Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

makika213
27. feb 2013

@katka1212 Tak ja mám teraz hokej, čo mám robiť, lebo po vybratí na druhý deň menzes 4 dni, potom 2 dni pokoj a teraz zase...ale nie je to silné, len také slabé, tak neviem, či mám robiť paniku, alebo je lepšie, nech sa to telo samé s tým vysporiada, možno sa musí maternica vyčistiť, ja neviem. Nechcem, aby si myslel, že bože hysterka, zas je tu....Ale lezie mi to dobre na nervy, že bez vložky ani na krok a v podstate celý február bez 7 dní nosím vložku. Je to fakt otrava, nech sa to už dostane na poriadok, lebo ma picne. Ja už mám od vybratia týždeň. Ty tuším menej, nie? Sorry, zabudla som.

makika213
27. feb 2013

@katka1212 už som to našla...ty to máš teraz čerstvejšie, ty si išla po mne na vybratie. Tak mi aspoň povieš, ako to už teba prebieha.Lebo mne nepovedal vôbec nič, len to, že mám čakať na menzes...o žiadnom krvacaní, ale injekcii, že mám prísť mi nepovedal nič a teraz neviem čo mám robiť.

dracula
27. feb 2013

@makika213 Tak je dobře, že jste si mirenu nechala vyndat. Věřím, že se to srovná. Holt člověk nikdy nemůže vědět, jak to bude.

Takže to chápu dobře, že po norethisteronu jste po vysazení hned zase nekrvácela? Já mám zkušenost bez mireny, že po vysazení norethisteronu do 2 až 3 dnů krvácím. Ale s mirenou netuším... Celkově blbě snáším hormony. Dneska jsem měla jednu část dne větší bolesti než jindy. Krvácím nadále masivně. Tak uvidíme za 10 dní. To mám mít dobrána antibiotika.

makika213
27. feb 2013

@dracula Asi sme sa nepochopili. Minulý týždeň mi vybrali mirenu v utorok, v stredu som začala krvacať, do soboty. V nedeľu a pondelok som bola v pohode bez krvácania a teraz v utorok a v stredu zase trošku krvácam. A toto nechápem, či je to takto správne, či sa telo čistí, alebo mám ísť k lekárovi. Nemám to nejaké tragické krvácanie, len také slabé. Čo sa týka norethisteronu, ten mi dával ešte ked som malaa mirenu a stále som špinila, hocikedy, aj mimo menzes. Vtedy sa mi to upravilo tak na 2-3 mesiace a zase som mala tie isté problémy. Preto som si ju aj dala vybrať. Teraz po vybratí neberiem nič.

dracula
28. feb 2013

@makika213 Tak snad to budete mít brzy v klidu. Držím pěsti. 🙂

cherry1981
28. feb 2013

@dracula Ja mam tento isty problem mam ju zavedenu od novembra, a teraz uz 3 tyzdne krvacam nonstop, ak to neprejde do pondelka tiez musim na gyndu uz som z toho nestastna, vzdy som mala velmi silnu ms, a kazdy mi hovoril, ze sa to upravi po zavedeni telieska a nic este mam pocit, ze je to horsie ☹

dracula
28. feb 2013

@cherry1981 A to máte od listopadu pořád krvácení nebo to aspoň někdy ustalo? A případně na jak dlouho.

Já nikdy neměla menstruaci delší jak 4-5 dnů. Neměla jsem problém. Lékař mě spíše mirenu dal coby lék před polypy. Vysvětloval mi to, že děložní sliznice mi při mireně nebude narůstat a polypy se nebudou ve sliznici tvořit. Jinak jsem byla totiž již podruhé od května 2012 na abrazi (odstranění) polypu. Prý díky mireně nebudu muset podstupovat každý půlrok stres z operace. Zatím ale teda mám spíše stres z mireny a to docela dlouhý. Možná by operace v krátké narkóze každý půlrok byla lepší. Nesmím házet ale flintu do žita a snad se tělo s tím srovná.

dracula
28. feb 2013

@cherry1981 A ještě jsem chtěla dodat, že mi lékař říkal, že jsem mu měla zavolat dříve, když tak dlouho krvácím. Takže určitě neuděláte chybu, když za ním zajdete dříve než v pondělí.

lusita88
28. feb 2013

@hablak a ak sa smiem opytat kolko si asi krvacala ked ti ju zalozili tu mirenu lebo ja ju uz mam treti tyzden a stale kus krvacam a uz ma to vytaca a este bola si aj na kontrole po dvoch mesiacoch pri dokimu ci je mirena spravne zalozena lebo ten moj doktor mi nic nepovedal

lusita88
28. feb 2013

baby no aj ja mam mirenu od 13.2.2013 a stale kus krvacam ale skor mi to pripada ako take vacsie spinenie ledn uz som z toho nervozna davam si aj askorutin a nepomaha mi to a este sa chcem opytat boli ste niektore aj na prekontrolovanie po nejakom case pri doktorovi ci je mirena tam kde ma byt lebo ten moj tupy doktor mi nic nepovedal a ak do buduceho tyzdna neprestanem krvacat asi mu zavolam ze ci to tak ma akoze byt

dracula
28. feb 2013

@lusita88 Myslím, že se má na kontrolu jít po měsíci od zavedení, ale já byla po 3 týdnech. Lékař mi řekl, že když krvácím, tek jsem měla přijít i dřív, že to je třeba řešit.

katka1212
28. feb 2013

@makika213 Mne povedal,že budem krvácať a ak to bude silné mám ísť na pohotovosť.Ale ak to bude mierne,ale bude to trvať viac ako 6dní mám prísť k nemu a dá mi hormonálne tabletky na zastavenie.Iba toto mi povedal,nič viac,ale v pondelok pôjdem ku nemu,budem musieť ísť.A ak by to prestalo tak kázal,aby som prišla o mesiac na kontrolu.

chelsee
28. feb 2013

Ahojte baby, chcem sa opytat ci niekto nema podobnu skusenost, pred tyzdnom mi vybrali mirenu po 5a pol roku, hned po cybrati mi urobil sono a zistil ze mam nieco v maternici, nevie co ale vyzera to ako zvysky po plode, tak mam ist na kyretaz, dost sa bojim, moze to byt cokolvek, po troch dnoch som dostala vysoke teploty a mam ich doteraz, na kyretaz chora ist nemozem, ci to nema tie teploty s tym nieco spolocne, chcela som si mirenu dat znova ale po tychto problemoch sa uz do toho asi znova nedam, nestalo sa niekomu nieco podobne? Dik za odpovede 😉

daniela1978
1. mar 2013

@chelsee a počas prehliadok ti sono nerobil, keď si tam mala mirenu ešte?

chelsee
1. mar 2013

Robil naposledy minuly rok v juni, kedze sa prehliadky robia raz za rok a nic som tam vtedy este nemala, nikto nevie co to je akurat mi povedal ze to vyzera ze som prva ktoru kedy videl ze som otehotnela na mirenu, ze 90percent to bol plod, nikto s podobnou skusenostou?

dracula
1. mar 2013

@chelsee Já chodím na prevenci každého půl roku a myslím, že při mireně se má chodit také minimálně jednou za půl roku.

makika213
1. mar 2013

@dracula Ďakujem.

makika213
1. mar 2013

@lusita88 ja som mala ísť po zavedení na kontrolu po mesiaci. Ale to budeš ešte špiniť, to môže trvať aj do 1/2 roka. Niektorým babám to prestalo po 3 mesiacoch, takže nebud z toho nervozna, je to normálne. Jedine, že by si začala moc silno krvácať, vtedy treba hneď ísť. Ale po mesiaci si ju choď dať skontrolovať, či sa ti neposunula, či je na mieste.

makika213
1. mar 2013

Napíšem skúsenosť mojej kamošky. Mala mirenu 3 roky, mala menzes, ale slabší, ako pred mirenou, bola max spokojná. V decembri začala krvácať, ale dosť silno a trvalo jej to mesiac. Išla k lekárovi, tiež jej nadával, prečo neprišla skôr a dal jej nejaké tabletky, na 3 dni. Ale po tých tabletkách začala zase krváca silno, tak išla k nemu znovu a to ju objednal na kyretáž. Takže bola začiatkom februára na kyretáži, samozrejme mirena musela ísť von. Teraz je bez mireny a že ak by ju znovu chcela, tak až po 3 mesiacoch, kým sa vyhojí maternica. Ale už je tiež znechutená a nechce si ju dať znovu zaviesť. A vraj mala aj vysoké zápalové testy na cytologii. Tiež vôbec netuší, čo sa mohlo stať, lebo 3 roky mala pokoj a zrazu z ničoho nič zápaly a dokonca mala aj hustý hnisavý výtok do toho krvácania....Proste všelijaké problémy majú ženy s mirenou. A to som jej ozaj závidela, že nemá žiadne problémy a včera mi toto oznámila do telefonu, tak som skoro odpadla. Dávam to sem len pre info, keby náhodou niektorá mala podobný problém. Jednoznačne ak je krvácanie silné a trvá dlhšie treba hneď ísť k lekárovi a neodkladať to.

billam
1. mar 2013

@makika213 kamarátka otehotnela počas toho, ako mala v sebe Mirenu???

lusita88
1. mar 2013

@makika213 ale ked on mi ani nepovedal ze tam mam prist na kontrolu ja neviem ale ten moj gyndos absolutne nic nepovie

martinkatinka
1. mar 2013

@billam kyretáž nie je len pri potrate, to je všeobecne čistenie maternice, aj pri zápale....

chelsee
2. mar 2013

Ja som nekrvacala 5 a pol roka, som viac ako tyzden po vybrati, dali mi atb a kvapky na zuzenie maternice a stale nic, chora som stale tak na kyretaz cakam kym nebudem zdrava, z toho cakania zacinam byt pekne na nervy, uz nech to mam za sebou, este k tomu znovuzavedeniu ak zena chce novu mirenu robia to hned, jednu dnu druhu von, netreba cakat na nic, ak je zena v poriadku, doktor mi povedal ze mi novu ak budem chciet mozu zaviest pri kyratazi rovno kym spim

saskiamia
4. mar 2013

ahojte, mam mirenu 11 mesiacov. po zavedeni bol moj stav presne ako popisoval pribalovy letak 😉 Teraz mavam pravidelnu menstruaciu (1. den silno krvacam, potom uz mam iba slipku tak 2-3 dni). Poslednu som ale dostala uz po 21 dnoch a dnes som na 4. den silno zakrvacala. Dokonca aj s velkou krvnou zrazeninou 😒 . To som nemala ani po porode... Od rana ma pobolieva brucho a mam silne krvacanie. Mate s tym niekto skusenost? Nemozem mat nejaky zapal? Nieco, co nesuvisi ani s Mirenou?

elllla
4. mar 2013

ja som dnes bola na sone - kontrole po 2 mesiacoch od zavedenia mireny.. pekne drzi na svojom mieste, vsetko je vporiadku a na kontrolu (aj preventivku) mam prist o rok.. krvacala som vlastne len tie tri tyzdne od zavedenia, potom nejake 1-2 tyzdne len spinenie a odvtedy klop-klop pokoj.. az na obcasne zaspinenie (raz do tyzdna), co je tam max na jednu intimku..

makika213
4. mar 2013

@billam to fáááákt? To by ma piclo.

makika213
4. mar 2013

@lusita88 Ale ja čo viem, tak všetky baby takto boli po mesiaci na kontrole. Tak sa tam dotrep a povedz mu nech to skontroluje, či je všetko OK.

makika213
4. mar 2013

@chelsee Tak neviem či pri kyretáži, lebo kamoške ako som písala, pri kyretáži vybrali von, a povedali, že po kyretáži môže mať mirenu zavedenú až po 3 mesiacoch, aby sa zahojila z toho zákroku maternica. Takže neviem, či ti to takto urobia.

lusita88
4. mar 2013

@makika213 zajtra mu zavolam ze co a ako lebo mohlo sa to aj posunut alebo nieco take

dracula
4. mar 2013

Můj aktuální stav skoro měsíc po zavedení mireny je nic moc. Mám antibiotika 7. dnem po 12 hodinách. Jednou denně beru norethisteron. Ráno nekrvácím, ale jakmile začne každodenní frmol, tak začnu krvácet, Zatím tedy ani jeden den bez problémů. Mám bolesti v třísle vlevo (jakoby křeče), občas i vaječník vlevo mě píchá. V sobotu jsem volala lékaři, zda je toto ok stav a on mi řekl, že mu mám zavolat až příští pátek po dobrání antibiotik. Prý krvácení je v poho, ale ty bolesti nechápe... Tak teda pořád u mě nic moc. Hlavně jsem doufala, že po norethisteronu se mi krvácení zastaví... A ono nic...