Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

susan30
29. feb 2012

ahojte ja som si dala mirenu zaviest včera a nemala som ani bolesti vôbec ma to nebolelo,takže parada.Len sa chcem spytat v tom letaku bolo že občas treba skotrolovat či citit vlakná ja je nemôžem nejak nahmatat neviem či netreba ich kontrolovat?

womenne
29. feb 2012

@susan30 ja nekontrolujem vobec, manžel občas zacíti 😀 😉 ale možna ti ich skrátil viac.

susan30
29. feb 2012

@womenne dakujem za odpoved. ja mam hroznu povahu nemôžem všetko čitat lebo potom si namyšlam podla toho letaka či sa my nemohla nejak vysunut hrôza...ked som sa pytala doktorky tiež vravela že to netreba kontrolovat...už dve deti mam dost tak sa bojim aby som už neotehotnela...

mimiza
29. feb 2012

ahojte,
dala som si mirenu zaviesť po prvom synovi, zavádzanie bolo dosť bolestivé, nebola som na to pripravená 😖
menzes som mávala pravidelne, trošku silnejší ako pred tehotenstvom, ale to nemuselo byť len telieskom.
vtedy ma to vyšlo 6500 sk. mala som ju dva roky, potom sme sa rozhodli pre druhé dieťa a dala som si to vybrať.
dva mesiace som nechala môjmu telu na oddych a potom som hned otehotnela. teraz po druhom sa tiež na nu chystám, ten pokoj a spoľahlivosť mi stoja za to

aniicka24
2. mar 2012

Ahoj ja som si dala mirenu zaviesť teraz nedávno ale chcem sa spýtať či mate aj vy problemy s menstruaciou? ja mam uz vlastne dva tyzdne vkuse 😒 ako ste to mali vy?

aniicka24
2. mar 2012

a ešte žiadné iné problémy s ňou nemám

mmem_
5. mar 2012

baby davali ste si niekto prec mirenu preto ze uz ste to nechceli a krvacali ste potom ?
ako nemyslim take spinenie ale poriadne silny menzes? ma s tym niekto skusenost?

mmem_
5. mar 2012

@makika213 podobne problemy som mala ako ty + vaha a divne nalady - mala som to 2 roky minuly tyzden som sa def.rozhodla ze to pojde von
ale pre istotu teraz krvacam tak cakam ked to neprejde do piatku zas chcu do mna nejake hormony pchat aby sa to ustalilo.
ty si ako dopadla?

makika213
5. mar 2012

mmem@makika213 ahoj, tak ja som dopadla, tak, že zatiaľ nijak....ešte čakám, lebo neviem, čo by som potom nasadila, je to problém a teraz v poslednej dobe mám nejako pokoj, žeby sa zľakla? Tak som si povedala, že ešte si ju nechám a hlavne aj teraz, kvôli letu, nechcem v lete riešiť nejaké problémy, ak si ju dám vybrať, že by robila problémy, tak na zimu po lete. Mávala som veľké bolesti brucha....ale nasadila som si espumisan a všetko prešlo, takže problém bol asi v tom, že som z tej mireny mávala vetry...a to tlačilo a to bolelo. Teraz mám pokoj, ani neviem, že ju mám. S váhou a náladami nemám problémy, práve naopak, schudla som a nálada v pohodičke, to som mávala na tabletkách problémy , také stavy úzkosti. A povedz mi, keď ti ju vyberali, či to bolelo....A ten menzes máš teraz moc silný? Odvtedy ako ti ju dali von? Už som o tom počula, že býva veľmi silný menzes, ale vraj sa to ustáli....treba vraj počkať...

mmem_
6. mar 2012

vyberanie vobec nebolelo,trosku take minipichnutie inak nic,
hej velmi silny ale to vraj nie je menzes ten este mam len dostat,tak tu prave sedim a rozhodujem sa ze co bude so mnou

a kde si nasla tie info o tom krvacani?

ja som pozerala zahr.fora a tam je vele prevela neg.skusenosti, u mna sa vsetky potvrdili ale viem ze je to individualne,poznam ludi co su spokojni aj naopak
ja fakt budem radsej inak riesit antikoncepciu ako toto,

lyongirl
8. mar 2012

@aniicka24 ahoj, ja som si dala zaviesť Mirenu tiež len teraz/28.2./. zavádzali mi ju a tom som mala 1x menzes po pôrode a ja stále krvácam. Povedala som si, že ešte počkám, čo sa bude ďalej diať, ale už mi to lezie na nervy, nie je to len špinenie, ale normálny menzes a už to trvá dokopy od 20.2.. Ináč mám občas také slabé bolesti v podbrušku, ako pri menzese, nie je to nič hrozné, ale aj to mi riadne lezie na nervy, lebo mám pocit, že mi stále niečo je. Počkám čo sa bude ďalej diať...ak sa nič nezmení, volám doktorovi...

aniicka24
8. mar 2012

@lyongirl ahoj ja mam mirenu od 23.2 a tiež mám od vtedy stale ms volala som aj dr a povedal že je to ok že keby to bolo moc tak by sme to riešili ale že ten cca mesiac može byt ms taklze zatial este cakam ja mam uz len take spinmenie posledne tri dni a inac ma nic neboli a tiež som mala ms prvý krat po porode a aj to na vyvolavacku lebo stale kojim cize som nemusela ani dostat 🙂 tak este pockam do toha cca 23teho marca uvidim ako to bude a keed tak budem zas volat dr 😉

lyongirl
8. mar 2012

@aniicka24 tak to si ma "potešila", že je to normálne a že nie som sama, mne to mali zavádzať mimo MS, lebo som od pôrodu nemala, tiež kojím, ale zrovna mi došla, moje telo nesklamalo, je presné ako hodinky, po všetkých 3 pôrodoch som dostala MS 1x presne po 5 mesiacoch a 2 týždňoch...
Takže budem čakať, že sa to upraví a dúfam, že to bude čoskoro a že všetko bude ok, aby som mohla napísať, že som spokojná 🙂
Ináč sa čudujem, že ti MS vyvolali, teda neviem, akú sú postupy, ale môj dr. vedel, že nemám MS a povedal, že sa to dá zavádzať aj keď neni, takže tak mi to aj naplánoval, lebo som nevedela, kedy dostanem a akurát som dostala...

aniicka24
8. mar 2012

@lyongirl no neviem mne to dr vyvolal nevedela som či sa to aj bey ms da ale tak nevadi hlavne ze uz sa mi to pomali zacina upravovat 😉

lyongirl
8. mar 2012

@aniicka24 tak ti držím palce, nech si spokojná, dúfam, že ja budem tiež...

susan30
13. mar 2012

@iwusska ahoj iwusska..čitala som celu tuto diskusiu a pisala si že po vloženi mireny si mala hodne tmavy vytok..ja ju mam vloženu necele 3 tyždne po vloženi som úplne prestala krvacat a po troch dnoch sa to spustilo hodne tmavy vytok a stale sa to zhoršuje teraz už krvacam mala si niečo podobne?neviem či mam volat lekarke ked aj tak skoro vštkym povedali vydržat

locika
13. mar 2012

Já ji mám, již dva roky a jsem s ní naprosto spokojená

iwusska
15. mar 2012

@susan30 ahoj 😉 ja som mala takyto tmavy vytok-špinenie cely prvy mesiac po vlozeni...potom uz nic, len ked mam mat menzes, tak mam slabe spinenie kazdy mesiac...no neviem, ci som ti pomohla

susan30
15. mar 2012

@iwusska dakujem 🙂 no uvidim ešte chvilu počkam do toho mesiaca a ak to neprejde tak pôjdem k lekarke

liliana27
19. mar 2012

@susan30 ahojte, vidim že su tu aktuálne príspevky z tohto roka, preto by ma zaujmalo aka je jej cena, či je to na predpis a zavadza sa ambulantne u gyn.alebo treba s tym ist na oddelenie. DAKUJEM 🙂

liliana27
19. mar 2012

a ako vidim resp.čítam, po mirene sa chudne??ja by som potrebovala práveže pribrat, 😀 s tym skusenosti niekt. nemate?

susan30
19. mar 2012

@liliana27 ahoj mna stala 158 eur a 27 eur za vloženie gynekologičke...ja som ju mala nachystanu u lekarky bola som dohodnuta snou že ked dostanem menzes tak mam prist a ona ju tam mala nachystanu a zavadza sa ambulantne 🙂

lyongirl
19. mar 2012

@liliana27 ahoj, je to len na predpis a pozerám, že mňa vyšla teda podstatne viac, ako
@susan30 , čiže Mirena 180€ a vloženie u gynekológa 30€

susan30
19. mar 2012

@lyongirl aj ja som bola prekvapena z ceny čakala som viac

lyongirl
19. mar 2012

@susan30 aj ja som bola prekvapená z ceny, čakala som menej 😀, fakt, reku to je pálka a už ju mám zavedenú skoro mesiac a stále mám MS, už ma poráža 😠

susan30
19. mar 2012

@lyongirl ja som na tom rovnako mam ju tri tyždne a tiež mam stale menzes na porazenie.k večeru sa to ukludni tak si myslim že hadam už prejde a na druhy den zase ☹ som ztoho trošku sklamana

lyongirl
20. mar 2012

@susan30 aj ja som bola sklamaná, ale ževraj je normálne, že po vložení môže byť cca mesiac MS, tak stále čakám, kedy to prejde, hádam nie som ten blbý prípad, že by som mala MS nonstop 😅 , neviem teda, či taký prípad vôbec je, ale už si namýšľam všetko možné. Tiež sa to sem, tam ukľudní, vyzerá, že už bude koniec a potom nanovo sýto červená krv 😝

susan30
20. mar 2012

@lyongirl čitala som celú túto diskusiu kôli tomu vela pisali že aj 3 mesiace krvacali a potom to prešlo ☹ ale aj niektore že neprešlo a dali si ju vybrat,porazilo by ma keby to boli zbytočne vyhodene peniaze 😠 musime dúfat že to bude dobre a všetko sa ukludni 🙂

lyongirl
20. mar 2012

@susan30 to sa ti chcelo čítať celú? No vďaka, že si si ju prečítala a podala info 🙂. Ja dúfam, že my tak teda nedopadneme, lebo fakt, toľko peňazí a potom to dať vybrať...dúfam, že bude všetko ok a my budeme spokojné 🙂

susan30
20. mar 2012

@lyongirl no veru som ju celu prečitala po večeroch ked deti spali...niektore snou mali dost problemi ale každej hoc aka antikoncepcia nemusi sadnut...dúfam že budeme patrit medzi spokojne 🙂 🙂 🙂