Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

pistok
6. dec 2010

@bodka13 o.k. ešte to zvážim, dík za info

jankabambulka
7. dec 2010

@marina111 a @pistok je tu možnosť ešte nuvaring-u- je skvelý ,nebyť toho , že som prekonala cievnu pr. tak by som to mala aj naďalej. je to krúžok, ktorý sa vkladá každý mesiac na 3tt a potom 1tt je vonku.... je to bezbolestné, netreba mať na myslí presne o nejakej hodine dávať tabletky,... nebyť tej príhody tak ju naozaj beriem aj naďalej ale nakoľko ma čaká ešte zopár vyšetrení musím čakať na antikon. pretože môžem len danu, mirenu ale ster. ale s tým ja nesúhlasím-hoc mám 3deti ale rokov málo 😀 relatívne 😀

pistok
7. dec 2010

@jankabambulka no viem, že niečo také je, ale ako sa to zavádza? ide to lahko? obsahuje to hormony? a je to spolahlivé, alebo si to kombinovala ešte s niečím? mnoho otázok, ale budem vdačná za odpoved. a bolo to ok hned od prvého zobratia, či tiež chvílu trvá, kým si telo na to zvykne? a krvácanie iba v tom týždni, ked je to vybraté, či špiníš i ked to máš? dík a cítiš to, že to tam je bežne alebo pri sexe?

mary
7. dec 2010

@fanka33 Ahoj, tak ako si zatial spokojna s Mirenou?...ja mam zatial zmiesane pocity...hlavne kvoli spineniu, ale to je asi normalka. dufam, ze sa to upravi..inak si neviem predstavit takto dlhodobo existovat 😒 .
No a mam Matuska...bude mat buduci tyzden 6 mesiacov.

fanka33
7. dec 2010

@mary Ahoj ja zatial stale krvacam, kazdy den cakam ze to uz prestane ale da sa to vydrzat. Este pred vianocami mam kontrolu tak dufam ze sa to coskoro ustali.
Matusko ma zajtra 5 mesiacov.

jankabambulka
7. dec 2010

@pistok zavádzanie je presne ako tampón, je to krúžok ktorý sa ľahunko vkladá, je to bežne ako keď berieš tabletky -čiže máš menzes len keď treba a potom nič. skrátka vložiš si napr. 1.1. krúžok po 3tt vyberieš do 2dní dostaneš menzes-ten trvá cca 3-5dni (aiko ktorá ja som však 3dni), a po 7dňoch čo ho máš vyložený zavedieš druhý , nový krúžok opäť na 3tt a takto sa to opakuje. nie je väbec špinenie, vyrážky, priberanie- jediné čo je nevýhoda tak to je cena -ke%d si kúpiš celé balenie 3ks tak to výjde najlacnejšie okolo 42€ teda u nás v bystrici.čo sa týka sexu- tak je to v pohode. akurát sa môže stať ,že pri extra bujarom môže vypadnúť , no mne sa to ešte nestalo. teda bajarý aj bol ale nevypadlo 😀 😀 😀 . opláchneš ho a zasuneiš späť. kuknem ti link na to http://www.zzz.sk/?clanok=251
dúfam, že som to ako tak vysvetlila . keby niečo kľudne napíš 😉 a ešte sa pýtaš či to cítiť - tak absolutne nie !!!

pistok
7. dec 2010

@jankabambulka dík, článok som pečítala a fakt je to dost prachov. skúsim jedno balenie a uvidím, je to rozhodne jednoduchšie otestovat, či je to ok, ako si dat mirenu na skúšku. a prosím kedy sa to prvý raz zavádza? prvý den menštruácie? lebo už by som mala čoskoro dostat, tak či hned skusim, alebo počkam mesiac? ešte nie som na 100% rozhodnutá, ale dávam tomu 97%, že to aspon vyskúšam.

pistok
7. dec 2010

@jankabambulka inak ja nie som zvyknutá na tampony vobec, tak prosím budú mi vadit dlhé nehty, lebo ja mám dlhé. a nemožem nejak poškodit ten krúžok pri manipulácii, keby som to napr. chcela pred sexom vybrat a zas vložit? treba to skladovat v chladničke? som to niekde čítala, že ano. dík a ešte ma napadlo, keby som nechcela menzes v určitý termín, že niečo mám(dovolenku), tak sa to dá upravit ako u tabletiek, že bez prestávky dám hned po 3týždnoch nový krúžok? skúšala si?

bodka13
7. dec 2010

@pistok no myslím,že keď si to chceš pred sexom vybrať,tak to nemusíš ani mať ten krúžok ostatné dni-čo ťa potom bude chrániť pred otehotnením?....či sa mýlim@jankabambulka 😕

jankabambulka
7. dec 2010

@pistok - choď k mudr. -pretože ak to budeš kupovať bez receptu tak ťa to výjde podstatne drahšie to je prvá vec, 2. dlhé nechty nevadia - ja mám tiež- držíš krúžok pri zavádzaní bruškami prstov a nie nechtami , 3. v chladničke je potrebné mať tie zvyšné - ktoré nemáš momentálne vložené (t.j. v prípade , že si kúpiš celé balenie) 4. to s tým tampónom som myslela, že sa to vkladá zo spodu a nepapá 5. dá sa oddialiť aj krúžkom menzes tým, že si nasadíš hneď druhý a pôjdeš bez prestavky t.j. nevykladáš ho von. 6. nechápem prečo by si mala ho pri sexe vyložiť?? cítiť ho nebudeš a ani tvoj partner ak aj, myslím, že bude mať mysleľ partner inde a nebeude rozmýšľať či ho tam trafí a či nie 😀 😉 7. ak by sa však stalo, že vypadne - tak ho po akte vložíš (hádam sa nebudete rušiť 😀 😉 ) -nakoľko ak ho nemáš dlhšie ako hodinu von - nič sa nedeje!
ale naozaj viac info nájdeš aj na nete, plus cd majú mudr. má ho každý a môže ti hodať -tak ako mne
a hlavne, nekupuj si hoc akú antikoncepciu bez vedomia lekára-teda si myslím .

pistok
8. dec 2010

@jankabambulka dík za vyčerpávajúce info. určite ak budem chciet tak len cez doktorku. no teraz mám hlavu inde - zajtra zubár a ja sa strašne bojím, lebo mi jeden zub lieči už skoro rok a som už myslela, že bude ok a sa mi z neho kúsok odlúpilo, tak neviem. ale to uvidím zajtra, možno pojde vytrhnut, alebo sa dohodneme na korunke. ja celkove k zubarovi asi najneradšej zo všetkého.

kacab
8. dec 2010

Taky se přidávám k těm co mají Mirenu... Mám jí už rok, zavedenou 2 měs po porodu, trochu to bylo nepříjemné - bylo to mimo cyklus, ale nic strašného... špinila jsem 4 měsíce a v tý době mě hodně bolela hlava - až tepavě a hlavně po sexu (když vzrostl tep....), teď už je to pohodě... Váha mi vzrostla, ale nemyslím díky ní, spíš jsem moc jedla, teď co nekojím držím dietu a krásně to jde dolů... V podtatě jsem spokojená, jen mě o dost klesla chuť na sex.... Z toho důvodu asi začnemě s manželem řešit, že by si do budoucna nechal odělat zákrok on a já byla bez antikoncepce.... ale to třeba až za 5-10 let, až si budeme jistí, že už žádné další dítko nechceme....

marina111
9. dec 2010

kiez by som mohla NAPISAT, ze dneska mi VYBRALI MIRENU A BOLO TO UPLNE V POHODE.

N E M O Z E M!

Nešlo to, skusali to lekári dvaja vselijakými nástrojmi, bohuzial sa mi to nejak moc zasunulo a musia ma uspat - celková narkoza a vybrat mi to operacne 😒 😒 😒

co sa týka MNA OSOBNE = to bolo najhorsie rozhodnutie aké som spravila...nejdem popisovat skušanie vytahovania, ze to bolo ZLE je jasné... a to čo ma čaká o cca 3 týzdne radsej na to nemyslím.......A DUFAM, ZE TO DOBRE DOPADNE.

womenne
9. dec 2010

@marina111 a kolko si ju mala,a ako si ju znášala?

marina111
9. dec 2010

necelý rok a mne nevyhovovala (uz tu boli spomenuté tie problemy) = ja mam asi nejaku smolu, lebo i zavádzanie bolelo ako slak 😖 a toto vyberanie...neviem čo som komu urobila...malo to byt bezbolestne a bezproblemove....... 😢

denduska
9. dec 2010

ahojte tak pridam i ja svoju skusenost - mam ju polrok a uz som pevne rozhodnuta ze ide von... okrem toho ze sa spravam uz ako psychopat, vrieskam a placem pre nic za nic, ja co som bola stale az prilis pokojna...od zavedenia vkuuuuuuuuse spinenie...obcas dva tri dni nic.....a zas.....no ale nic ma nebolelo tak som dufala ze to prestane...ale poslednych par dni je to uz krv... tak neviem, objednana som az na koniec januara...dnes som tu skusala nahmatat a nevedela som to najst...a nasla som tie vlakienka niekde na strane a zdalo sa mi ze mimo krcku 😲 (predtym boli pekne v strede vzdy)....tak som vystresovana kde to vlastne mam...tak stale vaham ci neist skor niekam na pohotovost alebo kde, ale nemam kde dat deturence....a teraz ked citam toto co pise @marina111 no zbohom, dufam sa aj mne tam niekde nezapichla potvora... 😲

je mi to trapne tu vypisovat...ale fakt si to treba poriadne zvazit...ja uz som si ista ze ziadne hormony nebudu asi velmi vhodne pre mna... 😒 Inak ja som predtym precitala toto forum a som si povedala ze to nie je reprezentativna vzorka 😀 ...bola som presvedcena ze to u mna bude v pohode..do prcic.

ale aby som nepisala len negativa - nemala som vyrazky, ani som nepribrala, skor schudla a zavedenie bolo uplne bez problemov ( a to som dost citlivka) 🙂

marina111
9. dec 2010

NEBOJ..mozno len ja mam TAKU SMOLU..SU TU PISANE VIAC MENEJ POZITIVA 😎 ale nedalo mi napísat, ze po vianociach musím ist kvoli tomu sa dat uspat, lebo jednoducho normálne za pomocou dostupných "hakov a nastrojov" u lekára to NESLO a to boli na mna dvaja..zavolal si aj kolegu pomoct...ale nic...

womenne
9. dec 2010

@marina111 prosím ta dali ti aspon od bolesti niečo?

marina111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pistok
10. dec 2010

@denduska tak ja si to nedám ani náhodou a chcela som, už som sa dohodla s doktorkou, že v januári sa zastavím.
ak nemáš kam dat deti, tak neviem ako máš príbuzných, ale ak nemožu z práce, tak daj normálne potvrdenie, že boli u doktorky u tvojej, ak to bude žena, alebo ak manžel, tak nechaj potvrdit, že bol u detskej doktorky. to je v práci asi aj zaplatené.

denduska
10. dec 2010

@pistok no ja som teraz u nasich a tu mam gynekologa (inac byvam 300 km daleko 😝 ) a vcera prisla moja mama s tym ze ma dovolenku! takze to beriem ako znamenie a dnes na obed tam letim, ozvem sa ako som dopadla. Ja mam taky pocit ze sa mi zosunula dole, to sa vraj stava ked zena schudne, co som aj schudla asi 3 kg za posledny mesiac, niezeby som chcela.
Ale aj ja osobne poznam kocky co s tym nemali ziadne problemy, ach uprimne zavidim.

marina111
10. dec 2010

@denduska

aj ja som dost chudá.......schudla som v poslednom období tiez, ale, ze by to suviselo s tým sa mi nezdá...NEVIEM...daj potom vediet ako si dopadla....

zabka_l.
10. dec 2010

Ahoj, tak já rozšířím řady těch, které jsou s Mirenou spokojené. Ihned po šestinedělí jsem si ji nechala zavést, bolest se dá v pohodě vydržet. Od té doby jsem ani nešpinila, ani nemenstruuji. Žádné problémy nemám, nepřibírám, hlava nebolí, apod. Takže spokojenost 🙂

pistok
10. dec 2010

@denduska jsem zvědavá jak dopadneš, držím palečky 😉

denduska
10. dec 2010

@marina111 @pistok no tak uz som doma este stale s Mirenou. Dr.to pozrel zdola aj sonom, mirena je tam kde ma byt. Odfotil si tie sono obrazky, ze to treba mat nafotene, lebo keby vypadla, tak ze vyrobca vrati peniaze....ktovie ci aj vtedy ked sa neda vybrat 😕
vravel ze to spinenie moze byt aj do 10 mesiacov ale to je skor vynimka a to ze teraz krvacam je preto, lebo mi nabehol moj normalny cyklus....je presne taka ista doba ako po prvom porode, takze asi je to pravda.
dalej vravel ze uplne najcastejsie neziaduce ucinky co on zaznamenal su bolesti hlavy. Vravela som mu ze som psychicky out, na co povedal ze to sa stava ak s tym zena nie je psychicky stotoznena...ze to vedome ci podvedome vnima ako nieco cudzie s tym ze "chod prec"...a to som asi ja 😒

No ale ze mam byt kludna, nezdrhla nikam, nenaliehal na mna ze sa mam rozhodnut hned co s nou, my v pondelok odchadzame domov, takze cez vikend mu mam brnknut ak sa rozhodnem predsa ju dat prec..on byva hned vedla ambulancie, takze nie je problem... no a teraz babo rad co s tym...

pistok
10. dec 2010

@denduska ja neporadím, ale aspon, že je na mieste, tak sa ti asi trochu ulavilo 😉

marina111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pistok
10. dec 2010

@marina111 chápem tvoje obavy, aj ja by som mala, ale fakt treba mysliet pozitívne a "nemalovat čerta na stenu"

denduska
10. dec 2010

no ja stale neviem....ja mam s tym hlavne vnutorny problem...kedze to neblokuje ovulaciu (co teda ziadna gestagenova hak) tak v podstate k oplodneniu moze dojst len vajicko sa nema kde zahniezdit kedze hlavny efekt je znizovanie hrubky sliznice...neviem preco som sa nad tym skor nezamyslala preco ma to az teraz napadlo asi sa vo mne nieco pohlo ked mi nabehol cyklus..doteraz som na to ani nepomyslela... my si teraz urcite nemozeme dovolit dalsie babo (a kedze kojim mozem len gestageny)... ale zas ani tento fakt nejako neviem prehltnut 😔 no neviem uvidim, ja som dost nerozhodny clovek v takychto veciach..neviem... a po prvom porode som mala hroznu menstruaciu...bola som zrela na transfuziu...jaj ja nevieeeeem... najlepsie je ze mm mi k tomu nic nepovie 😠

@marina111 neboj sa vyberu to, ty budes sladko spinkat 🙂 ...podla mna bude stacit trochu "roztiahnut" krcok a ona vypadne von, ved to je malinke, pravdepodobne sa nejak vytocila bokom a sa zasekla. budem drzat palce!

denduska
10. dec 2010

jej no prave som sa docitala ze niektore gestageny blokuju ovulaciu tak mozem este rozmyslat predsa o nejakych tbl...otazkou je ci ma uplne psychicky neodrovnaju 😅