Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

liuvin
15. apr 2012

@halit13 hej uz sa chystam tento tyzden... no ja som mala tiez tak, dokonca aj tyzden pred vybratim....

halit13
15. apr 2012

@liuvin no, asi by som vážne uvažovala, že budú dve čiarky

liuvin
15. apr 2012

@halit13 hmmm na to som sa tesila uz 2krat ked som si robila testy ale bola len jedna :( tak uvidim no... mozno bolo este skoro alebo... hmm no uvidime

skriatek
25. apr 2012

ahojte, mam dilemu... mam trojmesacne babo, kojim a mirena mi pripadala ako najvhodnejsie a hadam najspolahlivejsie riesenie otazky antikoncepcie... aaaale, moj gynekolog mi povedal, ze by mi to nezavadzal, kym nedostanem menzes, pretoze je to jednak bolestive, ak sa to zavadza mimo menzes, lebo krcok nie je otvoreny a pri menzese je otvoreny a druhak by som mohla mat potom problemy so spinenim, ako tu mnohe spominaju a tie problemy by mohli pretrvavat tak priblizne polroka... mohli, nemuseli... medzitym mi predpisal jednozlozkovu azaliu... no lenze kedze dojcim, nemam menzes, a mozno ho nemam ani kvoli azalii, ako som sa docitala v pribalovom letaciku... uz ju mam len na styri tyzdne a neviem sa rozhodnut, ci v nej pokracovat a cakat na menzes, ale pre mna je to naozaj neprakticke riesenie a ani z tych davok hormonov nie som dvakrat nadsena, alebo to risknut a dat si zaviest mirenu... inak pred tehotenstvom som vyskusala dva druhy HAK a so ziadnou som nemala problemy, ani teraz s azaliou, pretoze som si vzdy dala zalezat, aby som to brala presne tak ako treba, nemala som ziadne prirastky hmotnosti, problemy s menzesom, jedine pri HAK som bola trosicku precitlivelejsia.... taaaakze, neviem, ak by mala niektora dobru skusenost s mirenou, ze si ju dala zaviest mimo cyklus, zlepsilo by mi to naladu a uz by som nevahala ani chvilu... lebo co ja poznam baby, tak im ju doktor zavadzal pocas cyklu a tie s nou nemaju problem

eaka
25. apr 2012

@skriatek Dr má pravdu v tom, že Mirena sa má zavádzať počas menzes, ale shak nech Ti ten krčok znecitliví... Inak do budúcnosti, trebárs po druhom bábätku, si ju môžeš dať zaviesť hneď po pôrode 😉

skriatek
25. apr 2012

@eaka bolesti sa vobec nebojim, ved uz mam za sebou porod :D a ja by som si vypytala oblbovak, dokonca ani to spinenie by mi mozno az tak nevadilo, ak by teda netrvalo dlhsie ako polroka a nemala by som ziadne dalsie problemy. to ma nenapadlo dat si ju hned po porode, on mi dokonca povedal, ze niektori to davaju uz po styroch tyzdnoch po porode, ale ze ani to on neodporuca, lebo maternica este nemusi byt uplne stiahnuta... a tak, uz si to vsetko nepamatam... ty mas osobnu skusenost s mirenou?

eaka
25. apr 2012

@skriatek ja nevravím, že sa bojíš, ale na čo zbytočne trpieť, keď stačí pár strekov znecitlivujúceho spreju? Mám osobnú... nežiadúcim účinkom u mňa sú večné výtoky... aspoň to mi povedala sestrička... keď som tam po zavedení chodila ako na klavír... no v konečnom dôsledku som zistila, že to môže mať pôvod aj niekde inde... koľko lekárov, toľko názorov, mne povedali, že najlepšie hneď po pôrode, si otvorená a rovno sa to tam vloží... ktovie, kde je pravda...

strapco13
25. apr 2012

@eaka @skriatek znama si davala pocas sestonedelia..a ze nikdy viac..este nezhojena po porode riadne /maternica uz hej len zvysok/ a teda si to dost odtrpela
podla sestonedelie je sestonedelim preto lebo sa ma matka zotavit a teda by si mohla dat pokoj aj od plodenia deti, respektive od nacviku plodenia 😀 ak ma normalneho chlapa tak to pochopi, ine je ak je zena uplne OK a vysetrena, ze aj maternica je stiahnuta
ak totiz maternica nie je dobre stiahnuta, je riziko zleho usadenia telieska a teda jeho nedostatocnej funkcie
ja som mala zavedene po 3 mesiacoch od porodu a pohoda pohodicka, potom sice mesiac a pol mierne spinenie a pobolievanie podbruska ale teraz po polroku ..ziadne tazkosti menzes sice nepravidelny /respek neznacim si 😅 / v dlzke trvania do 24 hodin a je to len slabe spinenie, prve dva menzesy som bola nenormalne nervozna predtym ako som dostala ale teraz absolutne nic

skriatek
25. apr 2012

@eaka @strapco13 no prave to som si aj ja myslela, a vlastne aj moj gynekolog mi to potvrdil, ze pocas sestonedelia to nie je vhodne, pokial maternica nie je este stiahnuta uplne, ono sa to moze potom aj posunut a to by nebolo dobre... niektore zeny sa zotavia skor, niektore neskor.... pokial si da baba zaviest mirenu, nemusi to hned aj prakticky vyuzit s partnerom, predsalen je to na pat rokov, takze casu na skusanie dost 🙂, ale to som potrebovala vediet, ci by mi to nenarobilo prilis velke problemy, keby si to dam mimo menzesu, vidim to tak, ze to proste risknem a hotovo, lebo ktovie dokedy by som cakala na menzes, ked aj pred uzivanim hak som ho mavala nepravidelny a dokonca, ked som vysadila pocas snazilkovania hak nedostala som menzes a vlastne ani ovulaciu vobec... no dlhy pribeh...

eaka
25. apr 2012

@skriatek ak to chceš, tak si to proste daj... šestonedelie tu riešiť nemusíme, keďže to už máš za sebou 🙂

strapco13
25. apr 2012

@skriatek ja som to mala mimo mčnzes zavedene..kedze pocas dojcenia v tom case som nemala mrchu este

emanka
25. apr 2012

@skriatek mne akurát včera dr. zaviedol mirenu a nemám menzes. Som sa ho na to pýtala a vraj jediný dôvod, prečo sa to má dávať počas menštruácie je, že krčok je otvorený a je to menej bolestivé. Mňa to bolelo a bolo to také nepríjemné, ale trvá to len chvíľočku, tak sa to dalo vydržať. Ak by som mala takú bolesť znášať niekoľko hodín, tak to by som nevydržala. Ale fakt to bolo max 5 min.

skriatek
26. apr 2012

uz som sa objednala o tri a pol tyzdna, kedy mi dojde azalia, tak uvidim

milenavitova
27. apr 2012

ja som 2 den po zavedeni dani a stale krvacam a citim sa slaba ;;; je to normalne a do kedy tak budem krvacat ;;??? ak pol roka tak diki pekne ;;anemia na pozore

eaka
4. máj 2012

Ahoj kočky, chcela by som Vás poprosiť o info ohľadom vyberania Mireny, ktoré to máte za sebou, vyberá sa tiež cez menzes? objednávali ste sa, či ste len nacupitali na prehliadku a na koze povedali Dr, nech to vyberie?

stania81
11. máj 2012

Ahoj ja som práve včera bola na vyberanie po 5 rokoch. Najskôr mi lekárka zobrala krv a stery a po ich výsledkoch o jeden týždeň sme sa na včera dohodli na vymenu. Bolo to premňa dosť nepríjemné, lebo mala som pocit, že mi vyberá vaječníky, ale zasa dalo sa to prežiť. Nasadila mi na tri dni antibiotiká a začala som aj krvácať, ale to je normálne. Bolelo ma trocha brucho, ako keby som mala dostať menzes ale dneska je to už lepšie.

eaka
11. máj 2012

Dík za info, no to sa teším, že vyťahovanie vaječníkov, no moja umŕtvovala pri zavádzaní, tak snáď umŕtvi aj pri vyberaní 😀

majula28
11. máj 2012

ahojte baby, ja som takisto rozmýšľala nad zavedením mireny 😀 dve deti už mám dalšie by sme už asi nechceli....ale ja by som ju potrebovala z iného dôvodu....ja už skoro desať rokov mám problém so špinením, takže neviem či by to bolo pre mna vhodné....dr. mi to raz odporučí, že mohlo by mi to vyriešiť môj problém so špinením, ale aj nemuselo, tak teraz neviem či ísť do toho 😠 😠 😠 nie je to ani zadarmo, ved to stojí pekné prachy, ale zase ked sa to vezme kooooľko zaplatíme za 5rokov za vložky alebo HAK tak to je oproti tomu NIČ 😅
takže keby ste mi mohla niektorá z vás napísať, môžete aj do IP, že či ste mala problém so špinením ešte pred zavedením mireny???? a či ho máte aj teraz po zavedení???? 😉 dakujéééém

lyongirl
16. máj 2012

@liliana27 ahoj, chcela si vedieť, kedy prestalo krvácanie, tak neviem, ako si sa ty rozhodla, ale ja stále špiním...vložil mi ju 28. 2. Včera som bola na kontrole a povedal, že do pol roka to je normálne, že môže skúsiť nejakú hormonálnu liečbu, ale ja kojím, tak to zamietol a viac mi nevysvetľoval, ani som sa o to viac nezaujímala. Ešte sa ma pýtal, či náhodou necvičím, že to môže byť aj tým. Chodila som 3x do týždňa do fitka, ale za celý týždeň som nadskakovala len 20 min. zvyšné cvičenia boli len posilovačky a pri nich sa maternica až tak nehýbe, tak neviem, už som cca mesiac necvičila a špiním stále, takže tým to asi nebude. Kontrolu mám zas v auguste, tak som zvedavá, čo bude ďalej...

hessa
17. máj 2012

čavte. ja mám mirenu už druhú. som spokojná. prvý krát som si ju dala počas šestonedelia, výmenu som robila po 6 rokoch a už túto druhú mám 5 rok. takže onedlho mením. ak mám povedať pravdu ani neuvažujem nad tabletkami. od začiatku bez najmenších problémov. iba po zavedení druhej som mala trošku stres :D bola som presvedčená, že som tehotná. keďže mi úplne prestala menštruácia no bol to iba výplod mojej bujenj fantázie. jediná nevýhoda bola jednorázové financovanie, ale aj tak som učetrila 🙂 v prepočte na mesiac vvýchádza lecnejšie ako antikoncepcia. žiaden menzes a stále možnosť kúpania 🙂 žiadné obmedzenia :D som spokojná a som rada, že som sa už pred rokmi rozhodla pre tento spôsob ochrany .

alka221
18. máj 2012

@hessa a kolko si spinila po zavedeni?

mirka099
22. máj 2012

Tak napokon aj ked som chvalila, vysoko negativna skusenost.
Pred 4 mesiacmi mi zaviedli mirenu, presla som si nekonecnym spinenim, ktore uz bolo na ustupe a konecne som sa citila super. Manzel sa vsak stazoval, ze ju citi, ze ho to picha.. a stale castejsie... tak som sa vybrala na kontrolu a lekar zistil ze mi posunula, teda vypadla z krcku a trci von... musela ist okamzite von... 180 € skoncilo v kosi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hned na stole som si dala zaviest danu, lebo ak mi maternica vypudi aj to, predsa to bude mensia skoda... 😠 😖 😔 😔 😔 😔 😔 😔
vraj kedze som mala 2x cisarsky, stahy v matermici mozu byz ine, ako obycajne. Ale ze je to vraj pomerne bezne, aj po normalnych porodoch, ze zena teleisko neprijme a vypudi ho von.. no dakujem pekne.

sisatt
25. máj 2012

ahojte, pripájam sa aj ja so skúsenosťou. Mirenu mám zavedenú 7 mesiacov. Špinenie bolo asi 3 mesiace, odvtedy len počas "menzesu". Vtedy aj také slabé bolesti. Pred zavedením som mala problémy s pleťou - vredy, akné. Dúfala som, že sa to Mirenou upraví. Aj sa stalo, čo som bola nadmieru spokojná. Mala som problémy so železom, menzesom sa mi kazil krvný obraz, aj to je v pohode. Práve preto som si Mirenu dala. No teraz na jar, asi po 5 mesiacoch od zavedenia, sa mi na tvári objavili pigmentové škvrny. Dnes som bola u kožnej a tá mi skalopevne tvrdila, že je to Mirenou a strašila, že keď ju nedám von, bude sa to zhoršovať. Aj keď si ich dám odstrániť laserom a teliesko zostane, hneď sa objavia znova. Chápem, vysvetľovala, že hormóny mi škvrny zapríčinili a budú sa objavovať znova. Máte aj vy také skúsenosti? Objavili sa aj u vás pigmentové škvrny?

lubica69
28. máj 2012

Ahojte
Ja som dnes bola na kontrole po 600nedelí a predbežne sme sa s dokim dohodli na Mirene len čakám na výsledky kultivácie Zdalo sa mi to ako naj riešenie keďže ďalšie bábo neplánujeme
No ale ako čítam tak už si nie som až taká istá 😢

mirka099
28. máj 2012

@lubica69 Mirena je super, ak ti sadne, mas vyhrate. Len musis zvazit riziko, ze ak ti vypadne, peniazky ti uz nikto nevrati... 😠 😒 To sa stalo mne, ale na Mirenu ako take tazke srdce nemam.

lubica69
28. máj 2012

@mirka099 tak len dúfať,že sadne a nevypadne 😉

alka221
29. máj 2012

@lubica69 podla mna to je zriedkavy pripad,ze ti vypadne, mne ju zavadzal v polke mesiaca, zatial sa nemozem stazovat. 😉

lubica69
30. máj 2012

@alka221 ďakujem za odpoveď Teraz v polke mesiaca máj ti to dávali?No počkám na tie výsledky a pôjdem do toho

alka221
30. máj 2012

@lubica69 ano teraz v maji mi to davali..som spokojna zatial..treba skusit, 😉

lubica69
30. máj 2012

@alka221 aha ďakujem A zavádzali ti to počas menštruácie?Lebo ja som po 600nedelí Na tak skorú menštruáciu to zatiaľ nevyzerá(dojčím)ako mi doki po sone povedal tak bojím bojím,že to zavádzanie bude bolieť ako tu poniektoré píšu 😖