Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

saska112
3. nov 2015

@daniela1978 praveze sme sa s dr. bavili ze ked ju vybere hned ju tam aj da aby som nemusela chodit na viac krat....a ked ju vyberie neviem si predstavit inu ochranu a stresy potom na konci mesiaca 😒 tak neviem

saska112
3. nov 2015

@mamulienka000 inac teraz v tomto obdobi kazdemu padaju vlasy...to mi zas povedala kadernicka 😉

saska112
3. nov 2015

Baby mne to dr. povedal tak, ze je to LOKALNE aj tie hormony...je ich tam len par....takze nemoze mat ziadny vplyv....no na druhej strane viem, ze je tam dr. aj na to aby "ju" co najlepsie obhajil kedze pre nich to je urcity zarobok

daniela1978
3. nov 2015

@saska112 no ale takto to nezistíš 🙂 ja som mala mirenu 7 rokov, bolo to super, ale stačilo, nemala som menzes po celú dobu, čo podľa mňa tiež neni ok, preto som si ju už nedala. a nemohol mi ju vybrať, takže som skončila na kyretáži.....takže teraz používame čípky a je to super.

saska112
3. nov 2015

@daniela1978 a preco 7 rokov? je to na 5, nie? no...to je pravda....musim si to poriadne premysliet...ja mavam menzes, ale veeeeelmi slaby....aj to uz teraz posledny rok, predtym nic....

daniela1978
3. nov 2015

@saska112 dva roky sme sa snažili (teda gynekológ 🙂 ) ju dostať von ambulantne....nakoniec som musela podstúpiť kyretáž. ale aj to bolo na niečo dobré, od vtedy mávam pravidelne menzes, čo som dovtedy ani nechyrovala, teda pred vložením mireny.

saska112
3. nov 2015

@daniela1978 ☹ tak to muselo byt dost neprijemne...dobre ze uz to mas za sebou...

saska112
3. nov 2015

@daniela1978 ani nemozem dr. povedat ze si myslim ze mam problemy z mireny lebo to by urcite povedal ze nemozem verit co vycitam na internete a pod. a mirena nemoze mat na nic vplyv...
on stale tvrdi ze z mireny ziadne vedlajsie ucinky neexistujuuuu

daniela1978
3. nov 2015

@saska112 každá žena znáša teliesko inak a určite to má vedľajšie účinky, stačí si ich prečítať v príbalovom letáku priloženom k mirene......a nech si to aj pán doktor prečíta

1jahodka
3. nov 2015

@daniela1978 čo sú to čípky a načo, ako sa to používa? dakujem

gotzova
3. nov 2015

no mne to tiez doktor tvrdil, ze to neexistuje, ze by to malo take ucinky ako som mu opisala .. tiez mi tvrdil, ze nemam verit to co vsetko sa pise na internete...no neviem, ja to naozaj vyskusam sama na sebe a poriadne si to odsledujem

1jahodka
3. nov 2015

@gotzova potom daj vedieť

1jahodka
3. nov 2015

@daniela1978 to si asi vsunie žena pred sexom a ...chráni to na 100 % ? vyzera to dobre 😉

gotzova
3. nov 2015

@1jahodka ano., urcite🙂

saska112
3. nov 2015

@daniela1978 capiky vyzeraju pohodlne...na kolko % su ucinne ? 🙂

saska112
3. nov 2015

no asi si ju dam vybrat...strasne som zvedava ci mi toto vsetko prejde...aj ked to nemavam cely mesiac, len vzdy v PMS syndrome...

saska112
3. nov 2015

@gotzova a teraz som citala pribalovy letak a tam sa o migrene zmienuju viac krat...a mne povedal ze to neni z toho....
strasne 🙄

daniela1978
3. nov 2015

@1jahodka
@saska112 no používame to cca rok, zatiaľ ok 😉

leuska35
20. nov 2015

Tak dnes som bola vybrať mirenu bolo to za sekundu vôbec to nebolelo dúfam že už budem mať kľud a že nežiaduce účinky vymyznu ma niektorá z vás skúsenosť koľko to asi trvalo kým sa telo spamätalo

saska112
20. nov 2015

@leuska35 tak drzim palce... Ja idem
na vybratie vo februari

saska112
20. nov 2015

@leuska35 daj vediet ci sa to zlepsilo :-/ ja sa este potrapim (ak je to mirenou)

leuska35
20. nov 2015

No dúfam že to bude lepšie ale lekár mi tvrdí že tie než. účinky nie sú z toho hlavne že keď som čítala pribalovy leták tak tie účinky sú tam písané ale lekár stále nie a nie tak ja to nechápem

saska112
20. nov 2015

@leuska35 aj mne to tvrdi...ver svojmu telu ! Ja mavam take migreny kazdy mesiac ze mi je az zle, navaly horucavi, busenie srdca...a vela dalsieho....no proste vsetko okrem bolesti ...to nemam..a dr.mi tvrdil ze migreny s mirenou nesuvisia...

janulik797
20. nov 2015

@leuska35 ahoj,ja som ju mala rok,po vybrati sa mi telo spamatalo asi po 10tich mesiacoch. Je to svinstvo ako cela horm.antikoncepcia,a to som jej verila asi 10rokov! Uz nikdy viac.

stankatt
20. nov 2015

ahojte. ja som ju chcela, ale mne neodporucil doktor lebo mam myomy.. ☹

zuz02
20. nov 2015

Ja som iste obdobie brala HAK, potom som ju vysadila, lebo okrem inych neziaducich ucinkov som mala silne migreny s aurou. Ked som sa po porode pred rokom gynekologa pytala na Mirenu, tak mi ju doktor neodporucil prave preto, ze obsahuje hormony a nemoze vylucit, ze sa mi zase zhorsia migreny. Takze moj doktor pripustal suvis hormonov z Mireny na migrenu.

saska112
20. nov 2015

@zuz02 je to nefer od dr.ktory vidia len biznis ...tvoj bude asi spravny

zuz02
20. nov 2015

@saska112 hej. Bol ferovy. Povedal mi, ze skoda penazi v mojom pripade. Tvrdil, ze mi ju zavedie ak velmi chcem, ale predpokladal, ze by sla kvoli migrenam aj tak von. Tak som uz potom o nej neuvazovala. Skoda len, ze pred rokom odisiel do dochodku.

saska112
21. nov 2015

@zuz02 takych doktorov je skoda, ja mam migrenu niekedy az 4 dni ☹ uz mi ibalgin zabera tak na otupenie...ale ju stale citim