Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

emanka
17. jún 2012

Ahojte,
bola som v pondelok u doktora, lebo som si cítila tie vlákna, zdalo sa mi, že sú nižšie. Na sone zistil, že sa mi posunula a napravil ju, dal na svoje miesto. No a potom mi povedal, že mi odstrihol tie vlákna. No a teraz som zvedavá, ako zistím, že či ju nemám náhodou posunutú. Veď len vďaka tým vláknam som to zistila.
No som zvedavá, asi budem k nemu chodiť každý týždeň na sono, nech som kľudná.

zu1zi1
17. jún 2012

prosím vás nevedeli by ste mi poradiť mám už 4 deti môžem si dať mirenu aj v takomto prípade 😒 tabletky užívať nechcem a 5 bábo tak isto nie.Odporučila mi ju gynekologička no nie som si istá či ju môžem mať aj ja ked už mám 4 pôrody za sebou.Ja už fakt neviem ☹

alka221
17. jún 2012

@zu1zi1 ja myslim ze ked ti to odporucila gynekologicka..tak by nemal byt ziaden problem 😉
@emanka ja nemam odvahu si skontrolovat vlakna, ja sa tiez bojim,ze sa mi posunie, desim sa toho.. 😠 ja nemam este skratene vlakna, povedal,ze mam prist po menzese,lenze menzes nikde ☹ 😕 ja ani neviem,ako by som zistila,ze je posunuta 🤐

eaka
17. jún 2012

@zu1zi1 čo má mirena spoločné s množstvom pôrodov? ja osobne, vrámci svojich info o mirene, by som tomu nepripisovala váhu... jedine že by ako maternica bola tak rozťahaná, že by sa Ti tá Mirena neuchytila? Veď si pozri leták M na nete, že či tam o tom niečo píšu..

emanka
17. jún 2012

@alka221 no ja som to zistila podľa tých vlákien. Zo začiatku som si tie vlákna ani necítila, nenašla som ich a zrazu som ich zacítila, tak som tušila, že sa posunula. A aj som stále špinila (aj špiním) a menzes som mala vždy 2 týždne. Tiež som nemala odvahu hľadať tie vlákna, ale nedalo mi to a skúsila som 😝

emanka
17. jún 2012

@zu1zi1 určite si ju môžeš mať, to sa dáva na krček maternice, 4 pôrody by nemal byť problém.

alka221
18. jún 2012

@emanka myslis ze keby ju mam posunutu,tak aspon spinim,nie?lebo ja vobec nic od zavedenia.. 😉

zu1zi1
18. jún 2012

eaka pri dane to tak je aspoň som tak počula.A dakujem tu všetkým za odpoved.Dnes som si pozrela to video ako sa tá mirena zavádza, reku nech viem čo ma čaká. 😅 😅

emanka
18. jún 2012

@alka221 pravdepodobne áno. Myslím, že telo by dalo vedieť, že niečo nie je v poriadku. Závidím, že to máš v pohode 🙂 mňa už ide z toho poraziť 😠

alka221
18. jún 2012

@emanka tak,spinila som,ale iba tyzden, lebo ma maly kopol do brucha..odvtedy mam s mirenkou klud 😎 klopklop

emanka
27. jún 2012

Baby, prosím vás, koľko od zavedenia Mireny vám zmizla menštruácia? Ak ste teda prestali menštruovať. Ja som sa tešila, že už nebudem mávať, ale už mám tretiu. Je omnoho slabšia ako pred Mirenou, mávala som strašne silnú. No ale teraz mi trvá zakaždým 2 týždne. Som zvedavá na túto, mám už 4. deň, tak dúfam, že čoskoro skončí. Díky 🙂

eaka
27. jún 2012

@emanka Aj ja som sa tešila, ale ťahám piaty rok a zatiaľ som sa nedočkala.. ☹

rozala111
27. jún 2012

@emanka ja som prestala asi tak po 4 - 5 mesiacoch
Teraz ju mám zavedenú 4.rok a už nemávam, uvažujem, kedy sa má vybrať, neviete poradiť?

emanka
27. jún 2012

@eaka ďakujem 😉 hmm, takže je možné, že mi menštruácia zostane, no super.
@rozala111 vybrať sa má po 5-tich rokoch. Potom už nie je účinná. Moja kámoška ju už má 5,5 roka a až teraz sa chystá na výber.

eaka
27. jún 2012

Percento účinnosti je "garantované" 5 rokov od zavedenia, potom klesá a nik za to ruku do ohňa už nedá.. 😉

@rozala111

lucinka10011
30. jún 2012

@zgurkaa a kolko to stoji

zgurkaa
30. jún 2012

@emanka mne to trvalo 8 mesiacov a este aj teraz po 2 rokoch mam jeden den minimalne spinenie niekedy 😉

zgurkaa
30. jún 2012

@lucinka10011 cca 200€

lucinka10011
30. jún 2012

@zgurkaa A NA AKO DLHO TO JE ?

zgurkaa
30. jún 2012

@lucinka10011 5 rokov 😉

jeackynka
2. júl 2012

ja som mala mirenu 4 roky a bola som s nou max.spokojna,zavadzanie som skoro vobec necitila,horsie to bolo s tým vybratím,predsa len styri roky su doba,ze vraj ten krcek maternice si ju vtiahol trochu hlbsie tak to vyberanie trochu bolelo,ale ked som ju mala zavedenu prve dva roky som nemavala vobec menzes,potom len take slabe spinenie asi 3 dni,inak zalezi aj od doktora,musi mat na to nejaký certifikat,aby to vedel vobec spravne zaviest,ja mam velmi dobreho dokiho,nemenila by som ho 😉 kamoska ma ineho a dala si zaviest mirenu a musel jej ju vybrat po dvoch dnoch,lebo mala strasne bolesti,podla mna jej to nedal dobre,tento moj lekar povedal,ze jemu sa este nestalo aby ju musel vyberat niekomu,ze by ju telo neprijalo

emanka
2. júl 2012

@zgurkaa dík 🙂 No ja mám s tou mirenou len problémy, už ľutujem, že som si ju dala. Takto to beží u mňa: 2 týždne menštruácia, 2 týždne špinenie(dosť silné), 2 týždne menštruácia a 2 týždne špinenie...atď. A takto fičím už od apríla, hrôza. Pri Mirene sa nemajú používať tampóny, takže ani kúpať sa nemôžem. Akože kašľať na mňa, ale chúďa malá,

aniicka24
3. júl 2012

@emanka ja som si ju davala na konci januara a tiež som mala tak dlho menstruacia cca tri mesiace a teraz uz nemam vobec menzes len ked mam dostat tak mam mensie bolenie v podbrusi ako pri ms a mam len výtok takze si myslim ze sa ti este upravi 😉 😉 😉

emanka
3. júl 2012

@aniicka24 jeej, to dúfam 🙂 To by bolo super, lebo už ma fakt poráža.

alka221
3. júl 2012

@emanka podla mna treba vydrzat, nejake 3-4 mesiace, ale ked sa to neupravi ani po takej dlhe dobe, treba von 😉 fakt dost dlho spinis,krvacas.. 😠 daj tomu maximalne dva mesiace.potom to ries.mne doky povedal,ze nie je mozne krvacat 3-4 mesiace v kuse pri mirene..a ty to mas v podstate nonstop. ☹

emanka
3. júl 2012

@alka221 no veru počkám ešte niekoľko týždňov a potom sa rozhodnem. Už som ju mala aj posunutú, lekár mi ju dal na miesto a som myslela, že sa to už unormálni a nič 😠 Aj keď, pred touto menštruáciou som mala posledné 2-3 dni to špinenie o dosť slabšie, také slabulinké. Tak som zvedavá po menštruácii a potom som zvedavá na ďaľšiu menštruáciu. Ak bude zas trvať 2 týždne, dám to už asi von 😠 😒

mikella
4. júl 2012

@bihan máš super doktorku lebo väčšina doktorov do nej ženy tlačí že je super a nič zle na nu nepovie maju z toho proviziu asi pritom v diskusiach som našla plno žien ktoré maju hrozné problemy a až ked sa stretnu na fore tak sa tešia že konečne prišli na to že je to naozaj z toho lebo doktor im tvrdí že určite nie podla toho čo písali som presne vydedukovala toto čo píšeš že to imituje stav tehotenstva pretože im tvrdnu prisia nafukuje sa brucho boli chrbát a akne ma len ten co ho mal aj v tehu a tiež im vypadavaju vlasy maju problemy s tlakom a priberu tiež len tie čo pribrali vela v tehu a najhoršie su psychické problemy a väčšina začína po dlhodobom vložení ja som sa vždymala dobre v tehu tak asi aj by mi to vyhovovalo ale stale si myslím že byť roky ako keby tehotná asi nieje ok a bojim sa nasledkov mám 4 deti a kto sa o ne postara keby dačo 😖

alka221
8. júl 2012

baby,mali ste z mireny niektora pigmentove skrvny? som si vsimla ze sa mi jedna urobila na bruchu.. 😠

svetielkoand
9. júl 2012

CHcela by som sa opytat, ci tiez mate skusenost s nemoznostou schudnut co i len kilo, pripadne az s priberanim?
U mna sa taktiez prejavila nechut na sex, az sa manzel smeje, ze je to fakt dobra antikoncepcia, ved bez sexu urcite neotehotniem 😖

@alka221 pigmentove skvrny sa mi zatial ziadne neurobili

rozala111
9. júl 2012

@svetielkoand ahoj, ja som pribrala az 15kg, a neviem ich uz 2 roky schudnúť, stále priberám a snažím sa neprežierať sa, cvičím, ale nič nezaberá.