Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

maajka83
29. nov 2010

ahojte, je mam Mirenu od aprila 2010, casom som si vsimla ze mam plnsie prsia a bolestive ako keby som bola tehu, brucho mam stale nadute, stale ma pobolieva. Dr, mi bral aj vyter ci nemam zapal, ale nic. Castejsie ma boli hlava, som viac podrazdena. Napadlo ma ze ci to nemoze byt sposobene Mirenou. 😒

pistok
3. dec 2010

ahojky. chcem sa spýtat, tie drotiky, čo trčia, nemože sa to pri sex. hrátkách nejak uvolnit? sa bojím, že by to mohlo nejak vypadnút. a necítite to pri sexe, že vás napr. niečo tlačí? ja mám trošku spadnutú maternicu, ale gynekologička mi to odporučila.

pistok
5. dec 2010

nebojíte sa uvolnenia?

marina111
6. dec 2010

ahojte, mozete mi niekto povedat, či bolí vyberanie MIRENY TELIESKA? 😠

andrea12737
6. dec 2010

@marina111 ahoj, nie je sa coho obavat, neboli to 😉

marina111
6. dec 2010

zavádzanie bolelo HROZNE 😒 (mam za sebov dva porody), ale to čo som si tam prezila MA ZASKOCILO ☹ ....PRETO SA TAK BOJIM VYBERANIA...

bodka13
6. dec 2010

@marina111 to hádam nemyslíš vážne 😕 že bolelo HROZNE 😕
tiež mám za sebou 2 pôrody ale to tu asi väčšina kočiek... povedala by som,že to bolo trošku nepríjemné ale určite nie hrozné 😉 ...vyžiadaj si injekciu na znecitlivenie a bude to v pohode 🙂

bodka13
6. dec 2010

@pistok pokiaľ je Mirena správne zavedená,čo dr. kontroluje na sone nemáš sa čoho obávať 😉

pistok
6. dec 2010

@bodka13 ale ako to tu čítam, tak by som uvolnenie určite cítila, asi by to zabolelo

pistok
6. dec 2010

neviem sa rozhodnút akú antikoncepciu si dat, tabletky sa mi nechce každý den, že či som nejakú nezabudla. ked tu čítam tie rozporuplné názory, tak som riadne na vážkach.

bodka13
6. dec 2010

@pistok treba sa poradiť s lekárom a aj zvážiť,že kedy by ste chceli (teda ak ešte plánujete) druhé dieťatko,lebo Mirena sa dáva na 5 rokov,tak aby si do nej neinvestovala a po roku si ju dáš vybrať 😉 aj keď dieťatko určite za to stojí 😵

pistok
6. dec 2010

@bodka13 druhé neplánujeme vobec, asi nám bude jedno stačit. moja doktorka mi to doporučila, len mám obavu ako niektoré tu píšu, že stále krvácali/špinili, nejaké bolesti a tak. doktorka mi hned povedala, že niektoré nekrvácajú vobec aj 5rokov a iné hej, je to rozne. ale nemyslela som že to može byt až tak, ako som sa tu dočítala niektoré nespokojné, čo sem písali.

marina111
6. dec 2010

myslím to UPLNE VAZNE, ze to bol jeden z najhorsích zazitkov čo som mala a UZ NIKDY VIAC !!! ANI TO OSOBNE NIKOMU NEODPORUCAM, DAVAM SI JU VYBERAT po necelom ROKU, co som dufala, ze nestanu zlepsenia = uplne strasne som vyhádzaná a aj iné problemy s tým mam.....ale tak BERIEM, ZE KADEJ VYHOVUJE NIECO INE...ALE osobne, MIRENA TELIESKO je to NAJHORSIE CO SOM DOTERAZ SKUSILA........(z hladiska zavádzania, aj vedlajsích ucinkov antikoncepcie).....pred tým som mala tabletky asi 10 rokov som brala a náplaste EVRA, vrátim sa k tým náplastiam....A NA TOTO MA NAHOVORIL LEKAR, kedze uz dalsie babo nechcem..ALE LUTUJEM TO ROZHODNUTIE...a dufam, ze to vo štvrtok prezijem v zdraví...

pistok
6. dec 2010

kým som nenašla túto diskusiu, tak čo som vedela od doktorky, tak sa mi to velmi páčilo, no teraz.....
evru som mala aj ja, ale som strašne pribrala a bolievala ma hlava. pred evrou tabletky boli celkom ok, len som robila rozne na zmeny a iné povinnosti, tak sa mi zdali náplaste lepšie. tie som mala asi pol roka a sa mi nepáčili. ale už bolo bábo na pláne, tak som zostala bez antikoncepcie a teraz by som chcela zas, ale babo rad, ktorá bude pre mna dobrá.

bodka13
6. dec 2010

@pistok už som to tu písala viackrát....najťažšie boli tie prvé tri mesiace,ale tak je to aj keď začneš brať HAK tabl. -tiež si organizmus musí zvyknúť....a menzes mávam raz za tri mesiace asi 3dňový a stačí mi slipka 😉 ... takže ja som maximálne spokojná 🙂
...všetko sú to osobné pocity,každá je inak citlivá...takže pokiaľ nevyskúšaš,nevieš 😉

@marina111 neboj sa prežiješ to 😉 🙂 🙂 budem na teba myslieť...potom nám napíš svoje pocity 😉

pistok
6. dec 2010

toto by asi vedela mi povedat doktorka, ale neviete niektorá, či by nebolo lepšie začat brat tabletky, aby nemalo telo taký velký šok, že aj teliesko aj hormony a až po 2-3mes. tabletiek si dat zaviest mirenu?

bodka13
6. dec 2010

@pistok vieš ja som tiež čítala pred zavedením túto diskusiu a tejto podobné,a s týmito informáciami som nabehla k doktorovi ☹ ...tak mi poradil,aby som prestala čítať "kraviny" lebo že 100ľudí=100chutí,až keď to vyskúšam môžem povedať svoj názor...pred tehotenstvom som brala dlhé roky cilest a po tehu mi narobil tolko zla,že až....ale mám kamarátky ktoré sú uplne v pohode 😉

pistok
6. dec 2010

@marina111 mala si pred telieskom hormonálnu antikoncepciu (evru) a hned na to si si dala mirenu, alebo si mala medzi tým pauzu?

bodka13
6. dec 2010

@pistok myslím,že to nie je potrebné,lebo mirena vylučuje hormon okamžite a lokálne,si chránená hneď od zavedenia ...takže sa vôbec nemusíš nastavovať tabletkami....môj názor 😉

pistok
6. dec 2010

@bodka13 ja som po tehu nič nebrala, ale už je najvyšší čas to riešit

bodka13
6. dec 2010

@pistok druhý pôrod som mala vo febr.2003 a Mirenu mám od okt.2008 tiež som nič nebrala 😉

pistok
6. dec 2010

@bodka13 chránená ano, ale že či by neboli menšie "problémy" - ako tie prvé mesiace od mireny, čo si písala, že kým si telo zvykne. tak mu nejak ešte pred zavedením "pomoct". no nech sú nežiaduce účinky-krvácanie a tak čo najmenšie. neviem ako zrozumitelnejšie to napísat.

marina111
6. dec 2010

@pistok

DOBRA SOM EVRU A PO NEJ HNED MIRENU...prestávku som si nedala, aby som náhodou neostala tehu...tú evru si lepís náplast na chrbátk kazdý týzden..ja chodím casto plávat, takze to je nevýhoda, ze ked sa casto "mocís" vo vode, tak si musís tu naplast vymenit a idem to DO PENAZI.........ale inak MI TO VYHOVOVALO...MIRENA TELIESKO BOLA VOLBA na základe ODPORUCANIA LEKARA, ze to bude lacnejsie, kedze je to investícia na 5 rokov a BEZSTAROSTNEJSIE, ze nezabudnes si vymenit náplast atd. ALE PRAVEZE DOVTEDY SOM NEMALA ZIADNE PROBLEMY....problemy mam teraz s tým...

bodka13
6. dec 2010

@pistok no tak to neviem,ale dr by ti určite poradil 😉

pistok
6. dec 2010

@marina111 ja som mala evru pred tehu a ja som zas nebola spokojná s nou
tak možno sme "opačné" , že ked mne nevyhovovala evra, tak mirena mi bude, lebo ty mirenu nie a evru ano 😀
toto sa neuraz prosím, to len tak som napísal trošinku s nadsázkou a budem držat palce vo štvrtok
inak vraj je aj sprej na znecitlivenie, no neviem spýtaj sa doktorky

pistok
6. dec 2010

a ako sa chodí na kontroli pri mirene. ked zavedú a potom zas kedy?

bodka13
6. dec 2010

@pistok ja som išla po 2tt na kontrolu či je na svojom mieste a potom normálne na preventívky lebo podľa potreby keď mám problémy

lenuus
6. dec 2010

moja maminka si dala mirenu po druhom porode a uz nepotrebuje ochranu a menstruaciu nemava tak casto ako ja !! a vobec ju to nebolelo!!!

pistok
6. dec 2010

@bodka13 lebo budem striedavo v meste, kde mám doktorku a potom zas niekolko stoviek km od nej, tak si to potrebujem naplánovat aj podla toho. ešte som sa nerozhodla na 100% či to chcem, ale asi by bolo dobré zostat pri doktorke aj dlhšie ako tie 2týždne po zavedení. ked aj ty si písala, že najhoršie sú prvé tri mes.

bodka13
6. dec 2010

@pistok oni sú také privykacie 😀 ale počas nich som nebola ani raz u gynekológa...jednoducho som to brala tak,že si musíme na seba zvyknúť 😉bbolo to skôr o častejšom "špinení" a narábaní so slipkami ale potom sa to pekne upravilo,bolesti som nemala žiadne ...a čo som písala vyššie v príspevku nemalo byť "lebo podľa potreby..." ale "alebo podľa potreby..." 😉