Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bibka6
14. apr 2010

Ahojte mamičky, ja mám 37 rokov, 3 deti a MIRENU. Mám ju 2 roky a som s tým veľmi spokojná. Nepotrebujem totiž žiadne vložky, pretože menzes sa mi úplne vytratil a je to super pocit. Tiež som vyskúšala aj iné typy antikonc., aj tabl., ale táto je jednoznačne naj.... Vyskúšajte, vrele odporúčam. Mne sadla. 🙂

iwusska
14. apr 2010

bibka vitaj v klube spokojnych 😵 😵 ja by som ju tiez nevynila, nenasla som ziadne negativum len pozitiiiiiiiiiiva 😀 a dufam ze to tak aj ostane

ainex
19. apr 2010

caute baby,mne musia o dva dni vybrat Mirenu už po 16 mesiacoch,som z toho smutná!Stale sa mi robili velke nakrvacane cysty a za tych 16 mesiacov som vybrala asi 70 injekcii na ich vysusenia.Predvcerom mi vsak jedna cysta s priemerom 14 cm,praskla a bola som na infuziach,tak Mirenka musí von a ja na tabletky.Nesmiem mat ovulaciu,inak mam vlavo hned cystu ako hrom.Bolí vyberanie Mireny?Zavadzanie ma bolelo strasne moc!

ainex
19. apr 2010

A este otazocka,viete mi poradiť ci je dobra HAK Jeanine?Nepribera sa z nej,lebo ked už idem na tabletky,tak chcem najlepsie ake možu byt,len aby mi sadli,predtym som mala Jadine a to nebolo bohvieco-bolela ma hlava.

adamcovam
29. apr 2010

Babenky, ja neviem či si ju mám dať a či nie, kamoška ju veľmi chváli. Všetky info získate na str. nobelplus, je to ofic. zdravotn. stránka,pá. 🙂

qixina
6. máj 2010

No caute vy Mireňáčky 🙂 Musim priznať , ze som precitala komplet cele toto forum ked mi dr. navrhla dat si Mirenu , pretoze mi po rocnom uzívaní azalie stupli pecenove testy a kedze mam uz deti 2 dalsie uz by som nerada 🙂 Teraz v utorok mi ju zavadzala aj napriek mojim obavam... no bolelo to dost ale este viac po ceste domov ked som dostavala nenormalne krce.. isla som jak pos... No musim priznat ze ked som vysla z ambulancie tak som sa rozrevala ako male decko a v tom momente keby mi niekto povedal neplac pod dame ti to von tak idem okamzite. Zavadzala mi ju na 3. den menstruacie a este na druhy den som mala trosku krvacanie ale odvtedy len take spinenie.... no uz sa tesim ako budem spinit zas 2 mesiace lebo aj pri uzivani azalie to tak bolo :( Co sa tyka bolestí tak nemam ziadne len sem tam nejake pichnutie a to aj v posve- neviem ci su to tie nitky?? Ale horsie je ze som s nou neni stotoznena psychicky .. stale mam pocit ze neboj nejak vydrz sak o 5 rokov pojde von...dufam ze tieto pocity casom vymiznu........ 😝

janinkavoj
6. máj 2010

ahojte,moze mi niekto poradit,mam mirenu cca 2 mesiace a mala som prvu menstruaciu velmi silnu a skoro dva tyzdne,no a teraz ked uz len sem tam spinim sa mi pravidelne stava ze pri milovani zacnem krvacat.Ale potom uz zase nic,moze to byt z mireny???? 😒 A ked hej tak ako dlho asi cca...???

miranda21
6. máj 2010

ahojte ja mam mirenu vyše roka, citim sa s nou v pohode. zavadzali mi ju na 2x takže žiadna výhra. prvý krat to bolo
príšerne hlavne ked mi vypadla len čo sa doktor otočil. ale nastastie si to ihned všimol. výsledok bola chybná mirena
tak naštastie mi ju vymenili. druhý krat som to ani necítila.
jani- ja som špinila cca mesiac a potom mi nabehol normálny 30dnový cyklus - len špinenie. takže neviem poradiť.

rozala111
7. máj 2010

ahojte, tak ja mam mirenu uz skoro 2 roky. Krvacala som cca 2 tyzdne a potom cyklus cca 20 a krvacanie zase 2 tyzdne, to trvalo asi 5 mesiacov. A tiez po milovani som mala krvavy vytok. Ale po 6 mes. sa to vsetko zmanilo a je to supeeeer. Menstruacia ziadna, proste pohoda. Uz by som inu antikoncepciu nechcela.

janinkavoj
7. máj 2010

Dakujem za radu uz som sa trochu i bala,ze nieco nieje ok. 😝rajem vam pekny dniiik 😵

klobucik
9. máj 2010

Ahojte. Ako dlho ma byt pauza medzi vybranim Mireny a tehotenstvom? Dakujem 🙂

janinkavoj
11. máj 2010

Ahoj klobucik,vraj po vybrani mireny mozes otehotniet kedy chces aj hned..

gajana1
28. máj 2010

Ahojte nestiham si prečitať všetko tak vas prosim poradte mi dať si Mirenu či nie ja sa bojim či to telo prijme

bodka13
30. máj 2010

🙂 ahoj

je to ťažké poradiť 😉 máš to ako s HAk...jedna ti sadne iná nie...ide len o to ako sa s tým organizmus vysporiada
aj keď sa rozhodneš pre tabletky ideš do toho s rizikom,že možno ti vôbec nebudú vyhovovať....a myslím si,že to isté je aj
s Mirenou...ja som sa na ňu nechala presvedčiť svojim gynekológom,a neľutujem 😉 🙂

iwusska
31. máj 2010

gajana zalezi na tom ci este planujes babo alebo v najblizsej patrocnici nie 😉 aj od veku a pod.
a v ostatnom suhlasim s bodkou 😵

bambuli
1. jún 2010

ahojte ja mam mirenu 3 tyzdne rozhodla som sa prenu po precitani bodkynych a iwuskinych prispevkov..Mam 2 deti 30 rokov 11 rokov bez prestavky som uzivala HA . Baby fakt som dala na vas a myslim ze to bude premna super... Zavadzanie ? ...dalo sa... Spinenie? ...asi tyzden... Mierne krce ? dodnes... Asi to ma trapi najmenej, Len par otazok mam na Vas dve

Tabletkam som verila nikdy sme neprestavali v najlepsom a zaspala som v klude ze nezostavam tehotna. Fungovalo to 11 rokov. Teraz vzdy potom mam vycitky, ze som vtom ...Neviem do akej miery mirene mozem doverovat ..Nikdy ma neboleli bradavky teraz ich mam citlive . je to normalne ???

Babenky ukludnite ma ☹

bodka13
2. jún 2010

@bambuli ahoj 🙂
...je to zvyk...žiadne výčitky 😉 ...tehotná určite nezostaneš,teda ja tomu 100% verím od októbra 2008 😉 😀 😀
...myslím,že s tými bradavkami je to normálne....ja mávam dosť často citlivé celé prsia,niekedy mám pocit ako keď som
kojila 😀 😀 dokonca mi vadí aj podprsenka a to teda nie som obdarená ☹ ...a ďalší prejav ktorý mi pripomína
tehotenstvo sú moje nechty-sú pevnejšie,krajšie a nelámavé 😵

iwusska
2. jún 2010

bambuli aj ja ta idem ukludnit, prestan sa stresovat a uzivaj si vyhody mirenky, lebo ich ma fakt vela 😵
ja tiez mavam niekedy citlivejsie bradavky, ale to je uplne normalne...ja ju mam rok aj 4 mesiace a este ani na sekundu som nelutovala svoje rozhodnutie...a to zelam aj tebe 😉

bambuli
2. jún 2010

Baby díky móoóć ešte že som si vás našla . Tak už len čakám prví menzes neviem čím ma prekvapí. Som rada že som si prečítala Vaše príspevky a naďalej zostávam s vami v kontakte ak vám to nevadí som nová a rada si prečítam všetky vaše príspevky. Ahojte

bodka13
2. jún 2010

Bambuli tak hádam sa ho dočkáš 😀 😀 😀

...už sem veľmi nepíšem ☹ ,ale tému mám medzi obľúbenými tak vidím či je nejaká nová členka klubu 🙂 alebo
sa rieši nejaký problémik 😉 ...keby niečo píííííííííííííííííííííííííš 😉 😵 😵

iwusska
2. jún 2010

bambuli prvy menzes ta asi neprekvapi....aspon u mna to bolo cim dalej tym slabsie, asi od tretieho mesiaca som pravidelne kazdy mesiac v obdobi menzesu len slabo spinila no a tento mesiac uz ani spinenie nebolo 😵
a rovnako ako bodka mam tuto temu v oblubenych, takze piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis 😉

gajana1
3. jún 2010

Ahojte tak ja idem v pondelok si dať zaviesť Mirenu konečne som sa rozhodla tak som zvedava ako bude lebo menzes som ešte po pôrode nedostala

bodka13
3. jún 2010

@gajana1 drržím palčeky a všetky pršteky,aby bolo dobre 😉 dúfam,že si na seba s Mirenou rýchlo zvyknete a neoľutuješ svoje rozhodnutie...napíš nám svoje prvé pocity 🙂 ...v pondelok budem na teba myslieť 😵

bambuli
3. jún 2010

Baby pokial som mojmu neopisala kde sa Mirena nachadza a kde su tie vlakienka nic mu nebolo. Teraz vie polohu a uz ho picha 😀

bodka13
3. jún 2010

@bambuli 😀 😀 😀 no asi si mu to nemala tak podrobne vysvetliť....určite by nič necítil 😉 ...aspoň mm sa nesťažuje 🙂

gajana1
7. jún 2010

Tak ja som si dnes dala zaviesť Mirenu ztiaľ trošku krvacam
Baby kedy po zavedeni môžme sex? Som sa nestihla doktora spytať bo mal surny telefonat

bodka13
7. jún 2010

Gajana....blahoželám k zavedeniu 😉 😀 😀 😀 ...ak by si nekrvácala,tak aj v ten deň...si chránená okamžite 😉 😉 😉

tinockaaa
8. jún 2010

baby, ako ste na tom s váhou a priberaním? Nejaké výkyvy? ešte som sa nezbavila kíl po pôrode tak si nechcem nabrať dalšie. 😨

tinockaaa
8. jún 2010

myslím samozrejmie tie čo majú zavedenú mirenu, 🙂 mňa môj gynekolog viac menej presvedčil včera, len mi to odporučil až po lete vraj ak by som špinila aby som si nepokazila leto a kúpanie a tak

bodka13
11. jún 2010

@tinockaaa ahoj 🙂 ...tak ja sama za seba môžem povedať,že som nepribrala ani kilo 😉 🙂 🙂 🙂 ...teda okrem takého vianočného-veď kto by odolal toľkým dobrotám,ale to je už dávno dolu 😅
...a popôrodné kilogramy som pri prvom synovi schudla až po 8 mesiacoch,ale po druhom som behom dvoch mesiacov mala svoju pôvodnú predtehu váhu 🙂