Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

bodka13
24. júl 2010
iwusska
26. júl 2010

ja som platila pred 1 a 1/2 rokom 150€ za mirenu a 10€ za zavedenie 😉

@bodka13 bodecka to ake si mala privilegia pri zavadzani ked si platila 1200Sk???? to ta este aj ovievali? 😀

kajulka75
27. júl 2010

Ahojte baby. Už asi pol hodinu citam ohlasy na mirenu. Dala som si ju zaviest presne pred sest a pol rokom a dnes mi ju vybrali!..ano...!rok a pol som natiahla. Ale k tym zaciatkom. Prve tri mesiace boli s krvacanim o nicom-raz tak, raz tak...ale potom az do dnes som nemala ani jeden jediny den menzes!...skutocne som sest a stvrt roka nepoznala co su vlozky, planovanie dovolenky. Teraz si mam dat mesiac pauzu-pockat do krvacania-ked zacne a idem si ju dat znova. Zdravim vsetky-a-nevzdavajte to!

vieraj
27. júl 2010

@kajulka75 neverim, to nie je mozne, ako si nasla tuto diskusiu? dnes, resp. vcera si sa prihlasila?

bodka13
28. júl 2010

@vieraj diskusiu mohla nájsť ľahko...stačí že dala do google "mirena"a pekne ťa to odporučí na množstvo linkov medzi ktorými je aj modrý koník-ja som tému našla takto isto v lete 2008 keď som uvažovala o jej zavedení 😉
...skôr by ma zaujímalo ako je možné že ju mala 6 a pol roka 😕 😕 😕 ...zavádza sa na 5 rokov !!! ...to už asi neplnila ani svoju funkciu=myslím,že tam už žiadna 99,9%ochrana nebola

@kajulka75 to natiahnutie ti odporučil lekár alebo si sa tak sama rozhodla 😕 ??

@iwusska práveže ma neovievali ☹ no ale pohár vody mi podali 😀 😀 😀 ...náš dr. má také poplatky 😒

qixina
1. aug 2010

Vážené, konečne som sa aj ja dočkala.....už 10 dní nekrvácam 😎 😎 😎 a nemám ani žiadne kŕče ani nič.....tak snáď sa tá mirena už usadila a bude už všetko ako má byť....som však zvedavá na menštruáciu, čí príde, a ak áno aká bude. BTW ja som za zavádzanie platila 50 eur.

kajulka75
4. aug 2010

ahojte...presne tak, ako si napisala...diskusiu som presne takto nasla...ale...ano...je na 5 rokov..no ja som to stale odkladala, nejak nebol cas, nedalo sa z prace, atd...az sa to takto predlzilo...po piatich rokoch uz splna ulohu iba mechanicku-ako Dana...teraz som po menzese- nezvyk!...o dva tyzdne.-po odporuceni mojho lekara si idem po antibiotika-vraj je to nova metoda pred zavedenim dalsej a sa tesim na tu novu...naozaj treba vydrzat...urcite su pripady, kedy to nejde bez problemov, ale naozaj je to lahsie....myslim bez menzesu...majte sa ...zatial...ozvem sa, co a ako s druhou---myslim mirenou...dufam, ze ma nesklame...

wolf74
8. aug 2010

Ahojte, som tu nová, ale poznám Vás, čítala som Vaše pripomienky. Aj preto som sa rozhodla pre Mirenu. Ale teraz už som v pomykove. Zavádzali mi 19.4 a odvtedy každý boží deň, alebo špinenie alebo krvácanie. A to už nehovorím o tom, že zavádzali mi ju preto, lebo som mala dlhú a silnú menštruáciu- 9 dní trvala. Po zavedení mi síce menštruáci zoslabla, ale zato trvá aj 14 dní. Dr. hovorila že je to ok. Treba len vydržať, ale ja už na to nemám nervy, že bez vložiek ani na krok. O sexe ani nehovorím..., manžel sa pomali rozvádza, že trebalo mi takú hlúposť, načo keď aj tak nič...
A kvasinky sa už objavili..., tak neviem či ju vybrať alebo ešte čakať na zázrak.

lusana
8. aug 2010

@wolf74 ak doktorka hovorí, že je všetko OK ja by som ešte počkala, tiež som po zavedení mireny mala menštruáciu aj 10-12 dní, mám ju zavedenú od 2.3 2010 a teraz posledná bola iba 5 dní špinenie, takže to z mesiaca na mesiac slabne

leiinka
9. aug 2010

@wolf74 Manžel aj Ty podľa mňa chvíľu ešte vydržte 😉 ale ako zlato si to napísala... shak a cez menzes sa nedá? ja by som po takmer 4 mesiacov šla aj na červenú 😀

wolf74
9. aug 2010

Tak čafte. Teraz som došla od dr., že vraj zápal, dala mi antibiotiká a Lutenyl. Pýtala som sa kedy asi prestanem krvácať, keďže ideme na dovolenku tento týždeň, odpoveď bola: Či sa viem modliť. Tak sa cítim na prd. Momentálne. Leiinka: manžel ani ja na červenú nechodíme.🙂

sweetangel20
10. aug 2010

ahojte baby, nechce sa mi to všetko čítať. doteraz som mala danu, doktorka mi ju odporúča vybrať a zmeniť na mirenu. len sa obávam tých vedľajších účinkov 😒 aké s ňou máte skúsenosti? za každú odpoveď vopred ďakujem 🙂

leiinka
11. aug 2010

@sweetangel20 FANTASTICKÉ 🙂

kacenika
11. aug 2010

ahojte kocky, ja som si dala zaviest Mirenu presne 22.6. tohto roku co bolo presne 3 mesiace po porode... Zavadzanie ma absolutne nebolelo, len trochu zastipala dezinfkcia. Trvalo to asi 15 minut a nebolo mi ani zle ani nic.. Ale potom som krvacala (nie spinila) asi mesiac v kuse, potom to preslo do spinenia, dalej 4 dni bez spinenia a zas krvacanie, spinenie a 7 dni bez krvacania a zase spinenie, ktore trve priblizne 5 dni.. Mam pocit ze sa to zmiernuje a skracuje, ale je pravda, ze to dost obtazuje (stale s vlozkou chodit).. Inac bolesti nemam ziadne a ani krce, len proste spinim... Mudr. mi povedala ze u mna to krvacanie preto dlhsie trva, lebo som skoro po porode a este sa zavinuje a zmensuje maternica.. Vlakna si nahmatam tiez lahko a pouzila som aj 2-krat tampon (ked som isla na kupko) a ziadny problem.. takze neviem, snad to bude o.k. Dufam, ze do pol roka sa to upravi.. No a co sa tyka priberania, zatial nic, ale este je asi skoro hodnotit.. Cena:150 eur Mirena a 50 eur zavedenie...
Pekny dnik zelam 😀

petra53
23. aug 2010

Ahojte 🙂 AJ ja mám Mirenu, dala som si ju zaviesť ešte v šestonedelí 😅 Bolo to úplne v pohode, myslím, že sa ničoho netreba obávať. Troška som krvácala, ale iba pár dní, vôbec nie dlho ani veľa. Problém som mala po nejakom mesiaci - špinila som, prípadne krvácala v nepravidelných intervaloch. Niekedy to vyzeralo asi tak, že týždeň krvácania iba po večeroch, potom asi tri dni nič, potom pár dní špinenie a po týždni krvácanie a tak... A bolievalo ma v podbrušku - dosť často. Tak som šla k lekárovi a on mi niečo pichol - vraj niekedy treba. Potom sa to upravilo... 🙂
Dnes ju chcem vybrať 😀 lebo sme sa rozhodli, že by si Peťko zaslúžil súrodenca 😀 😀 😀 Zajtra mám volať o voľný termín. Neviete, či sa mám brať vyberania? 😒 Som taký sralo... 🤐 😀 A ešte by ma zaujímalo - neviete koľko trvá návrat cyklu a potenciálna možnosť otehotnieť? ĎAKUJEEEEM 🙂

najjanka
23. aug 2010

@petra53 Ahoj, ja som si ju dala vybrat minuly tyzden. Absolutne to neboli. Spojila som to s preventivkou. Brali my aj cyto, to mi je vzdy neprijemne a vytiahnutie bolo 1 sekunda a uplne bezbolestne.

Pytala som sa na menzes, vraj do dvoch mesiacov najneskor. Ja od vybratia jemnucko krvacam, dnes sa k tomu rano pridali take krce ako pri MS, takze neviem, ci som ju dostala alebo nie. Vyberali mi ju vo stvrtok.

Mne sposobovala problemy - za tych 20 mesiacov, co som ju mala, som pribrala 10 kg napriek snahe schudnut. A absolutne nulova chut na sex, plus psychicke problemy.
Ale ziadne bolesti v bruchu som nemala, ani som nekrvacala, ani nespinila.
Uz ju viac nechcem.

leiinka
23. aug 2010

@petra53 Ak sa dobre pamätám, možnosť otehotnenia by sa mala obnoviť takmer okamžite... a sraľo nie si, keď sa púšťaš do druhého pôrodu 😉 vyberanie Mireny je proti tomu určite prechádzka ružovou záhradkou 😉

miranda21
24. aug 2010

@petra53 ahoj aj mne vyberali v júli a vobec to nie cítiť a fakt to trvá sekundu. aj ja som sa strašne bála 😅 a tiež sa teraz pokúšame o bábo.
@najjanka chuť na sex tak tá chýbala aj mne 😒

petra53
24. aug 2010

Najjanka - ja by som si ju už tiež nedala. Nebola som s ňou spokojná. Inak - tiež som napriek snahe schudnúť priberala, ale ma nenapadlo pripisovať to Mirene, ale asi to ta bude... 🙄 My asi patríme k tomu málu nespokojných 😀
Leiinka - ďakujem 🙂 veľmi milé povzbudenie, dúfam že to pôjde rýchlo 😀
Miranda21 - tak držím palčeky aby sa to podarilo čím skôr 😵 Ak sa môžem opýtať - mrcha už prišla? Ale skúšate iba tak? 😀 No tak uvidíme... Idem sa objednať... 🙂

petra53
24. aug 2010

Babulky, takze je to tu... pozajtra - štvrtok o 9:30h 😀 😀 😀

bodka13
24. aug 2010

ahojte 🙂
...čítam,že Mireny idú von a budú bábätká 😵 😵 😵...prajem vám babulky nech sa vám rýchlo podarí byť tehulkami 😵

k tomu priberaniu=nechudnutiu a nechuť k sexu.....nechcem obhajovať Mirenu,ale nemôže to byť spôsobené aj tým,že ste si ju dali zaviesť veľmi skoro po pôrode...telo je ešte pobláznené tehu hormónmi a už si musí zvykať na iné,aj bez antikoncepcie by malo čo robiť aby sa dostalo do normálu 😉 ...ja osobne som po prvom pôrode dosť dlho zhadzovala kilá,a chuť na sex 😕 no skoro žiadna=cítila som sa nekonečne unavená a bola som rada,že spím,aj keď viem že manžel po ňom túžil...a to bolo po oboch pôrodoch ☹

miranda21
24. aug 2010

@petra53 mrcha už prišla na 28 den čiže presne 😉 ale už je tu aj druhá mrchana 😒 snažíme stale ,chvílu som merala teplotu ale už som toho nechala 😉 tak dúfam že sa skoro zadarí 😉

petra53
24. aug 2010

@bodka13 No ťažko povedať, mne ju lekár doporučil hneď, vraj by s tým nemal byť problém, tak neviem 😒 Ja som tehotná pribrala 32kg 😖 potom som všetko zhodila a začala naberať 😠 a napriek cvičeniu a diétam nie a nie dolu ☹ no tak som zvedavá čo bude pri druhom tehu 😉 Snáď sa ho čoskoro dočkám 😵 😵 😵

petra53
24. aug 2010

@miranda21
Tak to vám teda držím palce 😉 Sama som zvedavá ako to pôjde 😀 Hotová misia... Čo vám poviem 😀 😀 😀 Inak - skús pozrieť tento link:
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...
Je to Jonášova metóda ale grátis, možno Vám pomôže aspoň deň - mne sa tak pri Peťkovi zadarilo - skúsili sme to iba raz v tom mesiaci a aha ho fešáka 😀 bolo mi jedno čo bude, ale predpovedal mi chlapca, takže aj to sa trafili 😵 😵 😵 Inak mne tam teraz vychádza v SEPT aj v OKT dievčatko a potom do konca roka na striedačku, tak som zvedavá 😅 😅 😅

miranda21
24. aug 2010

@petra53 dakujem aj za link možno to aj ja vyskúšam 😉 a aj ja tebe prajem nech sa zadarí čo najkor po vybratí 🙂

wolf74
25. aug 2010

Ahojte, tak včera moja Mirena išla von. Počas celej dovolenky som krvácala 😢 , a to som sa tešila pri zavádzaní, že budem bez, no čo už... Teraz musím počkať na menzes a pred ďalším zájsť na 3D USG, aby mi pozreli či nenarástol dáky polip, lebo to mi môže spôsobovať tieto problémi. A s priberaním je to tak, že za tie 4 mesiace aj na mňa sa nalepili tie kilká 😖 ...

leiinka
25. aug 2010

na mňa sa žiadne kilká nenalepili a Mirenu mám viac ako rok...

petra53
26. aug 2010

No, takže ju mám slávnostne vonku 😀 Bolo to v pohode, zbytočný strach 🙂 Len sa mi už druhýkrát vrátilo mliečko, takže sa ho potrebujem najprv zbaviť, lebo by mi to mohlo spôsobovať nejaké problémy. Takže mám nejaké lieky - ale v lekárni ich nemali, idem si po ne zajtra. Takže to snažilkovanie budeme musieť ešte o nejaký ten mesiac odložiť... 😒 Dúfam, že nie aj o viac... 😒 😒 😒 Ale snáď sa mi to rýchlo upraví... Treba myslieť pozotíve 😉 😀

puketa
5. sep 2010

Ja mam mirenu a nie som spokojna mam ju 3mesiace a stale krvacam, som z toho už velmi podraždena.Ak sa to do 5mesiacov neupravi ide von.

chika
17. sep 2010

Ahojte, mám mirenu už päť rokov, mám strach ju ísť vybrať!!! Dôvod? Neviem päť rokov čo je to MS. Je to najlepší druh antikoncepcie čo som si mohla vybrať. Fakt odporúčam, ten začiatok je dosť krutý, no len mesiac či dva treba vydržať a potom super. Dúfam, že mi jednú vyberú a druhú zavedú. Aspoň po konzultácií s mojím MuDr. to mám tak prisľúbené. Trochu sa obávam bolesti a hlavne toho, že čo ak príde MS????