Antikoncepcia Mirena. Aké sú vaše skúsenosti?

fifa
3. mar 2007

Ahojte, má niekto skúsenosti s antikoncepciou Mirena? Stojím pred rozhodnutím dat-nedat? 😕

erikad82
31. aug 2016

@irusa 🙂 🙂 🙂

erikad82
8. sep 2016

Ahojte kočky! Neviem sa už dočkať pondelka -mirena ide konečne von!! Už som sa rozhodla nakoľko mne vôbec nesadla -stále krvácam,som ako balón...
Neviem ako to prebieha po jej vybratí -budem krvácať,máte niekto skúsenosť?

fialka1989
8. sep 2016

@erikad82 ahoj budes max 5dni...ja som nekrvacala vobec ...len bacha na otehotnenie...minim 3mesiace prestavka

erikad82
10. sep 2016

@fialka1989 Ďakujem za odpoveď! "teším" sa na ďalšie krvácanie 😖

fannynka
11. sep 2016

baby, aj vam tak padaju vlasy? Mam Mirenu 1,5 roka a cely cas strasne padaju. Uzivam pol roka Forcapil, nezehlim, nefenujem, obmedzila som farbenie.....trapi ma to ☹

amisa
15. sep 2016

ahoj baby tak mirenu uz mam od minulej stredy von.. chceme si este dat jednu sancu.. chcem pochvalit mojho doktora, nevzdal to a podarilo sa mu ju vybrat aj ked vlakienka hlboko zasli. Uvidim co bude drzte nam palce. Krvacala som 5 dni. doktor povedal ze mozme smelo do toho 🙂 (kedze mi ju vybral koncom menstruacie, hovoril ze netreba si davat prestavku a ani pozor) 😀 2,5 roka s mirenou bolo fajn, dakujem

fialka1989
15. sep 2016

@amisa prosim podckaj aspoň 2mesiace...ja som otehotnela hneď a krvacala som v 7tt,12tt a 20tt som potratila

alenky
23. okt 2016

Nechali ste si ju niektora zaviest hned po sestonedeli? Som mesiac po porode a mam dost silnu chut na sex, ale jednak chcem pockat kym prejdu ocistky po porode, no po dvoch detoch uz nechcem riskovat, aby zislo tretie. Preto rozmyslam, ze si ju necham zaviest hned. Len by som rada nejake skusenosti, ci predsa len nie je lepsie pockat.

fialka1989
23. okt 2016

@alenky nezavedu ty ju minimálne 3mesiace kvôli infekcii a aj by sa ty tam neudrzala...mne ju dávala až 4mesiace po porode...a ešte aj tak my ju 2x napravovala...

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarika27
3. nov 2016

Ahojte, ak by ste niektorá chcela, ponúkam nový nepoužívaný monitor https://www.modrykonik.sk/market/tehotenstvo-pa... Cena je s dohodou.

moonica
7. nov 2016

@alenky kamoske mirenu zaviedok dr na kontrole 600nedelnej.... mediac a pol po porore..

alenky
7. nov 2016

@moonica Ano viem o tom, ze sa to da. Uz ju mam nachystanu a chcem ju hned. Zotavena uz som a nemozem si dovolit riskovat...

kiara15
20. nov 2016

Ahojte chcem sa opytat ci je normalne po zavedeni mireny take tupe bolesti v podbrusku zaviedli mi ju v piatok a je nedela a stale som taka neista a sem tam spinim krvacala som pocas zavedenia ale na druhy den mi to ustalo.Davala som si ju krz silnu menzes a dlhu skor nekonecnu 😒

alenky
21. nov 2016

@kiara15 Ahoj
Ja mam mirenu zavedenu druhy tyzden. Prvy den silne krvacanie tupe bolesti dokonca som ju v maternici citila. Na druhy den vsetko ustupilo. Teraz mavam uz len nepravidelne slabe spinenie a obcas bolest ako pri menstruacii. Niekedy sa stane, ze ma tam pichne, ale je to znesitelne. Vraj treba vydrzat 3mes.na odznenie tychto neziaducich ucinkov. Trosku viac ma pobolievala hlava, ale neviem urcit, ci je to prave z mireny, skor to pripisujem z nedostatku spanku-nakolko som pravidelne v noci hore a cez den nie je casu dospat.

kiara15
21. nov 2016

@alenky dakujem za odpoved ale dnes ties mi tie bolesti ustupilu tak som rada uvidime co bude dalej 😉

hannah78
19. jan 2017

@kiara15 ahoj prosim ta mozes mi napisat ako pokracujes s mirenou aj ja ju mam naordinovanu kvoli silnemu menzesu a vaham kvoli neziaducim ucinkom a aj mam obavy ci budem mat slabsi menzes.

mamulienka000
20. jan 2017

@hannah78 ahoj ja som musela nosiť po druhom porode nocné dlhokánske vložky, neskor som si kúpila menštruačný kalíšok,ale mala som okrem silnej menštrácie aj dlhú, som anemická a cítila som sa slabo, po zavedení som špinila dlho asi6mes, ale teraz už iba špiním a aj to iba tri dni a aj to nie každý mesiac, nežiaduce účinky sa mi javia: zníženie libida, nafúknutosť ako pri všetkých hormónoch, pribrala som 2kg ale teda neviem či z mireny, prešiel 1,5r.od zavedenia a objavil sa mi cysta o ktorej ani neviem ale nič sa s tým nerobí ževraj to z Mireny,nechám si ju dokonca a možno dám aj ďalsiu

hannah78
20. jan 2017

@mamulienka000
Dakujem za odpoved ja som na tom presne tak isto mam tazku anemiu uz som vyskusala kyrety,esmyu a stale je to rovnake tak sa spolieham ze to bude fungovat aj u mna len sa obavam ze mi to moc nezabere

hannah78
20. jan 2017

@mamulienka000 este sa chcem opytat ci si spinila celych sest mesiacov alebo miestami si mala klud

mamulienka000
21. jan 2017

@hannah78 bolo to take neprijemne ale boli aj mini prestavky,bolo to dost otravne

vrana2
11. feb 2017

Baby čo ak napr. po troch rokoch po zavedení budeme chcieť bábo? Dá sa vybrať skôr a hneď otehu? Neoslabi to zavedenie a vyberanie kŕčok?

vrana2
11. feb 2017

Jaaaj,stále nad tým váham,či áno či nie...Či si dať teraz tablety na cca tri roky a potom sa uvidí,či budeme chcieť ďalšie či nie...Mali ste niekto takúto dilemu?

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perzefona
11. feb 2017

@hannah78 mirena je na taketo krvacanie ako stvorena.

@vrana2 samozrejme moze sa vybrat hocikedy. Je potom aj alternativa jaydess..... je o malilinko tensia a na 3 roky. Vyskyt spineni popisovany mensi este ako pri Mirene

anettina
11. feb 2017

Kočky.. Ja som mala Mirenu zavedenu 3,5 roka.. Som šťastná ze ju už nemám! Nie každej sadne tak ako ma.. Hneď po zavedení som spinila ešte 6mesiacov. Potom menzes ustal nebol žiadny co bolo pohodlné ale nastali vedľajšie účinky. Najskôr bolestivosť po styku, intenzívna prudká cítila som maternicu, neskôr kedykoľvek pri sedení pichlava bolesť. Lekárka mi robila niekoľko krát sono vždy povedala ze je všetko v poriadku.. Potom začali závraty, nevoľnosti, bolesti krížov, čiže okrem toho ze mi to stoplo menzes som v tom nevidela nič pozitívne. Dokonca môj manžel cítil pri styku vlákna z Mireny... I keď mi ich doktorka skrátila vždy mal na nepekne skrabanceky... Co bolo neprijemne a bolestivé... Takže sme sa museli zdržiavať pokiaľ sa mu ranky nevyhoja a dookola sa to opakovalo.... Nakoniec som si ju dala vybrať... Vybranie nebolo vôbec bolestivé a bolo veľmi rýchle.... Odvtedy všetky nežiaduce účinky pominuli a aj cyklus sa sám upravil.... Neviem ci som niektoré z vás nenastrasila... To by som nerada...na každú pôsobí inak... Takže len toť moja skúsenosť
🙂

l.lara
15. feb 2017

ahojte, nestiham to precitat vsetko. chcela som sa spytat, nepoculi ste o tom, ze by lekar zle zaviedol mirenu? lebo kamoskina sestra otehotnela napriek tomu, ze ju mala. mohlo to byt zle zavedene?

kiara15
20. feb 2017

@hannah78 ahoj no ja ju mam u3 mesiac a stale bojujem so spinenim a teraz dokonca som zacala aj krvacat sice to neni take krvacanie ako som mavala za cely cas som mala pauzu asi 2tyzdne a zase spinenie sice len na slipku. Tak som zvedava ci to prestane dakedy 😕

kacenkab22
26. feb 2017

Ahojte baby mám na predaj hormonálne teliesko levosart keby niekto mal záujem nová stala 125€ predam aj za 90 €. Mám ju už vyhrajú z lekárne len som si to rozmyslela a ešte chceme bábo tak ju predávam 😊

marijja
24. mar 2017

@dankapec ahoj
Prosim ta ako rychlo po vybrati sa môže zaviesť nová?