Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

petraxy6
12. júl 2012

@svetielkoand 😀 ja keď s takto nabrúsim (ako práve teraz sa hnevám, že čo za nápad som to dostala) tak mi to bude šuma-fuk či to bude bolieť 😀 😀 😀 😀

svetielkoand
12. júl 2012

@petraxy6 no ja som uz nabrusena tak, ze ak mi ju zajtra nevyberie on, tak ju vyberiem ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petraxy6
12. júl 2012

@svetielkoand potom napíš, ako to dopadlo. Ja si zajtra zavolám, či ten môj ujo dr. nemá dovču a by som tam aj ja šla že by ma trochu "potešil" 😀 😀 😀 A potom tbl. sa kedy užívajú? ja som zabudla 😅 po menzese? či ako to bolo?

drakvak
12. júl 2012

Ahojte, ja mám Mirenu od decembra 2010, dala som si ju zaviesť 3 mesiace po 2.pôrode, viac detí neplánujeme a tabletkovú antikoncepciu som nemohla kvôli antifosfolipidovému syndrómu, vďaka tej diagnóze ma stála aj so zavedením 33 eur, tak som si povedala, že idem do toho aj keby to bolo len na pár mesiacov. Nepribrala som, ale ani neschudla, mám o 6kg viac ako pred prvým tehotenstvom, ale nejako sa ani veľmi nesnažím chudnúť, dúfam, že od septembra sa mi podarí po večeroch chodiť niekam cvičiť 😉 Menzes už pár mesiacov nemám, len pár dní v mesiaci špinenie, cca v čase predpokladanej menštruácie, intimka stačí, zo začiatku to bolo všelijaké, ale 2 týždne som nikdy nekrvácala ako niektoré píšete. Ja som spokojná, rozhodne si ju nechám celých 5 rokov, teda, ak sa niečo nezmení a potom sa uvidí, či aj ďalšiu dám alebo niečo iné, ale k tabletkám by som sa nerada vrátila, skôr náplaste by už mohli byť lacnejšie potom...
Ak máte niektorá skúsenosť s vyberaním Mireny po niekoľkých rokoch, aspoň 3 rokoch a viac, napíšte, prosím, či to bolo veľmi nepríjemné alebo bolestivé...

svetielkoand
12. júl 2012

@petraxy6 tbl sa v prvy den menzesu davaju, takze vlastne ty ich mozes kedykolvek zacat 😝 😀 😀 😀 my prejdeme na "prsiplaste" kedze mne tabletky funguju tak, ze mam 6 rocny zazrak doma 😀
@drakvak super 🙂 , urcite sa najdu aj spokojne uzivatelky mireny, len zial, aj tie menej spokojne 😒 tak nech len nadalej dobre sluzi 🙂

drakvak
12. júl 2012

@zu1zi1 Mám kamošku, ktorá má tiež 4 deti, všetky plus mínus s 2-ročným vekovým odstupom a gynekologička jej tiež Mirenu neodporúčala, že má po 4 pôrodoch maternicu, v ktorej by sa Mirena neudržala. Používajú kondómy s manželom a zatiaľ im to vychádza - najmladšia bude druháčka na ZŠ, tak to zrejme funguje 😉 Tabletky Ti nevyhovujú? Nečítala som všetky príspevky, možno si písala...

stella231
13. júl 2012

@emanka no ja si teda davam tampony..však by som s vložkami umrela... to by som musela mať na den tie always na noc..od brucha až po ladviny pri takom silnom kvacani ...neviem .
kolko maš už mirenku , ja na začiatku som to mala tiež take rozhadzane... potom sa to upravilo..no teraz som spoko..akurat ze mi ide vaha hore..aj ked neviem či to pripisovať tomu a mierne sa mi zhoršila pleť...
ale cpať do seba tabletky ... na to ja niesom... a byt tehtona to už vobec !!!

emanka
13. júl 2012

@stella231 mirenu mám len od 24. apríla. Stále váham, či vydržať a dúfať, že sa to upraví alebo vybrať. Keby som vedela, že si môžem dať tampón, tak by to bolo oveľa jednoduchšie, hlavne v tých horkách. Možno si ju nechám a keď sa pôjdem kúpať, dám si tampón. No ale najhoršie je, že už som ju raz mala posunutú a lekár mi naprával. Teraz mám stále stresy, že či sa mi náhodou zas neposunula. On debil mi ešte aj tie vlákna odstrihol, tak teraz to už ani nemám ako zistiť, keďže ich vôbec nenahmatám.
Ale nechápem jedno, v pondelok som mala prvý deň po menzese, mala som slabé špinenie, tak sme sexovali a hneď potom som začala krvácať a krvácala som až do dnes, teraz mám zas špinenie.
Asi ešte chvíľu vydržím a keď sa to nezmení, vytiahnem. Ale to už bude koniec leta, tak mi bude jedno, či mám vložku alebo nie. To už potom môžem čakať ďaľších niekoľko mesiacov 😒
Bože, ja fakt neviem.

alka221
13. júl 2012

@emanka nuz,to je riziko toho,ze si si ju zavadzala pred letom.. ☹ ja by som este asi skusila par tyzdnov pockat,predsa len,pisali tu baby co spominali,ze az po 4-6 mesiacoch sa im to upravilo 😉 je to dost velka suma nato,aby si to hned vzdala, skus vydrzat,mozno sa to umudri.. 🙂

emanka
14. júl 2012

@alka221 no ja som blbá a dúfala som, že takéto problémy ma obídu, no naivná. A je pravda, že som nečakala až takéto dlhé krvácanie, čakala som špinenie. No nič. Teraz už druhý deň mám to špinenie minimálne, dnes v podstate skoro vôbec, zatiaľ. Takto som to ešte nemala, tak snáď sa to lepší a už to tak vydrží.
Najhoršie je, že o 7 dní by som mala dostať ďaľšiu menštruáciu a keď bude zas trvať 3 týždne, tak ma drbne 😠
Ale asi ešte vydržím, dám tomu čas.

alka221
14. júl 2012

@emanka neskusala si si pytat volaco na zastavenie krvácania?baby tu brali volake kvapky,skus sa popytat 😉 ja by som to uz davno urobila,pri takom dlhom 😝

emanka
14. júl 2012

@alka221 neskúšala, ale keď som mu volala pred dvomi mesiacmi, tak povedal, že mám počkať ešte 2 dni a potom mám prísť a že mi niečo dá. No a ja som na to úplne zabudla, dobre, že si mi to pripomenula. Na ďaľšiu menštruáciu ( čo je už o chvíľu 😠 ) mu zavolám a vypýtam si niečo. Dík za tip 🙂

alka221
14. júl 2012

@emanka treba sa nato popytat,lebo takto dlho krvacat nie je normalne 😉 anemia ista. 😀

emanka
14. júl 2012

@alka221 veď ja aj som anemická, už mesiac musím brať železo. Zistili mi to cca 3 týždne po Mirene, tak neviem, či je to fakt z toho krvácania, alebo som bola anemická už predtým. Ale zbytočne beriem železo, keď furt strácam 😒

alka221
14. júl 2012

@emanka no,skus sa popytat na tie kvapky na zastavenie,a vyckaj este nejaku chvilu,ale ked sa to neumudri ani potom,tak zjavne to nesadlo.. ☹

monikaklopanova
14. júl 2012

čaute baby, ja mám mirenu danú 2 mesiace po 3. pôrode takže od 20. apríla 2012 ako mi ju vložili. Menštruáciu som mala 3 dni ako mi ju vkladali a odvtedy nič len 2krat špinenie. Už som si robila aj tehot.test ale v poho negat. A tiež je mi to divné, že nemám menšt. každý mesiac ako obvikle, ale asi to tak fungule. Ináč sa cítim dobre nežiaduce účinky nepozorujem iba akosi nemôžem spávať asi to je normálne. Vkladanie mireny bolo v poho vkladal mi je primar pôrodnice. Psychicky som sa pripravovala ale dalo sa to vydržať ruky sa mi triasli od strachu a ten studený pot ale dalo sa to vydržať. Povedali mi, že mám prísť po konci ďalšej menštruácie a čakám a čakám a nič. Asi mi dobre sadla . Som zatial spokojná ale môže sa to za nejaký ten čas aj zvrhnúť uvidíme. Každá sme iná za tie prachy by som si to teda nedala vybrať ani za rok ani za dva čo najdlhšie to pôjde. A samozrejme kontorly či dobre drží. Ako som čítala vaše príspevky keď máš mirenu nemôžeš používať tampóny ja na nich žijem každy mesiac 😖

alka221
14. júl 2012

@monikaklopanova ved nekrvacas,mas to presne ako ja, mne dr povedal,ze je prekvapeny ako rychlo mi to zaucinkovalo,tak dufam ze budeme oba casom spokojne 😉

monikaklopanova
14. júl 2012

ja si nestažujem som spokojná ale mala by som ísť na kontrolu môjmu gynošovi ako mi to zaviedli som ešte nebola kedy by som mala isť???? Ty si už bola?

kucharka
14. júl 2012

@hessa ahoj.Môžem sa ťa spýtať či ti pri vyberaní telieska doktor dal aj novú mirenu?Mne končí vio februári ale doktor mi povedal že mi nemôže dať novú ale až po mesiaci.Ked si mala prvú Mirenu 6 rokov tak si stále nemala menzes?Niekde som čítala že po 5-tich rokoch už neobsahuje hormony a žena dostane menzes a je čas na vybratie Mireny.dakujem za odpoved

svetielkoand
14. júl 2012

@monikaklopanova ja som bola na prvej kontrole po zavedeni o mesiac, nasledne po troch mesiacoch 😉

alka221
14. júl 2012

@monikaklopanova ja som nevedela ze kedy mam ist povedal,ze po prvom krvacani,ale kedze sa nic nedostavilo,sla som po mesiaci a pol.povedal,ze mi to zaucinkovalo celkom rychlo, ale ze tam este mam 7cm a ze to znamena ze spinit este budem..teraz som mala niekolkohodinove spinenie,ale ja som inak spokojna, ze nemam problemy,co tu niektore popisuju..fakt.

alka221
14. júl 2012

@svetielkoand mne kazal iba po prvom krvacani,potom az o rok na preventivke,to preco ti kazal o dalsie tri? 😉 nechapem.

svetielkoand
14. júl 2012

@alka221 ze mirena zvykne este "sadnut" tak ju skontroloval, ci je na svojom mieste a pytal sa ci netreba skratit vlakna 🙂

alka221
14. júl 2012

@svetielkoand mne vlakna neskracoval,povedal,zeto nerobi,vraj su to dva cm..mne ju po mesiaci kontroloval,aj odspodu,aj sonom..nehovoril,ze mam znova prisst,asi zalezi na doktorovi..

svetielkoand
14. júl 2012

@alka221 asi ano 🙂

mananenka
14. júl 2012

Žienky, ja idem na vloženie Mireny tento pondelok..Ja bojíííííííííííím...Našla som tu túto tému, ja sa to aj bojím začať čítať... 😉 😉

petraxy6
15. júl 2012

@mananenka neboj 😉 vkladanie nebolí 😉 aspoň mňa nebolelo. som si čítala príspevky ako to bolí a kadečo a šla som tam s malou dušičkou a ani som nevedela, kedy to bolo. ale asi to bolo aj ttým že sestrička mi tam drístala voloviny 😀 😀 😀 kým on vkladal 😀 😀 😀

hest
15. júl 2012

Ahoj, o Mireně taky uvažuju ale přijde mi drahá a pak také zvažuji dva další aspekty a to, že pokud jsem brala HA, tak jsem ale neměla vůbecc chuť na sex, což jinak v plodné dny mám a moc (taky konečně, že to trvalo až po dovu dětech-)) a zadruhé HA mi taky dopomohla spolus těhotenstvími a gnetikou ke zhoršení náznaků křečových žil, hlavně v oku. Takže tak , ale zase by se mi líbilo něco, aby se manžel nemusel chránit, je to takové, no však víte, není to ono. Nezvažoval jste někdy to nehormonální tělísko? BUdu ráda za jakokouliv odezvu, díky-)

ivaanka
15. júl 2012

Ja jsem taky Mirenu zvazovala, spis jsem byla rozhodnuta, ale tak jsem sr bala te bolesti pri zavadeni, ze jsem si nakonec nechala pichnout podkozni tycinku Implanon. Zavedeni nebolelo vubec, spineni nemam, s vahou jsem sla taky od porodu pekne dolu, ale padaji mi pro zmenu hrozne vlasy. Jsou uplne vsude a kdyz si je myju, taham je po hrstich☹ Tak to si clovek asi nevybere...

matatina
15. júl 2012

ja som o tej podkožnej tyčinke vôbec nepočula kolko to stoji a či je spolahliva diky 😕