Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

makika213
20. feb 2012

@alka221 Ty si to chceš dať ešte len zaviesť? Tak držím ti ozaj palce, aby ťa to nebolelo a potom aby si nemala žiadne problémy, lebo to neželám nikomu a úprimne závidím ženám, ktorým to sadne, lebo to je potom ozaj komfort. Veď daj vedieť, ak to podstúpiš, že ako.

makika213
20. feb 2012

@denduska Tak ja to asi skúsim bez narkózy, musím nabrať odvahu....minúta sa dá vydržať....aj keď si myslím, že ten môj gyndoš je v tomto taký ľavý....preto to bolo všetko také bolestivé...zavádzal mi ju nekonečne dlho...Ja mám maternicu otočenú dozadu, tak neviem, či aj to nie je "komplikácia"...neviem...Naberiem odvahu a objednám sa a určite dám vedieť, ako mi to dopadlo. Ďakujem za povzbudenie a rady.

alka221
20. feb 2012

@makika213 jasne dam vediet, ako to bolo, sla by som k nemu aj skor, ale manzel robi mimo sr a nemam kde nechat maleho..takze cakam kym pride a idem hned k dr sa popytat a pojdem si jju kupit..ozaj sa bojim ked som si precitala celu diskusiu, a niektore aj pisali ze ich to moc bolelo..ked som rodila tak sa vo mne doktorka sparala a ked som to prezila... 😀 tak toto je nic... 😠 a tiez to chcem pre ten komfort..

makika213
20. feb 2012

@alka221 držím palce...

makika213
20. feb 2012

@alka221 Ja sa zase musím psychicky pripraviť na to vybratie.. 😠 Mám vážny strach...

alka221
20. feb 2012

@makika213 podla mna sa nemusis bat, pozerala som si video ako sa to zavadza, a vyberanie podla mna tri sekundy, 🙂 ja sa zatial pripravujem na zavadzanie velmi dlho som vahala.. ☹ kolko vysla mirena teba?

makika213
20. feb 2012

@alka221 mňa vyšla nejako 140 eur plus zavádzanie...tak nejak, ale koľko presne zavádzanie, to neviem... A teraz koľko stojí? Kde si videla video o zavádzaní? A vyberanie tam nebolo?

makika213
20. feb 2012

@alka221 Zavádzanie trvá dlhšie, ako 3 sekundy....pre mňa to bola večnosť, tak ti ani neviem povedať, ako dlho...ja som bola strašne dlho v ambulancii, lebo som tam totálne skolabovala, sestrička mi nosila vodu a potom som tam ešte ležala dosť dlho. Ale či už to budeš mať lepšie to zavádzanie ako ja, aj tak odporúčajú, aby si tam išla s niekym, nie sama, lebo ti môže po zavedení prísť nevoľno. Predsa len je to zmena, cudzie teleso v organizme. A bolí potom podbruško, ale ja som došla domov, dala som si Ibalgin, zaspala som a keď som sa zobudila, tak už to bolo dobré.

alka221
20. feb 2012

@makika213 no tak to ja po zavedeni nemam sancu si pospat kedze mam maleho 😖 to neprichadza v uvahu, ale aspon tesne po zavedeni pojde somnou teta a odveze ma autom domov...a potom budeme domka 😠 no zavadzanie isto je dlhsie ale na videu to bolo iba normalne ako tampon potiahol a slo to von..skus vygooglit, ja som to tak nasla..

makika213
21. feb 2012

@alka221 včera som googlila celé poobedie, ale nič sa mi nezadarilo to nájsť. Nepamätáš si kde to bolo?
Tak veľa zdaru a už vieš, kedy ideš na to?

alka221
21. feb 2012

@makika213 zda sa mi ze to bolo cez youtube.com, ale presne ako sa to volalo to neviem uz..no na konci mesiaca ma prist muz tak pojdem k dr, a dohodneme sa.. 😎

aurelia17
21. feb 2012

ahojte , ja mám mirenu už po druhý krát a som veľmi spokojná. prvý krát som si ju dala keď som mala 33, a zavedenie som znášala veľmi dobre, prvý deň bolesti v podbrušku , ale ibalgin to istí 🙂 . potom som mala pauzu cca 2 roky a teraz ju mám opäť. neviem , či je to vekom, ale tentoraz som to znášala horšie,trocha väčšie bolesti, no nič, čo by sa nedalo vydržať. akurát som bola autom, a musela som si dať polhodinku kľudu v kaviarni, až potom som sadla za volant, preto odporúčam doprovod a dať si hneď tabletku proti bolesti. ale stojí to za tých 5 rokov pohody.... 😵. držím palce ...

makika213
21. feb 2012

@aurelia17 tak ty si jedna z tých šťastných, ale nie každá žena má pri tom 5 rokov pohody...a to je už potom blbé...

ivy579
22. feb 2012

no ahojte opat. Uz mam Mirenu mesiac a schudla som asi 3kila, (uuzas), prvy tyzden-dva mozno trosku mastnejsia plet ale ustalilo sa ale musim povedat ze stale spinim bez prestania.. Menstruacia je slapsia ale je nekonecna.. a to spinenie je proste na nervy. Ale aj to by sa dalo prezit keby to neovplyvnovalo moje nalady. Ja som dost silny, stabilny typ zeny.. stale pozitivne naladena ale ja sa teraz rozplacem ked pozeram pockaj zajac a vlk zagani na zajacika.. 😠 Uplne som mimo a tazke je mi naladit sa pozitivne.. Fyzicke vycerpanie alebo unavu nepocitujem.. (ja tak celkovo vzdy spim 10hodin denne.. takze tazko povedat 😀 ) Podla toho co tu citam tomu davam dva mesiace a Mirenka ide von.. Aj priatel hovori, ze ma stale vidi smutnu a trapi ho, ze mi s tym nevie pomoct.. Myslim, ze dat tomu cas je fajn ake urcite nie sa trapit rok a ovplyvnovat okolie svojou nestabilitou a stracat svoju vnutornu vyrovnanost.. Drzim palce vsetkych novym kandidatkam nech vam to len pekne sadne 😉

makika213
22. feb 2012

@ivy579 To máš mirenu ešte veľmi krátko a to je fakt, niekomu sa to stabilizuje tak za 3-6 mesiacov a potom by to malo byť v pohodke. Ale fakt sa neoplatí čakať dlhšie....hovorím z vlastnej skúsenosti. Aj keď ja som teraz na nervy, že ak si to dám vybrať, čo budem brať....lebo lieky nemôžem vôbec, čítala som o tom Nuvaringu a tam sa hodne sťažujú na nervovú labilitu a problémy pri sexe....tak neviem.
Ja z mireny problémy psychického rázu našťastie nemám.

ivy579
23. feb 2012

@makika213 Ano, urcite tomu dam viacej casu.. hlavne aj ja som mala dost neprijemne bolesti pri zavadzani takze idealne by som chcela aby to tam ostalo nech ta bolest stala za to.. Ale od vas bab tu vidim ze maximalne 6mesiacov je doba to drzat.. Co je ale zvlastne pri mne.. je ze fakt nemam chute a jem fakt iba od hladu, mam dost energie a co sa intimnych veci tyka tak mi to chuti viac ako kedykolvek predtym.. je strasne zvlastne ako proste hormonalna anikoncepcia moze otocit nalady, chute (vsetkych druhov 😅 ) od piky.. Ked niekto tvrdi ze to nemoze posobit zmeny.. je to urcite sebaklam. Absolutne to posobi a az ma to desi.. co nas caka v prechode.. 😀

Co sa Nuvaringu tyka ja som o tom pocula vela dobreho.. a hlavne Makika, vies ho proste vybrat a je to.. problem vyrieseny. Nikto tu nespomina naplaste.. to bol vlastne moj origos plan ale v Londyne na family planning ma presvedcili ze je to lepsie.. hlavne tym ze je vela cestujem a lietam a nemam cas vzdy na to dozerat.. Co si myslis o naplastiach?? To bude moja moznot B hned po Mirene.

makika213
23. feb 2012

ivy579 Ja o náplastiach neviem nič, len čo som čítala, osobne netuším. Tiež som sa dočítala aj pozitíva, aj negatíva, neviem, bojím sa, že by sa mi to v lete odlepovalo, lebo ja sa dosť potím, tak som nad tým ani neuvažovala. Antikoncepcia všetkého druhu vplýva na ženu, a na každú inak, preto ich je toľko, aby si každá niečo našla čo jej sedí, ale mne zdá sa vôbec nesedí nič. Kožná doktorka, čo je zhodou okolností, žena môjho gynekologa mi povedala, že ani ona nie je typ na antikoncepciu, že ona tiež nemôže brať nič, že proste niektoré ženy to dobre neznášajú. A preto aj verím tomu, že sa menia nálady a priberanie a zavodňovanie a neviem čo ešte, dokonca sa prikláňam k tomu, že aj kožné problémy a ekzémy sú z toho. Darmo, je to zásah do tela. Nemohli by niečo vymyslieť aj pre chlapov? Čítala som o vazektómii, čo je mužská sterilizácia, ale naši slovenský chlapi majú príliš silné ego na to, aby si to dali urobiť, aj keď v zahraničí je to už dosť bežné, lebo pre muža je to ozaj banálny zákrok, ktorý sa robí ambulantne.

lambkin
23. feb 2012

@ivy579 čauko, ja som písala o náplastiach, keď mi doktor vybral Mirenu, pýtala som sa ho že čo by som si akože teraz mala dať..povedal, že náplaste neodporúča, vraj sa od toho dosť ničí pečeň..obhajoval si ten krúžok, vraj ten je ok...lenže ja neviem čo tu baby píšu že sú z toho psychické problémy, tak ma to odrádza a vraj aj cena je dosť vysoká...Fakt si to musí asi každá vyskúšať sama na sebe...ale zas...kedykoľvek si to môžeš vybrať a náplaste odlepiť ak by ti to náhodou nesadlo, nemusíš čakať na gyndoša ako pri Mirene zas...Moja kamoška má napr. náplaste a nevie si ich vynachváliť, takže asi tak..

ivy579
24. feb 2012

No ono to fakt je nevyspytatelne ale urcite Nuvaring by mal byt najestrnejsi co sa vedlajsich ucinkov tyka... Aj ked dve doktorky ma pripravovali na to, ze obcas moze vypadnut.. comu ale nerozumiem dost jasne.

Ale musim si zaklopat.. ako som spominala ze som bola rozhadzanejsia.. tak moje nalady su uz 2 dni v uplnom poriadku? Asi budeme s Mirenkou nakoniec vychadzat 😅, A hlavne to ze spolu pekne chudneme, juch! 😀

bubatinko
24. feb 2012

babenky ja mam mirenu uz skoro rok a uz vyse pol roka nemam menzes ako citim sa supeeer teraz v marci idem na kontrolu tak dufam, ze vsetko bude OK .... ja ju vrelo odporucam...

julianne
24. feb 2012

Ahojte ja som si Mirenu dala zaviest pred dvomi tyzdnami. STrasne som sa bala, mala som ju doma tristvrte roka odlozenu. A nakoniec uplne super, vobec ma to nebolelo, nebolo to sice prijemne, ale fakt o bolesti nemoze byt ani rec. A mala som take krce ako pri menzese asi tri hodiny od vlozenia a potom nic, ani neviem, ze ju mam. DNes som akurat zacala trochu spinit, ale fakt len trosku. Takze dufam, ze to pojde takto skvelo aj nadalej. A hlavne dufam, ze nezacnem priberat, lebo akurat som na chudnucej ceste :D

mamavera
25. feb 2012

@julianne som rada, že si s Mirenou spokojná, ja tiež, už roky. to priberanie je hlúposť, dávky hormónov sú minimálne.

alka221
25. feb 2012

@julianne aj si si predtym dala nieco od bolesti?

julianne
25. feb 2012

@alka221 nie nic, vobec 🙂 ale mam dobreho gynekologa, vravel mi ze sa nemam bat a vzdy mi povedal co ide robit 🙂 A bolo to v pohode.

julianne
25. feb 2012

@mamavera tak to som rada, ale ani od HAK som nepribrala, vyskusala som ich dost, skor bol moj problem, ze som mala strasne zmeny nalad, depresie a podrazdenost... a mirena na mna zatial takto neposobi 🙂

ivy579
25. feb 2012

@julianne No z mireny som schudla 4kgs za mesiac.. Ja som nevedela ist do mojej idealnej vahy uz roky.. vzdy 2-4kg som nad.. takze sa velmi tesim.. Vdaka nej nemam cudne chute a neprejedam sa hlupostami.. ale vykyvy nalad mi trvali mesiac. Priznam sa ze som bola dost mimo ale uz sa mi to ustalilo. Ked clovek cita ako kazdy inak reaguje na antikoncepciu tak to mi pride fakt ze je to ako loteria.. Proste neda sa nic predpokladat ale je dobre o tom vediet nech sa baby netrapime a proste vieme ze je to normalne a prirodzene a ked nesadne musi von 😎

mamavera
25. feb 2012

@julianne ja som nepociťovala absolútne nič zvláštne, ale každý organizmus je iný, myslím si, že to je v prvom rade v hlave, ak to žena berie ako niečo cudzie vo svojom tele, stále na to myslí, ťažko sa s tým stotožní

alka221
25. feb 2012

@julianne a kolko presne ta vysla?

julianne
26. feb 2012

@ivy579 Tak to je skvele 🙂 hej ja som si tiez povedala, ze to teda risknem, ked nevyskusam, nebudem vediet 🙂 a nakoniec je vsetko super.
@alka221 asi 170 € ale ja som si ju kupovala uz minule leto...az doteraz som sa odhodlavala :D