Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

ingra73
11. júl 2009

mojack: no nebola som u lekara, nechala som si to na piatok, lenze v piatok som necakane nemala nikoho ku chlapcom, takze som nesla, zatial sa to trosku ukludnilo, dala som si ascorutin, no este stale krvacam ☹, potim sa aj ked je chladnejsie a strasne ma boli chrbat ...v pondelok pojdem k lekarovi ☹

mojack
13. júl 2009

Ako si dopadla u lekara? Dufam , ze sa ti to ukludnilo a je to lepsie aj bez lekara.

ingra73
14. júl 2009

mojack: no ti poviem....sla som dopoludnia s chlapcami a najstarsou dcerou k lekarovi, ze reku - najmladsieho najstarsia pokocikuje a starsi syn pobeha, popapka zmrzlinku, pockaju ma v parku, ale co sa nestalo...uz cestou k lekarovi mi najstarsia takmer odpadla..prislo jej strasne zle, zbledla ozelenela, len som ju zachytila a dala sadnut na obrubnik, trosku sa spamatala, presli sme len par metrov k obchodu, kupila som jej vodu, pooblievala ju , napila sa a ideme naspat domov, ale po druhej prestavke na lavicke mi dievca zase odpadavalo, tak som zavolala jej babku, prisla mi s nou pomoct, byva nedaleko, tak sme teda najstarsiu dopravili k babke, nechala som ju tam, ulavilo sa jej ked si lahla, a ja som sa vratila s chlapcami domov, jeden hladny, druhy unaveny, tak sup sup jedneho nakrmit ulozit, druheho nakrmit ulozit, teraz spia, ja idem varit a snad ta moja navsteva lekara sa zajtra podari 😠 no najprv budem musiet s najstarsou k lekarke, je sice pravda, ze jej je zle lebo dostala menstruaciu a spolu s horucavami ju to dorazilo, ale pre istotu s nou pojdem na odbery, nech viem ze to bolo len z tepla a menstruacie... uf...

iwusska
14. júl 2009

ingra ahoj 😵 chudatko moje nejak sa to na teba sype zo vsetkych stran ☹ drzim palce tebe aj dcerke nech ste rychlo o.k.

mojack
14. júl 2009

držim palce aj ja 🙂

janulka7
14. júl 2009

babulky a chcem sa este opytat pribera sa z nej?

lubena75
15. júl 2009

ahojte kočky, už niekoľko krát som si čítala vaše príspevky a preto by som sa aj ja rada stala ich súčasťou; mám 35, 2 deti a môj život je len jeden veľký kolotoč to ktorého pribudla aj mirena a tak snad pribudnete aj vy 🙂

iwusska
16. júl 2009

lubena vitaj 😵 tak to sme rovnako mlade 😀 ale ja mam o jednu radost viac 😉 dufam ze sa pridas k nam spokojnym s mirenou 😉

jojka120
16. júl 2009

Ahojte, aj ja uvazujem uz asi tak pol roka nad Mirenou, ale co tu citam, je to hroza 😲 vacsine Mirena vobec nesadla. Ani moja doktorka ju neodporuca, vraj nie je za to aby sa "kadeco" vkladalo do maternice, ale zas moja svagrina ju ma a nevie si ju vynachvalit 😀.

mojack
16. júl 2009

Mne ju moja lekarka odporucila, hlavne kvôli silnemu krvacaniu.Vo februari som so zachrankou kvôli tomu skoncila v nemocnici. Nasledoval kyret a potom do dnes ak mam menzes tak taska do nemocnice je stale pripravena. Tak ja asi sa dam na to.Ak to ma pomoct.

monimiska
16. júl 2009

Ahojte, ja som si tiež prv než som si dala Mirenu zaviesť prečítala toto fórum a vybrala si tú spokojnejšiu skupinku. V januári som si ju dala zaviesť. Máme troj ročné dievčatko a chceli sme ešte s bábom počkať. Ale prešiel pol rok a ja som celý polrok nič iné nerobila len chodila od ortopéda k neurologičke a k endokrinologičke, a preto si myslím, že pokiaľ máte nejaké iné zdravotné problémy Mirenu si nedávajte. Beriem totiž lieky na psychiku Seroxat (úzkostné stavy) k tomu mam problém s krčnou chrbticou - vybrala som už dvojo rehabilitácií a stav sa po zavedení Mireny iba zhoršil - neskutočne ma začali bolieť po zavedení kríže, prvé tri mesiace som krvácala skoro nonstop - toto ustalo ale tie kríže nie ... šla som k neurologovi, ten mi nasadit flamexin - proti zápalu a Neurol na nervy .... kombinácia týchto liekov plus Mirena rovná sa výsledok - začala som nekontrolovateľne priberať, som vypísaná PN, psychiatrička mi vysádza lieky na psychiku odbúravam aj neurol, zostanemi iba protizápalový liek a dnes som odstránila aj Mirenu. máličko sa mi uz ulavilo, ale asi na zásadný obrat si ešte budem musieť počkať. Ak to bolo Mirenou, určite vám sem ešte napíšem, či som OK 🙂 Inak počas pol roka som takmer vôbec nesexovala, takže antikoncepcia vynikajúca 🙂

ingra73
17. júl 2009

ahojte ,,mirenky,, tak ja som sa nedostala k lekarovi ale mam nasadeny ascorutin, tak sa to krvacanie pomaly straca...chapete? ja nemam cas navstivit gynekologa 😠 😠 😠

chulieta
17. júl 2009

ahojte,

ja tiez uvazujem ze si ju dam. uz som ju bola nahlasit, potom som to zase stopla. ale musim neako riesit moje reprodukcne schopnosti dalsie dieta zatial nechcem.

na otazku ze je draha, tak si myslim ze ani nie, tie zeny ktore pouzivaju HAK tak tym sa to vrati. ja som brala napr jeanine, kupovala som ju v cechach, na rok ma vysla 3600 ceskych korun, a to mirena je na druhy rok splatena. a este mi hovorila kamaratka co ju ma,/ je inak spokojna zatial teraz ju ma asi pol roka/ ze gynekolog vravel ze sa to da aj vyreklamovat za dva ci tri roky a potom ju ma dlhsie ta zena sice vymenenu ale za jedny peniazky.

hmm a co sa tyka injekcie ako tu spominala zvedavamt tak to neviem spytam sa tej kamaratky a mozem napisat ak ona ma injekcie.

a co sa tyka ceny mireny tak je to 4500 za teliesko a zavdenie ma kazdy lekar ako si urci kamoska ju ma zavedenu za 500, moja dokina ju zavadza za 1000

mojack
17. júl 2009

ingra73 ,k ascorutinu je dobre uživat aj KANAVIT 3X 8KVAPIEK ale myslim, že je to na predpis

ingra73
18. júl 2009

mojack: dik, kanavit mam este z cias teho, cele neotvorene, ale uz sa mi to krvacanie ustalilo, uz mam iba spinenie, ale ma pobolieva v podbrusku 😠 , buduci tyzden uz musim navstivit lekara, manzel si vezme volno, ostane s detmi

lubena75
20. júl 2009

dakujem iwuska za privitanie...neviem ci sa zaradim medzi spokojne mirenky pretoze od zavedenia t.j.5tyzdnov sa bez vlozky nemozem nikam pohnut kedze denne krvacam a to mi ju lekár doporučil hlavne preto lebo som mávala silnú a bolestivú menštruáciu no teraz si myslím že to nebolo nič proti tomu čo pežívam v týchto dnoch ... doktor mi nasadil ascorutin a doporučil trpezlivosť, takže sa snažím byť trpezlivá no neviem koľko to ešte vydržím asi snád len dovtety dokedy mi v tele zostane nejaká krv 😀

iwusska
20. júl 2009

lubi 😵 😵 😵 neboj a skus to nejak vydrzat, mam tu kamosku ( bodku) ktorej to preslo az po troch mesiacoch a teraz je max. spokojna, ja viem ze sa mi to dobre vravi, ale uvidis stoji to za to, mna islo tiez prvy mesiac porazit, nemalo to konca-kraja, ale teraz si uz len uzivam a to doslovne 😀 moja drzim palce a ozvi sa ako pokracujes

ingra73
21. júl 2009

ahojte Mirenky....tak ja som sa este stale nedostala k doktorovi, drzte palce, nech to zajtra vyjde 😠

lubena75: tak to si mozme podat ruky, sme na tom rovnako ☹ ☹ ☹ aj mna to strasne deprimuje, ale snad sa nepoddame, vsak? vydrzime a potom nam bude fajn 😉 ...teda dufam...

iwusska
22. júl 2009

babulky vydrzteeeee, drzim palce nech ste rychlo o.k. 😉

lubena75
22. júl 2009

ahojte mirenky...ako pokracujem? no skvele! zatial ziadna zmena vsetko postarom.tabletky pekne papkam ☹ a papkat budem a ked sa mi to neupravi tak blazinec to isti 😀 haha

baby ako na to navsetko reaguju tie vase polovicky!!!!

ingra73
23. júl 2009

cavec Mirenky 😀 😀 😀 konecne som absolvovala vysetrenie u gynekologa, tak Mirena je na sojom mieste, a bolo mi povedane ze do troch mesiacov sa to iste upravi, ak by ani potom nie, tak budeme tento problem riesit - ziadne lieky som nedostala, ascorutin mam este v zasobe, tak ked nezabudnem, dam si 😀 a ideme dalej 😖 ...ono to chce asi vela trpezlivosti na zaciatku, vsak???

maja68
23. júl 2009

ahojte mirenky,

tiež som dlho zvažovala či si dám mirenu, mám ju druhý mesiac a tiež raz krvácam, raz špiním a tak dookola.
Bola som u dc. a tiež mi povedal, že mám byť trpezlivá, krvácanie prejde a budem veľmi spokojná, tak čakám 😖, dávam si ascorutin, ingra dúfam, že nám to prejde a napíš ako sa ti darí, či je to už lepšie.........

ingra73
24. júl 2009

maja68: no na slaktrafenie 😠 ....vonku cez 30C a ist niekam k vode nehrozi, tampon si nedam, vraj by som ju mohla nechtiac vytiahnut tamponom von, a na to, ze teraz len slabo spinim sa spolahnut nemozem, lebo je to striedave- rano len slabsie spinenie, na obed buch tresk a vecer zase menej......prosto bez vlozky ani na krok ☹ , no som trochu nastvana aj na dokiho, mohol ma upozornit na to nekonecne krvacanie, dala by som si ju zaviest v zimnych mesiacoch, ale co ja viem...kym som sa na nu vobec odhodlala, a zase ked som sa uz rozhodla, musela som to spravit hned 😀 straaaaasne dlho som vahala, mala som ju odlozenu v skrinke ale ja verim ze to pominie, organizmus si zvykne a na buduci rok v lete budem namocena nielen v bazenoch a jazerach ale este aj v mlakach 😀 😀 😀

bodka13
26. júl 2009

🙂 vítam nové mirenky 🙂
musíte byť trpezlivé 😉 stojí to za to 😉 ....ja som mala privykacie prvé tri mesiace,ale nebolo to strašné
myslím,že niektoré ste písali že ste brali HAK a pri nej si telo tiež musí zvyknúť,nejako sa hormonálne nastaviť 😉 ...asi máloktorej z nás to vyšlo bez problémov od prvého dňa 😉 🙂

ingra...slipku v plavkách nevidno 😉 aspoň nožičky si môžeš močiť a slniečko chytať 🙂

ingra73
26. júl 2009

bodka12: no to urcite 😀 😀 😀 ja byt pri vode a nezaplavat si??? nehrozi 😉 ... ja som vsak velmi trpezliva, vydrzim to a na buduce leto verim ze sa vykupem do sytostti...a navyse ***zacala som drzat dietu*** tak mi dievcata pre pana drzte palce, lebo mam chut uz aj na kusy nabytku-taka som hladna 😀 😀 😀 je to este len treti den, tak si musi zaludok zvyknut na mensie porcie a tiez menej syte jedla ☹ ale zato na buduce leto....na to buduce leto sa tesim uz teraz...................budem moct ist k vode kedy si len zmyslim, pretoze mirenka mi stopne menstruaciu, a navyse uz budem stihla ako modelka, takze to budem mat este aj bez komplexov 😀 😀 😀 😀 😀..................jeeeeeeeeeeeeeminky, ale som sa zasnivala aspon na chvilku 😀, keby sa mi podarilo zhodit aspon 10kg, tak budem stastna, no na modelku by mi pomohol jedine druhy zivot v novom tele 😀, v tomto zivote mi to uz nehroziiiiiiiiii

maja68
26. júl 2009

ahojte mirenky,
stal sa zázrak, po 21 dňoch bez kvapky,
🙂 🙂možno mi pomohol ascorutin neviem , ale čakám ďalší menzes tak to bude zase pokračovať ale už dúfam , že naposledy .......
ingra73: držím ti palce pri diéte, ja sa chystám od každého pondelka 😠 , ale vždy niečo dojedám po deťoch, napečiem , hrozné.

lubena75
26. júl 2009

ahojte mirenky... babulky ja som si dala tampon a vykupala som sa do sytosti 🙂 konecne som sa odreagovala a na chvilu zabudla.
ingra73:aj ja ti drzim palce pri diete mne sa podarilo schudnut15kg. som spokojna len neviem co spravi mirenka 🙂

ingra73
26. júl 2009

lubena: prosim ta, ako si to dokazala? ako si dokazala zhodit 15kg? keby sa to podarilo mne, tak som so sebou max. spokojna 😀 ...raz sa mi podarilo zhodit 20kg, z 82kg na 62kg, lenze to bolo zo stresu z tragedii v rodine, potom prislo tretie teho - rizikove, pri ktorom som nabrala takmer 30kg, a odvtedy sa to so mnou vlecie, vlastne si to nosim sama ☹ ☹ ked som sa chystala schudnut, tak prislo posledne teho - tiez rizikove a teraz mam co robit aby som to vsetko zhodila ☹ zatial som treti den na takej zeleninovo ovocnej dietke, popritom cesnakove suchare a celozrne chlebiky, no celkom to ujde, nechcem sa zase uplne vyhladovat hned na zaciatku, takze to zrejma pojde pomaly, len mi napis, co si jedla ty 🙂 cvicit si este nedovolim, lebo pri dvoch malych chlapcoch som tak unavena, ze este cvicenie navyse,by ma asi zabilo 😀

iwusska
27. júl 2009

ingra sa tu smejem na niektorych tvojich vyrazoch 😀 😀 😀 😀 ty musis byt vesela kopa, vsak? Inak meno Nathan sa mi hrooooozne paci, ako ho volate? drzim palceky, aby si vydrzala co najdlhsie a hlavne aby boli len pozitivne vysledky 😉

ingra73
27. júl 2009

iwusska: ahojcek, hej som vesela kopa, niekedy sice na pokraji nervoveho zrutenia,ale mam jednu uzasnu vlastnost- velmi rychlo vzplaniem - ako fakla, a velmi rychlo zhasnem, cize kazde nervacenie velmi rychlo zazeniem..... no nie celkom kazde ale vo vacsiene je to tak 😀 😀 😀

Nathaniela volame Natan, Nataniel, Tinik, moja babaka, cize jeho prababka ho vola Martinko, niekedy ju napadne aj Natanko, ale vacsinou je u nej Martinko, a tiez Christiena vola Kristianko 🙂 a okolie si uz pomaly zvyklo, niekto sa k nemu radsej neozyva menovite, niekomu je tazko vyslovit take meno, alebo niekomu zase lahsie povedat Matko a mladsiemu zase Kristian 😒 no co uz, kazdopadne svojim detom som dala mena, ake sa pacili mne a nie niekomu inemu

a co sa tyka Mireny, tak zase krvacam, akoby som dostala mendzes ☹ ☹ ☹ zacalo to 2.7. a s mensimi prestavkami- to znamena len slabe spinenie, krvacam dodnes 😒 a ja som si myslela, ze usetrim na vlozkach !!!