Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

vkler
13. nov 2007

ahojte. som tu nová, práve som sa registrovala a práve som prišla od gynekológa. dal mi dole danu po 3,5 rokoch a teraz mi odporúčal mirenu. nejak sa toho bojim. to hovorí, že by som nemala menzes 5 rokov. nie je to nebezpečné, nebudem mať nejakú hormonálnu poruchu, nieže mi budú rásť fúzy!!! mám z toho proste strach. nemať tak dlho menzes však aj teraz som pred menzesom nafúnutá ako balón a čo tak 5 rokov, však prasknem? a o tej cene už ani nehovorím. že 7600 + 500 za zavedenie. poraďte mi čo mám robiť?

miriamka12
13. nov 2007

Ahojte, tak ja som prave dnes bola u mojej gynekologicky y pytala som sa kolko momnetalne stoji MIRENA tak je to 6900,-sk A tiez mi povedala ze je to najlepsie co mi moze doporucit.
Tiez povedala ze ju doporucuje zenam ktore nechcu mat tak skoro dieta, alebo ako v mojom pripade dalsie babatko.
U mna je problem, ze este stale kojim a nemam menzes, takze musime pockat na prvu menstruaciu, lebo sa zavadza len pocas menstruacie.
Eskra, ale dala si mi chrobaka do hlavy. Teraz neviem ci si bola spokojna alebo nie ☹

miriamka12
13. nov 2007

No a prisla som sem precitala vase prispevky a teda ani nahodu nie som o nej presvedcena 😒

flaffy
22. nov 2007

zdravim, ja mam mirenu ododnes od rana a este stale mam pocit ze mam kramy prvy den, skratke je mi nanic...inak dala som si zaviest v centre stalo ma to 6400sk, ktore som platila v ambulancii a poviem vam pekelne to bolelo...co mi doktorka odovodnila tym, ze som este nerodila...takze tie. ktore maju babo to asi budu mat lahsie....ja len dufam ze si to najblizsich 5rokov nedam vybrat....takze tak cerstve skusenosti.... 🙂

kika1
23. nov 2007

ahojte, chcela by som s podelit s vlastnymi skusenostami. Mam 47 rokov, po porodoch som pravidelne uzivala Danu - bez problemov. Posledne dva roky som mala problemy s pravidelnym cyklom a preto mi lekar doporucil Mirenu /ako antikoncepciu a sucasne nemam problemy s krvacanim - v mojom pripade je do zvlast vhodne, lebo som anemicka/. Mirenu mam od maja 2007, nemam absolutne ziadne problemy. Dva dni po zavedeni som sa sice necitila vo svojej kozi.V porovnani s Danou je vyhoda to, ze nemam menstruaciu. Platila som priblizne 6000,-Sk - v predchadzajucich prispevkoch boli uvedene rozne ceny.Ja som sa tiez informovala na moznosti platit menej, ale asi 600 sk /zdravotne dovody/ sa plati len v pripade, ak zene minimalne dvakrat bola vykonana kyretaz z dovodu nadmerneho krvacania. Nepocitujem ziadne zmeny v suvislosti s vahou, alebo zmeny kvality pleti. Skor naopak - zrejme mi napomaha aj male mnozstvo hormonu, ktore sa uvolnuje z Mireny, lebo posledny rok som uz zacinala mat klimakt. problemy a teraz som uplne v pohode. Netvrdim, ze je Mirena univerzalne dobra pre kazdu zenu, ale zrejme tie, ktore maju skusenosti s Danou by mali podla mna radsej investovat do Mireny. Okrem ineho Dana tym, ze obsahuje med vlastne zatazuje cely organizmus a udajne Mirena posobi len lokalne.

lazydays
23. nov 2007

Práve som si prečítala, aké máte ☹ skúsenosti.Ja som brala Cerazette a začala som krvácať, po 21 dňoch so išla k mojej gyn. Povedala, že to isté by mi mohla spôsobiť aj Mirena, lebo hormonálna báza je rovnaká 😠 .A teraz baba raď! Risknúť to a vycálovať na materskej toľké peniaze? Zaviesť a nesadne mi... Dosť drahý pokus 😖

martaja
24. nov 2007

Ja som veľmi rada, že som našla túto diskusiu, lebo som si pred mesiacom chcela nájsť nezávislého gynekológa a opýtať sa ho, čo všetky moje problémy znamenajú. A tu som sa dozvedela, že nie som jediná a nie som na tom najhoršie. Teraz mám 12 deň cyklu a menzes veselo pokračuje bez nádeje na koniec. Od mája som si už na to zvykla..., vložky a tampóny vymieňam pomaly na ceste. Ale keď sa nas... tak pobežím a Mirenu si dám vybrať raz a navždy. A vložky za celý ten čas dám preplatiť môjmu gynekológovi, ktorý sa len čuduje, ale riešenie mi ešte nenavrhol. 😠

mlynarcik
25. nov 2007

😎 ahojte všetci.Chcem sa podeliť o skusenosti s mirenou mam ju dva mesiace .Prve dva dni mi bolo mizerne krvacala som mala som čudny pocit,ale krvacanie prestalo po troch dnoch a už nemám žiadne špinenie ani krvacanie dokonca som nemala ani menštruaciu len dva dni špinenie.Bala som sa jej po prečítaní rôznych príspevkoch vo fore,ale moja lekarka ma ubezpečila že mirenu odporučila mnohym ženam a zatiaľ nemala problemy ani jedna.Na otazku či neškodí ked som prestala krvacať som dostala odpoved že maternica nieje na to aby žena s nej krvacala ,vaječniky pracuju a že je všetko v poriadku.mala som pred tým danu a silné krvacanie aj l0 dní takže s mirenou sa to neda ani porovnať.Každy to inač znáša ale ja by som ju odporučila každej.Stala 5900sk zavedenie1000sk

moncika7
17. dec 2007

Ahojte,neviete,ci mozem otehotniet ked mam Mirenu?

zuzkafuny
17. dec 2007

Monci asi nie keď ide o antikoncepciu... 😉

timsi
18. dec 2007

Ahojte.
Už dlhšie som si čítala vaše skúsenosti s Mirenou. Som na MD so synom a mám už aj 6 ročnú dcéru. Na posedeni s kolegyňami, vysvitlo, že "naša" antikoncepcia naozaj nie je moc spoľahlivá a začula som aj dobré referencie pre Mirenu. Tak ma to naštartovalo a oboznámila som s ňou aj manžela. Okrem nej som rozmýšľala aj nad Nuvaringom. No lekár mi odporučil Mirenu. Takže ju mam už od piatka, to vlastne náš spoločný darček 🙂. Prvy deň som mala sice kolapsové a kontrakciám podobajúce sa stavy, ale už je lepšie. Teraz čakám a nielen ja 😉 , kedy odložím vložky. Dúfam, že ma vaše zlé skúsenosti obídu a moje telo nebude štrajkovať. Inak pekné Vianoce všetkým 🙂

knazula
19. dec 2007

ahojte babenky 😅 vo februari 2008 si idem dať vybrať Mirenu po 5 rokoch a ak to bude čo len trochu možné, určite si ju dám zaviesť znova. Našťastie nemám s ňou žiadne problémy a menštruujem asi 2 krát za rok (po veľkom strese alebo chorobe, keď je telo oslabené). Takže ja Mirenu vrelo doporučujem. Nájde sa niekto, kto ju má už druhý krát po piatich rokoch...a s akými skúsenostiami 😖

nika_17
10. jan 2008

Dufam,ze sa mi niekto ozve..Tiez rozmyslam nad mirenou,ale s tou menstruaciou mi to nejak nesedi.A ja mam len 20 rokov.Myslite,ze v tom je nejaky problem? lebo deti chcem v buducnosti mat..

kika050
11. jan 2008

Ahojte.
Mirenu som si dala v novembri,zákrok bol vôbec nebolestivý. V decembri som dosť dlho krvácala,ale teraz už vôbec nekrvácam ale ani menštruácia sa mi nedostavila je to normálne? 😒

dagmarus
12. jan 2008

Kika je to normalne, ja som mala Mirenu zavedenu skoro 6 rokov a menstruaciu som nemala vobec iba prve mesiace spinenie..bola som s nou nadmieru spokojna a keby som teraz nechcela druhe babo tak si ju dam hned na vymenu znova.
Nika_17 pisu ze je dobre si dat zaviest mirenu az po tehotenstve..ale to myslim kvoli tomu ze je vtedy uz viac otvoreny krcok maternice tak sa lahsie zavadza..

timsi
24. jan 2008

Ahojte dievčatá. Tak ja 2. mesiac od zavedenia mireny len spinim a krvacam , mozno 5 dni som mala pauzu. Bola som po mesiaci u dr. na kontrole a ten mi povedal, ze sa cuduje, ze spinim - obyčajne vraj jeho pacientky nemaju ani MS. Na SONE zistil, ze mam cysticky vajecnik a pichol mi 10 mg agofolinu. Myslela som ze mi to pomoze , ale vobec - dostala som MS tak ako som mala - je sice slabsia , ale uz mi trva takmer 10 dni. Chcem sa spytat, ci bol niekto na tom podobne. Ak ano , ako to dopadlo - ci sa to upravilo alebo vybralo-
Zatial dik a pekny vecer

kardia
11. feb 2008

Ahoj dievčatá, len teraz som našla vaše príspevky o mirene. Ja ju už mám piaty rok a som s ňou spokojná. Prečo som sa pre ňu rozhodla? Mám bolestivú menštruáciu - deň, dva nie som schopná fungovať- a na lieky často zabúdam. Vždy som mávala predmenštruačné syndrómy, ako citlivé prsia, bolenie v podbrušku pár dní pred menštruáciou. To mi ostalo, ale keďže nemám menštruáciu, len špiním, ďakujem za tie roky bez bolestí. Prvý rok som ani ja nerozumela telu, krvácala som, potom špinila, mala som pocit, že totrvá dlhšie ako obvyklých 7 dní, takisto aj intervali medzi krvácaním boli kratšie, ale po roku sa to upravilo. Už si ani neviem predstaviť, že by som sa vrátila k vložkám. bŕ. každý rok chodievam ku gynekologičke na prevetnívu, vždy skontroluje, či je teliesko na správnom mieste, prvé mesiace som si ho kontrolovala, teraz sa už nestarám. koncom tohto roka pôjde von, nebolo príjemné vkladanie, tak mám obavy z výberu. Moja doktorka mi vravela, že po vybratí si musím dať pauzu. tak toho sa bojím, že sa bolesti vrátia. Ale aj tak som vďačná za ten čas bez bolesti. Ešte jedno, Mirenu som si dala zaviesť po druhom dieťati v 27. rokoch.

ria7
18. feb 2008

Caute..precitala som si niektore vaše príspevky 🙂 ohladom Mireny. Tak mi drzte palce, ja som sa pre nu taktiež rozhodla,idem si ju dat zaviest tento týžden....

olika
19. feb 2008

ahojte 🙂.konečne som sa dočítala o mirene.ani som netušila koľko ľudí to už má.ja ju mám dva roky a nie som si istá či som na 100%spokojná.krvácanie nemám,skôr to špinenie a niekedy to trvá á 2 týždne.lekárka ma upozorňuje ,že to bude dobré.od novembra som brala stále antibiotiká lebo som mala silné výtoky a ktomu mi opakovane vyšiel bacil.lekárka povedala,že môžem byť rada,že mám mirenu a tým pádom som chránená a zápal sa nedostal do maternice.má to svoje výhody aj nevýhody.neviem čo to je riadna vložka.skôr používam slipové.ja som za mirenu zaplatila svojej lekárke 7000sk.chcela by som sa na záver babenky spýtať hlavne tie čo majú mirenu dlhšie či nejako to neovplyvnilo ich váhu.ja som trocha pribrala a neviem či je to z mireny.majte sa a pekný deň.

berlanska
19. feb 2008

😔
Ahojte,. chcem poprosiť o radu , ak má niekto skúsenosti, pri menštruácií hned v prvý den mám neznesiteľné bolesti, na ktoré si musím počas pracovných dní brať dovolenky. Lekárske vyšetrenie dopadlo dobre! nič mi nie je , všetko je v najlepšom poriadku. Tie bolesti riešim Ibalginom, ale nič nepomáha. Chcem to skúsiť antikoncepciou, ale tiež s ňou nemám dobré skúsenosti. Neporadí mi niekto. ako zmierniť bolesť?
Ďakujem

olika
19. feb 2008

chcem reagovať na bolestivu menštruáciu v prvý deň.vraj pomôže jedno poldeci. 😀 je to zdravšie ako ibalgin.uchrániš žalúdok od hrozného lieku a že ťa aj zohreje.za odskúšanie to stojí.daj potom vedieť ako to dopadlo.páááááááááá 🙂

mackul
23. feb 2008

Ahojte,.., mam 30 rokov,Mirenu mam 7 mesiacov... antikoncepcia mi ziadna nevyhovovala a dala som sa nahovorit na Mirenu a som spokojna...nemusim mysliet na tabletku...zavadzanie Mireny ma bolelo kedze som este nerodila, ale bolo to par sekund. Menzes mam slaby ale mavam spinenie, vraj sa to upravi. Nepribrala som z toho, nemam zmenenu plet ani ine priznaky ako som tu citala. Financne je to vyhodnejsie. A urcite nevypadne.Necitim ju...je to pohoda. 😅 🙂

v.l.a.d.k.a
3. mar 2008

🙂 🙂
Ahojte, ja mám MIRENU už 5 rokov, lekár mi ju odporučal kvôli krvácaniu. Aj po dvoch pôrodoch som dlho a silno krvácala (aj 8 dní). Predtým som mávala klasickú Danu, ale to bolo o ničom a aj som po nej pribrala. Táto MIRENA bola zo začiatku na nervy, síce som krvácala menej, ale často som špinila, takťe som stále chodila s vložkou.Chvílu som aj lutovala, že som si ju dala, ale po pár mesiacoch sa to upravilo a teraz nedám na ňu dopustiť.Teraz musí ísť po 5 rokoch von,ale dám si hneď zaviezť druhú.Mávam menzes 3 dni a to aj len taký, aby sa nepovedalo. Kupujem si len malé SLIP vložky a stačía mi.Takže aj finančne sa to oplatí. Bola síce drahá (6.000,-), ale keĎ som si prepočítala, koľko stoja tabletky a koľko ušetrím za vložky, tak za tých 5 rokov aj ušporím korunky. Vrele odporúčam. 🙂

sonoga
3. mar 2008

berlanska, na silne bolesti ti pomoze algifen, tan uvolnuje hladke svalstvo, teda aj svasltvo maternice a menstruacia az tak neboli. ja som mala na skole spoluziacku s podobnym problemom a ked zacala uzivat antikoncepciu, tak sa jej to upravilo. a este gynekologovia odporucaju odrodit si jedno dieta a malo by sa to upravit 😀

olika
3. mar 2008

ahojte 🙂 co mi sposobuje ze som zacala priberat .mirenu mam 2 roky ale poslednu dobu mam pocit,ze kazdym dnom sa mi hromadi tuk na brusku a okolo pasu.som neustale v pohybe,nie som typ ,ktory lenosi,moji doma mi vravia nech sa liecim ,ze to z poriadkom prehanam. 😢 takze aj ked mam vsetko hotove tak pre dobry pocit prekladam veci a to len aby som si nesadla.pred vianocami som vazila 57kg a teraz mam 61.uz si nic na seba nemozem dat .je to mojim vekom/41/ze mi to uz tak nespaluje alebo to ma na svedomi mirena.prosim poradte mi.nechcem byt modelka ale strasne mi to vadi a to sa ani neprejedam a sladke nemusim ☹ cakam na vasu radu a prajem pekny vecer 😀

diddi
3. mar 2008

ja mam mirenu od leta a som s nou spokojna...aj muz 🙂 prve 3 mesiace je krvacanie silnejsie a potom len jeden den a velmi slabe

sisi
6. mar 2008

😠 😝

alica111
6. mar 2008

Priberá sa od jedla nie od tabletiek🙂 Toto mi totož povedal lekár. Vzala som si to k srdcu a myslím, že mal pravdu. Ja som mala Mirenu a bola som spokojná. Dávala som si pozor čo jem a koľko a vyšlo to. 😉

cokoladka44
6. mar 2008

caute baby-no a ja som si myslela ze som sama co som pribrala z mireny.Vidim ze aj Olika mas taky isty problem,mala som Mirenu asi jeden a pol roka,lenze potom sme sa s muzom rozhodli pre druhe dietatko.Takze uz ju mam von asi mesiac,za ten cas som schudla 2 kila,,...zeby si tie hormoniky robili svoje?!A pritom doktori vravia,ze sa s takym priznakom este nestretli-zeby sa priberalo,vraj som prva.Mam si davat pozor na stravu,po tehu uz nieje brus.svalstvo take pevne treba cvicit-lenze ja jem tak ako doteraz,sladke nemam rada,cvicim sem tam-2-3x do tyzdna...takze cim to bolo?vysvetlujem si to fakt tymi hormonmi abo uz fakt neviem.Inac som s nou bola spokojna,keby sme neplanovali druhe bejby,tak si ju necham... 😉

teira
Autor odpoveď zmazal
Zobraz