Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

sestri
13. okt 2012

@kikass mne povedala doktorka, že si mám dať aspoň 10 dní pauzu a až potom mať styk....

kikass
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alka221
13. okt 2012

@kikass ja si myslim, ze je to v pohode, tiez som to takto mala..a po dvoch tyzdnoch mi to preslo.. 😉 ja som ju mala tri mesiace, ale muz bol prec, nekrvacala som proste nic, a ked prisiel..tak som zacala..doktor mi ju prezrel ale mam ju v poriadku..

halit13
13. okt 2012

@kikass no ja som mala mirenu zavedenú 2x a doktor zakázal styk po zavedení 2 týždne , ale asi čo doktor to iný názor

kikass
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcela7271
15. okt 2012

Predám antikoncepčné vnútromaternicové teliesko MIRENA.Ja si ho nemozem dať zo zdravotných dovodov.Exsp 6/2013Cena: 130 Eur

Email: marcela7271@centrum.sk

bodka13
15. okt 2012

@marcela7271 a prečo si si ho kupovala ? ...nemôžeš ho vrátiť do lekárne,alebo ho ponúkni na odkúpenie tvojmu gynekológovi 😉

marcela7271
16. okt 2012

Kúpila som si ju minulý rok,ale zistili mi problém so štítnou žľazou tak som sa rozhodla počkať,ale do apríla 2013 by sa mala zaviesť.V lekárni ani lekar mi ju nechcú odkúpiť.

veverka149
16. okt 2012

@billam tak dnes som sa konečne dostala k dr , tie vysoke hodnoty znamenali ze sa mi " tam " dostal nejaky bacil vraj pravdepodobne z termalneho kupaliska , tak mi dala vaginalne tablety na šest večerov a potom až do menzesu nejake na podporu prirodzenej flori v pošve a ked dostanem tak mam konečne prist na zavedenie mireny , nikdy som sa na menzes netesila ako teraz ,uz aby prišiel 🙂 🙂 🙂 😀 😀

billam
16. okt 2012

@marcela7271 ja mam tiež problem so stitnou zlazou - resp. nemam celu lavu cast a prava má zníženú funkciu, tak nechapem.

billam
16. okt 2012

@veverka149 no pekne, ten bacil potesi ☹...tak nech ti pride co najskor!

veverka149
16. okt 2012

@billam dakujeeem krasne 😀 😀 😀

marcela7271
18. okt 2012

@billam Ja_som_si_ju_nedala,lebo_koli_štítnej_žlaze_mám_veľmi_nepravideľný_skoro_žiaden_cyklus

bodka13
22. okt 2012

@marcela7271 podľa mne vôbec nevadí,že máš nepravidelný cyklus....Mirena je antikoncepcia-teda ti pomôže aby si nezostala tehotná,pri nepravidelnom cykle sa plodné dni počítajú veľmi ťažko 😉 ...myslím,že si si ju mohla dať,lekár ti to nevysvetlil?

zukana
24. okt 2012

Ahoj.
Ja som si dala zaviesť Mirenu asi pred mesiacom a pol. Po zavedení som prestala krvácať. Asi tri týždne bolo všetko
v poriadku, potom som začala špiniť, asi jednu intímku za deň. Po styku to bolo trochu silnejšie asi deň. Teraz som
dostala menzes, aspoň si to myslím, lebo už 5 deň krvácam silnejšie. Bez mireny to však bolo silnešie a bolestivejšie.
Dr. povedal, že je to normálne, lebo som mávala silnú a dlhú menzes (niekedy aj 8 dní). Inak sa cítim OK.
Dúfam, že to čoskoro prestane a že si telo zvykne.

aka1849
25. okt 2012

Ahojte ja som mala Mirenu 5rokov a bola som s ňou velmi spokojná. 🙂

andysek111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veverka149
5. nov 2012

Žienky a kedy počas cyklu vam zavadzali mirenu ??len počas menzesu alebo aj v hocijaky den bez krvacania?ja mam taky problem ze som 5 tyzdnov cakala na menzes po zakroku a ked som konecne dostala tak v tedy na sviatok vsetkych svatych a az do dnes dr nerobila ,a dnes to je 5den menstruacie a dr mi ju uz nechce zaviest ze sa to robi len na zaciatku menzesu ze mam prist o mesiac ked dostanem zas. ale ja uz nechcem cakat . tak idem zmenit asi dr .znama co ma dr tak jej ju zaviedla aj ked nekrvacala a vsetko je v poriadku ,ako to bolo u vas ??

alka221
5. nov 2012

@veverka149 mne ju tiez zavadzali v takom case, ked mi uz ms koncila, a slabo som spinila.. myslim,ze uz tu pisali aj kocky, ktorym to zavadzali aj mimo ms. smelo do toho..zase mesiac cakat, nic moc 😉

veverka149
5. nov 2012

@alka221 dakujem za skusenost, ved prave ze zase mesiac cakat nechcem kedze uz dve deticky mam .tak by som chcela mirenu co najskor a to natahovanie mojej dr ma nebavi ,zajtra skocim sa popytat k inej a uvidim

kika050
14. nov 2012

Ahojte ja mam 5 rokov Mirenu a som s nou spokojná no zajtra mám ist na výber a riešim dilemu daď si ju alebo nedať. Momentalne mame 2 manžel sa nebrani k 3 najradšej chlapcovi no ja sa fakt obavam neviem či to zvladnem. Takže je to na mne či dať opať mirenu alebo nechat tak a uvidim. Chcem sa Vs spýtat ja vôbec už 4 roky nekrvácam bola som u doktora povedal že ten drôtik nie je veľmi viditeľný že sa budeme s tým musie´t potrapit. Ono boli to ten výber? Umrtvuje sa to tam nejako? Ďakujem Vám za odpoveď a za nejaké rady. že 3 deti v terajšej dobe je strašne veľa?

kika050
14. nov 2012

2 deti oprava🙂

zlatulienka
14. nov 2012

@veverka149 mne tiež zaviedol dr. mirenu mimo ms, lebo ešte kojím a ms netuším kedy príde 😉 ale moc sa mu do toho nechcelo, pokúšal sa ma presvedčiť, aby som počkala na 1. mrchu po pôrode, hovoril, že je hrdlo tuhé, skrátka to môže bolieť a tak, ale nedala som sa, mám ju a nebolelo to 🙂

marcela7271
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kesulkarenka
14. nov 2012

Ahojte dievčatá...mám už rok a pol zavedenú mirenu a teraz sa objavil exem na rukách,, pod pazuchami , pod kolenami a v oblasti bikín, môže to byť spôsobené tým, že som začala fajčiť??? čítala som, že to môže byť jeden z nežiaducích účinkov......prosím radu...

cherry1981
14. nov 2012

Baby dneska mi zavadzali mirenu 7DC uz som nemala menstruaciu a teraz uz mam krvavy vytok 😢 Aj vy ste mali po zavedeni vytok krvavy? Ako dlho to trvalo slak ma trafi ak mi to bude trvat rok kym si telo zvykne 😠

veverka149
15. nov 2012

@zlatulienka dakujem za skusenost, od 1decembra uz patrim k inej dr a ta mi povedala ze mi ju zavedie kedykolvek kedze som uz 2 krat rodila ,tak uz musim volako vydrzat na pharmatexe😝

kika050
15. nov 2012

Ahojte babenky tak dnes som postúpila výber a dávanie Mireny. Na to čo mi vravel pán doktor.že mam skrátene vlákna tak to bude zložitejšie,ale vôbec nebolo! Ani neviem kedy ju vybrai.Horšie bolo to dávanie bolo niečo cítit momentálne mam pocit akoby som mala menštruáciu trošku krvacanie ale inak dá sa to! Ja som aj rada že konečne po 5 rokoch trošku aj krvácam,ale dúfam že to bude ok a zas na 5 rokov bude pokoj! 😉

bodka13
16. nov 2012

@kika050 super...aj ja začínam mať taký mini strach 😉 výmena ma čaká v októbri 2013

kika050
19. nov 2012

@bodka13 veru strach je hrozný radca aj ja som sa bala a nie je čoho chvalabohu to mam za sebou 😉 Aj mi je ľuto že 5 rokov určite babo nebude,ale nikdy nevieš 😀 😀