Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

katuliena82
8. feb 2016

@lady511 ja po kreme :D ale moja chyba, prisla som po 6 tyzdnoch zo sluzobky zo zahranicia a pred 2.stykom som si uz nedala dalsiu davku kremu... ale Pharmatex mi fungoval roky rokuce. Vratim sa k nemu, ale dodrzim davkovanie

saska112
8. feb 2016

@lady511 no...a sme doma 😒 fakt je asi ta mirena najlepsia....

lady511
8. feb 2016

@katuliena82 Ja som dodržala presný postup v navode a dve čiarky na svete, ,určite zmenim antikoncepciu

katuliena82
8. feb 2016

@lady511 😕 nooo, tak teda vazektomia. Do hormonov nepojdem, manzel vazektomiu uz spomenul ako moznost. Mala som rada Pharmatex, neskodil mi. A nemohlo sa stat, ze ste pouzili mydlo napr.? Aj ked, predpokladam ze si vedela ako bezpecne pouzivat Pharmatex

lady511
8. feb 2016

@katuliena82 určite nie,,viem.že mydlo sa nesmie ani pred ani po,,aj časový interval som dodržala

danadol
11. feb 2016

Mna Mirena priviedla do Menopauzi, dievčata. Mam 38 a vaječniky scvrknute, necinne, usmrtene. Kazdu noc navaly. 1000 krat som olutovala toto rozhodnutie a verte, ze o suvislosti mireny a menopauzy sa na sk strankach ani nedozviete.

saska112
12. feb 2016

@danadol ja mam 33 a tiez mavam kazdy mesiac navaly...ale pripisujem to PMS...ale moze to suvisiet...

natalka13
12. feb 2016

@danadol akym sposobom k tomu ta Mirena prispela? fakt ma to zaujima. neviem si to predstavit ako by to realne bolo mozne.

1jahodka
12. feb 2016

@danadol ako vieš, že to je vďaka mirene, že by si to nemala, aj keby si mirenu nikdy nemala?

danadol
12. feb 2016

Doktor, ktory ma na mirenu presvedcil samozrejme vulucoval, ze to moze suvisiet.Ked som mu uz po 2,5 roku hovorila, ze mavam navali, vysmial ma ze sa vonku oteplilo a vsetkym na, je horuco.A ze som vôbec nepochopila, ako ta mirena funguje. Lenze potom ho vystriedala ina pani doktorka, ktora ihned, ked som jej povedala, ze som v predcasnej monopauze, reagovala otazkou, ci som mala mirenu. Vravela ze ma viac pacientiek,ktore takto dopadli, hlavne v takom veku po 35tke. Mirenu mam uz 5mes. von, menstruacia sa nedostavila a hormonalne testy to potvrdili. Aj ultrazvuk.

saska112
13. feb 2016

@danadol ja uz dr.ani nic nehovorim....vzdy sa zasmene ze to nie je z mireny..to sa musim pripravit 7.3. Idem na vybratie...par mesiacov skusim bez ci mimoje trapenia ostanu...

natalka13
13. feb 2016

@danadol to by musel predcasny prechod suvisiet s kazdou horm.antikou a este by musel prist ovela skor,kedze kazda tabletkova ma ovela viac hormonov ako Mirena.

bigdream
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danadol
14. feb 2016

@saska112 drzim palce.

danadol
14. feb 2016

@natalka13 moja lekarka povedala, ze ma aj pocinky, co mali tie podkozne implantaty a tiez niektore takto dopadli. V kazdom pripade nechcem nikoho presviedcat. Pisem svoju skusenost, ale ja som takuto informaciu nikde na sloven. strankach nenasla. Vyhodzovalo mi len same zahranicne stranky. Myslim ze sa to tu dokonale taji. Je to farmaceoticky biznis.

saska112
14. feb 2016

@bigdream teraz vo febr.5 rokov

timea7
14. feb 2016

@saska112 nehnevaj sa, ale tiež si myslím, že to s mirenou súvis nemá, že by k tomu prišlo tak, či tak. Množstvo hormónov je minimálne, to by rovnako dopadli ženy, ktoré užívajú tabletky, ktoré obsahujú oveľa väčšie množstvo hormónov. Máme v rodine lekára (nechodím k nemu, takže ma nemusí o ničom presviedčať) a povedal mi, že o takom prípade ešte nepočul. Ja tu mirenu neobhajujem, písala som to už vyššie, aj keď mne vyhovuje maximálne, ale chápem, že nemusí každej, ale toto mi pripadá nereálne.

saska112
15. feb 2016

@timea7 ved ja to netvrdim....len nahlas uvazujem 🙂 sama som zvedava ci sa nieco zmeni po vybrati...a ci stres z otehotnenia nebude na mna vplyvat este horsie,kedze mirena bola v tomto naj.

timea7
15. feb 2016

@saska112 no vyznelo to tak, že to máš potvrdené od lekára 😒 😒 😒 😒

timea7
15. feb 2016

@saska112 nemyslím si, že je za to zodpovedná Mirena, a sorry, zmýlila som si ťa s @danadol

saska112
15. feb 2016

@timea7 😀 haha, som sa divala ze ved som az tolko nepovedala

timea7
15. feb 2016

@saska112 som ešte prepnutá na víkendový režim, prepáč. 😉 😉 😉

bielalabud
16. feb 2016

Ahojte dievcata.antikoncepciu beriem druhy rok avsak predtym som mala nuvaring vagunalny kruzok. Teraz som presla na klasicke tabletky a mam dilemu..bez kruzku som bola vzdy 7 dni s tym ze na 7. Den som si ho vkladala..to znamena napr. V sobotu 20 00 som si ho vybrala a nasledujucu. 20 00 znovu vlozila..rozumiem tomu spravne ze bez tabletiek som celych 7 dni a prvu z noveho balenia si davam az na 8mi den? Dakujem pekne

dzaaja
19. feb 2016

Ahojte.mne dnes mirena po mesiaci a tyzdni vypadla citila som tie dratiky pri sprchovani volala som dr ze mam povytiahnut a tak som ju sama vytiahla o tri hod som konecne prestala krvacat.v pondelok mam ist na kontrolu a mam ju doniest so sebou.neviem ci ju dam znovu zaviest ma niekto skusenosti ze na druhy krat nevypadla a bola az do tych 5 rokov? Cely ten mesiac som spinila alebo krvacala skoda toho trapenia a vloziek :(

dasenka26
19. feb 2016

@dzaaja To je normalne že si špinila, min. 3 mes sa mirena nastavuje, ja ju mam skoro rok a mam krámy dlhšie ako predtým ale ovela slabšie, časom mozno vymiznú..treba trpezlivosť 😉

dzaaja
19. feb 2016

@dasenka26 dufam ze by vymizlo po case spinenie ale trapi ma ze mi vypadla a neviem ci si ju mam dat znovu zaviest ak po mes. znovu vypadne zase stale krvacat a potom aj tak pojde von.mozno mi ju telo neprijme opat

silvia2013
19. feb 2016

@leuska35 vyjadrujem sa k tomu, comu sa rozumiem, ak sa Ti to nepáči, nečitaj to.Ty radsej reaguj na to, ak saTa niekto niečo pýta, lebo inak sa tu len strapnujes.

kacenika
19. feb 2016

@dzaaja ahoj,aj mne vypadla mirena pred takmer styrmi rokmi. Nebola som si ista,ci to chcem risknut opat ale nakoniec so si ju dala znovu zaviest a vyplatilo sa. Doteraz je vsetko v poriadku. Ale tie prve mesiace su hrozne,neustale spinenie,padanie vlasov a otrasna plet. Potom sa mi to upravilo.

dzaaja
19. feb 2016

@kacenika dakujem.bojim sa toho.hlavne je to oštara s tym spinenim poriadne si ani clovek neuzije na co mirena sluzi za ten mesiac som hadam tri dni nespinila.muz bol velmi poteseni 🙂 a mala si aj ine neziaduce ucinky priberanie alebo nervozita? Prave ma doma uz upozornovali ze som viac nervozna a vybusna no hovorim si kto by nebol ked ma menzes nonstop.dala si si zaviest tu istu co vypadla alebo novu?

kacenika
20. feb 2016

@dzaaja urcite novu,staru mi mudr neodporucala opat zavadzat. A co sa tyka vedlajsich ucinkov - no na zaciatku spinenie ( ta nervozita pramenila mozno aj z toho) ale potom to vymizlo. Menzes som nemala adi dva roky vobec a teraz normalne mam ale teda slabe spinenie par dni a bolesti len take slabucke. Ja som si mirenu nedavala ani tak kvoli antikoncepcii ale ja som mavala menzes kazdych 21 dni a neskutocne bolesti,takze skor som chcela toto zmiernit. No a co sa tyka priberania,tak zo zaciatku mi ako keby trosku zhrubol pas ale na kila som nepribrala. Toto vsetko ale samo casom vymizlo. Teraz fungujem tak akoby som ju ani nemala. Ale kazde telo sa podla mna s tym vysporiada inak.