Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

katka577
17. júl 2017

Ja mám mirenu takmer dva mesiace. A stále chodím s vložkou. Raz krvacam, potom spinim, proste hrôza, bez vložky nemôžem existovať. A sex samozrejme o ničom, resp.ziadny. Nedokážem sa ani uvoľniť, lebo sa bojím, ze budem ako u mäsiara. Kašlem na peniaze, co som do toho dala, som rozhodnutá to dať von. Takto sa žiť neda, som z toho uz zúfalá.

pekatka
18. júl 2017

Čaute baby..zas som tu.migreny mi ustupili.zatala som zuby a skúsila rehabilitacie, masáže a. Akupunkturu.a zabralooo.super.takze mirenu mám nadalej..len stále spinim..tri tyzdne spinim a to si po 10.dni nasadím ascorutin a dicinone a kým skoncia...och ...mám 10 dní pauzu a zas dalsie spinenie.o dva týždne ideme na dovolenku a neviem čo s tym.mudr má asi dovolenku..čo sa to dá.oddialit neviem...ako mám čo uzivat.len viem že noretisteron nemôžem keď je mirena.podadt

adusa2774
18. júl 2017

ahojte ... tak ja ju mám tretí mesiac a musím povedať, že sa mi to konečne "umúdrilo" .. skoro 2 mesiace som to mala ako Vy ... špinenie, 2-3 dni nič a potom zasa .... ale za tento posledný mesiac ani kvapka ....nič .... síce 2 dni som čosi mala, tak to bol asi "menzes" neviem... ale odvtedy nič ... nemám ani nejaké iné zdr. problémy... takže u mňa to bolo správne rozhodnutie .....🙂

adusa2774
18. júl 2017

@stanis @judycel @chicco ... a Vy ako sa máte?

andula30
10. aug 2017

baby ja mam po zavedeni prsia naliate a velmi bolestive....nemate radu co na to resp. ako dlho to bude trvat. Mam ju 3-ti mesiac

katka577
11. aug 2017

Baby, tak ja som to vzdala. Mirena je konečne po 2 mesiacoch vonku. Ešte tri dni po vybratí som krvacala a konečne nič. Cítim sa oveľa lepsie. Tiez som mala migrény a hlava neboli vôbec. Neľutujem, ze som sa takto rozhodla. Jednoducho mi nesadla.
@andula30 tažko povedať, ako dlho ti to bude trvať. Su to hormóny a na každého to ma iný vplyv.

balanikova
22. aug 2017

Ahoj ak má niekto záujem mam novu nerozbalenu Mirenu cena 160 eur. Chcela som si ju dat zaviesť ale odrádzaju ma tie mesiace tesne po zavedení

kikass
23. okt 2017

@lestu
Este ju máte?

lestu
12. nov 2017

@kikass áno,mám a môžem vám ju lacnejšie odpredať.piste mi na email lesjuncuk@gmail.com ,ak máte ešte záujem

mimer
12. nov 2017

@katka577 kamoska spinila pol roka. Sestra okolo 3 mesiacov. Vydrz. Potom budes spokojna 🙂

mimer
12. nov 2017

@katka577 neskoro som si vsimla kedy to bolo pisane 😁😁😁

lenadka
12. nov 2017

Mám rok po zavedení práve, pár krát mi už ms vynechala s tým, že to bolo len jednodňové špinenie. To ma teší, na druhej strane žiadna chuť na sex, aleže vôbec 🙄😏

katka577
13. nov 2017

@mimer 🙂 v pohode. Viacerí mi radili vydržať, ale ja uz som potom krvacala čerstvú krv a lekár mi povedal, ze jednoducho to telo vôbec neprijalo a navrhoval tiez vybrať. Ze sa to stáva pri nejakom malom percente. Môj organizmus všeobecne neprijíma žiadnu antikoncepciu, preto mám asi aj 4 deti 😀. Chcem teraz skúsiť, ked dokojim take krúžky, co sa zavádzajú do posvy, tak uvidime...

karmic
14. nov 2017

Tak aj ja som si dnes dala zaviest mirenu. Bolo to uplne bezbolestne. Brucho ma zacalo boliet asi po 4 hodinach od zavednia a boli stale...tak som zvedava

mimer
14. nov 2017

@katka577
Aha,tak to uz potom rozumiem... Skoda,ze to mas takto. Ja som mala tie kruzky,ale skrz toho,ze som este nerodila..nechcela som tabletky.. nebola som s tym spokojna,partner to necitil,no ja som mala zakazdym pocit,ze si to musim "zasunut" vzdy hlbsie (ze mi to proste "pada") 🤔

lenadka
14. nov 2017

@karmic daj si tabletku od bolesti, mňa to v deň zavedenia bolelo skôr také pichanie doboku ako k vaječníkom smerom, druhý deň len trošku a potom už len zvláštny pocit pár dní...teraz neviem že ju mám.

jurajkova
24. nov 2017

@lenadka ahoj.Ja mám Mirenu od Apríla ale každé dva týždne krvácam. a to dva týždne v kuse. mam aj bolesti ale nie také ako som bez nej mávala. som na pochybnostiach či je to v poriadku aj keď môj gyn. hovori že je to ok. no za to sex je úplne bohovsky od kedy mam Mir. Tak ja neviem .

lenadka
24. nov 2017

@jurajkova po pol roku som bola tiež skôr naštvaná, že každú chvíľu krvácam už som zvazovala dať ju von, no vieš ako je to ročné dieťa doma, ešte aj na gyndu pomaly musíš brať čo nie je toho kto by postrážil, tak ostala a po roku som spokojná 🙂 akurát by som mala ísť na preventívku teraz už.

jurajkova
24. nov 2017

tak že mam čakať? je šanca že to prestane?

monikaq
24. nov 2017

Ahojte, v januari bude rok co mam mirenu. Zavedenie bolelo ale vydržala som. Boli aj momenty ked som bola rozhodnutá ze si ju dam von..ale všetko sa ustalilo a ani neviem ze ju mam, menzes mám pravidelne každý mesiac 🙂

vrana2
28. feb 2018

Baby vie mi niekto poradit ci sa Mirena moze pri zvysenej zrazanlivosti krvi?

lukyam
25. máj 2018

Ahojte..mne konci uz druha mirena, cize ju mam 10rokov a som mesiac pred rozhodnutim co dalej, uz som bola u doktorky, mam termin ci si dam aj dalsiu 5rocnicu, alebo vyberieme ..Myslim, ze kazde telo je
ine, tak aj reakcie su rozne. Prvu mirenu mi dotorka zaviedla 2mesiace po porode 2008, spinila som asi rok, potom uz vsetko ok a pred koncom asi ten piaty rok som zas zacala, takze slimky boli moje kamosky, myslim, ze aj pachnuci vytok bol chvilu ale ine nejake vyrazne zmeny a bolesti uz nepamatam, vahu som mala krasnu, cvicila som, vlasy mi narastli a mala som ich zdrave, mozno to bolo aj tou materskou a kludnym dietatkom. Druhu mirenu mi zavadzala doktorka 2013tom hned ako tu prvu vybrala, nic tragicke, ta prva bola omnoho neprijemnejsia, tu som citila este dlho potom kym si telo zvyklo... ale za tu pohodlnost to stalo, ziadne problemy a aj ten sexik bol fajny, sice mi moj chlap na zaciatku tvrdil, kym sa asi mirenka neulozila, ze ho picha..pri tej druhej som nespinila, za 5rokov malinko mozno par krat. Ale teraz posledne 2r. mi zacali bolesti hlavy a migreny, plus 7kg naviac, tak ako som nemala nikdy problem kilecka vysportovat, teraz mam pocit, ze pribudaju same od seba, nervy ako pred mesiacikmi, nocne potenie, brucho jak balon, ale nejak som to neprikladala mirene, skor praci a stresu...no a po precitani vasich recenzii neviem, ci uz je to aj vekom 40+ alebo tym cudzim telieskom..ja uz som rozhodnuta, ze si ju uz asi nedam, lebo tie hormonalne zmeny co teraz moje telo preziva su pre mna dost odradzajuce..pridali sa k tomu aj bolesti zil, co idem momentalne riesit..takze moja skusenost s mirenou bola 8rokov ok...ale vsetko ma svoje plusy aj minusy..a rozhodnutie je vzdy na zene.. ja som dovtedy ziadnu antikonc.neuzivala, dietatko prislo ked bola ta spravna chvila a tak ani neviem porovnat rozdiel tabletkovej a vnutromaternicovej...

zuzana8
4. jún 2018

Ahojte baby, pridám moju skúsenosť... dala som si ju pred 2 rokmi, trvalo cca pol roka, čo prestalo špinenie, potom bolo obdobie super, iba výtok, ale na ten som si zvykla. Pred mesiacom som začala mať problémy so zrakom. Do diaľky mám okuliare na šoférovanie, nemusím ich mať stále, ale teraz mám problém so zaostrením do blízka a začali mi padať vlasy. Ale neskutočne...Nasadila som si všetky možné vitamíny, vodičky a neprestáva to. Bola som dnes u dokiho a dali sme ju von. Je mi to veľmi ľúto, lebo ten konfort bez menzesu je super. A ešte mi dal mega dávku laktobacilu, lebo že mi to zničilo flóru.
Takže každej to sadne inak.

andula30
9. jún 2018

@zuzana8 ako ste to dali do suvisu s mirenou? ked to bolo uz dva roky zavedene a problemy zacali teraz?

zuzana8
11. jún 2018

@andula30 všetky krvné výsledky som mala dobré, doki so mnou ani nediskutoval...povedal, že je to individuálne a nežiadúce účinky sa môžu objaviť hocikedy...keď sa to vyberie pol roka trvá, kým sa telo dostane do normálu. Verím, že sa to zastaví a nebudem kupovať parochňu🙂

moonica
19. jún 2018

Baby a nezacali sa Vam tvorit cysty pri mirene? Vo Na vajecnikoch alebo na krcku?

bodka13
19. jún 2018

@moonica mávala som cysty aj pred mirenou takže to neberiem ako nežiaduci účinok

bostek4
3. júl 2018

Ja mam mirenu uz pol roka a menzes mám slabý ale spinim aj 2 týždne lezie mi to na nervy

werciatko04
7. júl 2018

Aj ja sa pridám tiež zvažujem nad zavedením MIRENI ...ale mám strach bojím sa .... Som po 2 cisárskych a dr mi odporučil že zavedenie počas menzesu bude pre mňa komfortnejšie ?! Som momentálne u našich kde mám aj môjho gynekológa inak žijeme v Žiline . A preto nad tým intenzívnejšie rozmýšľam ...že by som tam zbehla ale mám práve po menzese . Je tu niekto komu to zavádzali nie pri menzese ? A je po cisárskom ? Diky za odpovede 😊

adusa2774
7. júl 2018

@lukyam ahoj ... ja mám mirenu už vyše roka ... mám 44r a mne gynekolog práveže hovoril, aby som ju mala, že "ma ľahšie prevedie do menopauzy" a aj lepšie ten prechod budem znášať.. tak neviem... tento prvý rok je u mňa všetko OK ... stavy ako pred menzesom - väčšie brucho, nafúknuté, chuť na sladké atď to mám ... špinenie mávam 1-2 dni .... inak nič .. tak neviem, ak sa nič nezhorší, druhú si dám určite ...to už budem mať takých 53 (bože 😲) a už to potom nechám na prírode ...