Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

svetielkoand
9. júl 2012

@rozala111 ahoj 🙂 a Mirenu stale mas? lebo ja som sice len 4 kg nad svojou beznou hmotnostou, ale tiez nejde dole ani gram, pritom sa cela rodina racionalne stravujeme, sladkosti mi vobec nechutia, biely cukor nepouzivam, pecivo a chlieb peciem doma celozrnne a aj pohybu mam dost a proste dole nejde ani gram 😒 v piatok ju idem dat vybrat

rozala111
9. júl 2012

@svetielkoand este ju mám, a žiaľ budem ju musieť mať, lebo mám problémy s inými antikoncepciami.

svetielkoand
9. júl 2012

@rozala111 ja tiez nemozem len tak antikoncepciu a jedna co mi fakt ze sadla, cez tu som ostala tehotna, no co, prejdeme na stare dobre kondomy 😀

rozala111
9. júl 2012

@svetielkoand veď kvôli nim som prešla na Mirenu, som na ne alergická a ešte aj náš Kristiánko je výsledok kondomovej antikoncepcie 😉

alka221
9. júl 2012

@rozala111 a pribrala si ich isto od mireny? 😉 nestras..dost sa bojim,tolko pribrat,tak to si dobre rozmyslim,ci si ju necham. 😠

halienka
9. júl 2012

Ahojte, ja idem akurát zajtra na zavedenie Mireny, pýtala som sa aj na to priberanie, lebo ja som práve ten prípad, že som veľmi chudá a hrozne rada by som pribrala, a toto by sa mi páčilo, že popritom že mi to aj zmierni môj brutálne bolestivý menzes tak by som aj pribrala. Ale dr. ma nepotešil, povedal: Moja, priberá sa len a len z jedla! 😖 Tak neviem, moja mama tiež tvrdí, že z telieska pribrala, ale to bolo pred 35 rokmi, tak neviem akej kvality boli vtedy. Sama som zvedavá. Niekto tu kedysi písal, že to má podobné účinky na ženu ako keď bola tehotná, že to akoby simuluje tehotenstvo, čiže tie čo priberali veľa v tehotenstve, priberú, tie čo nie tak nepriberú...aspoň ja som to tak pochopila...

svetielkoand
10. júl 2012

@halienka no neviem, pretoze prijem kalorii mam nizsi ako vydaj, stravujem sa racionalne, rodit som isla s hmotnostou nizsou ako pred otehotnenim obidva razy, sice som prve tri mesiace chudla a potom pribrala, ale zakazdym bol moj prirastok hmotnosti v tehotenstve do 8 kg, takze skor si myslim, ze je to ako komu sadne 😒

rozala111
10. júl 2012

no ja tiež neviem, pretože ja som pri tehotenstve pribrala raz 9kg a raz 8, a po prvom som sa vrátila na hmotnosť pred otehotnením, ale po druhom som po pol roku dala Mirenu a potom som už len priberala, a môžem povedať, že sa fakt neprejedám, a cvičím, ale výsledok je priberanie, a lekár sa vyjadril, že je to o zmene metabolizmu a hormónoch, niekto tiež priberá aj pri ant. tabletkách

halienka
11. júl 2012

@svetielkoand
@rozala111
Ahojte babky, tak teliesko mi včera zaviedli, mne ho zavádzali pri odstraňovaní polypu z maternice pri krátkej anestéze, takže aspoň som nemusela riešiť, či zavádzanie bude bolieť 😀 Ale brucho po tom zákroku do večera bolelo, aj som krvácala, ale večer už to bolo o moc lepšie a dnes už ma nebolí nič, dokonca aj krvácanie úplne zmizlo. Akurát mi je mierne nevoľno od žalúdka, ale to je asi dôsledok tej anestézy, veď ten hormón, čo je v teliesku by sa mal vylučovať len lokálne, či nie? Vám nebolo trochu nevoľno po zavedení? ďalšie účinky budem sledovať, po čase napíšem do tej otázky odpovede, keď už budem mať aké také skúsenosti. 🙂

stella231
11. júl 2012

@svetielkoand ja tiež som pribrala mam ju od augusta ,čiže skoro rok a hore mam 6kg ... a neprezieram sa... a krvacanie mam dost silne hlavne prve 3-4dni idem vykrvacať potom už v poho , cyklus sa mi predlzil na 7-8dní ...

svetielkoand
11. júl 2012

@stella231 no ja mam 4 kg nad svojou beznou hmotnostou, najhorsie pre mna bolo ze som vobec nevedela, comu vsetky tie veci pripisovat, preto som aj vytvorila otazku, aby si aj ostatne zienky vedeli dat do suvislosti mirenu a priberanie, tupe bolesti v podbrusku, nechut na sex, predlzenie periody a podobne 😉
@halienka ja som nemala ziadne nevolnosti po zavedeni ani bolesti, dokonca hned po zavedeni som doma vyzdvihla deti, batozinu a odsoferovala 300 km 🙂 tak snad ty budes spokojna ked potrebujes pribrat 😅 😉

ja uz sa neviem dockat piatku - Mirena ide von - neviete ci to boli a ci je potom nejake krvacanie?

halienka
11. júl 2012

@svetielkoand ja som mala bolesti ani nie pre tú Mirenu ale preto, že mi zároveň odstraňovali z maternice ten polyp a to robia spôsobom ako kyret, takže to bolelo. Inak mne dal dr. celkom takú obsiahlu brožúru k tej Mirene a sú tam ja dobre rozpísané než. účinky, ak by si chcela, možem ich do tej otázky napísať ešte. Alebo tu do témy? To je dosť blbé, že ťa dr. o tom neinformoval, mne povedali všetko čo môžem pociťovať.

svetielkoand
11. júl 2012

@halienka on ma aj informoval, aj ja som vedela do coho idem, len ono keby tie NÚ boli vyrazne, tak hned viem ze to robi mirena, ale u mna su skor slabe a prisli postupne, napr. tu nechut na sex som si uvedomila az po mm jemnom naznaceni 😒

alka221
12. júl 2012

@stella231 to je divne,pokial viem,cyklus by sa mal skratit,a m. zoslabnut.. 😉

@halienka mna tiez informovali,a samozrejme som si co to aj pozistovala, 🙂 neboj sa, daj tomu cas, mozno ti mirenka sadne a budes spokojna..zle ti bolo zrejme z tej anestezy, po zavedeni ti moze byt divne, ale nemyslim,ze od zaludka.. 😎

halienka
12. júl 2012

@alka221 no dnes je už úplne v pohode, už ani tie nevoľnosti nemám, asi máš pravdu a bolo to tou narkózou, síce trvala krátko, ale to bola nie do žily ale ten plyn na ústa, a tie vraj vedia byť také, že človeku je potom z toho zle. Ale nebolo to nejaké silné a dnes už je dobre, už vôbec ani len nešpiním, tak uvidím, čo sa bude diať v čase menzesu, čo by malo byť za nejaký ani nie týždeň, či to bude miernejšie či ako. No keby som sa cítila tak ako teraz tak by to bolo super 🙂 Tak uvidíme...

alka221
12. júl 2012

@halienka ja tiez nespinim,ani nekrvacam,a mirenu mam dva mesiace 😉 tak uvidis..mozno budes mat tiez stasticko.

halienka
12. júl 2012

@alka221 ani prvý menzes po zavedení si už nedostala?

alka221
12. júl 2012

@halienka nie,od zavadzania nic.. 😉 dufam,ze to tak aj zostane..

halienka
12. júl 2012

@alka221 jááj super, dúfam, že aj u mňa to bude tak 😀 by som si zaslúžila za tie roky utrpenia 😝 ja som skúsila aj klasickú antiku a to som mala presne to čo tu niektoré píše, menzes trval 2 týždne, týždeň z toho bolesti, potom 2 týždne špinenie a zas menzes, no horor. Po 3 mesiacoch som to vzdala...

stella231
12. júl 2012

@alka221 mne presne naopak 🙂)) predlzil sa o 1-2 dni.. a idem vykrvacať od rana to takej 14tej stihnem vymenit 3 tampony super plus 🙂) gynda mi dala kanavit..aby som brala počas mrchy aby som tak nekrvacala..učinky nevidim..ale asi vie čo robí 🙂

alka221
12. júl 2012

@stella231
@halienka ved to je strasne tak krvacat. dufam ze sa ti to po case upravi. 😉 ja som tiez mala tabletky,ale nechcem moc cpat hormony, toto mi prislo ako najlepsia volba..tak uvidime,ako a kedy budem krvacat 🙂 kamoska krvaca a spini ako sa jej zachce 😖

emanka
12. júl 2012

@stella231 ahoj, ty si pri Mirene dávaš tampóny? V príbalovom letáku je a aj lekár mi hovoril, že sa tampóny nemajú používať.
Ja som dnes volala gynekológovi a asi si dám Mirenu vybrať. Doteraz som mala 2 týždne menštruáciu a 2 týždne špinenie a tak stále dokola. Teraz, v pondelok mi po 15-tich dňoch skončil menzes a mala som len slabulinké špinenie, tak sme mali konečne sex po niekoľkých mesiacoch a hneď som začala zas krvácať a krvácam stále. Už mi to lezie na nervy. Neviem, či ju nemám náhodou zas posunutú alebo čo.
Okrem toho, som chudokrvná, musím brať železo. No a teraz neviem, či je to tým krvácaním alebo som bola chudokrvná už predtým. Chudokrvnosť mi zistili v júni a mirenu mám od apríla.
Ja neviem, asi si dám normálnu antikoncepciu. Fakt netuším, čo mám urobiť. Som myslela, že to bude trvať nejaké 3 mesiace, ale už mi to lezie fakt na nervy.

svetielkoand
12. júl 2012

@emanka ahoj, aj ja som pouzivala tampony, konzultovala som to aj s gynekologom, odporucil mi pouzivat najmensiu velkost a davat pozor, aby sa vlakna nezachytili o tampon a nevytiahla/nepovytiahla som mirenu 😉

ataduk
12. júl 2012

ahojte, mne zavi
edli mirenu v oktobri 2010, do juna 2011 to bola hroza, ale vsetko sa upravilo, ked som zacala uzivat probiotika Lacto lady, teraz je to ok!

petraxy6
12. júl 2012

Ahojte baby, hlásim sa k nespokojným!!!!!! 😠
Vyše roka mám mirenu a čakám na deň "D" kedy sa mi upraví cyklus. vyše roka je mojou najlepšou kamoškou vložka alebo intímka 😠 Minulý mesiac som silno krvácala 2 týždne, potom bola "ovulka" tak vtedy som špinila a po 23 dňcoh znovu menštruácia a zase silná. No vložka nestačila 😢 😢 😢 Tak som sa rozhodla ju vybrať, lebo ako čítam, tie kg navyše ktorých sa nemôžem zbaviť ani zmenou stravy, ani tbl a min.rok som skúšala aj cvičenie ale bez úspechov. tak všetko som to pripísala mirene a budem opäť žrať tbl. 😠
@emanka mne povolil na také 2-3 hodiny ale len v súrnych prípadoch tampon a keďže som na RD, tak súrny prípad bol pre mňa v týchto horúčavách bazén. tak som si ho tam štopila a štopem kedy ja chcem a potrebujem a serem už na všetko, nech si ju aj sama vytiahnem 😀 😀 😀

katusradus
12. júl 2012

@emanka ahoj ja som tiež takto bola 2 týždne menzes a potom zase špinenie trvalo to rok i ked dr.vravel,že max 3-4 mes. vydržala som to a teraz mám klud 😉

svetielkoand
12. júl 2012

@petraxy6 no a ja si ju idem dat vytiahnut zajtra a ak ma nahodou dovolenku tak si ju vytiahnem aj sama 😀 😀 😀

petraxy6
12. júl 2012

@svetielkoand a ty ju máš koľko? Nemá sa vyťahovať keď máš menzes? Ale to mne vlastne môže kedykoľvek vytiahnuť lebo ja mám skoro stále 😀 😀 😀

svetielkoand
12. júl 2012

@petraxy6 ja ju mam od aprila min. roka, ono ani nejde o menzes ale o to, v akom stave mas krcok maternice - mal by byt zmaknuty aby bolo zavadzanie/vyberanie co najmenej neprijemne az bolestive pre zenu 😉 ale to mi je sum fuk, prezila som dva porody bez EPI tak jedna minutova zalezitost je nic 🙂