Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

lyongirl
20. júl 2012

@trixi12356 no mne sestrička nezdvíha, buď na mňa kašle, alebo majú dovolenku, ale tu je leták a v strede sa píše toto: Možno používať tampóny?

Odporúča sa používanie menštruačných vložiek. Ak používate tampóny, mali by ste ich vymieňať s opatrnosťou, aby ste nevytiahli vlákna Mireny.

No ideme dnes na dovču a kúpila som si tie OB mini, ja už mám MS takú všelijakú, nie moc silnú, dúfam, že si ju nevytiahnem/Mirenu/...
a tu ešte link na leták...
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1150...

trixi12356
20. júl 2012

@lyongirl ...dakujem za link,no neviem asi sa budem dlho rozhodovat či použivat tampony...no musim sa pochvalit,aj dnes som bola na zumbe,a chvala bohu nekrvacam 🙂 ,zvlaštny pocit od 9.marca. 🙂 .. dufam že sa to už ustali,je to zvlaštny pocit,ale som rada 🙂

trixi12356
20. júl 2012

@alka221 ...asi mojmu telu dlhšie trva ,kým si zvykne na cudzie teliesko,ale asi to už telo pochopilo a krvacanie ustupilo 🙂 🙂 🙂

petraxy6
20. júl 2012

@lyongirl no teraz som si prečítala nežiadúce účinky a že priberanie.... 😠 😠 😠 😠 no ešteže som si ju dala vybrať. A @svetielkoand ty čo? ešte ju máš?

svetielkoand
20. júl 2012

@petraxy6 hej, az v pondelok ide von, lebo som sa nebola ochotna postavit o pol siestej pred dvere a cakat aby som sa stihla zapisat 😒

petraxy6
20. júl 2012

@svetielkoand tak držkám palce. už si na pevno rozhodnutá?

svetielkoand
20. júl 2012

@petraxy6 hej, na 1000000% 🙂 neviem sa dockat, kedy tu svinu malu vyberie 😝

petraxy6
20. júl 2012

@svetielkoand 😀 😀 😀

alka221
21. júl 2012

@trixi12356 to je super,drzim palce,asi sa to umudrilo.neboj,teraz bude iba dobre..

sssimi
21. júl 2012

@petraxy6 Priberanie je ako nežiaduci účinok na každej hormonálnej antikoncepcii 😉

Baby už vám niektorej vypadlo teliesko samé od seba? A skúsili ste to potom znova? Ja som si ho dala po prvej dcérke a po pol roku mi vypadlo v prvý deň menzesu keď sa pootvoril krčok. Problém bol v tom, že Sárku som mala ťahanú vákuom a ten krčok je vraj oslabený či čo. Od vtedy som pordila prirodzene druhú dcérku. Zatiaľ ju kojím a používame kondómy, ale opäť ma to ťahá k teliesku. Neviem či to skúsiť znova....

petraxy6
21. júl 2012

@sssimi 😉

trdielko149
21. júl 2012

dievcence Mirenu mam od 7.maja vkuse spinim uz mi to ide krkom,vyhadzane akne mam horsie nez ked som pubertacka bola 😒 vraj trva pol roka kym sa to v tele vsetko ustali a hormony daju do normalu ... teliesko mi nevypadlo ani nic podobne,spokojna som bolesti nemam ziadne len toto mi ide uz na nervy ... krvacat som krvacala len raz odvtedy 5 dni ...

alka221
21. júl 2012

@trdielko149 mas ju priblizne tolko kolko ja 😉 dufam ze neuvazujes nad tym,ze si ju das vybrat,podla mna ju mas este kratko,daj tomu trosku casu... 🙂 doktor mi vravel,ze iba ak by som krvacala,da sa stym nieco urobit, ked iba spinis,neda sa s tym robit nic,iba cakat,ci sa telo spamata 😒 ja som nastastie v pohode.. 😅 vyckaj,a potom daj vediet..

trdielko149
21. júl 2012

@alka221 nie neuvazujem o vybrati 😉 ako som napisala ja som spokojna,tie hormonalne vykyvy a spinenie maju trvat 6 mesiacov lekar mi to nie raz povedal ze to tak moze /nemusi byt ... pekne si pockam do novembra uvidime potom ...ked som dlhsie krvacala tak som za nim sla a pichol mi injekciu na zastavenie a bolo hotovo 🙂 mam dni ked nespinim vobec napriklad a su dni ked je to silnejsie uz sa tesim na 4,5 roka zivota bez tohto vsetkeho 🙂

alka221
21. júl 2012

@trdielko149 no ved to aj ja 😉 dufam,ze budeme spokojne,

bodka13
21. júl 2012

@trdielko149 ahoj 😵 aj tu sa vidíme 🙂
..mám ju od 23.októbra 2008...dva dni po zavedení som krvácala a 3 ešte špinila na slipku,potom bol chvíľu pokoj ...ale prvé tri mesiace sme si zvykali,nepravidelne sa objavovalo špinenie (ale len na slipku)- v decembri 2008 som chytila zápal mechúra,tak som sa asi mesiac dávala do poriadku,no odvtedy je všetko v pohodičke ...vyrážky sa mi nejako veľmi neobjavujú(len tak ako aj pred tým-z času na čas jedna),nepribrala som a menzes mávam asi každé 3 mesiace asi 3 dni na slipku ,okolo dátumu kedy by som mala mať menzes cítim napätie v prsiach,zlepšila sa mi kvalita nechtov...takže som spokojná 😉
@alka221 a @trdielko149 ...držím palce,aby ste aj vy boli spokojné 🙂

alka221
22. júl 2012

@bodka13 takze coskoro ides aj na vyberanie..davas si zaviest dalsiu?alebo nie?citala som si pred zavedenim ozaj celu diskusiu,prave tvoje prispevky ma presvedcili 😉 ja som tiez velmi spokojna,nemam spinenie,ani krvacanie,od zaciatku nic.v poslednej dobe som spinila po par hodin,lebo mi doktor pri sone povedal ze este mam 7mm takze sa spinenie istotne objavi. 😀 neobjavili sa ti cysty,alebo nieco podobne?citala som,ze sa to moze pri teliesku stat..a teraz mam z toho stresy 🙄

majula28
22. júl 2012

pripájam sa aj ja s mojou skúsenosťou s mirenou 😀
nad mirenou som dlho rozmýšľala, že či dať či nedať??? prešli tri rokypo pôrode a konečne som sa rozhodla 😀 pretože tie problémy čo som mala ja, tak toto je voči tomu malina 😀 mirenu mám zavedenú od 15.júna a takisto som mala prvé tri dni slabé krvácanie, ale iba na intímku 😅 zavádzanie ma bolelo, pretože sa to doktorovi nejako zaseklo a takže ma potrápil, ale dalo sa to vydržať, myslela sa pri tom, že ako bude dobre bez menzesu, takže som to zvládla 😀 😀 😀
a potom som týžden nič nemala, už som si myslela, že to tak rýchlo zabralo??? 😅, ale nie slabé špinenie sa mi objavuje každý druhý týžden, čiže týžden mám špinenie a týžden nie 😀, takže ja som veeeľmi veeeľmi spokojná a kebyže to viem tak si ju dám aj skôr 😀 😀 😀 😀 😀 😀, lebo ja som predtým mávala špinenie také, že vložka mi bola kamarátkou celý mesiac 😖 😠 😠 😠....a odkedy mám mirenu tak vložky používam minimálne a ak ak, iba intímky, menzes normálny som už nemala, iba slabé špinenie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 juchúúú 🙂 🙂 🙂, užívam si to....iba čo ma hnevá tak mávam časté bolesti hlavy 😝 a teraz mi strááášne začali vypadávať vlasy 😝 😝 😝 ale neviem či je to spojené s mirenou 😒 😒 😒 a ešte dodám, že môj sexuálny apetít sa mi zvýšil 😀 😀 😀 takže som veľmi spokojná 😉 😉 😉, a negatívum ešte uvediem, že občas ma bolí v podbrušku, ale inak nič....dúfam, že bude len a len dobre 😵 😵 😵 😵 😵 😵

P.S. a tampony sa nemôžu používať, doktora som sa hned pýtala, ževraj je to najväčšie svinstvo....ale čo v dnešnej dobe nie je svinstvo???? 😎 😎 😎,že??? 😀 😀 😀 😀 😀

bodka13
22. júl 2012

@alka221 tak-tak ...október 2013 sa pomaly blíži a asi=určite si dám hneď druhú 🙂 je to pohodlné,bezpečné,ja som spokojná, aj manžel je spokojný a bez ochrany ostať nemôžem,lebo ďalšie bábo už neplánujeme a v 40ke mi to príde aj trocha nezodpovedné(môj názor,ale iným to prajem 😉 ) ...no a čo si budeme klamať už mám kľud,lebo chalani sú už dosť veľkí a relatívne samostatní 🙂
...som rada,že si spokojná aj ty ....zatiaľ sa mi neobjavila žiadna cysta(pred prvým synom som mala,a potom aj keď mal menší syn asi 4,5roka),teraz v auguste idem na stk(preventívku) ,tak dúfam že bude všetko ok 🙂

billam
22. júl 2012

Ja uz mam Mirenu piaty rok a v auguste ma caka vyberanie...dost mam z toho obavy...boli to?...je to nepríjemne?...kedy po vybrati dorazi menstruacia?

alka221
22. júl 2012

@bodka13 urcite je to take spolahlive? 😉 sa aj trosku bojim,co ak to zlyha? 😠

mananenka
22. júl 2012

Žienky..Mirenu mám 4 deň zavedenú a je to ok..Zavádzanie nič moc..ako po tom zavedení som tam mojej dr odpadla..že normálne odkvecla..ale nechcem strašiť..ja som nič nejedla v ten deň a mám strááášne nízky tlak...takže určite preto..ale som tu... 😉 Keď mi to zavádzala mala som druhý deň mrchu..stráááášne silnú...po zavedení mi hneď zoslabla a zo dňa na deň že normálne zmizla..ako keby mi tú mrchu zastavovala..tak dúfam,že to bude už len takto..bez mrchy...inak ešte kde tu troška také krčiky v podbrušku,ale stále je to lepšie....verím že aj bude...Tak pevne dúfam, že do roku 2017 sa s Mirenkou budeme kamarádiť.. 😉 😉 😉

4ocka
22. júl 2012

@mananenka mne bolo po zavedeni tak.hrozne.zle, musela somnlen.lezat, no na nevydrzanie. Vsetko.ma bolelo...ale potom.bolo lepsie, asi 2 -3 mesiace som spinila, a v aprili bolo rok co.ju mam.zavedenu, menzes som.dodnes nemala. Inac, naposledy som mala 8.5.2010 ani neviem co to slovo znamena, a predtym v roku 2008, dobre co :-P som zvedava ako bueme fungovat dalej

bodka13
22. júl 2012

@alka221 no tak myslím,že hej ...však od 2008 ideme "naplno" a našťastie bez nehody ....myslím,že keby nebola spoľahlivá tak už by som určite bola bývala tehotná ....musíš veriť 😉

alka221
22. júl 2012

@bodka13 no,tak budem musiet verit 😉 len dalsie deti nechcem, tak mam trosku des.. 😒

bodka13
22. júl 2012

@alka221 ja verím 😉 ...ešte som nikde nepočula a nečítala o žiadnej žienke,ktorá by otehotnela so zavedenou Mirenou

alka221
22. júl 2012

@bodka13 ja som to praveze citala..tu sa mi zda na konovi..volakde.. ☹ radsej fakze ze necitat,a mat pokoj, 🙂 ty mas skratene aj vlakna?alebo nie?

bodka13
22. júl 2012

@alka221 to vážne? tak som to asi prehliadla
....ani neviem,ale ak ano tak to musel urobiť hneď pri zavedení lebo potom mi ju kontroloval iba na sone

emanka
23. júl 2012

@alka221 pýtala si sa na cysty, mne sa jedna urobila mesiac po zavedení, mala až 4 cm. Ale po menštruácii zmizla, takže je to o.k. Tieto "mirenové cysty" väčšinou samé zmiznú, vstrebú sa 🙂

trixi12356
23. júl 2012

@alka221 ...dufam že hej 🙂už aj špinenie prestalo ,tak som vcelku spokojna....nechcem to prechvaliť 🙂