Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

georgia333
4. feb 2013

tieto dany sa už dávno nebyrábajú to my povedala moja lekárka, tie čo sa dodávajú teraz sú určite bezpečnejšie doplaca sa za nich okolo 30,- € tie 500 Sk už dávno nevyrábajú

elllla
4. feb 2013

ja musim zaklopat.. uz aj to spinenie skoro uplne ustalo.. tak som zvedava, ako to bude dalej.. kontrolu mam o dva tyzdne..

billam
4. feb 2013

@georgia333 no ja neviem, ale neterka má 5 rokov

georgia333
5. feb 2013

@billam a nevypadla jej ?

billam
5. feb 2013

@georgia333 neviem o tom, zeby jej vypadla...normálne cez nu otehotnela.

georgia333
5. feb 2013

@billam zaujímavé, tak asi nič nieje 100%

billam
5. feb 2013

@georgia333 100% je vies kedy 🙂

mikusik
5. feb 2013

tiež rozmýšlam nad Mirene,kôli silnej men.,lekár tvrdí,že zoslabne a môže aj prestet 30%žien vraj nemá men. vôbec.stalo sa vám to?

georgia333
5. feb 2013

@mikusik ja som pri mirene vôbec nemala mz, priberala som a mala som pocit, že som neskutočne naliata

mikusik
5. feb 2013

@georgia333 ako si to riešila?dala si si ju vybrať?

martinkatinka
5. feb 2013

@mikusik no ja nemám už vobec, čo mi vyhovuje kvoli endometrióze... ale prvý rok to bolo všeliaké, prvý polrok som mala každé dva týždne, potom sa to začalo rpedlžovať a teraz už nemám, iba sem-tam špinenie

georgia333
5. feb 2013

@mikusik asi po roku som ju vymenila za obyčajnú danu

mikusik
5. feb 2013

@martinkatinka keby človek vedel čo urobiť...dám 200e a bude to nanič.

mikusik
5. feb 2013

@georgia333 tá už vyhovuje?

alecka
5. feb 2013

babule, mozno hlupa otazka 😕 , ale mate niektora skusenost s liecbou kandidozy? mozu sa normalne pouzivat vaginalne cipky?
@elllla no tak ty sa mas. ja som sa po 2 tyzdnoch zase rozkrvacala a trva to uz tyzden a ktovie kolko este bude ☹ .

elllla
6. feb 2013

@alecka podla mna mozes vpohode davat cipky.. len s tamponmi opatrne, pripadne vobec, lebo miesto tamponu si mozes potiahnut za to mirenove vlakno.. ale cipky si predsa netahas von, takze ja by som v tom problem nevidela..

baryana
6. feb 2013

@mikusik ja som mala mirenu. po zavedeni som chvilu krvacala, potom ms zoslabol, az som nemala vobec. a nemala som ziadne problemy. mne vyhovovala. bola som max. spokojna. aj niektore zname. ale poznam aj take, ktore z nej mali stale krvacanie. to je individualne. ja ju chvalim. 🙂

georgia333
6. feb 2013

@mikusik mne veľmi vyhovuje, krvacam 4 dní, nešpiním, nepriberám od kedy ju mám dostala som sa naspäť na svoju váhu, za rok pri mirene som pribrala 9 kg

mikusik
6. feb 2013

dakujem za rady už sa len rozhodnúť 😉 chlapy sa majú...

lucia20
6. feb 2013

ahoj babulky, viete mi poradit? minuly piatok som bola na vkladani mireny, odvtedy som uplne slabulinko spinila a dnes som opat zacala krvacat. je to normalne? 😖

svetielkoand
6. feb 2013

@lucia20 je to normalne, taketo spinenie/krvacanie/dni bez krvacania sa mozu opakovat cca tri az 6 mesiacov

lucia20
6. feb 2013

@svetielkoand dakujem, ale ja som sa skor pytala na to, ze ci je normalne, aby som mimo cyklu, po ukonceni menstruacie po par dnoch zacala znovu krvacat. dakujem.

billam
6. feb 2013

@lucia20 lekár ti nesppominal, že po vlozeni mozes krvacat aj 3 mesiace? 😕

svetielkoand
6. feb 2013

@lucia20 ano, je to normalne pri Mirene 😉 v pripade ak by bolo krvacanie silne a trvalo viac ako 7 dni, tak treba ist k lekarovi

viktoria2011
6. feb 2013

Baby nemate niektora záujem odkúpiť Mirenu (samozrejme nepoužitú 😀 ) ?

billam
6. feb 2013

Krvácanie moze byt po zavedeni aj 3 mesiace!!!
Tu máte informáciu o Mirene - ale cudujem sa, Vam to lekár nepovie...na každej strane sa rieši krvácanie po zavedeni..

http://www.liekinfo.sk/liek-mirena-ins-itu-1x52...

mimusik
6. feb 2013

@lucia20 - taketo striedanie krvácania so špinením je úplne v poriadku. Môže trvať až pol roka, kým sa to upraví do takej miery, že mezes mať vôbec nebudeš. Lekára je však nutné navštíviť vtedy, keď je krvácanie veľmi silné, vtedy mirena nemusí byť na svojom mieste. Ja ju mám od 05/2012 a špinenie mimo cyklu sa mi ešte zvykne objaviť. A teda terapeutický účinok tento druh antikoncepcie v mojom prípade splnil - minimálne krvné straty. Dúfam, že bude plniť aj ten antikoncepčný 😉

lucia20
6. feb 2013

@billam lekarka mi dala dost skreslene info. tvrdila mi, ze ucinok ma az po 14 dnoch a pohlavny styk moze byt az po 7dnoch. baby odtialto mi napisali, ze to tak nie je, v pribalovom letaku je tiez ina info, tak neviem, co si o lekarke mam mysliet. 😖

@svetielkoand dakujem.

@mimusik dakujem velmi pekne.... si ma ukludnila a asi si mala aj najzrozumitelnejsiu odpoved pre mna. dakujem.

mimusik
6. feb 2013

@lucia20 - som rada, že som pomohla 😉 . Ja sama som v tomto fóre hľadala info a skúsenosti iných žien s mirenou, kým som sa pre ňu rozhodla...
A ešte k tvojej otázke, Mirena plní funkciu antikoncepcie ihneď po zavedení. Odporúča sa však počkať 24 hod. a aj to len z dôvodu, aby sa žena zotavila. Netuším, z kadiaľ má tvoja dr. info, aké má... v každom prípade, nie sú pravdivé 😖 .

lucia20
7. feb 2013

@mimusik tiez si myslim, ze nie su pravdive, ved hadam ti, co pisu tie pribalove letaky, hadam by aj mohli vediet, co tam pisu. ja som tiez cakala, v podstate tri dni, aby som si bola ista, ze je vsetko tak ako ma byt. ale 14dni mi nijako neslo do hlavy, kedze v podstate to vychadzalo presne na ovulaciu, tak mi to prislo, take postavene na hlavu, ze by mala nejaka antikoncepcia zabrat az v den ovulacie. 😖 akoze, doteraz som mala o nej dost vysoku mienku, kedze poznala ako jedna z mala lekarov, vyvojovu chybu, co mala moja dcerka a vedela ako postupovat cele tehu, tak som ju mala za odbornicku, aj v inych veciach. vyriesila problemy, ktore ma trapili roky predtym a traz toto??? no neviem. mozno aj vedela odpoved, len to povedala pre istotu, aelbo co.... neviem.