Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

cherry1981
17. sep 2012

Baby je tu niektora ktora mala veeelmi silne krvacanie a mirena jej pomohla? Mne ju odporuca gynekolog, kedze strasne krvacam uz som bola koly tomu aj na kyretazi a teraz uz druhy krat berem tabletky na zastavenie menstruacie, preto rozmyslam, nad Mirenou, len sa bojim aj toho ze mi este bude robit horsie ked ju budem mat. Ja mavam anovulacne cykly a potom pride ms strasne silna ze sedim len na zachode. Pomohla niektorej z Vas na silnu menstruaciu? Ja ju chcem len koly tomu bola mi navrhnuta uz viacerymi gynekologmi ☹

emanka
17. sep 2012

@cherry1981 ja som mávala strašne silnú menštruáciu, prvé 2 dni som sa nemohla pohnúť z domu, stále som behala na záchod a za jeden deň som minula aj 2 balenia vložiek. Tampón nehrozil, to by som ho musela nonstop meniť.
Mirena mi síce menštruáciu zoslabila, nebola taká silná, ale zas som stále krvácala. Ale to bolo asi preto, že mi nesadla Mirena. Kvôli tomu neustálemu krvácaniu som si ju dala vybrať.
Takže áno, s Mirenou som nemala takú silnú menštruáciu, bola o dosť slabšia, ale zas hrozne dlhá.

vikiba
17. sep 2012

@cherry1981 mne zase v tomto pomohla mala som hrozne silny a dlhy menzes po druhom porode .. uz rok mam mirenu a v case menzesu len slabo spinim takze ja som spokojna asi to bude individualne niekomu sadne niekomu nie

cherry1981
18. sep 2012

@emanka
@vikiba Dakujem Vam ja musim nieco riesit lebo stale chodit na kyrety a brat lieky na zastavenie menzesu ma nebavi ☹

cherry1981
18. sep 2012

@emanka A teraz mas nejaku ATK ktora ti pomohla?

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 nie je zač. A normálnu antikoncepciu si neskúšala? Myslím klasické tabletky. Aj tie zmierňujú menzes, dokonca ho nemusíš mať vôbec. Nemusíš hneď Mirenu dávať.

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 mám Daylette, nasadila som ju hneď v deň vybratia Mireny. Po 3 dňoch som prestala konečne krvácať a som v pohode. Beriem ju necelé 2 týždne, tak ťažko povedať ako to bude.
Ale v minulosti som brala Yaz a tá mi vtedy pomohla. Namiesto menštruácie som mala len 2-3 dňové špinenie.

cherry1981
18. sep 2012

@emanka Ja praveze tabletky nechcem 😒 Rozmyslala som aj nad podkoznym implantatom tak uvidim nakoniec dakujem za radu

zubrienka1
18. sep 2012

@cherry1981 Ahoj, ja som mala velmi silnu menstruaciu, hrozne som krvacala 😒 Mne mirena velmi pomohla, teraz nemam vobec menstruaciu, iba obcas slabe spinenie 😉 a este som mavala aj velke bolesti a aj od toho mi pomohla... Takze ja som s nou velmi spokojna 🙂

cherry1981
18. sep 2012

@zubrienka1 Dakujem, snad aj mne pomoze kedze mi ju uz navrhovali aj v nemocnici po kyretazi, strasne dufam, ze zabere a ja uz nebudem riesit to neskutocne krvacanie

zubrienka1
18. sep 2012

@cherry1981 drzim place 😉 nech si spokojna 😵 silna menstrucia je hotova katastrofa...

cherry1981
18. sep 2012

@zubrienka1
@emanka Baby a este jedna otazka zavadzali Vam ju pocas menstruacie? Mne gynekolog povedal, ze sa moze zaviest aj mimo menstruacie, ale co som citala tak by sa mala zavadzat v case menzesu

cherry1981
18. sep 2012

@zubrienka1 Dakujem snad budem mat stastie 😔

vikiba
18. sep 2012

@cherry1981
@zubrienka1 vyzera ze su s nou dobre skusenosti aj ked vzdy sa najdu zeny ktorym nesadne to nik dopredu nevie ja uz som tabletky tiez nechcela zabudala by som ich brat pod kozu davat implantat to mi prislo horsie ako vlozit mirenu dovnutra ved ked som prezila dva porody co uz jedna mirena malicka 🙂 a po kyrete by to bolo este jednoduchsie vlozit

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 mne ju zavádzali mimo menštruácie. Vraj to počas menštruácie menej bolí, neviem.

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 spomenula som si, že ja som tiež rozmýšľala nad implantátom. Ale lekár mi povedal, že implantát neovplyvňuje menštruáciu, že to nie je pre mňa. A ja som práveže potrebovala zoslabiť menštruáciu ako aj ty.

cherry1981
18. sep 2012

@emanka Aha tak to som netusila s tym implantatom dakujem skusim mirenu a budem verit, ze pomoze, nic ine mi uz ani neostava, ved aj teraz po porode berem lieky na zastavenie uz treti den a stale mierne krvacam ak neprestane zase ma caka kyret 😒 Takze ja musim riesit nieco aj ked u mna asi by bolo navhodnejsie vybrat celu maternicu 😠

smejkovia
18. sep 2012

ahojte, aj ja mám dosť silnú menštruáciu a akurát som bola na krv a na výter, tak dúfam, že bude všetko OK a môžem si dať mirenu. doktor mi povedal, že sa dáva najlepšie na 4 deň menštruácie vraj je maternica bližšie, tak dufam, že pomôže 🙂

zubrienka1
18. sep 2012

@vikiba ja som mala tiez obavy, ci mi ju telo prijme... ale je to vpohode 😉 samozrejme kazda sme ina, takze nie kazdej sadne... a to zavadzanie mna nebolelo , ale zase prijemne to nebolo 😀

vikiba
18. sep 2012

@cherry1981 tak daj potom vediet ako to dopadlo ci ti pomohla ked sa pre nu rozhodnes
@emanka mne ju davali ku koncu men. dalo sa to vydrzat citila som taky tlak

cherry1981
18. sep 2012

@vikiba Urcite dam vediet

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 veď poraď sa ešte s lekárom a opýtaj sa ho aj na ten implantát. Možno si to môj vymyslel, možno má z Mireny viac prachov 😝 Držím palce, nech ti to zaberie. Asi nezistili žiaden dôvod na silnú menštruáciu, že? Mne nezistili, začalo to až po pôrode.

jsemetkova
18. sep 2012

Ahojte ja mám mirenu už pol roka a neviem si ju vynachváliť. Na začiatku som mala asi týždňové špinenie a od vtedy som mala menštruáciu asi 2 krát po jeden deň. Nemám žiadne problémy a som s ňou veľmi spokojná. 🙂 😉

cherry1981
18. sep 2012

@emanka Mne na kyretazi zistili iba ze dysfunkcne krvacanie, ja ked nemam ovulku tak ms nedostanem aj tri mesiace a potom mi narastie vysoka sliznica maternice a tak zacnem krvacat ze je problem ju zastavit. Tak mi to bolo vysvetlene, jeto vlastne hormonalna porucha, pol roka som brala Proveru ta mi to celkom upravila, ale teraz som dostala zase menstruaciu prvu po porode a od piatka zo mna leje tak berem zase Proveru na zastavenie, a ked to neprejde idem na kyret, zatial stale krvacam tak sa uz bojim, ze zase kyret, preto musim nieco riesit 😒 Inak mne mirenu odporucali uz davnejsie v nemocnici aby som si ju dala tak ju skusim

emanka
18. sep 2012

@cherry1981 aha, no paráda. Tak snáď mirena pomôže, držím palce 🙂 Daj potom vedieť.

nicky07
18. sep 2012

AHojte prosím vás koľko stojí Mirena ?Tiež by som si ju dala... tabletkám už neverím a ani ich už nechcem brať... ďakujem 🙂

lusilala
18. sep 2012

ked najdes taku lekaren tak za 150€ ked nie tak 170€ ,ja som si kupila za 150€ v KE na objednavku.(stara nemocnica). plus zavedenie u dokyho 30€.,Je to super vec,,aj ked kazda sme ina a inac to funguje..ja som prve 3mesiace krvacala uz som stracala nervy a chcela to dat prec ale potom to preslo a teraz stale ked mam dostat menstruaciu tak ju mam sice aj tyzden ale len vo forme spinenia,cize vlozky treba len na zaciatok,,potom uz len intimky,ja som nemala ziadne priznaky,tie prve tri mesiace sa obcas stalo ze ma pobolievalo v podbrusku na bokoch ale to sa len usadzala mirena,,mali sme problem aj s pichanim vlakien ale doky mi ich uz nemohol skratit tak som to vyriesila tak ze som si ich akoby zatocila dnu nemam ich rovno a uz je ok,,,raz som mala aj pocit ze mi vypadava ale len mi klesla a doky mi ju vytiahol spät.. tato HAK je super,,treba len prezit ten zaciatok,,a inak parada.a hlavne netreba citat tie negativne veci co tu otom pisu.lebo kazda sme ina. Ja som spokojna 🙂 naj,je dat si to v zime,,v lete urcite nie.

emanka
18. sep 2012

@nicky07 ja som platila 157,- plus 30,- za zavedenie. A súhlasím, teraz je najlepšie obdobie na zavedenie, v lete určite nie.

marcela7271
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rozala111
19. sep 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, ja mám Mirenu od 08.2008, kedy si ju mám dať vybrať? Ako poznám, že už je ten čas, ešte som nezačala krvácať, ale nejako posledné 2 mesiace ama začína pobolievať podbruško a sem - tam mám špinenie, to som už nemávala.