Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

alka221
2. jan 2013

@billam mne to spominal,ze sa moze tri styri mesiace objavit spinenie pripadne krv.. tusim to je aj v letaciku mi hovoril dr. 🙂 a tiez sa mi to v poslednej dobe zda, ze sa tu vreco roztrhlo. 😀

massayaaaa
2. jan 2013

Ahojte.mam mirenu uz druhykrat.Cize uz 7 rokov.som uplne spokojna.zmizla mi uplne menstruacia takze uz ani nwviem co tp je.jediny priznak ze by som mala mat menzes je tlak v prsiach asi tak 3 dni v mesiaci.vobec nepriberam.predtym som z tabletiek priberala z naplasti som mala ekzem a s mirenou som absolutne spokojna...

daka122
3. jan 2013

@dadas Ahoj, sice su tieto prispevky stare,ale ja maám presne taku skusenost ako ty, ale pre mirenu sa len rozhodujem,ale ked to tu čitam tak neviem ,neviem 😖

daka122
3. jan 2013

@kika050 ahoj, a nepriberaš pri tej mirene? pišu tu rôzne, ja mám strach aj zo zavádzania a samozrejme aj z priberania 😅

kika050
3. jan 2013

@daka122 tak ked som si ju dala pribrala som ale tak neviem či prave s nej. Neviem ake je to byt bez nej či nahodou neschudnem.Len moja genetika a lenivost je možno to čo skôr stoho priberám.

elllla
3. jan 2013

som rada, ze sa ozivuje diskusia.. buduci tyzden idem na kontrolu po sestonedeli a chcem sa hned dohodnut s dokynou na mirene.. hadam bude vsetko OK..
zaujimalo by ma, ako sa to zavadza (nie detaily, ale co mam asi cakat - je to bolestive? rychle? a pod..)..

kika050
3. jan 2013

@ellla aj mne dr daval mirenu hned po šestonedeli no a zavadzanie u mna bolo len take ako bežna kontrola nie je to nič prijemné. A cítiš že sa niečo deje v maternici také škrabklanie neviem ako to vysvetliť každy má prach bolesti iný. No a mirenu mam 2krat v novembri som si ju dala zas bolo tažke rozhodovanie ale tak už to mam zasebou. A ja mam štastie v tom že fakt nekrvacam ani po vybrani a zavedeni tak pol dna bolo trošku špinenia a hotovo.. Viac nič.

icejane
4. jan 2013

😀 tak to ked budem krvacat pol roka, nadbehnem si dalsie styri 😀 a mesiac za mnou, tak verim, ze to uz nepotrva dlho, zavadzanie asi 5 min.take neprijemne trocha ale ziadna bolest

lucianna11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alka221
5. jan 2013

@lucianna11 toto je tema o mirene, skus sa opytat v teme o implantatoch, spravu som dala na zmazanie.odbocujes od temy.. 😒

katka214
11. jan 2013

Ahojte, ja som mala mirenu tri roky a zrovna vcera som si ju dala vybrat. Za tie tri roky som mala menzes uplne normalne ako aj pred tym a zavadzanie u mna bolo dost bolestive lebo som mala uz stiahnuty krcek maternice. Dala som si ju vybrat lebo chceme s manzelom dietatko, tak by som chcela vediet ci tu nie je niekto kto sa pokusal otehotniet po vybrati mireny, ake ma s tym skusenosti, ci to islo hned alebo ako? 🙂 dakujem za vsetky odpovede 🙂

jajus91
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kika050
12. jan 2013

@daka122 tak som si zistila vahu a fakt priberam do šlaka. Pri prvej mirene som pribrala 10kg ktoré ani za svet nešli dole ak teraz priberiem opat 10 to ja neviem čo so mnou bude začala som dieovať,len či mi to pomôže. Nechcem utekat za doktorom nech ju vybere predsa len aj dost eur a tak,ale ak ina možnost nebude ak priberiem ešte jedno kg tak či chcem alebo nechcem bude musiet ist von.. Od kedy ju mam tak som pribrala 4kg.

daka122
12. jan 2013

@kika050 ved toho sa najviac bojim aj ja, taku zlu skusenosť s priberanim pri mirene maju skoro všetke moje známe ☹

kika050
12. jan 2013

@daka122 No ani ja neviem čo spravím. Nemôžem si dovoliť pribrať už teraz sa citim hrozne a to cez leto sa mi podarilo aj schudnúť a teraz mam duplu. Ach jááj uvidim ak ešte priberiem kg či chcem nechcem budem musieť ist za dokim ,že bohužiaľ asi vyskúšam byt bez no však uvidim....

daka122
12. jan 2013

@kika050 no tak ti držím palce nech ide ta váha dole, lebo je to dosť peňazí na vyhodenie do koša, potom daj vedieť 😒

martina02001
14. jan 2013

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, či má niektorá z Vás nejakú skúsenosť s vypadnutím mireny, alebo o niekom takom už počul. Vraj sa to vie stať po viacerých pôrodoch. Mala som predtým danu a tá mi vypadla a kôli tomu mi lekárka mirenu neodporúča. Kamarátky ale s ňou majú veľmi dobré skúsenosti. Mám 3 deti a ďalšie už ozaj nechcem a na podviazanie momentálne ísť nemôžem, kojím a je to viacdňový zákrok. Ďakujem, pekný deň.

alecka
14. jan 2013

ahoj babulem chcem sa spytat, (je dost mozne, ze tu o tom niekto uz pisal, len nemam cas precitat vsetkych 84stran 😕 ) ci mate niektora skusenost s rozkrvacanim sa po zavedeni mireny? dr ma upozornil ze budem spinit, lenze toto nie je spinenie. mne sa normalne zase rozbehol menzes! 😠 aj s menstruacnymi bolestami, aj s nafuknutim brucha ☹ . teda uprimne povedane som z toho nestastna 😢 , bola som pripravena na sprievodne znaky, ale ta intenzta krvacania a krce v bruchu ma zaskocili, az vylakali...... dik za vase skusenosti, pekny dnik 😉

zukana
14. jan 2013

@alecka ahoj. Ja som špinila medzi menzesom, krče som nemala, ale potom nabehla menzes, bola síce slabšia ale trvala 2 týždne, potom som mala asi 10 dní pokoj a zas som začala špiniť. a tak sa to opakovalo. Počas tretej menzes mi vyšla aj mirena.

zukana
14. jan 2013

@martina02001 ahoj, mne vypadla mirena po troch mesiacoch. Mám dve deti. Ak ti vypadla dana, je dosť pravdepodobné, že aj mirena ti vyjde. skús radšej inú antikon.

lubka1983
14. jan 2013

@alecka ahoj.uz som tam niekde pisala.vela ludi ju chvali do nebies mirenu.mam a ja uz dva roky a sklamanie velke.menzes stale ja 10-13 dni potom stale spinenie intimka a o desat dni zasa.mne pribudli aj zapaly aj bakterie casto berem tbl.a vznikla mi aj cista.zajtra idem na krv brali mi aj steri lebo som sa zase liecila,tak uvidim

alecka
14. jan 2013

@zukana no tak si ma "potesila" ☹ ☹ ☹ . budem fakt "pretsastna "ak mi po zainvestovani tolkych penazi vypadne....
@lubka1983 par stran som tu precitala, len citat vsetko, fakt nemam cas.....
no lubka a nerozmyslas ze by si ju dala prec? takto dlho sa pasovat s problemami, ktore ti sposobuje......drzim palce aby si mala dobre vysledky. ja som sa pre nu rozhodla prave koli silnej a dlhej menstruacii, takze ak to bude mat takyto efekt....... tak to bude "ohromne" 😠

lubka1983
14. jan 2013

@alecka rozmyslala stale ale mam na vyber ci silne a prve dni si neviem ani predstavit alebo slabe a 10 dni.ale ked dojdu vsetky vysledky tak idem zasa 31.1 a rozhodnem sa

martinkatinka
15. jan 2013

@alecka ja som mala prvého pol roka menzes taak, že týždeň krvácanie, dva týždne kľud a zase...ale to bolo už hrozné, chcela som to dať vybrať, ale doktor že nie, lebo že by som musela ísť na inú liečbu endmetriózy a navyše, nemožem mať druhé dieťa, aj keď pravdepodobnosť, že by sa nám podarilo bola takmer nulová pri endoške...potom sa mi to asi cca po roku upravilo, teraz mám špinenie tak raz za 3 mesiace
Normálne sa spýtaj doktora, že ako to, čo sa deje, prípadne kontrolný USG nech ti spraví.... ja keď som mala problém, volala som doktorovi a riešili sme to.

alka221
15. jan 2013

@lubka1983 urcite by som sa takto netyrala dva roky..sup sup von s nou,ked ta takto trapi 😉

lubka1983
15. jan 2013

@alka221 ja viem,ale stale dufam,ze to bude lepsie.zdravie nadovsetko,ale...

alka221
15. jan 2013

@lubka1983 ale dva roky su dva roky.. 😉 ked to nebolo dobre doteraz, uz to nepojde.. vacsinou sa to do par tyzdnou upravi 🙂

lubka1983
15. jan 2013

@martinkatinka ved dom to riesila uz od kedy ju mam bola som aj u roznych gyn..a oba sa zhodli ze takto telo reaguje a budem mat takto menzes.cista sa mi nezväcila za rok.

lubka1983
15. jan 2013

@alka221 ved to.som sklamana.dnes som bola na krv.ked dojdu vsetky vysledky som obl.na 31.1 a uvidime

majolenka11
15. jan 2013

ahoj, potrebovala by som radu a ku dr. som objednana až na 6.2 môžem miernu keď mám zle pecen. testy? či sa zákaz vzťahuje len na tabletky?