Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

iwusska
28. sep 2009

diddi aj si myslim, ale nasli sa tu aj babule, ktore este nemaju deticky a maju mirenu 😕 asi zalezi od dr.

diddi
28. sep 2009

to fakt?....hm, divne....ja ju mam od sept.2007...a fakt super, tiez som mala 3m. krvacanie...a potom nic..len obcas mam raz za mesiac slabucke spinenie na jednu intimku.....ozaj a je to ok, ak sa nespini, kadial odchadza potom ten "sajrajt" z tela?

iwusska
28. sep 2009

diddi je to uplne normalne ak vobec ani nespinis, lebo gestagen posobi proti rastu sliznice maternice a ked je menzes tak ti odchadza prave tato zvacsena sliznica, no pri mirene ti nema co odchadzat tak sa vacsinou menzes uplne strati 😉 neviem ci som sa vyjadrila dostatocne zrozumitelne 😀

zgurkaa
4. okt 2009

AHojte. Ja mam mirenu zavedenu asi 3 dni. Mam mierne bolesti v podbrusku, co zatial neriesim, je to asi normalne po zavedeni. Ale co ma prekvapilo je strasna naladovost, nervozita. Som nervozna aj z toho, ked na mna niekto pozrie. Proste nervozita, z nicoho. Je to normalne? Mate niekto podobne skusenosti? Upravi sa to?

lubena75
5. okt 2009

ahojte mirenky či už staršie alebo aj tie nové tváre vitam, babulky myslím, že nebudem jedina ked poviem, že by som si ju dala najradšej vybrať, pretože den čo den bud spiním alebo krvácam a už je to takmer štyri mesiace a žiadna zmena takže som doktorovi povedala, že ešte mesiac som ochotná obetovať ale viac už nie a ak to neprestane tak zbohom mirenka ideš von nech si stala čo si stála!!!

bodka13
5. okt 2009

ja našťastie patrím k tým spokojným 🙂 o pár dní to už bude rok čo s ňou "žijem" 😀 ...pre mňa boli nie najlepšie prvé tri mesiace 😒 ale odvtedy spokojnosť nado všetko 🙂 🙂 🙂

iwusska
6. okt 2009

bodecka takze oslavujeme????? 😵 😵 😵 ja som stastne oslavila 8 mesiacov spolunazivania s mirenou a nedala by som ju za nic, uz ani nemozem byt spokojnejsia a dufam ze to tak ostane aj buducu patrocnicu 😀
lubena drzim palce, ja viem za sa mi lahko hovori, ale skus to este vydrzat, niekomu to trva dlhsie kym si telo zvykne, ale potom to urcite stoji za to 😉

balocka
8. okt 2009

ahojte, ja som mala mirenu 4,5 roka, prvých šesť mesiacov som v kuse špinila, ale prešlo to a potom som už menzes takmer ani nemala, niekedy slabé špinenie, ale úplne v pohode, niekedy aj 2-3 mesiace bez intimky. no začala som mať cysty v prsníkoch, tak pre pokoj duše, som si ju dala vybrať, zatiaľ prvé dva týždne bez problémov.

lani
10. okt 2009

Ahojte parťačky!Mne 2.okt. uplynul mesiac.Chystám sa na kontrolu,či je všetko na svojom mieste. 🙂 Zatiaľ ešte špiním,ale je to tak na jednu intímku a niekedy ani to nie.Sem tam ešte pociťujem také malé záchvevy bolesti v podbrušku,ale je to v pohode.
Mám kámošku,je slobodná a bez detí a takisto sa rozhodla pre mitenu.Povedala,že skoro odpadla pri zavedení a ešte aj potýždni má bolesti.Lekár jej povedal,že bezdetné to tak prežívajú a že treba mať trošku strpenia.
Ja som v pohode a dúfam,že to bude už len a len lepšie.

zuzadlo
11. okt 2009

ahojte divcence, ja som velmi spokojna s mirenkou🙂 a naozaj ju neviem vynachvalit,tak ako iwusska a bodka13 😉 ,ja ju mam od 29januara 2009,neviem ktora sa pytala ci moze mat styk,ano mozes, 24 hodin po zavedeni mozes-sice mozes uz aj hned ,lebo mirena funguje hned po zavedeni,ale doktor odporuca24 h kludu,inak je mirenka uplne v pohode🙂drzim palceky a nech je nas co najviac ,ktore budeme spokojne s mirenkou🙂

anka732
21. okt 2009

Ahojte ,................čitam vaše príspevky a naozaj aj ja mám dost blbé špinenie ,nakolko ju mám už od augusta tohto roku ,sa mi to vobec nepáči a fakt to aj zapácha ..som z toho dost nervozna,ked som ju nemala mala som aj pravidelnú menštruáciu a teraz viac špiním ,skoro celý mesiac na výnimku pár dní .....dúfam ,že sa to upraví ,...............dakujem za vaše odpovede ..............

emsi
22. okt 2009

Ahojte ja mám mirenu už 4 roky a pôjdem si ju dať vymeniť znova za novú. Som s ňou max. spokojná. Platila som za ňu 7000 Skk a za zavedenie už nič. Tiež som mávala hrozné svoje dni, a po zavedení som trošku ešte krvácala asi 3 mesiace a odvtedy nemám. Nemusím myslieť na pirulky , nič nezapácha - problém musí byť niekde inde. Cítim sa isto. Tiež som dostala poriadny závrat pozavedení, ale to je asi tak všetko. Je to fajn.

iwusska
22. okt 2009

emsi ahoj.....ked si ides davat novu mirenu treba najaky oddych alebo ti ju dr. moze zaviest hned? Ja som si takto vymienala danu za mirenu a urobil mi to hned....ja som tiez maximalne spokojna, mam ju od 2.2. tohoto roku....ja mavam spinenie presne vtedy, ked mam dostat menzes, ale je ti len na jednu slipku za den, takze v pohode 🙂
anka ja som tiez zo zaciatku spinila, ale nebol nijaky zapach....podla mna by si mala ist k dr. ci nemas nejaky zapal alebo infekciu. Drzim palce a ozvi sa ako si dopadla....a to spinenie je prve tri mesiace normalne, len treba vydrzat, vysledok stoji za to 😵

janulaki
27. okt 2009

ahojte, ja mam mirenu uz po druhy krat a patrim medzi spokojne uzivatelky. po piatich rokoch som ju vymenila za novu.zavedenie prvy krat nebolo bolestive a ani druhy krat a vyberanie tiez bolo v pohode.len taky neprijemny pocit par sekund, ale inak ok. vsetko ma stalo aj s vyberanim 6200 sk = 205,80 € . Menzes som mala celych 5 rokov, ale podstatne slabsi.Hemoglobin sa mi upravil na 200%.sice menzes mi trva 6-7 dni, ale velmi slaby a ja som nadmieru spokojna a odporucam 😉 ceny mireny v lekarnach su rozne-treba si to zistit.ja som z nitry a tam sa pohybuje od 150 €

grajcaricka
29. okt 2009

Baby, prosím poraďte! Stojím pred rozhodnutím či si dať HAK alebo MIRENU. HAK som užívala skoro (s malými prestávkami) 13 rokov, ale nakolko mávam migrény, tak mi to už moc neodporúčajú. Doktor ma nahovára na MIRENU, aj som sa hneď toho chytila, ale známa ma odhovára, lebo že mala silný menzes a "umelohmotne" zapáchajúci výtok. Aj som sa jej pýtala či nemala náhodou klasickú DANU, ale tvrdila, že nie. Všade sa udáva, že MIRENA menzes utlmuje, tak nechápem prečo ho ona mala silný. Ale viac mi ide o ten zápach, to by som nerada......... ☹

iwusska
29. okt 2009

grajcaricka ahoj 🙂 ja sa radim medzi tie spokojne s mirenou, takze ja ti ju mozem vrelo odporucit...a co sa tyka rady tvojej znamej, poviem ti ze mne sa to nejak nezda....ja som mala pred mirenou klasicku danu a pri nej som mala silnejsiu menzes, mirena obsahuje gestagen ktory zabranuje rastu sliznice maternice takze ak aj je menzes tak je velmi slabucka, lebo ti neodchadzaju kusy sliznice...a ten zapach urcite nebol normalny, mozno mala zapal alebo mykozu....a prave pri migrene sa mirena odporuca, su tu babule ktore s tym maju skusenosti / vsak bodka / a ustupilo im to...nech sa rozhodnes akokolvek, prajem ti aby si bola spokojna 😵

grajcaricka
29. okt 2009

iwusska: moc ďakujem si zlatá, čítam viac pozitív ako negatív na MIRENU, len ma teda zaskočila tá známa s tým zápachom, to by asi manžela netešilo 😀 a mňa tiež nie 😅

iwusska
29. okt 2009

grajcaricka nemas za co, aj nabuduce 😵 ja by som mirenu nevymenila za ziadnu inu antik., je maximalne spolahliva a hlavne veeeeeelmi pohodlna, vobec nemusis mysliet na to, aby si nezabudla zobrat tabletku a pod...ozvi sa ako si to vyriesila 😉
vidim ze mas tiez Misenku ako ja, ale troooosku mensiu 🙂

dcicuska
29. okt 2009

ahojte babulky,
som tu nova a tiež unažujem nad MIRENOU , nakolko mamvam migreny..lekar mi povedal ze je to spolahlive a tiež to upravuje cyklus.mozete mi napisat o tom nieco viac ako to znašate a tak..dakujem papa 🙂

bodka13
29. okt 2009

ahojte žienky 🙂

presne tak Iwuška 🙂 ....tiež som mávala migrény-preto som nemohla HAK a teraz mi je super....zatiaľ som žiadnu nemala...Mirenu mám už rok (od 23.10.2008) 😵 😵 a som spokojná že som sa dala nahovoriť svojmu doktorovi 😉

lotris
1. nov 2009

Caves ja mam mirenu dva mesiace a uz tyzden nespinim!!!hura!!!je to super! 😎

lenkasar
1. nov 2009

Ahojte, stojím pred rozhodnutím dať-nedať si antikonc. teliesko Multiload detect. Stojí okolo 1.000 Sk, Mirena je pre mňa drahá. Nemáte niektorá s tým skúsenosti?

sakacka
2. nov 2009

Ahojte,na tomto fóre som prvý krát.Predtým ako som si dala Mirenu som 12 rokov mala Danu a bola som spokojná,až do teraz.Tento rok mi gynekologička odporučila Danu vymeniť za Mirenu,súhlasila som.Dnes po 4 mesiacoch viem,že som asi urobila chybu pribrala som 5 kg,som nervózna,nechutí mi sex.Navyše po zavedení mi narástli 3 cysty,ktoré našťastie praskli lebo mi hrozila operácia.Menzes nemám žiadny iba čierny výtok, celý týždeň som nafúknutá,maternica mi ide prasknúť tie tlaky sú neznesiteľné a myslím si,že Mirena sa mi už posunula na hranicu a po čase nebude spĺňať funkciu akú má.Mňa by zaujímalo,či niektorá z Vás má alebo mala takéto problémy ako sa s tím vysporiadala. 🙂

fidorka78
2. nov 2009

nelika666
Ahoj...ja by som sa chcela opytat, ze v akej poistovni si ...rozmyslam o zavedeni mireny a pises ze je preplacana...mozno to zavisí aj od poistovne...a ake su to zdravotne dovody, pri ktorych to poistovna preplati...diky pekne zatial

fidorka78
2. nov 2009

na toto odpoved asi nedostanem...tiez zbieram info o mirene lebo rozmyslam ze si ju zavediem a prehliadla som datum.. docitala som sa ze ju aj preplaca poistovna...viete niektora nieco o tom???

lentiel
3. nov 2009

Baby kupila som si vnutromaternicove teliesko mirenu este v slovenskych korunach stala cez 6tisic korun... nedala som si ju zaviest a chceme mat dalsie babo. Ponukam ju za cenu 140eur. V pripade zaujmu ma kontaktujte lentiel@azet.sk

iwusska
3. nov 2009

fidorka ziadna poistovna ti mirenu len tak nepreplati, musis mat na to vazne zdravotne dovody a aj to musi zhodnotit tvoj dr.
Hradená liečba sa môže indikovať a) pri silnom menštruačnom krvácaní (hypermenorea) v reprodukčných rokoch, keď pre recidivujúce hypermenorey, pri zlyhaní klasickej hormonálnej liečby, je pre anemizáciu indikovaná hysterektómia,b) pri silnom nepravidelnom krvácaní (menometrorágia) v premenopauze pri zlyhaní klasickej hormonálnej liečby dysfunkčného krvácania v premenopauze absolvovala pacientka opakované kyretáže (dvakrát a viac),c) pri prekanceróze a prevencii karcinómu endometria pri histologicky potvrdenej hyperplázii endometria u pacientiek so zvýšeným rizikom karcinómu endometria (pacientky u ktorých je obezita, diabetes mellitus, hypertenzia, nulliparita, rakovina endometria alebo hrubého čreva v anamnéze),d) ako hormonálna substitučná liečba v postmenopauze u pacientiek s pozitívnou rodinnou anamnézou karcinómu prsníka ako súčasť kombinovaného režimu.

fidorka78
3. nov 2009

iwusska
myslela som si to....ale citala som tu starsie prispevky, v ktorych bolo ze sa preplaca a ze ziadne zdravotne problemy nemala len obehala viac lekarni a popytala sa na to a z desiatich v styroch bola za cca 700 sk. Baba mala 21 rokov a jedno dieta...ziadne zdravotne problemy..ja sa len informujem ci niekto nema o takejto moznosti vedomosti...

iwusska
4. nov 2009

ahoj fidorka, ja som o takomto niecom nepocula a to som zdravotnik, podla mna si nemozu lekarne takto urcovat ceny myslim s takym velkym rozdielom + - par € to ano, ale takyto vysoky rozdiel 😨 ak mas kontakt na tu babu, tak nech ti povie presne v ktorych styroch lekarnach to takto predavaju 😉, kupim si do zasoby 😀

bodka13
4. nov 2009

sakacka....myslíš,že mirena spôsobila cysty?...pred tým si cystu nikdy nemala?....nepočula som ani nečítala,že by Mirena spôsobovala vznik cýst - ty si zrejme mala vodové,keď praskli 😕