Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

makika213
24. feb 2013

@moncsesz80 Ja som to tu už písala, lebo som si ju dávala teraz vybrať. Ja som nemala s tým žiadny problém, ani som nevedela, kedy mi ju vybral, ale ja som mala vlákna v poriadku.

maajka83
24. feb 2013

@makika213 uz si nepamatam ci ma bolelo brusko, ale pozerala som sa do kalendarika tak som krvaca 8 dni, druhy mesiac 7 dni, a tie dalsie az doteraz 4 -5 dni.

makika213
24. feb 2013

@viktoria2011 jasné, kľudne cvič, to nemá nato vplyv.

makika213
24. feb 2013

@maajka83 tak to sa už teším, nech sa mi to unormálni, lebo toto už nebolo možné. Budem 2 mesiace bez toho krúžku Nuvaring, nech si cyklus nabehne a potom si ho vyskúšam dať. Ja mám normálne pocit, ako keby sa mi hojili tie ranky v maternici a preto ma to v podbrušku v strede pichá. Inak, keď som mala mirenu, tak som práve v tých miestach cítila vždy tlaky. Telo ju tam nechcelo.

makika213
24. feb 2013

@dracula počkaj ešte, daj jej chvíľu šancu, máš to príliš krátko.

makika213
24. feb 2013

@katka1212 Ja si myslím, že ak do pol roka nesadne, tak nech ide radšej von, lebo je to potom hrozná otrava. Moje kamošky čo majú mirenu a sedí im super, tak po 3 mesiacoch už mali všetko v pohode. Ja som dúfala 2 roky ....a zbytočne. Som rada, že som sa jej zbavila.

lenkagiec
24. feb 2013

Ahojte, ja mám mirenu už 3,5 roka a som nou nadšená!!! Je pravda že zavádzanie nie je príjemné a celý deň mi bolo fakt zle, ale to sa nedá porovnať s tým že už celé 3,5roka nemám kramy, ale žiadne, žiadne, ani špinenie. Ani nemám žiadne iné nežiaduce účinky, mám pocit že ani neexistuje nič lepšie ako Mirena!!! Takže babenky ktoré váhate, ja vrelo odpurúčam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dracula
25. feb 2013

@makika213 Zítra jedu ke gynekologovi. Budu krvácet 20 dní v kuse, tak se uvidí. Pochopila bych, kdyby to přestalo a zase začalo, jak tu píší některé ženy. Ale 20 dní v kuse asi bude problém někde v zavedení. Přitom mi to gynekolog zaváděl pod narkózou. Takže to mohl umístit dobře. Tak nevím...Narkózu jsem měla, protože mi odstraňoval polyp v děloze a zároveň mi navrhl jako řešení zavedení mireny. Polyp už mi odstraňoval jindy, pak jsem krvácela asi 3 dny. Tím to krvácení nebude. Už jsem zoufalá. Hlavně nejhorší je neustálá křeč v podbřišku, když se hýbu. Musela bych jen ležet nebo nehnutě sedět, abych nic necítila...

daniela1978
25. feb 2013

máte niekto skusenosti s tým, že ak cvičím, tak potom špiním. Nie je to klasický menzes, na nohavičkách nemám nič, len na papieri, keď sa utriem. Mirenu mám už 6 rokov, bola som na gynde a povedal, že ak chudnem , tak ju tam môžeme ešte nechať, že to bude lepšie ak sa vyberie keď schudnem. Na vybratie idem tak v apríly. Menzes som pri mirene nemala ani raz, len občasné špinenie, ale odkedy cvičím, je to špinenie častejšie.

alka221
25. feb 2013

@daniela1978 a nemoze to byt preto ze ju uz mas 6 rokov? mozno sa ti postupne obnovi cyklus, ako mirena prestane ucinkovat, ci?
ja som po cvicenie spinila na zaciatku, tie prve tyzdne, teraz v pohode, ziadny probllem.

daniela1978
25. feb 2013

@alka221 no ja špiním po každom cvičení, len teraz cvičím intenzívnejšie, tak aj to špinenie je dlhšie. Ale to s tou obnovou cyklu ma nenapadlo 🙂 každopádne ide cca v apríly von, ale veru sa mi nechce ju dať preč 🙂 6 rokov žiaden menzes.....ale keď si predstavím tu bolesť pri zavádzaní, tak asi si ju už nedám druhý krát.

alka221
25. feb 2013

@daniela1978 nebala si sa,ze otehotnies,ked uz ju mas dlhsie nez tych odporucanych 5 rokov? podla mna to moze byt to vracanie cyklu..

daniela1978
25. feb 2013

nebála, ale tešila by som sa 😀 . No mne pri synovi povedali, že otehotnieť bude pre mňa ťažké....ale podarilo sa nám to, takže nejako sa nebojím, ale aj motyka vystrelí 🙂 ale hovorím, už si ju asi nedám.......

makika213
25. feb 2013

@dracula presne tak som to mala ja, stále bolesti v podbrušku, dokonca som si musela dávať tabletky, čo sa to nedalo niekedy vydržať. ak sa máš takto trápiť, radšej to daj von.

alecka
25. feb 2013

@dracula a nemoze to tvoje krvacanie suvisiet s tou kombinaciou- odstranenie polypu a nasadenie mireny? myslim ze je to ina situacia ako ked ti len odstranili polyp. verim ze je to na nervy : ( . ja som bolesti nemala, ale po 15 dnoch od zavedenia som zacala krvacat a krvacala som 19 dni!!! a bola som z toho na zufala. uvidis co ti povie odbornik. drzim palce 😉 .

alka221
25. feb 2013

ja tiez stale rozmyslam,co potom,ci si dam este jednu,alebo nie(dalsie dieta) 😉
@daniela1978 takze teda idete potom snazilkovat?

dracula
25. feb 2013

@alecka Díky za podporu. Zítra sem napíšu, co mi gynekolog řekl.

katka1212
26. feb 2013

@makika213 Ahoj,bola som včera u doktora a musela ísť von,už toho bolo veľa.Aj doktor povedal,že jednoznačne von.Že to nebolo normálne a každý mesiac to bolo horšie a horšie,ale teraz som rada,že budem mať pokoj. 🙂

makika213
26. feb 2013

@katka1212 Tak to je teda...ale super, že máš už pokoj. Len mi prosím povedz, čo ti povedal, že ako sa to teraz bude správať, či budeš krvácať, či môžeš mať bolesti v podbrušku, lebo ja tam stále mám také bolesti, a pichá ma tam...nechápem....A ty si mala také problémy ako ja? Že tiež menzes stále??? A ako vyberanie? Bolo to v pohode? A dal ti nejakú novú antikoncepciu?

dracula
26. feb 2013

@alecka
@makika213

Tak jsem byla dnes na gynekologii a lékař nechápal, že tak masivně krvácím po takové době. Taky nevěděl, proč mě bolí břicho v těch místech, co jsem mu ukázala. Prý to s mirenou nesouvisí. Napsal mi norethisteron a na 10 dní antibiotika, abych prý případně vyléčila zánět, kdyby tam byl. Koukal na mě dost divně, asi jsem byla první, kdo má takové problémy. Prý většina žen hned je ok. Tak si připadám jako blbec. Jeho zdravotní sestra mě dodělala, když mi řekla, že ona už má druhou mirenu a je s ní nadmíru spokojená, ačkoliv rok a půl menstruovala více než chodila bez vložek. Prý jí to nevadilo. Na tohle ale já asi fakt psychicky nemám. Taky mi řekl, že mám jednoznačně používat tampón nikoliv vložku. Tak jsem na to taky koukala...Jinak prý je mirena ok, na správném místě. Pochvaloval si to. Tak už fakt nevím, kde je chyba... Řekl mi, že s vyndáním mám počkat, že budu spokojená. Asi to říkají všichni gynekologové...

alecka
26. feb 2013

@dracula tak to je ohromna pomoc ☹ . ja zboznujem ked dr spravia z cloveka blbca 😠 . miesto toho aby pomohli, tak cloveka dobuzeruju a znechutia ☹ . doverne to poznam. som zvedava ci bude mat ta atb liecba a noretisteron nejaky efekt. drzim palce 😉. inak ja som dnes po 7 dnoch relativneho pokoja zase zacala krvacat a navyse ma boda v lavom predpokladam vjecniku. porazi ma, dufam ze zase budem krvacat 20dni 😠 😠 😠 ! a to som si davala zaviest mirenu koli dlhej a silnej menstruacii. tak ma rozhodila, predtym som krvacala 9-10dni a teraz nekrvacam 7 a potom stale.asi tiez nepatrim medzi tu "vacsinu" ktorej sadne.....

dracula
26. feb 2013

@alecka Tak přeji, aby bylo vše ok. Snad se to zlepší i Vám. Od kdy máte mirenu?

keira155
26. feb 2013

ahoj aj ja rozmyslam nad mirenou pocula som ze pri dane je mozne aj otehotniet tak to nechcem radsej risknut spolieham sa na mirenu ale ja plne kojim takze neviem ci si ju mozem dat zaviest nemate stym niekto skusenosti ??? co sa tika MS tak mam da sa povedat ze pravidelnu

makika213
26. feb 2013

@dracula Tak to si ma zabila....Nejaká divná ambulancia, nie? Mne neodporúčal tampony, lebo sa môžu vlákna zachytiť o tampon a mohla by si si to vybrať...takže čudné..... A sestrička je asi sado-maso...nie? hihihi A prečo ti dal antibiotiká? Ja keď som bola u môjho s problémami, tak mi zobral všetky výtery a podľa toho zisťoval, či nemám zápal....ale všetko bolo negatívne...mne proste nesedela. Preto nechápem, že ťa hneď pchá antibiotikami....A kde máš prosím ťa tie bolesti? Keď na teba tak divne pozeral, lebo aj ja som mala stále bolesti v strede podbruška a v krížoch a tiež mi hovoril, že to nie je z mireny, dokonca som si dala vyšetriť aj mechúr....Ja som tiež šalela z tej mireny, stále nejaké problémy som mala, behala som stále po lekároch, na nohe sa mi vyrazila psoriáza, čo som presvedčená, že to vzniklo z mireny, ale tiež ma doktor uisťoval, že to je náhoda. Ak proste niekomu nesadne, tak robí problémy a je už na každej žene, či to bude znášať alebo nie. Ja som bola asi blbá, keď som to znášala dva roky. Preto teraz tvrdím...ak do 1/2 roka nebude všetko v pohode, tak ju treba dať von, lebo to bude len horšie.

svetielkoand
26. feb 2013

@keira155 mozes mat mirenu a sucasne kojit, len zvaz vsetky za a proti, kedze aj ked vacsina lekarov to nepripusta, pri mirene sa casto vyskytuje spinenie aj niekolko mesiacov, mierne zvysenie hmotnosti, vypadavanie vlasov, zhorsenie pleti - avsak najdu sa aj zeny, ktore na mirenu nedaju dopustit a nemaju ziaden problem. Je fajn si vsetko dopredu nastudovat a ratat aj s moznostou ze ti nesadne 😉

dracula
26. feb 2013

@makika213

Tak já totiž mám vlákna od zavedení přistřižená a nelze mirenu tedy nějak s tampónem vyndat. Takže v tom problém není a lékař mi doporučuje tampóny s probiotiky: http://ellentampony.cz/jak-tampony-pusobi/.

Ta antibiotika mě taky naštvala. Ale on si myslí, že mám zánět v tom místě asi, co mi vyřízl polyp. Takže pro jistotu to asi zaléčí.

Bolesti mám vlevo v podbřišku, ale ne přímo u vaječníku, ale níže blíže stydké kosti. Tak nevím.

Každopádně taky mi ta sestra přišla sadomaso. 🙂 a já rozhodně ji nebudu následovat. 🙂. To si nechám raději vyndat.

Lékař mi řekl, že budu za 3 měsíce spokojená a litovala bych, takže to zkusím vydržet, ale pak to půjde nemilosrdně v případě problémů ven. 🙂

Jen u toho norethisteronu mám vždy zkušenost, že mi je fyzicky po hormonech blbě a po vysazení tablet krvácím. Tak nevím, zda po vysazení v případě zastavení krvácení nebudu zase krvácet.

veverka149
26. feb 2013

Ahojte zienky .som tyzden po zavedeni mireny .krvacala som len v den zavedenia potom uz vobec .bolesti som mala asi tak 3dni . Inac vsetko v poriadku. Chcem sa vas opytat ktore si kontrolujete vlakna citite dve ci jedno ?? ja som si skontrolovala ci su tam a je ale citila som len jedno ,mate to tak alebo je to poroblem ??? :-/

alecka
26. feb 2013

@dracula dakujem 😉 . ja ju mam od 14.1. takze zatial je to este v "norme". aspon dr sa tak tvari. mne to lezie na nervy 😠 , lebo predtym som presne vedela ako bude prebiehat moj cyklus a hlavne kedy ho budem mat a podla toho som sa mohla zariadit. ale teraz.....mozem si ja planovat!!!! 😠 😠 som zvedava este pockam tie 2-3 mesiace, ale ak sa to neupravi, pojde von. ja sa nebudem nervacit v lete, aby som nemohla ist ani k vode,ani nic. nuz zatial mam pocit, ze tie peniaze som mohla investovat lepsie... ☹
a s tym norethisteronom to je fakt divne, vsak ten je na posun krvacania, zastavi ale po vysadeni spusti......nuz uz len doverovat dr. aj ked pri spravani niektorych dr je to tazke.......

katka1212
27. feb 2013

@makika213 Ahoj,áno mala som ako ty.Keď vyberal vôbec som to necítila.Upozornil ma krvácanie a ak do piatku neustúpi,tak mám prísť k nemu a dá mi lieky na zastavenie,ale ak krvácanie bude silné mám ísť na pohotovosť ihneď,krvácanie mám silné ale počkám do piatku a pôjdem za svojim doktorom.Antikoncepcia sa nerieši zatiaľ,Mám ísť na kontrolu a potom,že sa dohodneme čo ďalej.Ale dúfam,že už bude lepšie. 🙂

makika213
27. feb 2013

@dracula mne dával hormony, aby mi napravil cyklu, aby sa to polepšilo...3mesiace som mala všetko OK, potom to zase začalo blbnúť všelijako mi to chodilo. Potom mi dal na dovolenku norethisteron, lebo mi akurát vychádzal menzes, zase som mala 2 mesiace pokoj a znova mi to začalo. Jednoducho, ničím sa to nedalo napraviť. Ja teraz po vybratí zase krvácam...vybral mi ju...4 dni krvácanie, 2 dni pokoj a zase krvácanie...neviem, či to tak môže byť, či sa to telo teraz musí z toho dostať. A hlavne ja mávam bolesti v strede podbruška, presne nad kosťou. A to som mala aj keď som ju tam mala a teraz tiež...ale doktor nato nič nehovoril. Oni celkovo tí lekári nepovedia nič, ja to nechápem, že sa nevedia s človekom normálne na rovinu porozprávať. No, uvidíš, či ti to pomôže čo ti nasadil, lebo aj antibiotiká ľúbia rozhádzať cyklus, len si to nenechávaj tak dlho ako ja, lebo to je fakt blbosť takto dlho sa trápiť, to hovorím z vlastnej skúsenosti. Držím palce, aby bolo všetko OK.