Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

judycel
24. mar 2017

@marijja hned

adusa2774
19. apr 2017

ahojte baby ... od včera mám mirenu ... musela som si ju dať skôr zo zdr. dôvodov ... mala som to veľmi silné a dlhotrvajúce ... mám už po 40. tak mi to asi začína haprovať ... no zatiaľ mám dobré pocity ... zavádzanie ma nebolelo, len také nepríjemné "prplanie" .... potom cez deň taká tupá bolesť a menzes úplne prestal ... dnes ani nešpiním, nič ...tak neviem, nejaké čudné 🙂.... keď som čítala Vaše postrehy a dojmy .... no ale uvidím.... dnes ma pobolieva brucho, ale stále na to myslím, že tam niečo mám .. asi preto ... keď sa s tým "vžijem" a prestanem to vnímať , tak to bude lepšie ... viem, viem mám to len druhý deň ale začiatok u mňa veľmi dobrý .... dúfam, že to tak aj vydrží .....

stanis
22. apr 2017

@adusa2774 tiez to mavam dlhe a silne a po styridsiatke, a po troch detoch stale bolestive a uz ma to nebavi takto kazdy mesiac sa trapit, tak som objednana na Mirenu v pondelok. no ale ako citam rozne skusenosti su, neviem, neviem...Ty to mas zatial ok, tak dobre vediet, ze su aj pozitivne reakcie 🙂

judycel
22. apr 2017

ja mám mirenu měsic první den zavedeni bylo pro mne nepříjemné ale za chvilinku to bylo za mnou , bolesti jako pri silné menstraci na druhý den menší a za tři dny jsem o ní nevěděla a mám za tu dobu i 4,5 kg dole po antikoncepci jsem jen nabírala . 😉

pekatka
25. apr 2017

@bodka13
Ahoj bodka13, píšeš že kvôli migrenam nemôžeš užívať HAK a mirenu máš..Nemáš pri nej migrény?

bodka13
25. apr 2017

@pekatka pri HAk som mala migrénu viackrát za mesiac, aj každý týždeň...pri Mirene citim bolesť hlavy iba 2-3 dni pred menzesom,do migreny to za tie roky (od 2008) prepuklo možno 5-6krat

bodka13
25. apr 2017

@stanis skúsenosti sú aj pozitívne aj negatívne, tak ako pri všetkom - či HAK, lekaroch, dovolenke 😉
Každá sme iná a každej telo reaguje inak...napr.kamoška nedá dopustiť na kondóm, mne absolútne nevyhovuje...najlepšie to zistíme až keď vyskúšame
Ja osobne mám už druhú Mirenu ( 2008-2013, 2013- 2018) a budúci rok bude zase výmena kus za kus 🙂

pekatka
25. apr 2017

@bodka13
No vidíš.aj ja som užívala HAK asi 5 rokov a mávala som migrény zo dva razy do mes..Aj kvôli migrenam som sa rozhodla pre mirenu.dala som si 3mes pauzu...Cítila som sa vyborne...Vrátila sa chuť 😋..Len silný menzes....1x migrena z nevyspatia.takze super za tie tri mesiace.a teraz mám mirenu 3.tyzden a za tých 21dni čo ju mám som migrénu nemala len tri dní...mamu dennodenne...V noci mi to prepukne a idem zblaznit
.Takže idem skúsiť akupunkturu.Chodím na rehabky (prv mi to zabralo-krcna) ale neviem či to vydržím....Inak pôjde von...A to s ešte nebola pointa mesiaci na KO na gynde

bodka13
25. apr 2017

@pekatka hmmm...je to u každej z nás naozaj iné... Verim, že sa ti to upraví a ak nie,tak ozaj radšej vybrať ako sa takto trápiť

stanis
25. apr 2017

@bodka13 @pekatka dik, naozaj je to individualne. Tak od pondelka uz aj ja ju mam, dalo sa to zvladnut, ale tiez som dnes mala bolesti hlavy. Doktor povedal, ze mi bude trvat mesiac, kym sa na to telo prisposobi, no tak som teda zvedava. Nastastie co som pocula maju zeny viac dobrych skusenosti, a ked je to velmi zle, tak si ju daju von 🙂. Co sa budeme trapit, no nie 🙂

bodka13
25. apr 2017

@stanis nechcem kaziť pozitívne myslenie, no mne trvalo pol roka kym som sa zžila s Mirenou..
Tak je to trochu drahšia záležitosť, ale čo tam po prachoch keď by sme iba trpeli

stanis
25. apr 2017

@bodka13 aha, no ved uvidim, dam vediet za dva mesiace, ci zijem, haha.

moonica
27. apr 2017

Baby ked mate mirenu ozaj nepouzivate tampony? Ja ju m.uz ai pol roka. Uz mam aj pokrk spinrenia hocikedy a pod . Poslednu dobu je to lepsie, dostanem asi po 45 dnoch MS slabu len dho hocijko spinim este kym to prestane. V juni ideme na dovolenku. Nikdy neviem kedy zas MS dostanem lebo budem spinit, tak akoe sa nebudem kvoli nej kupat? Nenabidkm vlozky. Nikdy som ich neouzivala, povedli mi, ze pri mirene nesmiem tampon

adusa2774
27. apr 2017

@stanis ahoj .... no po týždni som začala špiniť ...tak teraz neviem čo to je ...ale asi bežná reakcia ako tak čítam ... len fakt by som to nechcela, že špinenie bude skoro stále ... uvidím... inak všetko v poriadku, nič ma nebolí ...a Ty ako? ....

@judycel ..aj ja by som chcela schúdnúť pri nej 😝

judycel
27. apr 2017

@adusa2774 JE TO TAK MĚLA JSEM Z NI OBAVY JAK TU PÍŠOU HOLKY S TĚCH NEGATIV ALE KDYŽ JSEM SI PROPOČÍTALA ANTIKONCEPCI ZA PĚT LET A CENU MIRENY TAK JSEM TO ZKUSILA NEBO JAK JSEM PSALA PO ANTI JSEM PŘIBÍRALA , JEN JSEM SE NAPILA VODY A BYLA JSEM NÁLADOVÁ . NÉ KAŽDÉ SEDÍ ASI ZÁLEŽÍ NA TĚLE ALE JSEM RÁDA A HLAVNĚ KLID OD NAŠICH DNÍ ANO PRVNÍ TŘI TÝDNY ODPOLEDNÍ MALÉ ŠPINĚNÍ ALE PŘEŠLO TO 😉

adusa2774
27. apr 2017

@judycel .... mňa najviac bude trápiť len to špinenie (ak by to neprestávalo) ... ale občas Ti napíšem ako mi je ...😉

judycel
27. apr 2017

@adusa2774 držím pesti ať to tělo dobře snese 👍

lenadka
27. apr 2017

@moonica zatiaľ nepoužívam tampóny, ale dr mi vravel že môžem normálne, mám ju pol roka, tak v lete ich zrejme použijem, neviem si predstaviť kúpalisko a vložky 😰

moonica
27. apr 2017

@lenadka mozeme normalne? A na sa tu serem s tymi vlozkami, ktore neznasam. :/

lenadka
28. apr 2017

@moonica dr som sa pýtala po zavedení či môžem, povedal, že normálne ako pred tým

tanyja
28. apr 2017

ja mám už 2x mirenu, teraz občas špinenie, kt. trvá ca 3 dni, predtým pri 1. nebolo absolútne nič. tiež už som po 40-tke , takže to telo ináč hormonálne reaguje. v príbalovom letáčiku bolo uvedené, že nejaké percento žien nemusí mať žiadny ms a niektoré majú, čiže je to individuálne
ale stále je to lepšie ako behať s vložkami medzi nohami ( brrrr) , už skoro 9 rokov neviem čo to je , až na obdobie, kedy mi vybrali 1. a zaviedli 2. ,vtedy som si musela 2 mesiace počkať, kým sa maternica trocha zotaví.

bodka13
28. apr 2017

@lenadka
@moonica
Ja viem tak,že tampóny neodporúčajú aby sme si mirenu nevytiahli/ neposunuli...je to aj v infoletaku..

stanis
28. apr 2017

@adusa2774 ahoj, zatial dobre, akurat mam mierne bolesti hlavy (ako @pekatka), inac vsetko v poriadku. ako tu citam, kazda zena ma ine problemiky, tak to je fakt hrooozne individualne. ale mam ju len tyzden, tak uvidim, ze co bude neskor.

lenadka
28. apr 2017

@bodka13 presne preto som sa to dr. pýtala, lebo som si to v letáku čítala, povedal že môžem.

bodka13
28. apr 2017

@lenadka tak potom super 🙂

mirka1985
28. apr 2017

@lenadka zvlastne, mne moja doktorka neodporucala, ze sa moze zachytit o trciace vlakna mireny. Ze ich zvyknu skratit ak zena chce pouzivat tampon, len potom sa moze stat, ze sa vsunie hlbsie a nebudu ju mat zaco poriadne uchopit pri vyberani. Ja by som asi neriskovala.

bodka13
28. apr 2017

@mirka1985 z tohto dôvodu tampóny nepoužívam... Ale vlastne ani nie je nutné, postačuje slip.vložka na tych pár dni

lenadka
28. apr 2017

@mirka1985 ja tampóny bežne nenosím, ale aj budem mať ms ešte v lete tak som sa dr. pýtala či môžem, vraj sa mu ešte nestalo, že by si nejaká jeho pacientka takto miernu vytiahla a to už má pred dôchodkom. Som zvedavá či sa mis stratí, zatiaľ svinucha zakaždým prišla 😒

hettinka
28. apr 2017

ja som mala mirenu 5 roko, cely čas som mala aj 4-dňový menzes a nosila tampony, bez problémov

cherry1981
26. máj 2017

Ahojte chcem sa opytat, po akej dobe od vybratia telieska sa Vam podarilo otehotniet? Ja idem v july na preventivku a zaroven si dat vybrat potom hned teliesko ak bude vsetko ok chceli by sme babo. Kolko vam trvalo otehotniet?