Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

mirka099
20. mar 2012

Ahojte, hlasim sa zas... pred dvoma mesiacmi mi vlozili Mirenu, a prestaa som krvacat len pred tydznom...bolo to take spinenenie ale skor slabe kramy, niekedy stredne az silne... nonstop... len ja a moj kamarat stopel :D :D sibalo mi.... 😝
no nastastie je to zamnou... tak snad uz bude dobre... inac ani neviem ze ju mam...raz dvakrat ju mm zacitil ale nic hrozne... zacala som chudnut a vaha mi ide pekne dole, takze super 😉

liliana27
20. mar 2012

@lyongirl a ked to nebude fungovat ako ma-nevratia sa € od poistovne alebo aspon nejaka cast??

lyongirl
21. mar 2012

@liliana27 ak to nebude fungovať, nevráti ti nikto nič, pretože to cez poisťovňu nejde, je to na vlastné náklady, aspoň myslím, neviem o tom, že by niečo preplácala poisťovňa, ale na 100% viem, že nikto nič nevráti, na to ma upozorňoval aj môj gynekológ, že je mizivé % žien, ktorým to jednoducho nesadne, nikto popredu nevie, či to zrovna nebudeš ty, alebo ja, no a v takom prípade to musí ísť von, ideš do toho s tým, že si si vedomá, že nikto ti nevráti ani cent...

susan30
21. mar 2012

@mirka099 tak dúfam že aj mne to prejde aspon si ma pozitivne naladila že sa to ukludni 🙂

mirka099
21. mar 2012

@susan30 ja si myslim ze urcite 😉 len tomu nechaj cas... kym si telo na mirenu zvykne a prijme ju..kamoske to trvalo tyzden, mne 2 mesiace... kazda sme ina 😉

ivy579
22. mar 2012

Ahojte baby, vy co sa pytate na spinenie, myslim ze je to uplne normalne. Ja ju mam uz treti mesiac a v podstate potrebujem slipku stale. Spinim stale menej a menej ale dosledne 😀 Pocas menzesu je to samozrejme silnejsie ale o silnej menstruacii sa neda ani hovorit. A schudla som 4kila a stali si to drzim uz 3ti mesiac takze drzim palce ze to bude tak aj s vami. A pripominam ze prvy mesiac som mala dost zvlastne nalady a aj bolesti v podbrusku ale uz je to vsetko prec. Pri Mirene proste clovek musi byt asi fakt trosku trplezlivy 😒

ivy579
22. mar 2012

aha prave som si to pozrela.. to ju mam len dva mesiace.. ale uz mi to pripada ako tri! ale zvysok info plati 😀

makika213
23. mar 2012

ahojte, hlásim sa po dlhšej dobe, stále riešim mirenu, lebo stále špiním aj mimo menzes, už som z toho na nervy. Chcela som si ju dať von, zmenila som gynekologa, tak včera som u neho bola a pozeral ju na sono a vraj je dobre osadená....len 1,5 roka mi to blbne stále. Tak mi navrhol, že ešte tomu dá šancu jeden mesiac, nasadil mi také hormonálne tabletky estrofem na 28 dní a urobil mi výtery, či nemám nejaké baktérie, lebo vraj aj tie to môžu spôsobovať to špinenie mimo menzes. Taká som tam išla odhodlaná, že ju dám konečne von a takto ma "zabil". Strašne sa bojím toho vyberania. Ale nechcem zase za každú cenu ju dať von, ak to neovplyvňuje Mirena, ale tie baktérie...to mi aj on povedal, že vytiahnuť ju von, je sekunda, ale čo ak potom zistíme, že tie problémy nie sú z Mireny? Že to by bola škoda, nech ešte skúsim túto liečbu, čo mi navrhol. Tak som sa dala ukecať, tak uvidím, čo bude ďalej, dúfam, že nebudem banovať. Ale zaujímavé je, že ten môj bývalý gyndoš mi nikdy nerobil nejaké výtery, pritom som tam chodila ako na klavír mu rozprávať, že stále špiním....To je už hrozné...To sú moje posledné skúsenosti o ktoré som sa chcela s vami podeliť a hlavne, tým, ktoré majú obdobné problémy ako ja, aby si dali porobiť aj výtery na baktérie, skôr ako sa rozhodnú si ju dať vybrať. Majte sa pekne...uvidím, ako to u mňa dopadne, výsledky na výtery budú za 2 týždne...to uvidím a lieky som začala dnes užívať, tak to budem múdrejšia za 28 dní.

susan30
25. mar 2012

@makika213 uf to nie je bohviečo rok a pol mat stale špinenie tak hadam tie lieky zaberu a všetko bude vporiadku.ja neviem či by som takú dobu vydržala už by som ju asi dala vybrat ale možno naozaj to ani nie je z tej mireny 🙂

makika213
26. mar 2012

@susan30 No, bojujem, čo už mám robiť, ale ak to do toho mesiaca neprejde, tak ide von určite. Ale doktor mi hovoril, že je šanca, že to nie je z mireny....tak som si povedala, že ešte skúsim. Nechcem sa vzdať len tak ľahko, lebo pre mňa nejaká iná antikoncepcia nepripadá do úvahy, tabletky nemôžem....jedine ešte Nuvaring a to neviem, ako by som....Ale som z toho už na nervy, to ti poviem, lebo stále s vložkou sa premávať, to je hrozné. Ani dovolenku si nemôžem poriadne naplánovať, lebo neviem, kedy to príde....Veď dám vedieť potom ako som dopadla, aby aj iné baby vedeli, keby mali niečo podobné.

klauduska
29. mar 2012

@makika213 Ahojcek,

prave uvazujem nad nejakou antikoncepciou,tabletky uz brat nechcem a tak som rozmyslala o vnutromaternicovom teliesku.
Dana a Mirena su dve rozne?ktora je hormonalna a ktora na baze medi? 😕

Este som sa chcela spytat ci to nejak citis,ci potom nieje problem pri pouzivani tamponov,alebo pri styku a ci to ma vplyv na intenzitu menzesu napriklad.

Dakujem.

alka221
3. apr 2012

baby, moj dr mi povedal ze mi vsetko zabezpeci a uz iba pridem a zavedie mirenu. 200 aj so zavadzanim 😒 no a ja som sla do lekarne lebo na cenniku ma 30 za zavedenie a cena mireny tam bola 150. ona mi ju odmietla predat stym ze aby mi dr potom nerobil cirkusy. myslite ze moze? 😎 ved 20 e je dost pekny rozdiel..co by ste urobili vy?

alka221
3. apr 2012

@klauduska mirena je hormonalna a dana je starsi typ, ale moj dr zavadza este aj tu.. tampony sa vraj neodporucaju ale moj dr mi ich nezakazal..a mal by sa menzes bud stratit alebo skratit zoslabniet...

kvixa
4. apr 2012

ahojte, ja som akurat prišla od dr. dala som si mirenu - vlozenie bolo otras este budem musiet zajtra na eden stich🙂 vo vnutri mam kilo obvazu:-/ a brucho ma boli ako svina:-// tak som zvedava co zajtra na kontrole...

lyongirl
4. apr 2012

@alka221 mňa Mirena v lekárni stála 180€ a vloženie 30€, tiež som bola pekne napálená, keď som zistila, že niekde stojí mirena 150€, veď to je svinstvo o 30€ drahšia. Ja som si ju ale kupovala sama na recept...

alka221
4. apr 2012

@lyongirl takze myslis ze si ju mam radsej kupit sama?

lyongirl
4. apr 2012

@alka221 no bolo by to lacnejšie, ale neviem, či ti ju niekde predajú bez receptu ☹ a dr. asi neukecáš na recept... 😒 ,alebo povedz priamo dr., že v lekárni stojí len 150€ a to je o 20€ menej a tie ušetríš, veď 20€ je dosť...

bodka13
4. apr 2012

@kvixa 😕 ako to? ...nastali nejaké komplikácie pri zavádzaní? ....

kvixa
5. apr 2012

@bodka13 vraj som nebola dost otvorena 😅 uz nech to mam dnes za sebou...ani vy... sa nemozem 😒 som zvedava co dnes bude.

alka221
5. apr 2012

@lyongirl mirena je na recept iba zo zdravotnych dovodov, inak sa da normalne kupit v lekarni, aspon tak mi to tam v lekarni vysvetlila..

lyongirl
5. apr 2012

@alka221 aha, tak ja som nevedela, odo mňa chceli recept...šak ináč sa mi to zdalo čudné, že hradím si ju sama a musím mať recept...tak si ju kúp a hotovo, prídi k dr. a povedz mu, že si ho nejak nepochopila, že on ju má a že ty si si ju kúpila a už aj doniesla 🙂

alka221
5. apr 2012

@lyongirl ai tak nejako to aj urobim...ved 20 e je dost penazi.. 😒 a ako si zvladla vkladanie? trvalo to dlho? lebo mne povedal par sekund.. 😒 a ze neda ani nic na znecitlivenie, ze vsak som prezila porod..a potom ze neboj sa.. 😖 😀

eaka
5. apr 2012

@alka221 pár sekúnd určite nie...ale žiadaj znecitlivenie krčka...

lyongirl
5. apr 2012

@alka221 jasné, preňho to je pár sekúnd, ale kým ťa pripraví, "roztiahne" s tými blbosťami, ja som mala MS, tak ma ešte čistil, no a aj samotné zavádzanie trvalo chvíľku a rozhodne to bolo viac, ako pár sekúnd. Ja som nevedela, či to má bolieť, som čakala, že nič neucítim, neumŕtvoval mi nič a teda bolelo, nie moc, ale nečakala som to, taká náhla prudká bolesť, ktorá chvíľku odznievala, alebo ako by som to popísala, ja som si ležala a zrazu au, hovorím dokelu, keby som vedela, že to bolí, pošlem sem muža a dr. sa smial, že kam by mu to dali a ja že to je jedno, aj do zadku 😀
Potom ma poboleivalo pár dní podbruško, ako pri MS, nič hrozné, len som sa akosi sledovala a stále mám odvtedy/28.2./ menzes, no už také vačšie špinenie, niekoľkokrát za deň mením slipovú vložku, už nech je koniec...

alka221
5. apr 2012

@lyongirl fuu. lenze on ma takto odbil s tym znecitlivenim tak som zvedava este tam mam ist raz pred zavedenim tak sa nato popytam..ja sa bojim hrozne bolesti po porode.. ☹

lyongirl
5. apr 2012

@alka221 viem, že každá máme iný prah bolesti, ale nebolo to až také hrozné, zas sa nemusíš nejako báť, no neviem, či ťa ukľudním 😒

eaka
5. apr 2012

Nechápem, prečo by si to tam mala odtrpieť alebo prežiť, ak sa to dá znecitlivieť sprejom... nasprejuje, minútku dve počká a máš kľud.. ja som cítila také mierne bolesti ako pri menzese a tak trošku ako na omdlenie mi bolo...ale len chvíľku..

alka221
6. apr 2012

@lyongirl
@eaka
dakujem baby, ked k nemu teraz pojdem tak sa popytam, len objednal ma az o mesiac... 😠

kvixa
7. apr 2012

@eaka aj mne bolo na odkvec ... da sa to prezit...aj ked mi to teda dohukal v utorok idem zas - uz 3x 😅

liliana27
8. apr 2012

@lyongirl potom daj info prosim, kedy prestalo to krvacanie, som zvedava 😅 zvažujem ju silno aj ja