Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

aniicka24
24. mar 2014

tak ja uz mam mirenu von po dvoch rokoch

lucia2015
24. mar 2014

Ahojte kocky mam 26 r dve deturence a prvy krat som si dala predpisat antikoncepciu presnejsie mirenu lennze mam obavi a mam na to mesiac aby som sa pevne rozhodla uz ju mam doma len som zmatena lebo som citala negativne aj pozitivne ohlasi ci si ju dat alebo nie ja fakt neviem ☹ mozem dostat nejaku chorobu alebo cistu inak som uplne zdrava

lussies
26. mar 2014

Ahojte. Ja mam mirenu 3roky...cca pred pol rokom som zacala mat menzes...lekar sa obava ze asi mirena vypadla a tak pre istotu ma objednal na hysteroskopiu. Chcem sa spytat stalo sa vam to niektorej? Dik

michaelas88
26. mar 2014

PROSIM O RADU
Ahojte. Mirenu mam 2 tyzden. Zavadzanie bolo dost neprijemne, bolest v podbrusku uz pri zavadzani a zavraty. Spinenie len 1 den. Citala som diskusie o tom ci mirenu chlap citi a ci nie a spominane boli snurky, pomocou ktorych bude mirena odstranovana. Vraj ich niektori citia. Tak som sa tozhodla to "dole" skontrolovat a skoro som odpadla. Moj krcok maternice sa zosunul cca 3 cm ku vchodu do posvy a hrdlo je dlhe na cely prst. Co to moze byt? Mali ste niektora taku skusenost? Dakujem

naty1987
31. mar 2014

@lucia2015 vsetko zalezi na tom ako ti je z liekmi ja lieky nechcem a telo mi zle funguje mirenu mam vyse 2mes. A som stastna negativa som si ani nečítala iste by som mala kazde jedno keby o nich viem ale viem o niektorych......obcas citim jemnu bolesť v podbrusku ako na ms tak den dva aj obcas spinim no inak mi nic neni ja som presvedcena ze toto je antika pre mňa a fakt sa citim skvele a tie vlakna sa daju skratit keby ich tvoj muz citil moj vravel ze pri nejakych polohach nieco cíti ale to sa stalo asi dva krat inak aj sex je uplne v pohode 😉

lucia2015
31. mar 2014

@naty1987 ahoj ja som nikdy ziadnu ant. nebrala tak preto sa pytam no citala som toho dost ale aj s dr som sa rozpravala tak som taka na vazkach ci si ju dat alebo nie lieky nechcem uz len z toho dôvodu ze pri dvoch detom zabudam sa aj najest takze tabletky by som zabudla tiez haha

naty1987
31. mar 2014

@lucia2015 aj preto som chcela teliesko lebo ja tiez zabudam 😀 rozhodovala som sa skoro rok ci to za tie peniaze stoji lebo ja som dlho kojila tak aj preto a ja si zatial chvalim tuk tuk tuk 😉 🙂

lucia2015
31. mar 2014

@naty1987 ja uz mam teliesko doma dr mi ho predpisala vybrala som si ho za 2,50 e v lekarni akurat za zakrok budem platit 60 e a 60 mi preplati medical card , na sk to kolko stoji?

naty1987
31. mar 2014

@lucia2015 nooo tak to mas skveleeee wau super cena ja som platila rovnych 200 € uz aj zo zavedenim

monikapuciova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilijak
1. apr 2014

@cherry1981 Ahoj, mne moja Dr. povedala, že môžem pociťovať pnutie a napätie v prsníkoch. 🙂
Mne sa to tiež stáva a pociťujem to tak 5 dní potom to prejde .

tatiana305
24. apr 2014

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niektora baba podobnu skusenost ako ja. ? mam mierenu 4 rok, doteraz som nepocitovala ziadne vedlajsie ucinky nemala som ziadny menzes len mozno raz za pol roka jeden den spinenie. no teraz posledneho pol roka som zacala mat pravidelne 1-2 dnový menzes kazdy mesiac. co je ale este zvlastnejsie zvacsili sa mi prsia a to dost. je to uplne viditelne. zazila to uz niektora pri mirene? kedy ste si dali mirenu vybrat ? mozem sa na nu spolahnut aj ten piaty rok?

billam
24. apr 2014

@tatiana305 ja som ju mala cca 5,5 roka. Menstruaciu som tiež mavala 1-2 dni, nie však každý mesiac...a s tymi prsiami ti veru neporadim.

sumona
25. apr 2014

Baby tie co ste si dali vybrat mirenu po akom case sa vam upravil cyklus? Ja som.jy dala vybrat hned na druhy den som dostala ms a teraz cakam ze by som mala uz dostat no ale uz mi 5dní meska predtym som ms nemala vobec dr povedal ze podla sona by som mala dostat do troch tyzdnov ale ja som ju dostala hneď nq druhy den.

andreao
25. apr 2014

Ahojte baby, ja mam Mirenu od augusta min. roku a kazdy mesiac viac ako 15 dni spinenie... uz mi to lezie na nervy... bola som u dr, povedal, ze sa to upravi... ked som nemala Mirenu, ms som mavala pravidelnu, 5 dni krvacanie a bol pokoj. teraz uz mam nervy... mate podobnu skusenost?

henikav
25. apr 2014

@andreao ja ju mam druhy mesiac a strieda sa mi spinenie s krvacanim, stale dookola, tiez len cakam ci sa to niekedy znormalizuje a tiez mi to lezie nenormalne na nervy

andreao
26. apr 2014

@henikav tak ja uz 8 mesiacov tak... stale cakam, dr mi povedal, ze treba 6 mesiacov, aby si telo zvyklo... ale nic... uz som sa objednala na kontrolu, ked sa to neupravi, dam to von... davala som to pre ulahcenie, ale jakosi mi to robi len problemy zatial...

karin1811
26. apr 2014

@andreao ja som mala špinenie prvé skoro celé 4 mesiace každý deň. Raz viac, raz menej... potom mi lekár predpísal ascorutin, aby sa to krvácanie upravilo, ale nezačala som ho brať, lebo sa to nejak spravilo samo. No každý mesiac mám 2-3 tt špinenie. Nič príjemné, uvažujem, že budem musieť prejsť na tabletky, lebo už nemienim čakať, či sa to upraví a kedy...

lucinka2811
26. apr 2014

@fifa ahooj .. tak a som citala som si to pomylila..lebo mala som klasicku antikoncepciu s podobnym nazvom ..a nesadla mi .. ked teliesko to by som si chcela dat aj ja ..tak uvidime 🙂

akatka
27. apr 2014

@karin1811 Ahoj Karinka, citam, ze si mala tiez krvacanie pri Mirene. Mam ju len mesiac a menstruaciu mam uz 12dni. Asi nema zmysel lekarovi volat, aby mi predpisal Ascorutin, vsak? Povie mi asi, ze sa to este upravi 😒

karin1811
27. apr 2014

@akatka skúsiť môžeš, no mne zakaždým rozprával, že to je normálne aj niekoľko mesiacov... samozrejme nie každá s tým má problém, ale že je to časté. Mne ho predpísal až pred štvrtým mesiacom..

pipiny11
9. máj 2014

Pre mirenu som sa rozhodla po cisarskom reze.....
Chcela by som uz druhu bambuchu🙂 je problem!!!!! sla som ju vybrat a mirena nejde von,.......!!!!
Som nahnevana a uz ju druhykrat nedam...ze je to 3 pripad z 500, ale je to tam!!!!!

homlitasova
11. máj 2014

ahojte ja mám Danu a niesom spokojná vôbec doktor mi ju odporučil lebo lieky mi nepasujú žiadne mam menzes každy mesiac lenže sa mi nemožu spustiť a ked konečne prídu tak trvaju aj dva týždne keď som sa spítala doktora tak mi povedal že telo si musí zviknúť lenže už ju mám tri roky a pribrala som od vtedy 17 kilo ☹

amisa
14. máj 2014

Ahojte, vcera mi zavadzali Morenu, no bol to problem mala som iste anatomicke nezrovnalosti ale je to tam, necitim ju len krcok si citim. Som v napeti co ocakavat co bude dalej. Nemala by som tak dva tri roky otehotniet, tak dufam ze sa na nu mozem spolahnut. O mesiac na kontrolu.. Chcem sa opytat mavala som z tabletiek migreny, byvaju take problemy aj z mireny?
@pipiny11 ako si nakoniec dopadla?

babulka74
14. máj 2014

Ahojte ! Nedá mi, aby som Vám nenapísala o mojich skúsenostiach s Mirenou. Dala som si ju prví krát zaviesť pred 5 rokmi. Mala som 35. Poviem Vám že prvé 4 mesiace boli veľmi kruté. Už som ju chcela dať von, nakoľko som stále krvácala, alebo v kuse iba špinila. No skrátka bez vložky alebo iba slipy som sa nemohla nikam ani hnúť. Stále som chodila k môjmu lekárovi ktorému veľmi dôverujem (som uňho od 17 rokov) a ten mi iba vravel aby som to vydržala, že budem veľmi potom spokojná. Zavádzal mi ju v apríli no v júli keď som bola ,, zase " na kontrole som mu vravela že v auguste idem na dovolenku a nebudem tam predsa sedieť s vložkou na pláži, chcem ju von !!! Predpísal mi tabletky NORETHiSTERON a poviem Vám krvácanie a všetky trable okolo zázračne do týždňa zmizli. Od tej doby som nemala ani raz menzes, žiadne bolesti, žiadne aké, žiadne výtoky, bolesť v prsiach ani čokoľvek iné. Prvé mesiace som sa aj bála či to je normálne, kúpila som si aj pár tehotenských testov a nič. Keď som potom po roku šla na kontrolu k môjmu lekárovi v TT a všetko som mu vyrozprávala, smial sa. Veľmi som mu poďakovala že to som ňou vydržal a odhovoril ma od toho, aby som si ju dala vybrať. Včera som bola po 5 rokoch na výmene. Dal mi anestéziu, dosť som sa bála, ale prežila som to. Dnes slabé špinenie čo by vraj malo trvať 2 až 3 dni a všetko by malo biť v poriadku. Takže kočky, na Mirenu nedám dopustiť !!!! 5 rokov pokoj s vložkami, super život aj po sexuálnej stránke je to vraj ešte lepšie ! 🙂

andreao
16. máj 2014

@babulka74 prosim Ta, kolko si brala ten Norethisteron? Ja ho uz mam druhy krat a nepomohol... ale uz som rozhodnuta, dam Mirenu von...

cherry1981
16. máj 2014

Ahojte chcem sa opytat mam mirenu cca rok a tristvrte, uz tyzden den pocitujem slabost svalou, triasku tela, striedavo sa potim a je mi zima, najskôr som si myslela, ze ide na mna chripka, ale chripka to neni, moze to byt z telieska? V utorok idem k obvodnej na krv..

babulka74
19. máj 2014

ahoj - andreao- Norethisteron som brala dve balenia a potom bolo všetko O.K. Dnes je 6 deň čo som bola na výmene Mireny a všetko už je super! Žiadne krvácanie to trvalo veľmi slabučké 2 dni a 2 dni špinenie. Odkaz pre andreao : vydrž to ešte !!!

babulka74
19. máj 2014

@andreao ako dlho ju máš zavedenú?

andreao
19. máj 2014

@babulka74 mam ju od augusta min. roku, cize este ani rok... ten noreth. si brala cele balenie? Lebo mne kazal len 10 dni...