som sa bavila tiez s dvoma gynek.a odporicili ju obaja, pretoze mam velmi silnu menstruaciu a som chudokrvna.viem, ze vela ludi- vela nazorov a preto prosim o odpoved ci si ju dat zaviest,mam 37 rokov a dve deti 5 a 6rocne, tretie uz nechcem. dakujem

sassi
9. nov 2008

ja som bola na sono po 10 dnoch od zavedenia, bez ohladu na krvacanie, určite si zajdi k Dr. ak maš pochybnosti 😉

zuzadlo, ja som sa rozhodovala tiež aj podla ceny, ale nakoniec som sa rozhodla pre Mirenu, hlavne kvoli tomu, že niekde som čítala názor gynekologa, že Dana nemusí zabrániť počatiu, skor posobí ako barierova ATK. Aj ked med ma spermicidny učinok, ale neposobí proti uvolneniu vajíčka 😉 - teda tehotenstvo je viac pravdepodobne ako pri Mirene - aj v rodine mame prípad, že žena s Danou donosila a porodila 3. dieťatko
Tiež je s Danou možne mimomaternicove tehotenstvo. A ak sa vajíčko oplodní, ale Dana zabráni uhniezdeniu- je to vlastne ako potrat (pan Dr. v tej poradni dokonca napísal "mikropotrat každy mesiac" 😕 ) ... a to je pre mna silne kafe, aj ked nie som verica 😖 Tiež ženy popisuju zosilnenie menzesu - pre mna neprijatelné.
Mirena posobí vlastne rovnako ako tabletky, len ich netreba hltať každy den. A šetríš žaludok aj pečeň. Už dnes viem, že ak sa nevyskytne niečo vážne, alebo sa nevymyslí niečo nové, lepšie, po 5 rokoch si ju dam vymeniť (to tiež budem mať 37).

bianka0111
9. nov 2008

ahojte,
zuzadlo, ja vo februári bude, čo mám Mirenu 2rok, ja som spokojná, priberanie u mna nenastalo, čo sa týka menzesu nemám skoro vobec, sem-tam len také špinenie, ale nič viac, pre mna jedna nevýhoda bola, že predtým som mala problémy s pletou, počas užívania antikoncepcie sa mi zlepšila, teraz ako mám Mirenu, je trochu horšie natom, ale inak super, nemusím myslieť na "nezabudni tabletku!" ja Ti radím daj si ju zaviesť 😉

zuzadlo
10. nov 2008

sassi,ja sa podla ceny nerozhodujem,aj ked musim priznat, ze mirena je naozaj trosku draha,ja som nikdy tabletky neuzivala,vzdy som mala teliesko a s kazdym som bola spokojna,len som citala, ze pri mirene nie je menstruacia silna a hlavne koli tomu uvazujem, pretoze mam menstruaciu aj na 15 vloziek denne a to ma dost nici, danu mam zavedenu uz 5 rok,takze preto si idem dat dalsie teliesko,lenze moj doktor bohvieaky optimisticky voci mirene nie je,povedal mi ,ze je to na mne ako sa rozhodnem,preto stale uvazujem, este mam na uvazovanie jeden cyklus,lebo teraz 18 pravdepodobne mi teliesko doktor vytiahne a po menstruacii mi zavedie nove

bianka0111, dakujem, budem na nou uvazovat

bodka13
10. nov 2008

zuzadlo a prečo nie je tvoj dr. za mirenu?Ja ju mám len krátko,od 23.10.08 a zatiaľ som spokojná/2 dni som slabo krvácala+3špinila a zatiaľ je kľud/-môj dr. a dvaja nezávislo tiež odporučili

sassi
10. nov 2008

mne praveže Danu ani nespomenul 😉 hned len Mirenu (asi za to ma aj väčšiu proviziu, ale aj tak...)
a pri mirene praveže MS slabne, ja mam MS tak na slipovu vložku, uplne slabunkú, len 1 den silnejšiu

zuzadlo
10. nov 2008

bodka13,mne povedal doktor ,ze velmi vela zien sa na nu stazuje a tiez, ze menstuacia pri mirene aj vynecha a to nie je dobre. ja som ale pozerala jednu diskusiu o antikoncepcii a v nej doktor cupanik vravel, ze nie je pravdou, ze sa zena menstruaciou cisti ,

hanica30
10. nov 2008

ja mám mirenu pol roka....menzes mám omnoho slabší,ako pred tým.to som mala danu a tá mi sposobovala mikrozápaly.pri mirene ma občas nepravidelne bolievaju prsia,ale inak v pohode.každé telo je iné a každá žena sa s tým inak vysporiada.tak nech radí kto chce,čo chce.milé dámy,každá si to najlepšie vyskúša na sebe.držím palčeky,pekný večer.

bianka0111
10. nov 2008

zuzadlo, aj mne lekár povedal, ži nie je pravdou, že sa žena menštruáciou čistí, moj lekár mi tiež spomenul len Mierenu a Dane sa nezmienil, vravel, že je síce drahšia, ale kvalitnejšia. Ked som bola na prvej kontrole, spýtal sa ma na spokojnosť, či sa to oplatilo za tú cenu, ja nato " ved sa mi to vráti na ušetrených tamponoch 😝 " ja totižto tak isto ako mnohé nemávam menštruáciu.

Hanica30 to je správny dodatok, každá žena reaguje rozne, to je ako hak, niektorej sedí Mercilon, druhej by znej bolo zle, jedna priberá, druhá chudne.... 😉

bodka13
11. nov 2008

veď to,Hani a Bianka majú pravdu-najlepšia je vlastná skúsenosť.Keď som si ju išla dať zaviesť,tak som sa dr. ešte raz pýtala na všetky jej výhody a nevýhody a medzi rečou som spomenula aj diskusie na internete,že aké sú tam názory,vyjadril sa že niektoré vyjadrenia/najmä tie neg./ sú veľmi zveličené a že im netreba veriť.Povedal že on zo svojej praxe má zatiaľ pozitívne ohlasy a že ešte ani raz mirenu nemusel vybrať kvôli zdravotným problémom.Tak mu verím a dúfam že všetko bude v pohode

ssissinka
11. nov 2008

Ahojte,v auguste to bude 5rokov,co mam zavedenu Mirenu ...som max spokojná,nekrvácam,nemám bolesti,nemyslim na antikoncepciu,je to fajn...dám si ju opat....

sassi
11. nov 2008

ssissinka, kolko maš rokov?
Mne hovoril, že mi ju vemyní ešte raz (37 budem mať vtedy) a že pozom už pojden aj tak do prechodu 😕 Teda ja neviem, pouvažujem ... ale ak sa nerozhodneme mať ešte babo, tak si asi aj ja dam vymeniť, no na to mam ešte 4,5 roky času 😀

zuzadlo
11. nov 2008

poznam zeny ,ktore si v 48 rokoch dali zaviest mirenu

zuzadlo
11. nov 2008

musim priznat, ze moje percenta na mirenu sa zvysuju 🙂

lindus22
11. nov 2008

Ahojte. Prosim Vas najde sa tu niekto kto mal problemy s vybratim mireny. Ja som dnes bola u doktora po 5 rokoch aby mi mirenu vybral. Na ultrazvuku ju videl je v maternici, ale tie nitky za ktore sa vytahuje tam niesu. Nemoze mi ju vybrat. 30 min ma trapil na stole ale nenasiel ich. Poslal ma domov ze sa musi rozhodnut ako ju vybrat. Naznacoval nieco ako ze ju asi bude vyberat operacne v narkoze. Stalo sa to niekomu??????? ☹ Mam fakt blby pocit Linda

bardott
12. nov 2008

Lindus22 ja poznám jednu kočku, ktorá mala problémy s vyberaním Mireny a preto som sa aj ja strašne-prestrašne bála, keď mi ju išli dávať von. Našťastie v mojom prípade dopadlo všetko ok, aj nepriek tomu, že som mala vlákna tiež veľmi krátke. No a veď sa až tak neboj. Ja viem dobre sa to píše a ťažšie sa to prežíva , no tej kamoške ju nakoniec vybrali v narkóze aby ju netrápili. Poviem ti ale, že po vybratí nemala vôbec problémy a dokonca mi vravela, že ju ani príliš veľmi bruško po zákroku ani nebolelo. Tak snáď som ťa pozitívne povzbudila. Budem držať palčeky a napíš ako to celé dopadlo.pááá

lindus22
12. nov 2008

Bardott moc dakujem hrozne si ma povzbudila. Urcite sa ozvem ked mi ju daju von. JA som bola s mirenou spokojna, tak dufam ze to aj dobre skonci Pa 🙂

babuska22
12. nov 2008

Ahojte baby. Beriem uz vyse roka Yasminelle(predtym ina HAK),ale je to vcelku draha HAK, preto chcem prejst na nieco ine, z coho sa nepribera. Dopocula som sa o Mirene. Je to vhodne aj pre mlade baby(22rokov)? Alebo skor po tehotenstve??

sassi
12. nov 2008

babuska ž po tehotenstve, tuším to nerodičkám ani nepredpíšu

irmam
14. nov 2008

caute baby. Mirenu mam 15 mesiacov.Menzes mam kazdy mesiac desat dni ide mi to na nervy.Vzdy je to desat dni.Normalny menzes.Mavam menstruacne bolesti.prosim vas ma niekto skusenosti s tabletkami na oddialenie menzesu ??Pouzivate tampony pri Mirene ??

irmam
14. nov 2008

babuska, ani ja som nerodila a mam Mirenu..mozu to mat aj mlade baby.

sassi
14. nov 2008

tampony nepoužívam a menzes mi uplne zoslabol, takže ani nemám prečo, a mam ju asi 7 mesiacov

irmam
14. nov 2008

sassi, zavidim ti..nikto nema menzes iba ja a uz mam mirenu dost dlho...kedy to skonci.

nastenka
17. nov 2008

Neviete aká je cena mireny teraz? A za zavedenie ste všetky platili?

martina.d.
17. nov 2008

ja som za zavedenie neplatila.Mám ju už skoro 2 mesiace. Zatiaľ je to ok, špiním, občas mám tlaky v podbrušku, ale dúfam, že to ustane. nemám rada ten pocit "nafúknutia" 😒

macika78
17. nov 2008

Môzem si Mirenu dat zaviest aj ked dojcim siedmy mesiac? MS este nemam. Da sa prejst z dojcenia na Mirenu tak aby neprisla menstruacia?

bianka0111
17. nov 2008

Ahoj macika78, pokial dobre viem, musíš počkať na prvú MS, v podstate, Mirena sa zavádza počas MS 😖 , aspon u mna to tak bolo