Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

peggy589
19. jún 2016

ja chudnem pri Mirene,ale ja každy den cvičim

peggy589
19. jún 2016

ja chudnem pri Mirene,ale ja každy den cvičim

@dzaaja no ja pevne dufam,že ked mi ju znovu zavedie,tak už tak nebudem krvacat...no ved uvidime🙂a dakujem 🙂 🙂 🙂 nejako to prežijeme 🙂

manika77
19. jún 2016

@ajusinka ano schudla mam 10kil menej ako pred otehotneni 😱

mamulienka000
19. jún 2016

@manika77 nie,pribrala cca 4 kg 😠 😒

slniecko2011
20. jún 2016

Mozem si dat mirenu 2mesiace po porode..I napriek tomu ze nemam este ms?

klauduska
20. jún 2016

Baby, tie co mata zavedenu Mirenu, ako ste na tom smenzesom?Mne ju zaviedli 8.4, menzes som mala do polky maja, sla som k Dr. dal mi lieky na zstavenie krvacanie+ascorutin. Ok,, krvacanie preslo, bola som skoro po 2 mesiacoch bez vlozky asi 2 tyzdne.potom som zacala spinit, najprv len na papier, potom na malu vlozku a teraz riadne krvacanie ako menzes, a teraz neviem ci to uz je dalsi cyklus alebo to je zas nieco mimo....posledne mesiace som mala cyklus az 40 dnovy (este kojim tak asi preto)teraz to vyslo vva 26 den cyklu to silne krvacanie uz....co si myslite....tajne som dufala,ze menzes nebude alebo len na malu vlozku :-/

klauduska
20. jún 2016

@slniecko2011 mozes....

erikad82
20. jún 2016

@klauduska ahoj! Ja som si dala zaviesť mirenu 17.4.2015 takže ju mám niečo cez jeden rok. A môj každý jeden mesiac bol takýto : 2 týždne silná menštruácia, 1 týždeň špinenie, 1 týždeň "voľno" 😒 Objednala som sa na vybratie -mala som ísť tento mesiac a už som bola na 100% rozhodnutá,že ide von. No tento mesiac na moje počudovanie som zatiaľ mala len 2 dni menštruáciu aj to takú slabšiu a asi 5 dní som špinila a teraz nič,tak som úplne prekvapená a ešte asi počkám. Každé telo je iné a každé potrebuje dlhší čas -len to zvládnuť,je dosť vyčerpávajúce... Želám veľa síl!

zuzana8
6. júl 2016

caute baby, pred 3 mesiacmi som si dala zaviesť mirenu, bola som už nešťastná, lebo sa stále opakovalo 2týždne menzez, 2týždne špinenie, tak som si nasadila vitamím C zvýšenú dávku a viete čo? prešlo to...som čistá, žiadny problém🙂 musím si na seba zaklopať, ale mne to pomohlo...ďakujem babám, čo tu písali o Ascorutine🙂 Ja som to síce riešila čistým vitamínom C, ale aj to pomohlo

andy2805
6. júl 2016

@zuzana8 ahoj aj mne ju odporučil primár, tak premýšľam či si ju dám či nie, antikoncepcia mi nezaberá, už mi aj zmenili, ale stále mám silné a bolestivé krvácanie, musím užívať dicynone pri menzese ale nejak viditeľne nepociťujem zlepšenie... bolelo ťa zavádzanie? a koľko ťa to vyšlo

gaga12
6. júl 2016

@andy2805 Ahoj ja som si dala zaviesť mirenu v pondelok zavedenie bolo trožka neprijemne potom bolelo bružko jak pri menzese ale nič hrozne do večera. dnes streda uplne pohode. Ale musím povedať že som 8týžnov po pôrode. a som 3-rodička stala 158eur zavadzanie nič som neplatila.

zuzana8
7. júl 2016

@andy2805 ja som zavádzanie predýchavala...ale dalo sa to, bola to naozaj chvíľka...stálo to 158€ + 30€ u lekára. Od zavedenia som mala 2xmenzes, ale už som nepotrebovala tie nočné veľké vložky, len sa to vlieklo a to mi liezlo statočne na nervy. Zo začiatku ma bolelo aj brucho, hocikedy... ale teraz pohoda🙂 fakt je to super, a žiadne vedľajšie účinky nemám..iba na začiatku, kým sa to neusadilo, tak som bola nervózna, hádavá a žiadna chuť na sex...ale teraz🙂 držím palce..

cherry1981
10. júl 2016

Baby prosím vás tym čo už teliesko vyberali boli to? Je to horšie ako zavádzanie?

judycel
10. júl 2016

@zvedavamt INJEKCE DEPO PROVERA . JÁ JSEM JI MĚLA DVA ROKY A POTOM BUM PŘIBRALA JSEM 10 KILO ZA TŘI MĚSÍCE A MUSELA JSEM S TÍM SKONČIT

saxana36
12. júl 2016

Baby neviem ci to sem patri,ale mam na predaj mirenu , gynekolog mi ju kazal kupit,ale pri zakroku zistil ze mi ju nemoze aplikovat a neni to predsa len lacna zalezitost, dik

irusa
13. júl 2016

@saxana36 no a on ju v ambulancii nemoze niekomu posunut ?

hhannahh
13. júl 2016

@cherry1981 kamoska co vrlmi zle znasala zavedenie hovorila ze vyberabie vobec neboli, zakasles a je vonku.

hhannahh
13. júl 2016

@saxana36 v lekarni by sa mala dat vratit...

drakvak
19. júl 2016

Baby, ktorym vyberali Mirenu-krvacali ste po vybrati? Alebo ste mali nejaku nevolnost? Idem v auguste vybrat a zvazujem,ci pred dovolenkou to bude vhodne-sice len v ramci SK,ale aj tak mam obavy,ci nemozu byt nejake komplikacie potom...

hettinka
21. júl 2016

@drakvak nie, žiadne problémy
ja som mala po celý čas normálne slabší menzes, po vybratí mám silnejšie a o 1 den dlhšie, ale inak pohodička

hettinka
21. júl 2016

@cherry1981 mna nebolelo, ani som necítila, len také slabé šimranie ... zavádzanie bolo oveľa nepríjemnejšie

dzaaja
22. júl 2016

Ahojte tak druhá Mirena včera vypadnuta masívnym krvácaním.takze pre mňa Mirena nie je stvorená telo ju vylúčilo po dvoch mesiacoch .prvú po mesiaci.skoda peňazí.ale na druhu stranu cítim sa lepšie.uzkostne stavy že som si nevedela pomôcť. stále som si nebola istá teraz už viem že to bolo mirenou.stacilo že som si len na niečo zmyslela alebo namyslela a uz mi bolo do revu

martinkatinka
3. aug 2016

@dzaaja ak sa ti to stane do pol roka, máš nárok na vrátenie peňazí, neviem, či všetko, ale časť určite... skús napísať na poisťovňu a priložiť účtenku

timea7
9. aug 2016

@drakvak nie, absolútne nič.

fialka1989
31. aug 2016

Baby nedajte sa nou oklamať...ja som príklad hlúposti...mala som ju 4roky výsledok cysti,...potrat v 20tt ...oslabenie krcka ..nikdy viac bola som hlúpa a teraz som stratila synceka

erikad82
31. aug 2016

@fialka1989 ☹ ☹ ☹ tak to mi je veľmi ľúto!

erikad82
31. aug 2016

Už som dávnejšie písala: Mám ju už 17 mesiacov. Stále je to zle,každé 3 mesiace chodím k lekárovi na kontroly. Vytvárajú sa mi cysty. Ale najhoršie je,že stále krvácam - 2 týždne krvácam, týždeň špiním, týždeň "voľno" a zase dokola. Pred 3 mesiacmi som bola u lekára,že si to dám vybrať no zrovna v ten mesiac som mala menštruáciu len jeden deň,tak som dúfala,že sa mi to urovnalo,no žiaľ som len dúfala... Teraz idem 12teho k lekárovi a som rozhodnutá,že to dám von... 😒 Normálne sa na to teším...

irusa
31. aug 2016

@erikad82 no asi u každého je to inak..ja som mala prvý krát cca 6 rokov , potom som dala von chceli sme bábo, čo sa aj do pol roka podarilo...teraz ju mám rok a tiež žiaden problém....

erikad82
31. aug 2016

@irusa presne tak,každé telo je iné. Jedno ju príjme v pohode a bez akýchkoľvek problémov iné zase ju odmieta...
Moja mama je z 9 súrodencov, ja som z 5 tich a ja mám len 3 deti,takže asi musím ďalej rodiť 😀 😀 😀

irusa
31. aug 2016

@erikad82 no moja mama z 10 ja zo 4 a mne stačia dve 😀