Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

nelika666
3. júl 2011

@kika050 mala som mirenu 3 roky, menzes ziaden, vyberanie nebolelo, ani som to necitila 😉

mirka099
4. júl 2011

Ahojte, chcem si dat zaviest Mirenu, cakam len na prvý menzes po porode.
Moj doktor ma vsak od toho odhovara ako ok cert od svetenej vody 😢 vraj ak nemam nejake strasne silne menst.krvacanie, kt. si vyzaduje castu kyretaz nemam si dovod davat taketo teliesko. Obhajujle len tu svoju DANU, kt. ja nerchcem...

A neviete mi poradit, do coho musim spadat aby mi to preplatila poistovna?

Dakujem

denduska
4. júl 2011

@mirka099 ahooj 😉 myslim ze to uz poistovna vobec nepreplaca 😒 ale inac ja mam s mirenou dost zlu skusenost, no mnohym babam zas vyhovuje..jedina cesta ako to zistit je si ju dat, len tie prachy 🙄 🙄

mirka099
4. júl 2011

@denduska moja ahoj, ach ano, citala som si tvoju skosenost, no veru, ziadna slava 😒
ved tie prachy...nemam chut ich velmi vyhodit do luftu.... ale zas ak mi bude vyhovovat, tak je to na nezaplatenie 😕 no kto to vie?
dendi, ja som sa spytovala v poistovni zienky pri okienku, ona tvrdila ze mi to preplatia ak sa lekar vyjadri ze je to pre moj zdravotny stav potrebne... ja mam za sebou dve sekcie, cize ked mi chceli preplatiti sterilizaciu, mohli by mi aj toto nie?

bodka13
4. júl 2011

@mirka099 ono je ťažko radiť...nevyskúšaš nevieš 😒 každému vyhovuje niečo iné,však ani tabletky nám nesedia rovnako 😉 ...ja ju mám a som spokojná,poznám osobne ďalšie dve kočky a tiež sú spokojné 🙂
...a myslím že na to musí byť diagnóza : menorágia =nadmerné menštruačné krvácanie...aspoň tak to bolo,ale to by ti mal vysvetliť tvoj gynekológ...nechápem ,prečo ti to odôvodňuje kyretážou však Mirena je antikoncepcia pôsobiaca priamo v maternici(uvoľňuje sa hormón) a nezaťažuješ celý organizmus 😉

pancake
4. júl 2011

baby prosim vas na kolko rokov je mirena??? 5alebo 7??

bodka13
4. júl 2011

@pancake na 5 😉

pancake
4. júl 2011

@bodka13 vdaka.tak som to počula, ale teraz mi niekto povedal ze az na 7, tak som sa chcela uistit. 😉

fodorka
8. júl 2011

ja som si bola dat vcera mirenu a vobec to nebolelo estre kojim tak ani menstruaciu som nedostala akurat vcer apotom som trosku krvacala inak zatial pohoda....tak dufam ze sa na tom nic nezmeni a bude to fajn lebo ja som volakedy mavala strasne silny menzes aj 8dni a z toho 5dni silny... 😖 ale inak bola draha ako svina kamoska vravela ze minuly rok za nu dala 158 a ja som dala az 183 😠 boze ale tak na tabletkach by som dala ovela viac...

sonagold
15. júl 2011

Ahojte 🙂
Ja mam Mirenu uz 5 rokov, a buduci tyzden ju idem vymenit za novu. Nastastie asi patrim do skupiny zien, ktore nemali ziadne problemy. O priberani na vahe radsej pomlcim, ja som skor schudla, menzes pravidelny, teda, spinenie, trva kratko, bez bolesti...ja mozem len vrelo odporucat. Co sa tyka ceny, prvy stvrtrok ju preplacala poistovna, teraz to tak nie je. Ale urcite to stoji za to 🙂
Tak vela stastia 🙂

iwusska
16. júl 2011

@mirka099 Mirka ja by so si teda danu uz nikdy nedala 😝 mala som pri nej hrozne silne krvacanie / dovtedy som mala uplne normalnu mezes / tak som ju po troch rokoch vymenila za mirenu, na ktoru nedam dopustit 😵 neda sa s danou porovnat
@bodka13 bodecka to si o mne hovorila? 😀

inuska29
20. júl 2011

ahojte.Je tu niekto,kto by ju poprípade predal?...MIRENU
zabalenú v pôvodnom obale....mám jednu na stole,no skončila jej expirácia...Možno by predaj aj niekomu "bodol"

ala76
8. aug 2011

ahojte vo spolok.som na materskej a mam zavedenu mirenu.podla mna je to urcite lepsie ako jest tabletky a sledovat datum.pri zavedeni som mala bolesti asi tak 2dni aj male krvacanie.menzes nepravidelny a slabe krvacanie skor len spinenie.Mam ju uz 2 roky a na male obcasne bolesti v podbrusku(bolesti ako pri menzese)som spokojna.ale bohuzial ju nevyuzijem celych 5r.kedze sme sa rozhodli pre druhe babo.ale aj sa mi to oplatilo aj na 2roky.a urcitesi ju dam aj po druhom porode.len dufam ze nasa uzasna vlada nezmeni stanovisko co sa tyka porodneho ,kym porodim.ja som platila 125eur+zavedenie 25eur.

martinkatinka
21. aug 2011

Ahojte... mám mirenu zavedenú dva mesiace a problémy s menštruáciou... mala by slabnúť a strácať sa,ale ja ju mám v intervaloch tak 2 týždne... proste týždeň menzes a týždeň špinenie... doktor mi predpísal cyklo3 fort. Upravil sa vám cyklus po pol roku?? Ja som si ju dala zaviesť, aby som nemala menzes, proste aby som nekrvácala - kvoli endometrióze... a aj na zabránenie tehotenstva, lebo lekár mi to zakázal, mať druhé bábo...
Mali ste niektorá opačné účinky ako sa píše, čiže namiesto stratenia menzes pravidelnejší???

angela200
21. aug 2011

@martinkatinka vydrž, určite to prejde, ja som tiež krvácala aj tak do pol roka, ale potom už nič....... iba namiesto menzesu maličké jednodňové špinenie.....

stanulka75
26. aug 2011

ahojte baby,ta mirena to je ta takzvana po starom dana?to vnutromaternicove teliesko?chcem si to dat ale bojim sa..poradte ake mate skusenosti..boli to?ake su priznaky ja som pocula ze aj cez to sa da otehotniet 😖

damiankad
28. aug 2011

Baby, mám Mirenu zavedenú rok..tarza som prišla na to, že necítim vlákna 😖 Máte niektorá skúsenosrť čo s tým?? Známa ju má tiež a vraví že ona ich už dávno necíti,...ale že to nie je vada...ale som na pochybách...radšej v stredu navštívim dokiho 😒

bodka13
28. aug 2011

@damiankad ja ju ž budem mať pomaly 3 roky a ešte som si nekontrolovala či cítim vlákna,verím doktorovi-ten to vždy mrkne na sone 😉

miruska15
28. aug 2011

@damiankad ja mam tiež mirenu rok a pol a vlakna si citim a dakedy aj moj chlap 😀 .Bola som s tym u Dr. aby mi ich skratil a on mi tam nič nevidel pritom ked som prišla domov schvalne som si to skontrolovala a citila som ich u Dr. som sa citila blbo ešte aj sestričku zavolal nech sa mi tam pozrie a nevideli nič.Super pocit to bol.Bud rada že si ich necitiš to nevadi Dr. si ich pri vyberani Mireny najde neboj.

damiankad
29. aug 2011

@miruska15 ahoj,ale ja ich vôbec necítim, nevytrčajú ani troška.. ☹ 😒 a tak neviem či je to zlé...bojím ☹
Inak je Mirena super...nejak ma nezaťažuje...raz som ich bola skrátiť...a to ich skrátil tak že som ich len ledva ledva nahmatala..sa bojím aby sa to nejak neposunulo 😠

miruska15
29. aug 2011

@damiankad ja si nemyslim že je to problem ale ak sa bojiš tak si to chod skontrolovat.Ja ked mam svoje dni čo by som nemala ale mam tak mi vydu a potom ked skončia tak sa mi schovaju. 🙂 ja si tiež pochvalujem Mirenu akurat ma mrzi že špinim čo mi Dr. povedal že ked si ju dam budem mat pokoj no čo už.

ikka
31. aug 2011

Ahojte, od vcera som aj ja nova nositelka Mireny 😀 zavedenie skoro nebolelo, uplne v pohode sa to dalo prezit...dr. vravela, ze do dvoch hodin asi dostanem bolesti, aj mi predpisala nejake kvapky, ale nic...nic ma neboli 😉 vcera som spinila po vlozeni, ale dnes uz super, cisto...dufam, ze budem spokojna 😉

romanelka2
2. sep 2011

neviete ako to je ja ju mam doporucenu od lekarky v tedy by to mala hradit poistovna? Dakujem 🙂

bodka13
2. sep 2011

@romanelka2 to neviem...najlepšie ti to asi povie tvoja lekárka-musí ti dať diagnózu 😉
našla som tento článok http://najmama.aktuality.sk/clanok/226195/najle... je z januára 2011

marcelilina
9. sep 2011

@alena22 presne tak mne doktorka tiez odporucila mirenu a ked som si preratala kon.a hak tak to vyslo drahsie a ja kondomy nemusim tak aj ja si dam mirenu urcite sice neviem ako zareaguje na moje telo ale uz mame druhe babo mozno tretieo par rockov ale stale tlacit tabletky to tiez nieje ziadna vyhra

kathrin6
12. sep 2011

baby aj mne ju doktor odporucil, len by som sa chcela spyta ci sa po nej nepribera ako po klasickej HAK?

bodka13
12. sep 2011

@kathrin6 to je asi individuálne 😉 ...ja som nepribrala 🙂

lubart7
13. sep 2011

ahojte, ja mam Mirenu 2roky, som max spokojna, po zavedeni som asi 2-3 tyzdne spinila, ale odvtedy neviem, co je menzes, nemam ani len spinenie. Jedine negativum - som pribrala (neviem, ci je to tym, ze nemam menzes), ale kompenzujem to cvicenim, tak je to celkom v pohode. Urcite odporucam🙂)))

romanelka2
15. sep 2011

@lubart7 neboli zavadzanie?

lubart7
15. sep 2011

@romanelka2 no ked mam pravdu povedat, mna to bolelo dost, hlavne potom ma strasne bolelo brucho ale na druhy den uz v pohode, da sa to vydrzat. myslim si ale, ze to stoji zato 🙂