Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

alenky
7. júl 2018

@adusa2774 Ta menopauza je podla mna realna ja mam 26r.mirenu som mala dva roky a od kedy som ju vybrala menzes mam len 3dni skratil sa mi cyklus. Citala som si diskusie aj mimo konika a vela zien sa dostalo takto k menopauze aj skor....
@zuzana8 Mne sa zhorsil po vybrati mireny zrak tiez vlasy vypadane detto.....ja som jeden cas s nou bola velmi spokojna uzasna ochrana spolahliva zavedenie vyberanie uplna pohodka, ale nemala som vobec menzes a psychicky to na mna casom dolahlo nehovoriac, ze ma dost vela neziaducich ucinkov. Za mna je to najspolahlivejsia a najpohodlnejsia, ale je to neskutocne svinstvo. Casom som zacala mat mdloby a migreny. Po vybrani sa mi velmi ulavilo

zuzana8
7. júl 2018

@alenky mavala som tocenie hlavy, a teraz uz nic, hlavne ked som si lahla, vlasy padaju uz menej, ale nakupila som si vselijake produkty, tak snad sa to upravi...skoda, ze som to musela dat von, lebo ten konfort bol super

mamulienka000
8. júl 2018

@bostek4 to prejde,potom sa ti to vynahradi

werciatko04
8. júl 2018

Baby musí sa MIRENA zakladať len počas menzesu ????

karmic
8. júl 2018

@werciatko04 mne davali mimo...ked som sa pytala, ci to nemusi byt pocas menzesu, tak vravela, ze nemusi, len treba mat istotu, ze nie som tehu...

werciatko04
8. júl 2018

@karmic a aké máte skúsenosti stým bolelo to moc ? Lebo mňa na to upozornil na koľko mám za sebou 2 sekcie a nerodila som normálne preto mi odporúčal zavedenie radšej cez menzes na koľko to vo vnútri bude trocha uvoľnené / roztiahnuté ? Tak by som to povedala ? 😂 Preto mám obavy !

karmic
8. júl 2018

@werciatko04 ja som rodila dvakrat normalne...tiez ma upozornili, ze to bude boliet a ze ked sa to nebude dat vydrzat, tak ma preobjednaju a trochu uspia...ale vobec ma to nebolelo...

werciatko04
8. júl 2018

@karmic aha o takej to možnosti mi môj dr nepovedal .... A ste stým spokojná ? Mňa dosť odrádza ako tu väčšina píše že stále spinili ....

karmic
8. júl 2018

@werciatko04 pravdu povediac neviem, ci by som si ju znovu dala. Mala som menzes asi tri tyzdne v kuse...strasne silny, potom tri mesiace nic, dalsi mesiac normalny, teraz zase dva mesiace nic 🙂 tak uvidim ako dalej...len sa citim velmi unavena a stale som nervozna...neviem, ci z toho...aj vlasy mi zacali viac vypadavat...ktovie :(

werciatko04
8. júl 2018

@karmic no tie to príznaky mám ja aj bez toho 😂😂😂😂😂 a ano tohto sa aj ja ako si bojím že to bude otravné stým spojením a pod..... A teda zakladali vám to mimo menzesu ? A mali ste to na recept od dr ?

karmic
8. júl 2018

@werciatko04 ano davali mi to po menzese asi tyzden, mala som recept od lekara, vyzdvihla som si mirenu z lekarne a s nou som sla 🙂

werciatko04
8. júl 2018

@karmic a vpohode ste to prežili ? Ja ešte nemám ani recept ...musím ísť najprv po recept a tak ..... A koľko vás to vyšlo na recept ? Mne hovoril že nejakých 130 a 10 za založenie ?!

karmic
8. júl 2018

@werciatko04 mna to zavedenie praveze vobec nebolelo, este som rozmyslala ci mi ju vobec dali :D potom asi po hodine ma zacalo boliet brucho...dala som si tabletku a preslo...mirena cca 150€+10 zavedenie (nepamatam tu cenu teraz presne)

lusinda609
30. júl 2018

Ahojte, prosím vás skracovali vám tie vlákna na Mirene? Mne ich doktorka nechala dlhé, vraj aby nebol problém ju potom vytiahnuť... Ale mužovi prekážajú.

monikaq
30. júl 2018

@lusinda609 ahoj,nie, mne ich neskracoval ale povedal mi že ak mu budú vadit tak sa skrátia..je pravda že zo začiatku ich muž citil ale teraz uz vôbec, aspoň mi nič nepovedal 🙂

lusinda609
30. júl 2018

@monikaq a ako dlho to trvalo? Ja ju mám 2 mesiace a stále ich cítiť....

monikaq
31. júl 2018

@lusinda609 no to uz presne neviem..uz ju mám rok a pol

l.lara
31. júl 2018

@lusinda609 mne skracovali .

janickajanicka
1. aug 2018

@judycel aj ja z nej priberam a to cvicim,zdravo jem. Ako dlho to trvalo,kym z teba ta pliaga vyprchala a vaha klesla? Dakujem

judycel
3. aug 2018

@janickajanicka ja neviem presne to islo kazdy mesiac niečo dole mala som74 kil a teraz 58 a zastavilo sa to mam ju cez rok asi na kazdu to funguje inak

45kacenka45
21. sep 2018

Ahojte baby tak ja mam moju prvú mirenu od 6.9.2018,zavedenie nebolo strašne iba nepríjemné a potom sa to dalo zvládnuť. Len ma tak zaujíma cítite si vlákna mireny? Lebo ja som si cítila a ako sme mali prvý sex po zavedení tak odvtedy ich necítim a čítala som ze ak ich necítim treba ísť k Dr. Tak neviem co robiť a som taka nepokojna keď ich necítim lebo neviem ci ju tam mam. Inak všetko by bolo ok akurát prvý týždeň po zavedení som bola strašne nervózna všetko má vytacalo. Ďakujem za rady

tinka3636
4. okt 2018

Nepredáva té niekto mirenu?

chiccco
9. nov 2018

Ahojte mate skúsenosť aj s telieskom levosert? Vraj je to úplne to iste ako mirena len je lacnejšie,mirenu som mala 2x a bola som spokojná preto sa pýtam ci niekto nemal mirenu a potom levosert ci ozaj je to rovnaké?

saan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ella_smella
14. jan 2019

Tak po 6 tich rokoch som sa dnes rozlucila s Mirenou... Konecne... Teraz uz riesim operacnu cestu, predsalen 3 deti doma a 40-tka na krku... Ak je menopauza dedicna, tak by som na nu čakala este cca 15 rokov... U mna bola Mirena pohodlne nutne zlo.... Pohodlne v tom, ze som neriesila tabletky a nutne zlo v tom, ze som mala MS casto a dlho (kazde 3-4 tyzdne dlho 12-14 dni).. neskor sa pridali nalady (takmer rozvod kazdy mesiac) a potom aj migreny... Konecne je vonku, bohuzial sa to nedalo riešiť uz pred rokom...

bodka13
15. jan 2019

@ella_smella si ju mala až 6 rokov, alebo jednu 5 rokov a druhú rok ? Ako dlho si mala spomínané problémy?

ella_smella
15. jan 2019

@bodka13 mala som jednu 6 rokov a problemy som mala hneď od začiatku, kde som prve tri mesiace krvacala takmer vkuse, neskor casto a dlho, tak som dostala cyclo-3-fort na upravu, tak som kazdy mesiac jedla ten a stale mi hovorili, ze mam asi vela estrogenu a ze som asi vynimka, ale ze pekne drzi na svojom mieste...

bodka13
15. jan 2019

@ella_smella mám už druhú, vo februári pravdepodobne dám ešte raz.....po uplynutí piatich rokov som ju mala asi o mesiac dlhšie kým mi vymenil dr starú za novú.... plní ešte vôbec svoju funkciu aj počas toho šiesteho roka?
S prvou mirenou som sa zživala pol roka, ak by sa to neustalilo išla by von....nevydržala by som sa toľko trápiť ako ty. Pri druhej sa mi objavilo krvácanie mimo cyklu,ale po vybratí agnucastonu problém zmizol + som neskôr mala ešte cystu,na ktorú zabral agnucaston a následne norethisteron.

chiccco
31. jan 2019

Takže včera som si dala zaviesť mirenu a mam take dosť krvácanie aj s kúskami zrazenin,zavadzali mi ju na štvrtý deň menzesu tak neviem ci to preto uvidím co bude zajtra ked to neprejde zavolám lekárovi.

syabina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz